Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Traumas, operācijas, slimības

 
Reitings 67
Reģ: 02.08.2021
Sveikas,
Šobrīd pēc smagas traumas dzīvoju un veseļojos pa mājām.
Garlaicības mākta, gribu palasīt - kādas ir jūsu trakākās traumas, operācijas, slimības un to atveseļošanās stāsti?
Iespējams kādai bijušas smagas veselības problēmas, kādai traumas un lūzumi.
Gribu lasīt foršos atveseļošanās stāstus, lai uzlabotu sev garstāvokli.
30.08.2021 17:58 |
 
Reitings 144
Reģ: 02.02.2019
Garīgā veselība, dzīvoju uz zālēm.
30.08.2021 19:03 |
 
10 gadi
Reitings 232
Reģ: 01.08.2012
Ir pieredze ar ekstremitāšu apmutāciju. Psiholoģiski smagāk kā fiziski. Liels PTSS.
Viss pēc tā šķiet ir dzīves sīkumi(ikdienišķas, risināmas problēmas)
30.08.2021 20:28 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3720
Reģ: 31.10.2010
Vēzis. Tagad jau vairākus gadus remisija.
30.08.2021 20:38 |
 
10 gadi
Reitings 105
Reģ: 29.01.2009
Reiz salauzu pēdu bārā, tas ir vienīgais mans lūzums. Tas nebija LV, bet Eiropas valstī, kur interesanta medicīna, tur biju aizbraukusi uz sezonu pastrādāt. Tātad, salauzu naktī 1os, turpināju ballēties, bet smejoties visiem teicu, ka salauzu kāju laikam, baigi sāp. Mājās aizgāju 3jos. 6os no rīta cēlos uz darbu, kas sākas 7os, bet sapratu, ka nebus- mans darbs ir visu laiku uz kājām. Aizgāju uz darbu, pateicu, ka nevarēšu šodien un gaidīju, kad kāds mani varētu aizvest uz slimnīcu. 15os mani beidzot aizveda uz traumu punktu, bet tur pateica, ka visi, kas strādā rentgenā jau mājās (darba laiks it kā līdz 17iem, bet ok), lai braucu rīt. Atbraucu nākamajā dienā- nofotografē, apskatas- viss kārtība, nav lauzts- izrakstīja 3 dienas brīvas. Trešajā dienā gāju uz kursiem, visi skatās uz manu kāju- saka, lai braucu vēlreiz uz slimnīcu- visa zila. Ok, aizbraucu, nofotografē- lauzta! Bet ģipsi šodien nevar uzlikt- visi mājās (13os dienā). Braucu nākamajā dienā, uzliek ģipsi- visi medbrālīši smejās un hihina- vienam prasu, kad ņems nost- viņš saka: pēc mēneša! es saku: nē, man jāstrādā, ja man būs ģipsis, aizsūtīs uz LV! gandrīz sāku raudāt. Eju jau pa durvīm ārā, viens no medbrāļiem atskrien: "Brauc pēc 3 dienām- noņemsim!"
Tā nu man pēc 3 dienām noņēma ģipsi un atgriezos darbā, sākumā lēnītēm tipināju apkārt, reizēm no sāpēm raudāju, kad neviens neredzēja. Pēc nedēļas jau biju atpakaļ ierindā! Uuuun tajā mēnesī dabūju titulu: mēneša darbinieks par labiem panākumiem :D
Mājās LV uztaisīju vēlreiz rentgenu- nu nav saaugusi perfekti, bet pagaidām ikdienā netraucē! Toties būs stāsts mazbērniem ko pastāstīt :D
Veiksmi atveseļošanās procesā! Galvenais nospraud mērķi, kad gribi būt vesela, tikai ātrāk un viss būs labi!
30.08.2021 20:39 |
 
Reitings 2037
Reģ: 21.02.2015
Proktoloģiskas problēmas pēc dzemdībām. Ārstu vainas dēļ varēju staigāt atlikušo mūžu pamperos. :( Par laimi viss plus mīnus ok, uztaisīja operāciju, atkopos kādus 6 mēnešus.
Dažādas procedūras, fizioterapijas utt.
30.08.2021 20:57 |
 
Reitings 2037
Reģ: 21.02.2015
Novēlu ātru atveseļošanos!
30.08.2021 20:57 |
 
Reitings 3
Reģ: 17.07.2021
Mugurkaula trauma pēc avārijas.Paveicās un iztiku bez operācijas.
Atveseļošanās-nedrīkstēju ilgstoši sēdēt kādu mēnesi, gultas režīms, fizioterapija. Problēmas ar muguru ir joprojām(sāpes),un kā man teica ārsti- būs visu mūžu. Neko īsti izdarīt nevaru, jāsaudzē mugura, jātaisa vingrinājumi, smagumus celt nedrīkst.
Kādos 13 gados bija tāda interesanta situācija, kad mājās no slimnīcas palaida ar lauztu roku, teica- nekas nav lauzts, tikai sasists. Tā arī nostaigāju veselu mēnesi. Tajā vecumā vēl dzīvoju laukos, un uz tās lauztās rokas nesu malku iekšā😄 Kad sāpes nepārgāja, pierakstījos pie traumatologa, uztaisījām jaunu rentgenu, un tad arī atklājās, ka roka tomēr bija lauzta, bet par vēlu jau likt ģipsi. Labi, ka viss pats sadzija😄
Tev novēlu ātru veseļošanos!
30.08.2021 23:34 |
 
Patīk
Reitings 855
Reģ: 09.05.2021
Veselību visām!!! Tas ir pats galvenais dzîvē! ❤️
31.08.2021 00:05 |
 
Reitings 395
Reģ: 04.06.2021
Katrai rokai pa lūzumam spieķa kaulā. Pirmajā reizē nokritu snovonot,otrajā-kalnā kāpjot paslīdēju. Par laimi,ne, nopietni. Ģipsis abiem bija aptuveni mēnesi.
Trakāk bija ar krustenisko saišu plīsumu,kam sekoja operācija, rehabilitācija un visas pārējās ekstras.
31.08.2021 08:35 |
 
Patīk
Reitings 1410
Reģ: 10.05.2021
humpala @ 30.08.2021 20:39
Reiz salauzu pēdu bārā, tas ir vienīgais mans lūzums. Tas nebija LV, bet Eiropas valstī, kur interesanta medicīna, tur biju aizbraukusi uz sezonu pastrādāt. Tātad, salauzu naktī 1os, turpināju ballēties, bet smejoties visiem teicu, ka salauzu kāju laikam, baigi sāp. Mājās aizgāju 3jos. 6os no rīta cēlos uz darbu, kas sākas 7os, bet sapratu, ka nebus- mans darbs ir visu laiku uz kājām. Aizgāju uz darbu, pateicu, ka nevarēšu šodien un gaidīju, kad kāds mani varētu aizvest uz slimnīcu. 15os mani beidzot aizveda uz traumu punktu, bet tur pateica, ka visi, kas strādā rentgenā jau mājās (darba laiks it kā līdz 17iem, bet ok), lai braucu rīt. Atbraucu nākamajā dienā- nofotografē, apskatas- viss kārtība, nav lauzts- izrakstīja 3 dienas brīvas. Trešajā dienā gāju uz kursiem, visi skatās uz manu kāju- saka, lai braucu vēlreiz uz slimnīcu- visa zila. Ok, aizbraucu, nofotografē- lauzta! Bet ģipsi šodien nevar uzlikt- visi mājās (13os dienā). Braucu nākamajā dienā, uzliek ģipsi- visi medbrālīši smejās un hihina- vienam prasu, kad ņems nost- viņš saka: pēc mēneša! es saku: nē, man jāstrādā, ja man būs ģipsis, aizsūtīs uz LV! gandrīz sāku raudāt. Eju jau pa durvīm ārā, viens no medbrāļiem atskrien: "Brauc pēc 3 dienām- noņemsim!"
Tā nu man pēc 3 dienām noņēma ģipsi un atgriezos darbā, sākumā lēnītēm tipināju apkārt, reizēm no sāpēm raudāju, kad neviens neredzēja. Pēc nedēļas jau biju atpakaļ ierindā! Uuuun tajā mēnesī dabūju titulu: mēneša darbinieks par labiem panākumiem :D
Mājās LV uztaisīju vēlreiz rentgenu- nu nav saaugusi perfekti, bet pagaidām ikdienā netraucē! Toties būs stāsts mazbērniem ko pastāstīt :D
Veiksmi atveseļošanās procesā! Galvenais nospraud mērķi, kad gribi būt vesela, tikai ātrāk un viss būs labi!

Nekad vairs tā neupurē sevi darbam. Darba devējam neinteresē cik ļoti tev sāp vai nē, un ka tu esi cilvēks, tāpēc nevajag sevi tā nomocīt.
Lai veselība. :)
31.08.2021 09:05 |
 
10 gadi
Reitings 4261
Reģ: 03.08.2009
Dzemdībās bērnu vilka ārā ar vakuumu, bija epiziotomija un vesela rinda traumu- fizisku, emocionālu (ne dēļ ārstiem, bet tādēļ, ka likās, ka neesmu varējusi pilnvērtīgi pati visu izdarīt). Lielākais sadzija dažu mēnešu laikā, bet ar sekām jāsadzīvo. Priekšā operācijas, kad vairs bērnus neplānošu.
Nākamā lielā operācija ir ķeizars, bet domājams tas nevar būt sliktāk par to, kas jau bija :D
31.08.2021 09:20 |
 
Reitings 2037
Reģ: 21.02.2015
Anne Shirley, nepārmet sev neko! Ārsti bija tie, kas vadīja dzemdības. Ne velti ir izdomāts ķeizargrieziens, lai gadījumos, ka kaut kas neiet kā vajag, saglābtu i mammu, i bērnu. Labi, ka par šo vispār runā. Citādi par ķeizariem briesmu stāstus var lasīt, bet aizmirst pateikt, cik ļoti var sačakarēt veselību dabiskās dzemdības sievietei.
Lai skaists gaidību laiks! Esmu droša, ka nākamā ķeizardzemdību pieredze būs krietni pozitīvāka.
31.08.2021 10:41 |
 
Reitings 152
Reģ: 08.05.2019
Es pēc avārijas (labas puses pareze,slēgts lūzums kājai,4 no 5 saitēm bija saplēstas)rezultāta-1 grupas invalīds
31.08.2021 12:54 |
 
Reitings 48
Reģ: 31.08.2021
es reiz salauzu dibenu šļūcot ziemā no kalna. lieki piebilst, uz to mirkli man bija 23, es biju skaidrā.
31.08.2021 13:11 |
 
10 gadi
Reitings 1345
Reģ: 13.02.2009
Anne Shirley @ 31.08.2021 09:20
Dzemdībās bērnu vilka ārā ar vakuumu, bija epiziotomija un vesela rinda traumu- fizisku, emocionālu (ne dēļ ārstiem, bet tādēļ, ka likās, ka neesmu varējusi pilnvērtīgi pati visu izdarīt). Lielākais sadzija dažu mēnešu laikā, bet ar sekām jāsadzīvo. Priekšā operācijas, kad vairs bērnus neplānošu.
Nākamā lielā operācija ir ķeizars, bet domājams tas nevar būt sliktāk par to, kas jau bija :D

Man ir bijuši divi akūti ķeizari. Pēc pirmā jutos morāli izvarota un fiziski bezspēcīga (30 stundas kopš kontrakciju sākuma un lēmuma vest uz operāciju zāli, jo vecmātei likās, ka tēloju sāpes un to vien darīja, kā ievadīja papildus medikamentus, lai stimulētu dzemdību procesu, kā arī dažādas frāzes, kas bijušas domātas, lai saņemtos, piemēram: “kas ir? Uztaisīt bērnu var, bet izspiest nevari? Visas citas jau piedzemdējušas, tu te vienīgā palikusi!”ok, varbūt kādai palīdzējis, man šis lika justies tikai sliktāk, bet sīkums uz pārējā fona), labi, ka bērniņš ir sveiks un vesels!🙏🏻 Un otras dzemdības ārsta uzraudzībā citā iestādē, arī akūts ķeizars, bet fantastiska pieredze un sakārtota galva. Visas rētas sadzīst, pats galvenais ir veselība un to sargāt!
Posta autorei - lai izdodas ātrāk tikt uz kājām! Lai ikdiena nav tik vienmuļa, atrodi kādu sarakstu ar labākajām filmām un noskaties tās! :) vai kādus bezmaksas online kursus paklausies, lai nav tik garlaicīgi ;)
31.08.2021 13:15 |
 
Reitings 2037
Reģ: 21.02.2015
Man vispār ļoti palīdzēja skatīties Friends, kad atkopos. Pilnīgs pozitīvisma lādiņš :)
31.08.2021 13:47 |
 
Reitings 116
Reģ: 12.11.2016
Vēzis, 3. stadija. Uzstādīja 2020. gada janvārī, remisija ir, bet ne pilnīga. Ar kaut kādām komplikācijām jāsadzīvo, bet visgrūtāk ir psiholoģiski.
31.08.2021 15:45 |
 
Reitings 89
Reģ: 07.05.2021
"Citādi par ķeizariem briesmu stāstus var lasīt, bet aizmirst pateikt, cik ļoti var sačakarēt veselību dabiskās dzemdības sievietei."
Šitam 100 procentus piekrītu!!!
Viesur tiek likts uzsvars, ka dzemdības ir dabisks process, ka bērnam labāk piedzimt dabiski, ķeizars tā taču ir nopietna operācija, utt. Bet tai pat laikā es nezinu praktiski nevienu sievieti, kurai nav bijušas komplikācijas pēc dabiskām dzemdībām- kā minimums plīsumi, kas nedēļām vai pat mēnešiem dzīst. Tāpēc ja kādreiz vēlēšos vēl bērnus, maksāšu par ķeizargriezienu.
31.08.2021 19:55 |
 
10 gadi
Reitings 1345
Reģ: 13.02.2009
Ziggy Stardust @ 31.08.2021 19:55
"Citādi par ķeizariem briesmu stāstus var lasīt, bet aizmirst pateikt, cik ļoti var sačakarēt veselību dabiskās dzemdības sievietei."
Šitam 100 procentus piekrītu!!!
Viesur tiek likts uzsvars, ka dzemdības ir dabisks process, ka bērnam labāk piedzimt dabiski, ķeizars tā taču ir nopietna operācija, utt. Bet tai pat laikā es nezinu praktiski nevienu sievieti, kurai nav bijušas komplikācijas pēc dabiskām dzemdībām- kā minimums plīsumi, kas nedēļām vai pat mēnešiem dzīst. Tāpēc ja kādreiz vēlēšos vēl bērnus, maksāšu par ķeizargriezienu.

Var būt smagas dzemdības un viegla atkopšanās pēc ķeizargrieziena un otrādi, var būt vieglas dzemdības un smaga atkopšanās pēc ķeizara. Dzemdības jau jebkurā gadījumā neprognozējams process, vienīgi plānotam ķeizaram gan plusiņš, ka zini, kas un kad notiks. Lai nu kā, galvenais, lai bērns un mamma veseli! Katrs jau ir pelnījis tikai to labāko variantu.
31.08.2021 22:30 |
 
Patīk
Reitings 1410
Reģ: 10.05.2021
Es lasu komentārus un pieķēru sevi pie - kā man paveicies.
Visas ikdienas nebūšanas un lielās problēmas vairs nešķiet problēmas.
31.08.2021 23:37 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits