Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Dzīvoklis Bolderājā

 
Reitings 244
Reģ: 10.05.2013
Sveikas!
Apsveru iespēju nopirkt Bolderājā dzīvokli, ļoti tuvu Daugavai.
Neesmu no Rīgas, Rīgu praktiski nezinu. Tāpēc vai kāda varētu pateikt, vai tā nav galīgi slikta doma?
Par rajonu pašu internetā daudz sliktas atsauksmes. Lasu arī, ka tiek/tiks būvēts kaut kāds dambis, lai novērstu plūdu risku. Tas ir reāls risks? Varbūt kāda ir Bolderājā dzīvojusi? Kā patika?
Vispār es to dzīvokli pirktu tā teikt ''priekš sevis'', bez lielām ambīcijām uz vērtības augšanu utt. Bet nu pilnīgi kriminālā rajonā, kur mājai vēl turklāt ir liels risks applūst, arī negribu.
27.08.2021 13:31 |
 
Reitings 244
Reģ: 10.05.2013
Piebildīšu, ka sabiedrisko neizmantoju, un tā kontingents man nav svarīgs.
27.08.2021 13:32 |
 
Reitings 10650
Reģ: 18.08.2014
Tas plūdu risks šajā apgabalā, ja nemaldos, ir 1 reize vidēji 100 gados. Risks pastāv, bet neliels, tāpēc būvē , vai plāno būvēt dambi, lai arī šo minimālo risku novērstu.
http://pludi.meteo.lv/floris/sistema.html te vari aplūkot, paslēgt tos slāņus, paliks skaidrs kāda riska zona
27.08.2021 13:40 |
 
Reitings 244
Reģ: 10.05.2013
Paldies! Pēc šīs kartes izskatās, ka konkrētais dzīvoklis tomēr nav riska zonā. Man arī šķita, ka nav kaut kā dzirdēts, ka Rīgā mājas regulāri applūstu.
27.08.2021 13:45 |
 
10 gadi
Reitings 1746
Reģ: 18.11.2009
Bolderaja laikam nekad negribetu dzivot, baigi bailigs rajons. :D ne nu, ja ir sava masina (ari risks - var apzagt utt) un pa vakariem nevajazajs apkart, varbut ir ok :D
27.08.2021 13:50 |
 
Reitings 4759
Reģ: 22.10.2020
Jūra nāk virsū, to nevar noliegt un no tā nevarēs izbēgt. Pasaule karte mainījās 200 miljonus gadu atpakaļ un mainīsies arī turpmāk. Vai Bolderāja applūdīs tavas dzīves laikā? Šaubos. Bet kā rajonu es neieteiktu. Bolderāja ir un paliek Bolderāja. Nevajag domāt, ka nekad neizmantosi sabiedrisko transportu. Bolderāja ir tālu no Centra. Gribēsi ar draudzenēm iedzert, vai nu sabiedriskais, vai taksis (dārgi). Bolderāja ir neizdevīgs Rīgas punkts. Vajadzēs uz Mežciemu, pērsies cauri visai Rīgai.
27.08.2021 13:50 |
 
Moderators
Reitings 3690
Reģ: 13.11.2016
Tuvākajā laikā Bolderāja neapplūdīs.
Jautājums, kur tu taisies strādāt, studēt vai t.m.l.? Ja vien tas nav uzņēmums, kas atrodas Bolderājā vai blakus tai, tad jārēķinās, ka, piemēram, Rīgas centru var sasniegt, braucot, diezgan lielu gabalu, pa diezgan nekvalitatīvu ceļu, un pīķa stundās stāvot korķos.
27.08.2021 13:53 |
 
Reitings 244
Reģ: 10.05.2013
Cool Dzipsy, es vairāk esmu cilvēks, kam ir tikai darbs un mājas :D Kaut kur citur ļoti reti dodos. Bet vasarā tur būtu forši iet peldēties. Un pats dzīvoklis man ļoti patīk. Cik esmu skatījusies, tuvāk centram tādus pārdod reizes 2 un vēl dārgāk.
Bet jā, attālums mani savā ziņā biedē. Vēl plānoju izbraukāt uz Bolderāju un atpakaļ pa tām darba takām, lai redzētu, kā tas reāli būs, jo darbs centrā. Bet tagad jau kompānijas relaksētāk pieet darbam no mājām.
27.08.2021 13:57 |
 
Reitings 244
Reģ: 10.05.2013
Tuvākajā laikā Bolderāja neapplūdīs.

Tas, ka manas dzīves laikā nekas traks nebūs, ir viens. Bet ja tur tie riski pieaug, tad rajons nākotnē tiks tikai vēl vairāk nolaists, jo neviens taču tur neieguldīs naudu. Un tad jau man daudz labāk ir īrēt centrā 2x dārgāk, nekā pirkt tur.
27.08.2021 14:00 |
 
Reitings 4759
Reģ: 22.10.2020
Mao @ 27.08.2021 13:57
Cool Dzipsy, es vairāk esmu cilvēks, kam ir tikai darbs un mājas :D Kaut kur citur ļoti reti dodos. Bet vasarā tur būtu forši iet peldēties. Un pats dzīvoklis man ļoti patīk. Cik esmu skatījusies, tuvāk centram tādus pārdod reizes 2 un vēl dārgāk.
Bet jā, attālums mani savā ziņā biedē. Vēl plānoju izbraukāt uz Bolderāju un atpakaļ pa tām darba takām, lai redzētu, kā tas reāli būs, jo darbs centrā. Bet tagad jau kompānijas relaksētāk pieet darbam no mājām.

Padomā ilgtermiņā - cik daudz līdzekļu tev aizies transporta izmaksās. Degviela, octa, kasko, auto remonts, negaidīts auto remonts, kad bez auto paliec uz nedēļu. Patērētais laiks ceļā.
27.08.2021 14:07 |
 
Reitings 4759
Reģ: 22.10.2020
Par peldēšanos jūrā, nav jau tā, ka pie mums tas jūras ūdens ir silts visu cauru vasaru. Katru dienu laimes spēle, kā straumes ieplūdīs.
Neaizmirsti, ka blakus ir piestātnes, kur 24h diennaktī iekrauj un izkrauj kuģu kravas. Troksnis, smakas, utt. Tāpāt kā Daugavas pretējās puses Sarkandaugavas rajonā, iedzīvotāji gadiem cīnās pret piestātņu smakām no kravām.
27.08.2021 14:17 |
 
Moderators
Reitings 3690
Reģ: 13.11.2016
Ja darbs centrā, tad Bolderāja nav labs variants tīri izbraukāšanas dēļ. Tāpēc arī šķietami labs dzīvoklis ir lēts. Tad iesaku meklēt dzīvokli vai nu centrā, vai arī jebkurā apkaimē, no kuras ērti var sasniegt centru. Ērtāk centru var sasniegt, ja centrs ir blakus, vai arī, ja tev tuvumā ir sliežu transports- tramvajs vai vilciens.
27.08.2021 14:23 |
 
Reitings 2264
Reģ: 16.02.2013
Jus nu gan meitenes protat šo rajonu pardod, tagad ne tikai negribetos tur pirkt dzivokli, bet vispar jaturas pa gabalu no tas vietas, ja nu Godzilla izlien no juras. Protams ka neizlidis, bet ja nu tomer izlidis, apmeram ta ir Bolderaja pec jusu tekstiem
27.08.2021 14:25 |
 
Reitings 4759
Reģ: 22.10.2020
Starpcitu, Grīziņkalna rajons ļoti atdzīvojas. Lienes iela, Avotu iela, utt. Centrs ar roku sasniedzams.
27.08.2021 14:27 |
 
Reitings 244
Reģ: 10.05.2013
Padomā ilgtermiņā - cik daudz līdzekļu tev aizies transporta izmaksās.

Jā, bet tas ir ilgtermiņš. Un kā rakstīju - ir arī opcija strādāt no mājām. Protams, to nevaru 100% galvot, bet kompānija, kur strādāju (un plānoju tur strādāt, cik vien ilgi iespējams), plāno ieviest permanentu attālināto darbu 2-3 dienas nedēļā, kad situācija būs atkal normāla. Tagad attālinātais ir 5 dienas nedēļā. Līdz ar to braukāt uz darbu 2-3 dienas nedēļā man nešķiet tik traki.
Bet jā, problēmas ar visu šo ir, nenoliedzami. Es skatos remontējamus dzīvokļus. Līdz ar to ņemt kaut ko tuvu centram par 1.5-2x augstāku cenu, un tad tur pa virsu likt vēl 10-15k remontam man jau šķiet par traku...
27.08.2021 14:28 |
 
Moderators
Reitings 3690
Reģ: 13.11.2016
Ja tomēr taisies izbraukāt to maršutu, dari to pīķa stundās - pusastoņos, astoņos uz centru, ap pieciem, sešiem, pēcpusdienā no centra. Ja darīsi to būtiski atšķirīgā laikā, nebūs patiess priekšstats par satiksmi.
27.08.2021 14:28 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 2450
Reģ: 20.07.2013
Ja nav svarīgs Rīgas centrs un sabiedriskais, darbs no mājām - kāpēc neskatīties ko citu, līdzīgu? Piem. Salaspili? Arī pie Daugavas un gaiss svaigāks.
Kas pašai uzrunā Bolderājā? Pieļauju, ka zema cena mājoklim?
27.08.2021 14:38 |
 
Reitings 4759
Reģ: 22.10.2020
Ja plāno strādāt no mājām, izklaidēties neej. Kāpēc vispār Boderāja? Tad jau labāk Ogre, Salaspils. Svaigs gaiss, cenas zemākas kā Rīgā.
27.08.2021 14:42 |
 
Reitings 244
Reģ: 10.05.2013
Kas pašai uzrunā Bolderājā? Pieļauju, ka zema cena mājoklim?

Dzīvokļa plānojums un jā, arī zemā cena. Daugavas un jūras tuvums. Salaspils, protams, ir foršāka, bet tas jau par tālu. Bolderāja vēl varbūt arī nav par tālu.
Es gan nemeklēju dzīvokli konkrētā rajonā. Te tikai viens labs trāpījās, un atrodas tieši Bolderājā. Kopš es sāku tos sludinājumus šķirstīt pirms kāda pus gada, šis ir vienīgais, kas man tiešām patīk. Ir jau arī citi bijuši normāli, bet kā rakstīju - Rīgas centram tuvu, tas ir ļoti ok, bet daudz dārgāki, un ja ne mazāki, tad ar neērtiem plānojumiem, nedod dievs vēl arī pati māja redzami nolaista, vai tieši pie lielas ielas ar aktīvu satiksmi utt.
27.08.2021 14:46 |
 
10 gadi
Reitings 904
Reģ: 09.11.2009
Agrāk dzīvoju Bolderājā, gadus 6 apmēram. Nemācēšu teikt par plūdiem, kaut gan par tiem no kaimiņiem vai kāda cita arī neko nedzirdēju, ka tā būtu problēma. Mans dzīvoklis tad atradās ļoti tuvu ūdenim, pavasarī bija tā, ka teritorija applūdusi, bet nekad nebija līdz mājai. Varu pastāstīt par dzīvošanu kā tādu.
Visi tie briesmu stāsti, ka krimināls rajončiks utt., ir tikai daļēji taisnība. Varbūt izskatās tāds kriminālāks, bet pa visiem 6 gadiem es tur NEKO tādu nepiedzīvoju un neredzēju. Varbūt 1 kautiņu, ik pa laikam kādu dzērāju ietves malā un bankomātu kāds bija centies uzlauzt. Un bija visādi, ar draudzenēm tusējām ārā, naktī, arī viena pati biju gājusi pēc ballītēm mājās pa tumsu. Viss mierīgi. Vasarās es pat mīlēju to rajonu, jo samērā apzaļumots, zaļš, tuvu jūra, nav satiksme liela.
Besīgi bija tas, ka centrs tālu, uz darbu tālu, braucu ar sabiedrisko, bet ja ir savs auto, tad savādāk. Ziemā gan korķi bija iespaidīgi. Šis un vēl arī rajona koptēls, tīrība, kontingents man bija vienīgie mīnusi. Pārējais apmierināja. Viss, kas ikdienā nepieciešams - pasts, poliklīnika, veikals, aptiekas, dažādi veikaliņi ir uz vietas.
27.08.2021 15:01 |
 
Reitings 244
Reģ: 10.05.2013
Visi tie briesmu stāsti, ka krimināls rajončiks utt., ir tikai daļēji taisnība. Varbūt izskatās tāds kriminālāks, bet pa visiem 6 gadiem es tur NEKO tādu nepiedzīvoju un neredzēju.

Kaut ko tādu es arī no cilvēkiem, kas dzīvo Maskačkā un Grīziņkalnā, esmu dzirdējusi - ka rajonam reputācija slikta, bet viņi paši tur neko tādu nav piedzīvojuši vai redzējuši. Tāpēc arī grūti spriest, cik daudz no internetā izlasāmā, ir patiesība, un ja tā, tad varbūt tas attiecas tikai uz kādu konkrētu Boolderājas daļu utt.
Mans dzīvoklis tad atradās ļoti tuvu ūdenim

Nezini vai pašai mājai/pamatiem tas nebija radījis nekādas problēmas?
27.08.2021 15:11 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!