Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Afganistāna

 
Reitings 116
Reģ: 12.11.2016
Pēdējo dienu tikai lasu un skatos Youtube par notikumiem Afganistānā. Mūsu mediji gan daudz neko par to neraksta, bet izskatās baisi.
Kā jūs domājat, kas tagad mainīsies pasaulē un ASV?
Vai būs jauns ASV prezidents?
Vai būs terorakti?
Vai mēs vispār varam justies droši blakus Krievijai?
18.08.2021 21:04 |
 
Patīk
Reitings 314
Reģ: 28.07.2021
Es domāju, ka terorakti noteikti būs un lielais migrantu vilnis arî. Tas ies no rokas gan Putinam, gan vecajam Lukašenko, lai pludinātu Eiropā migrantus. Jau tagad Lietuvas piemērā(un arī Latvijas) redzam, ka Muceniekos netiek galā ar to plūsmu un tagad vienkārši vairs nelaiž iekšā.
Eiropa kļūs nestabilāka un tas Krievijai jau patiks.
Tagad vispar tādi laiki, kad ar sabiedrību viegli manipulēt un godīgi sakot, manuprāt, pasaule lenam jūk prātā
18.08.2021 22:25 |
 
Reitings 134
Reģ: 18.07.2021
Šis vīrietis parāda ikdienu Afganistānā: https://instagram.com/khyberkhaan?utm_medium=copy_link
18.08.2021 22:45 |
 
Reitings 4759
Reģ: 22.10.2020
Baidenam savos 78 gados bija jāauklē mazbērni, jasēž uz lieveņa un jāmalko viskijs, klāt piekūpinot cigāru. Tā vietā ar savu vecuma marazmu sapi** visu pasauli!
Trakas lietas Afganistānā, bet nu ko mums darīt? Nevajag pārdzīvot par lietām kuras nevari iespaidot.
Mani pārsteidza tur esošo iedzīvotāju tupums, lekt uz lidmašīnām, kuras jau ieskrējušās, lai paceltos gaisā, turēties pie šasijas riteņiem. Viņi tiešām cerēja ka tādā veidā izkļūs sveiki un veseli citā valstī? Lidmašīna tak nav Indijas vilciens. Es pat negribu salīdzināt to ķeršanos pie lidmašīnām ar izmisumu, tas var būt tikai tukšums smadzenēs.
18.08.2021 23:03 |
 
Reitings 507
Reģ: 05.08.2021
Baidens jau nav tur vienīgais vainīgais. Visi, kas tur 20 gadus gāza armiju un naudu bez jebkādas jēgas, ir vainīgi. Arī Baidens, bet arī visi pirms viņa. ASV diezgan apkaunojuši sevi un visus, ko tur sūtīja karot.
Man liekas, ka tie, kas ķērās pie lidmašinas, cerēja, ka lidmašīna apstāsies un nepacelsies, bet nu tur grūti pateikt, kas īsti notika un kāda bija motivācija. Piekrītu, ka īpaši prātīgi tas neizskatījās, bet situācija tur bija diezgan traka, tāpēc grūti no pāris sekundes gariem video saprast "pilno bildi"
Man ir personīgi žēl visu to sieviešu un meiteņu, kam sapnis par izglītību un karjeru ir principā iznīcināts, bet es arī neuzskatu, ka visām citām valstīm ir pienākums tāpēc atkal iet karot un mēģināt kaut ko uzlabot. Protams, ja ir iespēja palīdzēt cilvēkiem, kam tur draud izrēķināšanās tāpēc, ka ir NATO armijām vai vēstniecībām palīdzējuši vai tapēc, ka tās ir sievietes ar izglītību, tad es personīgi domāju, ka tas ir pareizi, bet nu arī saprotams, ka visiem tāpat palīdzēt vienkārši nav iespējams un nav arī citu valstu pienākums. Kā jau saku - personīgi žēl, bet nedomāju, ka tāpēc kādam ir jāmetas atkal karā iekšā.
Es domāju, ka ne sūda nekas nemainīises. Jā, ok, būs migranti, bet jau tagad viņu ir daudz, un talibi nebūs vienīgais, kas palielina migrāciju. Domāju, ka Latvijā tapat ir droši, jo nu - kuru Latvija interesē. pat migranti te ilgi nepaliek un cenšas tikt uz Rietumeiropu :D tāpat ar terorismu - tur Latvijai vispār riski nedraud. Un arī kopuma nav tā, ka terorisms būtu tik liela problēma, kā dažiem patīk sludināt.
18.08.2021 23:51 |
 
Reitings 132
Reģ: 04.03.2015
C00L Dzipsy @ 18.08.2021 23:03
Baidenam savos 78 gados bija jāauklē mazbērni, jasēž uz lieveņa un jāmalko viskijs, klāt piekūpinot cigāru. Tā vietā ar savu vecuma marazmu sapi** visu pasauli!
Trakas lietas Afganistānā, bet nu ko mums darīt? Nevajag pārdzīvot par lietām kuras nevari iespaidot.
Mani pārsteidza tur esošo iedzīvotāju tupums, lekt uz lidmašīnām, kuras jau ieskrējušās, lai paceltos gaisā, turēties pie šasijas riteņiem. Viņi tiešām cerēja ka tādā veidā izkļūs sveiki un veseli citā valstī? Lidmašīna tak nav Indijas vilciens. Es pat negribu salīdzināt to ķeršanos pie lidmašīnām ar izmisumu, tas var būt tikai tukšums smadzenēs.

nu nu , ko nu muldies..
mēnešus atpakaļ Tramps ar Pompeo jau ar afganistānu sarunāja, ka ASV izvāksies un tas bija Trampa lēmums. Tas jau viss bija izlemts, ka afganistānas valdība nodos varu Talibiem, jo tas visiem bija skaidrs, ka bez ASV tur viņiem nekas nesanāks.
problēma radās tajā momentā, ka tas notika ļoti ātri, bez tautas pretošanās un prezidents arī aizdomīgi ar piķi uzreiz aizlaidās.
Jautājums, kas tas viss ir izdevīgi.. visi zin atbildi: Ķīnai un Krievijai.
19.08.2021 01:02 |
 
Reitings 686
Reģ: 06.02.2016
C00L Dzipsy @ 18.08.2021 23:03
Baidenam savos 78 gados bija jāauklē mazbērni, jasēž uz lieveņa un jāmalko viskijs, klāt piekūpinot cigāru. Tā vietā ar savu vecuma marazmu sapi** visu pasauli!
Trakas lietas Afganistānā, bet nu ko mums darīt? Nevajag pārdzīvot par lietām kuras nevari iespaidot.
Mani pārsteidza tur esošo iedzīvotāju tupums, lekt uz lidmašīnām, kuras jau ieskrējušās, lai paceltos gaisā, turēties pie šasijas riteņiem. Viņi tiešām cerēja ka tādā veidā izkļūs sveiki un veseli citā valstī? Lidmašīna tak nav Indijas vilciens. Es pat negribu salīdzināt to ķeršanos pie lidmašīnām ar izmisumu, tas var būt tikai tukšums smadzenēs.

Bet filmas Makgaivers un citi, tieši caur lidmašīnas šasijām tiek lidmašīnā.
Vai filmas pamacosie elementi dzive neder?
19.08.2021 07:15 |
 
Patīk
Reitings 335
Reģ: 12.10.2018
Tāda situācija Afganistānā jau ir bijusi. Izejot no iepriekšējās Islama valsts pieredzes šoreiz talibi centīsies radīt savu valsti neizolējoties no visas pasaules. Domāju ka arābu valstis to atzīs noteikti un daudzas citas arī. Talibi zina, ka visa rietumu pasaule sekos līdzi katrai viņu darbībai un vērsīsies ar sankcijām un embargo ja kaut kas nebūs tā.
Baidena plāns izvest ASV armiju bija pareizs lēmums. ASV atbalstītā vara bija rīcības nespējīga, neskatoties uz ieguldīto darbu un līdzekļiem. Cik ilgi var auklēties. Pa 20 gadiem var uzcelt jaunu valsti ja to grib nācija.
Viens plus būs (kā viņi sola) opiātu plantāciju apkarošana. Jo Afganistana kļuva par magoņu plantāciju līderi pasaulē, pēc iepriekšējās talibu varas gāšanas, kad varu pārņēma ASV.
19.08.2021 07:49 |
 
Reitings 3481
Reģ: 28.12.2018
Lielbritanija uznems 20.000 Afganus. Lidz si gada beigam 5.000 un 5 gadu laika parejos. Bus 'letais' darba speks.
19.08.2021 08:18 |
 
10 gadi
Reitings 4266
Reģ: 03.08.2009
Vai būs jauns ASV prezidents?

Kāpēc, lai būtu? Es ceru, ka Tu nedomāji tās "reinstatement" muļķības.
Slikti būs tiem afgāņiem, kas neatbalsta talibu varu. Tie talibi taču liela daļa ir tik tupi, ka nav ne mazākās sajēgas kā mazu ciemu pārvaldīt, kur nu vēl veselu valsti. Žēl to, kuri tagad tiks apspiesti, mocīti, nogalināti.
19.08.2021 10:45 |
 
Reitings 116
Reģ: 12.11.2016
Jo ASV mediji un augstākās personas visā šajā situācijā tagad vaino Baidenu un principā pieprasa lai viņš un viņa padotie atkāpjas. Tramps ari intervijā teica, ka viņam vajadzētu atkāpties.
19.08.2021 12:14 |
 
Reitings 4759
Reģ: 22.10.2020
Funny @ 19.08.2021 07:15

Bet filmas Makgaivers un citi, tieši caur lidmašīnas šasijām tiek lidmašīnā.
Vai filmas pamacosie elementi dzive neder?

Makgaivers. 😁 Sasmējos. Var jau būt, ka pie viņiem šobrīd šo seriālu demonstrē, tāpēc tāda rīcība lecot uz lidmašīnām.
19.08.2021 12:23 |
 
Reitings 4759
Reģ: 22.10.2020
Primrose @ 19.08.2021 12:14
Jo ASV mediji un augstākās personas visā šajā situācijā tagad vaino Baidenu un principā pieprasa lai viņš un viņa padotie atkāpjas. Tramps ari intervijā teica, ka viņam vajadzētu atkāpties.

Mans viedoklis ir nemainīgs. Tāda vecuma cilvēkiem nav jāsēž politikā. 78 gadi ir solīds vecums.
Neesmu Trampa gaitām tagad sekojusi līdzi. Vai viņam joprojām nogrieztas pieejas Twiterī?
19.08.2021 12:26 |
 
Patīk
Reitings 335
Reģ: 12.10.2018
Manuprāt Baidens parādija mugurkaulu un izdarīja to ko Tramps un Obama nevarēja saņemties.
Tas arī bija viņa pirmsvēlēšanu solījums. Protams Kritika būs. Bet kritika būs jebkurā gadījumā, ja viss paliktu kā iepriekš – kritizētu par to 20 gadu karš, izdevumi, cilvēku zaudējumi nevar beigties.
Ja izved armiju – kritizēs, ka pirms 20 gadiem uzstādītie mērķi nav sasniegti.
Nezinu cik triljonu ASV nodokļu maksātāju naudas ir jātērē lai otrā pasaules malā izveidotu demokrātisku valsti.
Lai arī cik bagāta Afganistāna ir ar dabas resursiem, kurus ASV varētu izmanto, savas uzvaras rezultātā, tas neatsvērs zaudējumus, ko tā pa 20 gadiem ir iztērējusi.
19.08.2021 14:04 |
 
Reitings 122
Reģ: 15.06.2020
Man tāda nojausma, ka Amerikas žīdi tur gribēja ielikt savas bankas, un tas arī viss, nezinu vai rostchild banka tur ir vai nav.
19.08.2021 15:38 |
 
Reitings 116
Reģ: 12.11.2016
Godfather @ 19.08.2021 14:04
Manuprāt Baidens parādija mugurkaulu un izdarīja to ko Tramps un Obama nevarēja saņemties.
Tas arī bija viņa pirmsvēlēšanu solījums. Protams Kritika būs. Bet kritika būs jebkurā gadījumā, ja viss paliktu kā iepriekš – kritizētu par to 20 gadu karš, izdevumi, cilvēku zaudējumi nevar beigties.
Ja izved armiju – kritizēs, ka pirms 20 gadiem uzstādītie mērķi nav sasniegti.
Nezinu cik triljonu ASV nodokļu maksātāju naudas ir jātērē lai otrā pasaules malā izveidotu demokrātisku valsti.
Lai arī cik bagāta Afganistāna ir ar dabas resursiem, kurus ASV varētu izmanto, savas uzvaras rezultātā, tas neatsvērs zaudējumus, ko tā pa 20 gadiem ir iztērējusi.

Karavīrus jau iepriekš arī pamazām atsauca no turienes; kritizē, jau galvenokārt par to, ka izveda karaspēku, bet civilos, un tos, kas palīdzējuši amerikāņiem (tulki, sabiedrotie), atstāja. Viņus tagad visticamāk arī nošaus - afgāņus un viņu ģimenes, kas sadarbojās ar amerikāņiem + vēl visi ASV pilsoņi, kas netika uz Kabulu un lidostu.
19.08.2021 17:23 |
 
10 gadi
Reitings 4266
Reģ: 03.08.2009
Karavīrus jau iepriekš arī pamazām atsauca no turienes; kritizē, jau galvenokārt par to, ka izveda karaspēku, bet civilos, un tos, kas palīdzējuši amerikāņiem (tulki, sabiedrotie), atstāja. Viņus tagad visticamāk arī nošaus - afgāņus un viņu ģimenes, kas sadarbojās ar amerikāņiem + vēl visi ASV pilsoņi, kas netika uz Kabulu un lidostu.

Jap. Un vispār to izvešanu saka Tramps. Pats vēl savā rallija ar to lielījās. Tagad tjipa nosoda. Lohs. Jā, viņam Twitter un FB bans joprojām.
19.08.2021 21:37 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (4)