Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Kā visu savienot?

 
Reitings 315
Reģ: 14.08.2020
Sveicieni šajā augusta dienā!
Rudenī sākas man dzīvē jauns posms(nosacīti), jo beidzot es sākšu strādāt(pirms tam ie bijusi pieredze tikai ar vasaras darbu), taču mani tas biedē.
Nezinu kā apvienošu ar studijām. Esmu centīgā studente, turos budžetā pagaidām un atceros, ka parasti dabra dienas pavadīju visas studējot un tikai brīvdienās bija nedaudz brīvāks(bet arī tad, kas nebija pārbaudes darbi un sesija), tadu tagad izskatās, ka nebūs nemaz brīvs!
Varbūt kada, kura ir studējusi PLK(negribu mainīt formu, jo man ir budzets) un strādājusi paraleli var pastāstīt kā gāja(respektivi - loti, loti gruti? Vai ir smagāk, bet nav traki?) ja bijat budzta, kad paraleli strādājat, vai izdevas noturet?(sis mani satrauc, jo darbs nav isti nozarē, kuru studēju, lai sagrābtu baigi pieredzi, bet gribas arī savus līdzekłus, jo apnicis vecākiem uz kakla dzīvot... un negribas visi algu atdot studiju maksā pēc gada, ja gadijuma izlidošu)
Kādi padomi varbut jau tagad?
03.08.2021 14:54 |
 
Reitings 315
Reģ: 14.08.2020
Saprotu, ka teksts skan bērnišķīgi un stulba problēma šķiet, bet gribas dzirdēt pieredzes stāstus, viedokļus, jo tagad esmu patīkami satraukta par rudeni, bet vienlaikus nobijusies, jo bail vai maz spēšu visu apvienot un noturet izcilibu
03.08.2021 14:55 |
 
Patīk
Reitings 1410
Reģ: 10.05.2021
Ņem pus slodzi, ja gribas būt teicamniecei studijās.
03.08.2021 14:59 |
 
Reitings 17
Reģ: 28.03.2021
Visu var savienot . Pati saaku strādāt no 17 gadiem regulāri. Labi mācījos, paspēju gan patusēties ar draugiem, gan uz klubu aiziet gan vēl viss kko.
03.08.2021 15:56 |
 
Reitings 50
Reģ: 11.03.2021
Studējot bakalauros, sāku strādāt ~2.kursā, līdzīgu iemeslu dēļ - sava naudiņa tomēr ir liels pluss gan kādām izklaidēm, gan veidojot kaut nelielus iekrājumus. Sākumā strādāju apģērbu veikalā (uz pusslodzi), nedaudz vēlāk nomainīju darba vietu - biroja administratore/lietvede (pilna slodze).
Tā kā abās vietās piedāvāja maiņu darba laiku un lekciju/semināri laiki bija zināmi, veidoju savu darba grafiku vadoties pēc tiem - no rīta lekija, pēcpusdienā darbs. Trešajā kursā, protams, apvienot visu bija vēl vieglāk.
Laikam jau darbu veikalā neieteiktu, jo daudz laika pavadi neko īsti nedarot. Likās, ka stundas vilkās, pēc darba nāktīs vēl mācījos, ātri sapratu, ka tas nav man. Otrajā darbavietā varēju paralēli darbam pildīju studiju darbus, rakstīju bakalauru, viss apmierināja. Bija pat laiks izklaidēm. 😀🍾
03.08.2021 15:57 |
 
Reitings 265
Reģ: 26.07.2021
Arī esot budžetā ir iespējams strādāt un noturēt budžeta vietu. :) Viegli nav, bet tas ir izdarāms.
03.08.2021 16:26 |
 
Patīk
Reitings 1747
Reģ: 24.05.2019
Katra situācija ir individuāla - kādas studijas, kāds darbs, cik ir budžeta vietas, kāda konkurence. Ja darbs ir pāris nakts maiņas nedēļā vai vēl labāk - darbs kura laikā var mācīties, protams, kāpēc ne. Bet parasti tas ir ļoti, ļoti grūti apvienojams. Vēsu galvu jāparēķina, vai tas ir tā vērts, neaizmirstot ne tikai par budžeta vietu un nopelnīto naidu, bet arī padomājot par savu fizisko un psihisko veselību. Esmu abām rokām par piestrādāšanu savā jomā sākot no 3.kursa, bet strādāt tīri kabatas naudai, kad ir iespēja nestrādāt un cītīgi studēt? Labāk nevajag.
03.08.2021 17:30 |
 
Patīk
Reitings 314
Reģ: 28.07.2021
Es studējamā nozarē sāku strādāt 3.kurā un viegli nebija. Bija pat ļoti grūti, bet strādāju pieredzei un gribēju savu kapeiku.
Atkarīgs kāds darbs, ja kaut kādā veikalā vai ātrās ēdināšanas restorānā, tad iesaku labāk nebojāt savu veselību un nervus, lai nopelnītu izklaidei. Tad jau labāk cītīgi mācies un nepazaudē budžetu.
Daudzi saka - es apvienoju, es varēju. Varēt varēja, bet vai vajag?
Es strādāju ofisa darbu. 7.10 no mājām un ap 19.00 biju atpakaļ(tas ja pa taisno no darba braucu mājas), pēc tam bija jātaisa ēst gan vakaram gan nākamajai dienai(jo darbā katrs ņēma savu ēdienu vai gāja kaut kur uzēst, darbā bija maza virtuvūte, bet ērtāk bija tikai uzsildīt ieprieks sagatavoto, neka pirkt sastāvdaļas un šmorēt uz vietas + tikai 30 min bija pusdienpauze), jamazga trauki utml. Ap 20.30 es sāku mācīties un mācījos līdz 1 -2 apmeram, jo ilgāk nebija spēka. Ja bija gaidāms pārbaudes darbs, nācās pat līdz rītam rukāt, nogulēt 2h un aidā darbos. Es arī biju budžeta, tāpēc rāvos vaiga sviedriem.
Brīvdienu tev nebūs. Brīvdienās būs jāmācās, jāmazgā veļa, jaiet uz veikalu iepirkt pārtiku utml, jo pa nedēļu visu izdarīt nav reali.
Un tas viss, lai nopelnītu kapeiku, kuru nav pat kad tērēt.
Iesaku pasai nopietni apdomāt vai ziedot veselību, riskēt ar izglītību utml ir vērts priekš darba, kaa nav nozarē? Ja būtu nozarē, tas esmu ar visām 4 par, ka 3.kursa(varbut pat 2.) cilvēks strādā paraleli
03.08.2021 17:47 |
 
10 gadi
Reitings 232
Reģ: 01.08.2012
Bija grūti, bet izdevās. Sāku stràdāt 3. Kursa beigās, man bija maiņu grafiks. Kad skola- tad brīvs no darba. Respektīvi strādāju no 4fienas līdz 7dienai. Es biju izkritusi no budžeta, pirms sāku strādāt, bet tiku atpakaļ kad paralēli strādāju un mācījos, man bija lielāks dzinulis visu izdarīt laikā. Tajās dienas kad bija lekcijas, tajās pašas dienas mācījos, neko nevilktu garumā. 4. Kursā mani paaugstināja un aizgāju ofisa strādāt, paralēli rakstot bakalauru. Pabeidzu ar gandarījumu studijas. Superīgs darbs un diploms. Tagad atkal sevi mocīšu turpmākos 5 gadus neklātienē, bakalaurā un paralēli strādājot ofisa 😂😂😂
03.08.2021 18:18 |
 
Reitings 930
Reģ: 25.09.2017
Nestrādāju, jo mums lekciju grafiki un darbu apjoms bija grūti savienojami ar darbu. No visa kursa strādāja tikai viens cilvēks...naktīs, jo ar mūsu grafiku, tas bija vienīgais variants. Kā viņam gāja? ļoti smagi! Nabags lekcijās gulēja un vienmēr lūdza palīdzību darbu izpildē, jo fiziski nespēja tikt galā ar milzīgo praktisko darbu apjomu un darbu apjoms tiešām bija milzīgs, ka pat mēs, kas nestrādājām, knapi tikām ar to visu kaudzi galā.
Tāpēc, jā, sava naudiņa ir forši, bet jautājums ir tajā, vai mācības netraucēs darbam un darbs mācībām. Bet vienmēr jau var pamēģināt, no darba vienmēr var aiziet, ja jūti, ka nepavilksi. Ja jūti, ka izdosies un proti organizēt savu laiku, tad izmanto iespēju🙃
04.08.2021 09:24 |
 
Reitings 10645
Reģ: 18.08.2014
Daudzi saka - es apvienoju, es varēju. Varēt varēja, bet vai vajag?

Tieši tā. Es arī apvienoju un varēju. Bet tagad skatoties atpakaļ vairāk sevi tā nespiestu darīt. Tas ir izdarāms, Bet man nebija brīvdienu, privātās dzīves, pastāvīgs nogurums. Un sekas tam ir - veģetatīvā distonija, panikas lēkmes ar ko nu pamazām tieku galā pēc 2 gadiem. Biju budžetā, bet vajadzēja naudu lai vsm nokļutu līdz universitātei, paēstu pusdienas, tiktu uz darbu. Vecāki nekā nepalīdzēja, tas tā nedaudz arī varbūt grauž, jo iespēja viņiem bija
04.08.2021 13:27 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits