Cik gadu starpība, jūsupràt, ir ok?

 
Reitings 361
Reģ: 07.07.2020
Labvakar, meitenes!
Man ir labs draugs jau vairākus gadus. Pazīstami 5 gadus, 2 pēdējos gadus esam vairāk satuvinājušies - kopā ejam pārgājienos, braucam tripiņos, varam izkratīt viens otram sirdi, ļoti komfortabli ar cilvēku.
Viņš ir šķīries, man nav druags pašlaik arī un katru reizi saprotu, ka pieķeros ar vien vairāk, jo tiešām ir komfortabli un brivi ar cilvēku kā nevienu citu.... es saprotu, ka man vins patīk vairāk neks tikai draugs, man ir labi ar cilveku, patīk viņa raksturs, izskats utml....un ja es būtu vecāka, tad gan jau sen agrsk būtu viņu sakolījusi
Redzu, ka arī viņam ir jūtas, jo ik pa laikam uzdāvina tā bez iemesla ziedus, ieminās, ka būtu forsi ar mani kopā dzīvot, stasta, cik es laba utml.
BET! Mums ir 13 gadu starpība... es it kā nedomāju, ka tādam lietam kā vecums ir liels svars,bet tomer 13 gadi škiet riktigi daudz...
Prāts saka, ka nevajag, jāpiebremzē, jāpasaka, ka nekas vairām nevar sanākt, bet sirds saka, ka būs īstais, jo tiešām es ne ar vienu tik brīvi, komfortabli, viegli neesmu jutusies kā ar viņu. Šķiet, ka varam runāt par jebko, braukt vistrakāk āķis piedzīvojumos un skumjas būt līdzi. Bez maz vai ka pasakā
01.08.2021 23:32 |
 
10 gadi
Reitings 2488
Reģ: 29.01.2009
Sisenis @ 02.08.2021 10:34

Tieši tāpēc arī rakstiju, ka tev to nevajag! Vienā brīdī tu to 13 gadu starpību sāksi just. Jūs principā esat no diviem dažādiem laikmetiem. Viņš novecos ātrāk, viņš paliks konservatīvāks daudz ātrāk, bet ko darīsi tu, brīdī, kad sāksi to pamanīt?
Bet par to ko domā citi pofig. Domā uz priekšu. Pakļauties šī brīža iekārei var. Bet beigās var sanākt sāpīgi, jo iztērēsi savu laiku, kura tev nav. Nevienam nav tik daudz, lai atļautos bezrūpību.

Ja to starpību kaut kad jūt, tad visdrīzāk tieši tagad, kamēr meitene vēl jauna un nenobriedusi (pēc viņas tekstiem tā arī izklausās, ka ļoti nenobriedusi, ja jau 13 gadi viņai liekas tik liela starpība). Vēlāk, kad viņai būs 25, 30 un vairāk, tad jau tā starpība izlīdzināsies un vairs to nejutīs vispār.
Man personīgi 10-15 gadi vecāks vīrietis ir tieši laikā, jaunāku es nemaz negribētu. Galvenokārt tieši tādēļ, ka es negribētu novecot ātrāk par vīrieti, kā tas būtu esot kopā ar vienaudzi. Paskatieties uz tiem pāriem ap 40-50 gadiem, kas ir kopā jau gadus 20 (runāju par pāriem, kas ir +- vienaudži) - apmēram 95% gadījumu sieviete izskatās krietni krietni vecāka par vīrieti, bet vīrietis joprojām izskatās jauns un pievilcīgs.
02.08.2021 20:57 |
 
Patīk
Reitings 1410
Reģ: 10.05.2021
Lovisa @ 02.08.2021 20:57

Ja to starpību kaut kad jūt, tad visdrīzāk tieši tagad, kamēr meitene vēl jauna un nenobriedusi (pēc viņas tekstiem tā arī izklausās, ka ļoti nenobriedusi, ja jau 13 gadi viņai liekas tik liela starpība). Vēlāk, kad viņai būs 25, 30 un vairāk, tad jau tā starpība izlīdzināsies un vairs to nejutīs vispār.
Man personīgi 10-15 gadi vecāks vīrietis ir tieši laikā, jaunāku es nemaz negribētu. Galvenokārt tieši tādēļ, ka es negribētu novecot ātrāk par vīrieti, kā tas būtu esot kopā ar vienaudzi. Paskatieties uz tiem pāriem ap 40-50 gadiem, kas ir kopā jau gadus 20 (runāju par pāriem, kas ir +- vienaudži) - apmēram 95% gadījumu sieviete izskatās krietni krietni vecāka par vīrieti, bet vīrietis joprojām izskatās jauns un pievilcīgs.

Es atvainojos, bet kāpēc ir jābūt svarīgi tas, kā kurš pāris izskatās citu cilvēku acīs? Sevi ir jāmīl. Ar tām grumbām vai bez. Pēc tam jājūt, vai tavs vīrietis tevi mīl. Arī ar tām grumbām vai bez. Un pārējie lai paliek tur kur viņi paliek.
02.08.2021 21:00 |
 
10 gadi
Reitings 2488
Reģ: 29.01.2009
Sisenis @ 02.08.2021 21:00

Es atvainojos, bet kāpēc ir jābūt svarīgi tas, kā kurš pāris izskatās citu cilvēku acīs? Sevi ir jāmīl. Ar tām grumbām vai bez. Pēc tam jājūt, vai tavs vīrietis tevi mīl. Arī ar tām grumbām vai bez. Un pārējie lai paliek tur kur viņi paliek.

Nu tieši tā! Kādēļ tad Tu gribi pārliecināt autori, ka viņiem nekas nesanāks?
02.08.2021 21:11 |
 
10 gadi
Reitings 2488
Reģ: 29.01.2009
Tavuprāt vīrietim sieviete jāmīl pat, ja veca, neglīta un ar grumbām, bet sievietei gan labāk izvēlēties jaunu, sava vecuma? Jocīga loģika.
02.08.2021 21:15 |
 
Patīk
Reitings 1410
Reģ: 10.05.2021
Lovisa @ 02.08.2021 21:11

Nu tieši tā! Kādēļ tad Tu gribi pārliecināt autori, ka viņiem nekas nesanāks?

Man gana daudz piemēru acu priekšā, lai būtu pārliecināta, ka tā ir laika izšķiešana.
02.08.2021 21:15 |
 
Patīk
Reitings 1410
Reģ: 10.05.2021
Lovisa @ 02.08.2021 21:15
Tavuprāt vīrietim sieviete jāmīl pat, ja veca, neglīta un ar grumbām, bet sievietei gan labāk izvēlēties jaunu, sava vecuma? Jocīga loģika.

Tā es neteicu. Es ticu ka mīlestība ir dažāda. Bet es nedzīvoju ilūzijās lai ticētu, ka vecums ir tikai skaitlis. +/- 5 gadi būtu ok. Bet 10 un vairāk... nu nē.
Par tām grumbām runājot, vai nu es ne tā uzrakstiju vai tu ne tā saprati. Es biju domājusi ka pofig kurš ātrāk noveco. Vai nu tu mīli to cilvēku vai arī nē. Izskats ir tikai daļa no attiecībām.
02.08.2021 21:18 |
 
10 gadi
Reitings 2488
Reģ: 29.01.2009
Sisenis @ 02.08.2021 21:18

Tā es neteicu. Es ticu ka mīlestība ir dažāda. Bet es nedzīvoju ilūzijās lai ticētu, ka vecums ir tikai skaitlis. +/- 5 gadi būtu ok. Bet 10 un vairāk... nu nē.
Par tām grumbām runājot, vai nu es ne tā uzrakstiju vai tu ne tā saprati. Es biju domājusi ka pofig kurš ātrāk noveco. Vai nu tu mīli to cilvēku vai arī nē. Izskats ir tikai daļa no attiecībām.

Piedod, bet manuprāt diezgan aprobežots viedoklis. Ja vairāk par 5 gadu starpību, tad automātiski jāpieņem, ka tur nekas nesanāks? Pat, ja ir jūtas un mīlestība? Būtu interesanti papētīt statistiku, bet gan mana personīgā pieredze, gan tas, ko apkārt redzu, liecina, ka tādi pāri tieši visilgāk ir kopā. Tu droši vien esi ļoti jauna, ja Tev tādi uzskati.
02.08.2021 21:37 |
 
Patīk
Reitings 1410
Reģ: 10.05.2021
Lovisa @ 02.08.2021 21:37

Piedod, bet manuprāt diezgan aprobežots viedoklis. Ja vairāk par 5 gadu starpību, tad automātiski jāpieņem, ka tur nekas nesanāks? Pat, ja ir jūtas un mīlestība? Būtu interesanti papētīt statistiku, bet gan mana personīgā pieredze, gan tas, ko apkārt redzu, liecina, ka tādi pāri tieši visilgāk ir kopā. Tu droši vien esi ļoti jauna, ja Tev tādi uzskati.

Definē ļoti jauna.
02.08.2021 21:38 |
 
Patīk
Reitings 726
Reģ: 17.01.2021
Piekrītu viedoklim, ka nav svarīgi tas, cik liela ir gadu starpība, ja vien abi ir pilngadīgi. Tāpat, manuprāt, ir mazliet aprobežoti domāt, ka visi cilvēki, sasniedzot kaut kādu konkrētu vecumu, no dzīves grib vienas un tās pašas lietas. Nu, piemēram, ka visi 20 gadnieki tikai par ballītēm domā vai ka visi, kuriem pāri 30, grib bērnus, ģimeni un mierīgu dzīvi utt.. Katrs cilvēks taču ir dažāds. Es, piemēram, nekad nedomāju, ka būšu attiecībās ar par sevi jaunāku vīrieti. Bet te nu es esmu - 30 gadus veca sieviete kopā ar vīrieti, kuram tikko apritēja 25 gadi. Jā, arī manā gadījumā dažs labs bubināja, ka viņam jau tikai ballītes būšot prātā (kas nav taisnība) vai ka es savos gados jau gribēšu ģimeni un bērnus (kas arī nav taisnība). Mūs abus vieno vienas un tās pašas intereses, kas neaprobežojas tikai ar ballītēm vai ģimenes veidošanu. Līdz ar to katrs gadījums ir savādāks. Tiesa gan, ja autore tik ļoti uztraucas par citu viedokli un baidās, ka vīrietis pēc pāris gadiem gribēs rušināties mazdārziņā (a viņš ir izteicis vēlmi rušināties mazdārziņā vai tie vienkārši ir kārtējie stereotipi, ka sasniedzot noteikti vecumu visiem rodas vēlme sēdēt mājās pie tv un rušināties dārzā?), tad es teiktu, ka labāk attiecības nesākt un nesabojāt draudzību. Ne tāpēc, ka vecuma starpības dēļ tur nekas nevarētu sanākt, bet tāpēc, ka autore pati tic visiem sabiedrībā valdošajiem stereotipiem par gadu starpību attiecībās.
02.08.2021 21:58 |
 
Reitings 430
Reģ: 22.07.2021
Tavuprāt vīrietim sieviete jāmīl pat, ja veca, neglīta un ar grumbām, bet sievietei gan labāk izvēlēties jaunu, sava vecuma? Jocīga loģika.

Nekas šeit nav jocīgs. Padoms tiek dots sievietei 😂
Galvenokārt tieši tādēļ, ka es negribētu novecot ātrāk par vīrieti, kā tas būtu esot kopā ar vienaudzi.

Šī ir kaut kāda jauna "neizskatīties vecākai par vīrieti" fobija?
Cik es redzu apkārt - šādi pāri nodzīvo līdz sirmam vecumam, taču tad vīrs nomirst attiecigi tos 13 gadus ātrāk un sieviete paliek viena ar kaķiem. Jā, protams, nekad neko nevar zināt, bet šādi ir vairumā gadījumu. Ja tas netraucē - ok, uz priekšu.
02.08.2021 22:03 |
 
10 gadi
Reitings 2488
Reģ: 29.01.2009
Sisenis @ 02.08.2021 21:38

Definē ļoti jauna.

Nu, zem 25?
02.08.2021 22:49 |
 
10 gadi
Reitings 2488
Reģ: 29.01.2009
Trojas zirgs @ 02.08.2021 22:03

Nekas šeit nav jocīgs. Padoms tiek dots sievietei ?
Šī ir kaut kāda jauna "neizskatīties vecākai par vīrieti" fobija?
Cik es redzu apkārt - šādi pāri nodzīvo līdz sirmam vecumam, taču tad vīrs nomirst attiecigi tos 13 gadus ātrāk un sieviete paliek viena ar kaķiem. Jā, protams, nekad neko nevar zināt, bet šādi ir vairumā gadījumu. Ja tas netraucē - ok, uz priekšu.

Fobija vai ne fobija, bet jā, es nevēlētos izskatīties vecāka par savu vīrieti.
02.08.2021 22:55 |
 
Patīk
Reitings 677
Reģ: 11.04.2019
Lai gan pašai vienmēr nedaudz vairāk simpatizējuši mana vecuma puiši, 20 gados šķita normāli randiņot ar 30+ gadus veciem vīriešiem, jo zināju, ka pēc iespējas ātrāk vēlos veidot ģimeni un ne visi man vecuma puiši tam būtu gatavi. Šobrīd esmu attiecībās ar sešus gadus vecāku puisi, no sākuma šķita ka viņam blakus esmu tāda nepieredzējusi, taču, ja saskan, vecumam absolūti nevajadzētu būt šķērslim. Zinu pārus ar 10, 15 gadu vecuma starpību (pārsvarā vīrietis ir vecāks), nav nekādu raižu, lai gan vairākumā no gadījumiem viens mēģina pielāgoties otram, parasti sievietes izturas pieagušākas, nevis vīrieši nedaudz bērnišķīgāk.
Šoreiz mana taktika par tikšanos ar vecākiem vīriešiem nenostrādāja, skatos kā vienaudži precās, veido ģimenes, bet izskatās, ka man bērnu tuvākos pāris gadus vēl nebūs. 😀
02.08.2021 23:10 |
 
10 gadi
Reitings 4266
Reģ: 03.08.2009
Ja abi pilngadīgi, tad droši vien gadu starpībai varētu nebūt liela nozīme. Bet droši vien vieglāk ja tie 13 gadi ir 30 un 43 gadnieks nevis 20 un 33 gadnieks, jo, manuprāt, starp 20 un 30 gadu vecuma cilvēkiem ir gan diezgan liela paaudžu plaisa.
Iz dzives- draudzenei ir 33, vīram 45. Nekādu lielu vecuma starpību viņi neizjutot. Protams, ir kkādas nianses, bet nu nav nekas tāds ļoti būtisks, kas traucētu.
02.08.2021 23:27 |
 
Reitings 4759
Reģ: 22.10.2020
03.08.2021 01:30 |
 
Patīk
Reitings 1410
Reģ: 10.05.2021
Lovisa @ 02.08.2021 22:49

Nu, zem 25?

Nop.
03.08.2021 10:00 |
 
Reitings 1847
Reģ: 26.03.2020
Viss ir ļoti atkarīgs no katra cilvēka individuāli. Ir tak pilns ar jaunām meitenēm, kurām vējš galvā nesvilpo un viņām nav vēlmes vazāties pa klubiem, vai kā te minēja, "iztrakoties" (papisties apkārt). Turklāt 10g jau nu nav tik liela starpība, lai varētu teikt, ka abi nāk no pilnīgi savādākiem laikmetiem. Vizuāli arī tā 10g praktiski nav jūtama. Ja viss saskan un viens otram patīk, tad uz priekšu. Nevajag uztraukties ko par to padomās citi. Tici man, cito neko nedomās, citi ir pārņemti ar savām problēmām. Ja būtu 20-30g starpība, tad varbūt jā, varētu jau no malas pateikt to vecumu starpību, bet 10g noteikti nē. Man pat liekas tā 10g starpība nav nekas īpašs, daudziem maniem paziņām, kuri ir laimīgi precējusies ir aptuveni tie 10g, pat maniem vecākiem ir 11g starpība.
03.08.2021 10:46 |
 
Moderators
Reitings 3688
Reģ: 13.11.2016
Ar prātu domājot, tas ir individuāli. Vīrieši noveco ļoti dažādi, un tas, galvenokārt, ir atkarīgs no dzīvesveida. Ja vīrietis piekopj veselīgu dzīvesveidu, tas ir, nesmēķē, nav uzaudzējis alusvēderu, tad tas var būt variants, kurā vecuma starpību īpaši nejutīsi. Pat otrādi - jutīsi to pozitīvi, jo nobriedušāks vīrietis, iespējams, zina, ko grib, zina, ka vēlas attiecības tieši ar tevi, un var tev izrādīties nopietnāks ņēmējs par vienaudžiem, ar kuriem tu teorētiski varētu izveidot kaut kādas attiecības.
Savukārt, ja vīrietis ir smēķētājs un, vai, mazkustīga dzīvesveida dēļ uzaudzējis puncīti, tad tāds diez vai mainīsies. Tāds agri vai vēlu tīri fizisku iemeslu dēļ var radīt sajūtu, ka viņš tev ir par vecu. Ja ar tādu jau būs izveidota ģimene, radīti bērni, tad būs grūti to mainīt.
03.08.2021 11:56 |
 
Patīk
Reitings 1750
Reģ: 24.05.2019
Manuprāt 13 gadu starpība ir ok. Tev pašai ir kaut kādi aizspriedumi.
03.08.2021 13:35 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 2450
Reģ: 20.07.2013
Ja Tu domā par to, ko domās citi - tad Tu noteikti neesi gatava attiecībām ar šo cilvēku vai arī vispār attiecībām kā tādām.
Un pēc 10 gadiem iespējams Tu izskatīties/uzvedīsies/jutīsies sliktāk nekā Tavs par 13 gadiem vecākais draugs!! Tā kā nevajag šitos aizspriedumus.
Mans vīrs ir 14 gadus vecāks, un man ir zem 30. Nekādu problēmu. Problēmas ir galvā. No šī kauns, no nākumā puiša/vīrieša arī Tev kaut kas nepatiks. Manuprāt, ja redzi kaut vienu nē ( šajā gadījumā tas ir diezgan liels ''nē'') - tad nav ko tērēt laiku sev un otram.
03.08.2021 16:46 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits