KIVI(ČU) par visu. BEZTĒMA

 
Reitings 22
Reģ: 11.07.2020
Izdomāju kad vajadzētu izveidot tēmu par KIVI SĀGU.
18.07.2021 14:48 |
 
Reitings 1336
Reģ: 01.08.2021
Gardenia @ 24.01.2023 14:45
Vispār es apbrīnoju kā tā zoss izdomāja dzemdēt pēc 40 gadiem vispār, tak katram pa trim bērniem jau bija. Priekš kam vēl? Īpaši vēl ar viņu dzīvesveidu. 60 gadīgi veči jaunām sievietēm var uztaisīt veselus bērnus, bet sievietēm pēc 40 ir grūti piedzemdēt veselu bērnu, ļoti bieži ir dauna sindroms. Nezinu kā ir tagad, bet gadus 15 atpakaļ sievietēm ņēma analīzes uz to sindromu, ja bija aizdomas uz slimību tad piedāvāja operāciju taisīt. Man to draudzene stāstīja es tik neatceros kur viņa taisīja tās analīzes jo dzīvoja gan Skandināvijā gan Lv.

Nu nav MIAI nekāds Dauna sindroms. Dauna sindromu konstatē uzreiz slimnīcā, tiklīdz bērniņš ir piedzimis. Nav tā ka ko var palaist garām.
LV grūtniecēm taisa skrīningus un ja kāds no rādītājiem ir ārpus normas, tad sūta uz padziļinātu izmeklēšanu. Protams, var piedzimt arī slims bērniņš grūtniecei, kurai visi rādītàji un izmeklējumi bijuši perfekti. Par maksu (ja nekļūdos, tad ap 300€) ir iespējams veikt NIPT testu (speciālās asinsanalīzes), kur precīzi var noteikt vai bērniņam ir vai nav biežāk sastopamākās ģenētiskās slimības. Protams, pilnīgi visas slimības ar to testu nevar atklāt, bet daudzas grūtnieces, kuras ir tuvu 40 gadu slieksnim, veic to maksas testu.
24.01.2023 15:05 |
 
Reitings 6214
Reģ: 14.12.2022
Hubabuba @ 24.01.2023 15:05

Nu nav MIAI nekāds Dauna sindroms. Dauna sindromu konstatē uzreiz slimnīcā, tiklīdz bērniņš ir piedzimis. Nav tā ka ko var palaist garām.
LV grūtniecēm taisa skrīningus un ja kāds no rādītājiem ir ārpus normas, tad sūta uz padziļinātu izmeklēšanu. Protams, var piedzimt arī slims bērniņš grūtniecei, kurai visi rādītàji un izmeklējumi bijuši perfekti. Par maksu (ja nekļūdos, tad ap 300€) ir iespējams veikt NIPT testu (speciālās asinsanalīzes), kur precīzi var noteikt vai bērniņam ir vai nav biežāk sastopamākās ģenētiskās slimības. Protams, pilnīgi visas slimības ar to testu nevar atklāt, bet daudzas grūtnieces, kuras ir tuvu 40 gadu slieksnim, veic to maksas testu.
Tu ko es nesaku, ka dauna sindroms! Man pat domas nav tādas. Es par riskiem tieši kādēļ vajadzēja bērnu tādā vecumā un tagad tak pilnīgi skaidrs, ka tas bērns ir viņai lieks un nevajadzīgs. Ar viņu jādarbojās un vēlams atrādīt speciālistiem tas gan. Par to sindromu es tikai ieminējos jo ietilpst rika grupā Liene. Ko viņi vispār darītu bez naudas ar bērnu kuram ir īpašas vajadzības?
24.01.2023 15:12 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 4962
Reģ: 03.11.2012
Gardenia @ 24.01.2023 14:45
Vispār es apbrīnoju kā tā zoss izdomāja dzemdēt pēc 40 gadiem vispār, tak katram pa trim bērniem jau bija. Priekš kam vēl? Īpaši vēl ar viņu dzīvesveidu. 60 gadīgi veči jaunām sievietēm var uztaisīt veselus bērnus, bet sievietēm pēc 40 ir grūti piedzemdēt veselu bērnu, ļoti bieži ir dauna sindroms. Nezinu kā ir tagad, bet gadus 15 atpakaļ sievietēm ņēma analīzes uz to sindromu, ja bija aizdomas uz slimību tad piedāvāja operāciju taisīt. Man to draudzene stāstīja es tik neatceros kur viņa taisīja tās analīzes jo dzīvoja gan Skandināvijā gan Lv.

Viņi, taču toreiz skandināja, ka grib sev kopīgu bērnu, jo ja divi cilvēki mīlot viens otru bla bla bla, tad lielās mīlas apliecinājums ir bērns utt.
Bet vispār, nav nekas traks dzemdēt pēc 40, man pašai ir pazīstamas sievietes(vācietes), kurām pirmie bērni ir dzimuši pēc 40 vai tādas, kurām tas ir “pēdējais” bērns, jo pārējie jau ir lieli. Vienīgi tādas grūtniecības parasti iesaka plānot kopā ar ārstu, pirms grūtniecības iziet pilnās pārbaudes abi vecāki un tad papildus uzmana grūtniecību, piemēram, taisa ģenētisko pārrēķinu un ja ir vajadzība ņem analīzes no augļa(???), aizmirsu kā sauca to procedūru.
24.01.2023 15:12 |
 
Reitings 2210
Reģ: 19.05.2022
Gardenia @ 24.01.2023 14:45
Vispār es apbrīnoju kā tā zoss izdomāja dzemdēt pēc 40 gadiem vispār, tak katram pa trim bērniem jau bija. Priekš kam vēl? Īpaši vēl ar viņu dzīvesveidu. 60 gadīgi veči jaunām sievietēm var uztaisīt veselus bērnus, bet sievietēm pēc 40 ir grūti piedzemdēt veselu bērnu, ļoti bieži ir dauna sindroms. Nezinu kā ir tagad, bet gadus 15 atpakaļ sievietēm ņēma analīzes uz to sindromu, ja bija aizdomas uz slimību tad piedāvāja operāciju taisīt. Man to draudzene stāstīja es tik neatceros kur viņa taisīja tās analīzes jo dzīvoja gan Skandināvijā gan Lv.

nu tu gan ! Un kā citādi bija iespējams dabūt kirpiču par vīru?! Viņš taču tieši tad sāka šaubīties, sāka vervelēt par psihes kaitēm, attaisnoties par gucci makiem, varbūt pat prasījās atpakaļ. Itkā meklēja pazudušo Lenku, bet pasīvi- sēžot dīvānā.
Lasīju komentāru no Bolero centra darbinieces, ka kirpičs pēc krēsla incidenta, bija atskrējis nāk. rītā un meklējis asins pēdas.
Kad radinieki uzrakstīja paziņojumu, bija fotogrāfijas, ko gan citu bija darīt kirpičam, lai neiesēdinātu?! Viņš cietumā galīgi negribēja, un Lenkai, zilumi bija pagaisuši, toties KĀ vāvere bija saniezējusies!
24.01.2023 15:19 |
 
Reitings 6214
Reģ: 14.12.2022
vivii @ 24.01.2023 15:12

Viņi, taču toreiz skandināja, ka grib sev kopīgu bērnu, jo ja divi cilvēki mīlot viens otru bla bla bla, tad lielās mīlas apliecinājums ir bērns utt.
Bet vispār, nav nekas traks dzemdēt pēc 40, man pašai ir pazīstamas sievietes(vācietes), kurām pirmie bērni ir dzimuši pēc 40 vai tādas, kurām tas ir “pēdējais” bērns, jo pārējie jau ir lieli. Vienīgi tādas grūtniecības parasti iesaka plānot kopā ar ārstu, pirms grūtniecības iziet pilnās pārbaudes abi vecāki un tad papildus uzmana grūtniecību, piemēram, taisa ģenētisko pārrēķinu un ja ir vajadzība ņem analīzes no augļa(???), aizmirsu kā sauca to procedūru.
Mēs gribam 2 kaķus, bet tas tak nenozīmē, ka mēs tā neapdomīgi ņemsim, ļoti labi atceramies, ka nav nemaz tik vienkārši aizbraukt kaut kur nebija un uzturēt arī vajag. Vai tiešām elementāri par to nedomāja? Viņi tak savus esošos jau neaudzināja ne viens, ne otrs! Liene bija visdrīzāk sadomājusies, ka Kivim mamma auklēsies ar mazbērnu kā viņas mamma, bet tur čuš bija, noteikti cerēja ar Miu piesiet Kivi un turpināt ar viņu skriet līdzi pa koncertiem.
24.01.2023 15:23 |
 
Reitings 6214
Reģ: 14.12.2022
Mathilde @ 24.01.2023 15:19

nu tu gan ! Un kā citādi bija iespējams dabūt kirpiču par vīru?! Viņš taču tieši tad sāka šaubīties, sāka vervelēt par psihes kaitēm, attaisnoties par gucci makiem, varbūt pat prasījās atpakaļ. Itkā meklēja pazudušo Lenku, bet pasīvi- sēžot dīvānā.
Lasīju komentāru no Bolero centra darbinieces, ka kirpičs pēc krēsla incidenta, bija atskrējis nāk. rītā un meklējis asins pēdas.
Kad radinieki uzrakstīja paziņojumu, bija fotogrāfijas, ko gan citu bija darīt kirpičam, lai neiesēdinātu?! Viņš cietumā galīgi negribēja, un Lenkai, zilumi bija pagaisuši, toties KĀ vāvere bija saniezējusies!
Pareizi tagad atceros! Vēl jo vairāk ja viņam bija aizdomas par psihes kaitēm tad vispār nesaprotu priekš kam bērns?
24.01.2023 15:26 |
 
Reitings 1336
Reģ: 01.08.2021
Gardenia @ 24.01.2023 15:12
Tu ko es nesaku, ka dauna sindroms! Man pat domas nav tādas. Es par riskiem tieši kādēļ vajadzēja bērnu tādā vecumā un tagad tak pilnīgi skaidrs, ka tas bērns ir viņai lieks un nevajadzīgs. Ar viņu jādarbojās un vēlams atrādīt speciālistiem tas gan. Par to sindromu es tikai ieminējos jo ietilpst rika grupā Liene. Ko viņi vispār darītu bez naudas ar bērnu kuram ir īpašas vajadzības?

Viņa taču domā ar vāveri tikai. Tas bija vienîgais veids kā to resno pelmeni noturēt. Kivis, pēc grūtniecības fakta konstatēšanas, uzreiz šo apprecēja, kā jau īsts padomjlaika produkts. Viņai vairāk neko nevajadzēja.
24.01.2023 15:32 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3737
Reģ: 31.10.2010
Lai gan par to runāšanu es atceros SBF vienu momentu. Kad Kivičs meklēja Lienei dāvanu internetā, Mia sāka kaut ko teikt un Kivičs uzreiz "klusu, klausies, ļauj man pateikt". Iespējams, ka tā nav viena reize. Tikko bērns atver muti, viņai liek apklust.
24.01.2023 15:34 |
 
Reitings 1336
Reģ: 01.08.2021
Minelūše @ 24.01.2023 15:34
Lai gan par to runāšanu es atceros SBF vienu momentu. Kad Kivičs meklēja Lienei dāvanu internetā, Mia sāka kaut ko teikt un Kivičs uzreiz "klusu, klausies, ļauj man pateikt". Iespējams, ka tā nav viena reize. Tikko bērns atver muti, viņai liek apklust.

Ģeniālas audzināšanas prasmes.
Kukū, Hihihihi.
24.01.2023 15:45 |
 
Reitings 7380
Reģ: 09.09.2021
Nelikšu to bildi šeit, vnk tajā bildē nevar saprast vai bērns ir īpatnējs, neglīts vai ar veselības problēmām vai arī viss kombo kopā. 🙃 Pārāk liela disonance, jo kaut kas tur nav.😐
Bet vsp interesanti, ka 7 bērnu vecākiem Mias uzvedība liekas pilnīgi normāla. Ja dārziņā neko audzītes neteiks, jo tāpat tiks vaļā no sīkās, tad skolā jau teiks tiešā tekstā un tad teftelis varēs vainot Latviju, Madaru utt. 😀
24.01.2023 15:46 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 4962
Reģ: 03.11.2012
Gardenia @ 24.01.2023 15:23
Mēs gribam 2 kaķus, bet tas tak nenozīmē, ka mēs tā neapdomīgi ņemsim, ļoti labi atceramies, ka nav nemaz tik vienkārši aizbraukt kaut kur nebija un uzturēt arī vajag. Vai tiešām elementāri par to nedomāja? Viņi tak savus esošos jau neaudzināja ne viens, ne otrs! Liene bija visdrīzāk sadomājusies, ka Kivim mamma auklēsies ar mazbērnu kā viņas mamma, bet tur čuš bija, noteikti cerēja ar Miu piesiet Kivi un turpināt ar viņu skriet līdzi pa koncertiem.

Nu bet…Pēc Kiviča loģikas, nopietnas attiecības ir tad, kad precas un uztaisa bērnu, cik reizes viņš nav nolicis Madaras vīrieti par to, ka viņam neesot nopietni nodomi, jo neprec Madaru un pat sīko nevarot uztaisīt.🤭😂
Tas jau nekas, ka ir cilvēki (lielākā daļa), kuri to visu plāno, padomā par nākotni utt. Bet Kivičam jau viss ir citādāk 😄
24.01.2023 15:53 |
 
Reitings 2210
Reģ: 19.05.2022
Danuta @ 24.01.2023 15:46
Nelikšu to bildi šeit, vnk tajā bildē nevar saprast vai bērns ir īpatnējs, neglīts vai ar veselības problēmām vai arī viss kombo kopā. ? Pārāk liela disonance, jo kaut kas tur nav.?
Bet vsp interesanti, ka 7 bērnu vecākiem Mias uzvedība liekas pilnīgi normāla. Ja dārziņā neko audzītes neteiks, jo tāpat tiks vaļā no sīkās, tad skolā jau teiks tiešā tekstā un tad teftelis varēs vainot Latviju, Madaru utt. ?

ieliec failos, parādi un tad izdzēs
24.01.2023 15:53 |
 
Reitings 1723
Reģ: 16.02.2021
Nīmanei vidējā meitiņa ar Mia vienā vecumā. Attīstības ziņā diena pret nakti. Man nekad nav paticis bērnus salīdzināt, ne savus, ne svešus, bet nu Mia pat nesalīdzinot izskatās atpalikusi.
24.01.2023 15:55 |
 
Reitings 7380
Reģ: 09.09.2021
Mathilde @ 24.01.2023 15:53

ieliec failos, parādi un tad izdzēs

PM. 👍
24.01.2023 15:56 |
 
Reitings 2055
Reģ: 20.06.2013
Kāpēc lai nevarētu šeit publicēt kaut kādu Mias bildi,ko visticamāk paši Kirpiči ir kkur savos kontos ielikuši?
24.01.2023 16:05 |
 
Reitings 6989
Reģ: 13.04.2022
Danuta @ 24.01.2023 15:56

PM. ?

atsūti man ar
24.01.2023 16:18 |
 
Reitings 325
Reģ: 23.01.2023
Gardenia @ 24.01.2023 13:38
Nu re kādai atradās divgadniece? gribēju uzjautāt cik daudz viņa runā? Noteikti ir taču tādas sirsnīgas emocijas, izteikt prieks, kaut vai niķi, gribulīša gājieni utt. Bērniņi tak noteikti ļoti aktīvi ir tajā vecumā? Es ne par fizisko tieši.

Strādāju "īpašo bērnu" nozarē jau daudzus gadus un pašai ir tikai nedaudz vecāks bērns mājās. Līdz ar to - gan kā mammai, gan kā profesionālim katru reizi pēc tiem storijiem šermuļi skrien. Varbūt, ka nav tik traki kā te forumā runā - bez kārtīgas vairāku speciālistu vērtēšanas no nevar noteikt. BET kas ir skaidrs - tur smagi trūkst, lai ar to bērnu vienkārši, elementāri darbojas. Cerams, ka bd būs kāds vērīgs pedagogs, kurš būs gana drosmīgs, lai zvaigznēm pateiktu kas un kā.
24.01.2023 16:27 |
 
Reitings 6214
Reģ: 14.12.2022
Man arī lūdzu bildi.
24.01.2023 16:27 |
 
Patīk
Reitings 1628
Reģ: 16.07.2021
Bet vsp interesanti, ka 7 bērnu vecākiem Mias uzvedība liekas pilnīgi normāla.

Uzvedība, izskats. Tā notiek, kad iepriekšējās ģimenēs abi ir uztvēruši otra vecāka un radu darbu ar bērniem kā pašsaprotamu vai neredzamu. Tagad, kad pašiem ir jāaudzina uz abiem 1 (!!!) nevis divi vai teīs bērni, bērns vienmēr izskatās izpūris, nesavākts.
Kaut kad pasauc kā šuneli pie planšetes vai telefona, lai paskatās TikToku un netraucē kādu brīdi.
Uz bērnudārzu arī nebija īsti sagatavota, kad rādīja šovā. Par attīstību nespriežu. Ja bērns aug pilnīgi savā vaļā, tiktokā un katru vīkendu “iegriež ballītes”, tad tur liela daļa neparastu iezīmju ir , iespējams, tikai no neordināriem dzīves apstàkļiem.
24.01.2023 16:27 |
 
Reitings 6214
Reģ: 14.12.2022
Agnessse @ 24.01.2023 16:27

Strādāju "īpašo bērnu" nozarē jau daudzus gadus un pašai ir tikai nedaudz vecāks bērns mājās. Līdz ar to - gan kā mammai, gan kā profesionālim katru reizi pēc tiem storijiem šermuļi skrien. Varbūt, ka nav tik traki kā te forumā runā - bez kārtīgas vairāku speciālistu vērtēšanas no nevar noteikt. BET kas ir skaidrs - tur smagi trūkst, lai ar to bērnu vienkārši, elementāri darbojas. Cerams, ka bd būs kāds vērīgs pedagogs, kurš būs gana drosmīgs, lai zvaigznēm pateiktu kas un kā.
Pilnīgi pareizi ar Miu ir cītīgi jāņemās un jāatrāda speciālistiem. Viņai noteikti nepieciešama lielāka uzmanībā kā viņu citiem bērniem. Jo ar rūpēm un pareizu pieju ir iespējams kaut ko panākt, vecāku vienaldzībai te nav vietas. Labi, ka vismaz tas bērnu dārzss tur viņai ir iespēja būt citu bērnu vidū mācīties un attīstīties.
24.01.2023 16:34 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits