Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Testaments... pases kopija?

 
Reitings 96
Reģ: 18.09.2018
Labdien!
Mana tēva māsa, mana tante dzīvo ārzemēs, viņa ir izdomājusi, ka vēlas mani norādīt savā testamentā.
Viņa pieprasa man sūtīt savu vārdu uzvārdu un pases kopiju. Vai tiešam nepieciešama pases kopija? Jāsaka, ka īsti viņai neuzticos, manuprāt, pietiktu ar vārdu, uzvārdu. Vai varētu būt, ka ārzemēs prasa arī manas pases kopiju?
Ko Jūs domājat?
17.06.2021 02:26 |
 
Reitings 315
Reģ: 14.08.2020
Pases kopija atvieglos tevis identificēšanu. Pēc testatora nāves notāram būs jāsaprot kam ir novēlēts mantojums.
Obligāts pienākums norādīt personas kodu nav, bet kā teicu - tas palīdz identificēt.
17.06.2021 07:06 |
 
Reitings 242
Reģ: 13.05.2021
Hey!
Nav obligāti testamentā jānorāda personas kods un visi iespējamie dati, taču jo precīzākas norādes, jo skaidrāks, kam manta novēlēta. Pēc testatora nāves testamentu būs jāaiznes notāram izpildīt(ja tante nebūs vēl to izdarījusi pati, nodevusi glabāšanā). Domāju, ka ar vārdu, uzvārdu vajadzētu pietikt, ja rados nav neviens ar tādiem pat personas datiem. Parasti problēmas identifecēšanā rodas tad, ja ir novēlēts ''mīļākajai krustmeitai'' utml., jo ja ir vairākas krustmeitas, nav vispār skaidrs, kura mīļākā esot.
Vārds un uzvārds ir diez gan konkrēta norāde. Personas kods - vēl konkrētāk, bet nav obligāts pienākums testamentā to norādīt
17.06.2021 10:20 |
 
Reitings 4759
Reģ: 22.10.2020
Tev nav nepieciešams sūtīt viņai pases kopiju, jo rakstot testamentu neviens nepievieno mantinieku pases kopijas pie sava testamenta. Pase būs nepieciešama kārtojot testamentu pēc aizgājēja nāves.
Savai tēva māsai vari uzrakstīt vārdu, uzvārdu un personas kodu, kuru viņa var minēt testamentā.
17.06.2021 10:52 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits