Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Māja blakus drauga vecakiem

 
Reitings 10645
Reģ: 18.08.2014
Sveikas,
Gribu zināt Jusu viedokli intreses pēc.
Ar draugu meklējam dzīvesvietu, bet ir iespēja renovēt veco māju uz viņa vecāku zemes gabala (2000m2), uz kura paši dzīvo savā citā mājā. Vecāki vairākas reizes Ir piedāvājuši. Tas butu visloģiskākais risinājums, nebūtu jālien kredītos, skats uz ezeru, nu ideāli. Bet es bremzēju, man grūti pieņemt tādu ideju, jo īsti nesaprotu kā tas būs - nejutīšos kā saimniece, jo tas nebūs mans īpašums, liekas ka nejutišos brīvi, justu pienākumu iet jautāt, piemēram, vai tur varu iestādīt to savā mājas pusē utt. Esmu cilvēks, kam svarīgi ir tas, ka man ir mans un ka esmu saimniece un uz mani neviens nesakatā kā un ko es daru. Jāteic ka drauga vecaki ir ļoti normali cilvēki, attiecības man ar viņiem neitrālas. Neziny no kurienes man šie rāmji, stulbi,iespēja laba, bet nevaru sevi piespiest, jāsaprot, ka tas ir uz dzīvi.
Jautājums - vai jūs spētu dzivot blakus mājā ar vīra /drauga vecākiem un kopīgi dalīt vienu īpašumu.
25.04.2021 15:45 |
 
Reitings 1318
Reģ: 19.07.2019
Neuztraucies, ar laiku pierādīsi un tiksi galā. Ja reiz viņi piedāvā mājvietu, tātad apzinās, ka jūs tur kaut ko varat izmainīt. Ja nepatiks, tad var meklēt citu risinājumu. Es noteikti riskētu.
25.04.2021 16:00 |
 
Reitings 1318
Reģ: 19.07.2019
*pieradīsi
25.04.2021 16:00 |
 
Reitings 686
Reģ: 23.03.2020
Man šķiet, ka nejušanās kā saimniecei varētu būt tikai tādā gadījumā, ja dzīvotu vienā mājā. Pati saki, ka vecāki ir normāli, vai mammai ir tieksme jaukties Jūsu lietās un kontrolēt situāciju? Ja nav, tad neredzu problēmu. Droši vien liktu draugam vecākiem pajautāt jau pirms tam vai varēsi stādīt ko gribēsi😁
Laikam varētu dzīvot tā ar saviem vecākiem, ar drauga tikai tādā gadījumā, ja zinātu, ka viņš var pateikt vecākiem, lai nejaucas, ja gadījumā izdomā to darīt.
25.04.2021 16:06 |
 
Reitings 49
Reģ: 13.02.2021
Ja dzīvosiet atsevišķā mājā, tad būsi saimniece savā mājā. Ja dzīvotu vienā mājā, piemēram, katrs savā stāvā, tad gan laikam nevarētu justies kā saimniece.
Vairāk jāskatās kādas jums attiecības savā starpā, ja vecāki mīl iebāzt savu degunu jūsu attiecības, tad vērts padomāt. Citādi būs kašķi.
25.04.2021 18:38 |
 
Reitings 912
Reģ: 07.06.2011
Nē,es noteikti nepiekristu.Ja arī nav vienas mājas,pārāk tuvu.ja Tu raksti šeit,tad arī ir kaut kādas šaubas...😌Mans uzskats ir tāds,ka pieaugušiem cilvēkiem jādzīvo tālāk no vecākiem,lai arī cik labas attiecības būtu.
25.04.2021 18:42 |
 
Patīk
Reitings 677
Reģ: 11.04.2019
Esmu līdzīgā situācijā, arī draugs laika gaitā grib atgriezties un saimniekot vecāku īpašumā. Uzreiz skaidri noteicu - nē, es viņa vecāku mājā nedzīvošu, tagad domā par savas ligzdiņas veidošanu turpat netālu pēc pārdesmit metriem, bet arī tas man būtu par tuvu. Lielākoties viss atkarīgs no attiecībām, bet man ir rūkta pieredze, jo mana ģimene sākotnēji dzīvoja pie mammas vecākiem un ātri vien izjuka. Jūtu, ka mums būtu tāpat, jo gribētu saimniekot, bet mani drauga vecāki nekad idejās neatbalstītu un savstarpēji sakasītos (tomēr vēl nebūtu mūsu īpašums). Ticu un zinu, ka ir cilvēki, kuru ģimenes savstarpēji ir ļoti draudzīgas, bet manā gadījumā jo tālāk no vecākiem, jo labāk, vēl pie tam, jo izteikti nepatīku drauga ģimenei.
25.04.2021 19:29 |
 
10 gadi
Reitings 2578
Reģ: 21.06.2011
2000m2 nav daudz...es teiktu, ka nē, nē un vēlreiz nē.
Tu pati sev jau esi atbildējusi uz jautājumu: " Esmu cilvēks, kam svarīgi ir tas, ka man ir mans un ka esmu saimniece un uz mani neviens nesakatā kā un ko es daru. "
Mājās Tu varbūt arī jutīsies kā saimniece, bet neizklausās, ka vēlēsies iet pagalmā, jo tur uz Tevi skatīsies un komentēs ko un kā dari. Tas ir neizbēgami.
Ja piekrīti, tad izpērciet īpašumu ar zemi par draudzīgu zemi, lai neesiet parādā un neviens Jums nevar pārmest ko un kā dariet.
25.04.2021 20:21 |
 
10 gadi
Reitings 2485
Reģ: 29.01.2009
Es noteikti nepiekristu tādam variantam. Jo kā jau Tu saki nejustos kā saimniece, nejustos brīvi. Nav labi tā dzīvot. Mums arī bija tāda iespēja uzcelt māju uz vīra vecāku zemes pārsimt metru attālumā no viņiem, bet es nebiju ar mieru. Attiecības ar vīra vecākiem ir labas, viss ir kārtībā, bet tik un tā neuzskatu, ka ir ok dzīvot tik tuvu blakus. Bet nu zinot, ka citi dzīvo pat vienā mājā ar vīra vecākiem (kas priekš manis būtu vispār neiedomājami), tad atsevišķā mājā dzīvot tomēr ir labāk, tikai tad obligāti iepriekš sīki un smalki jāizrunā, ko jūs drīkstat darīt un ko nē un ka nebūs tā, ka viņi pie jums nāks un ies, kad gribēs, bet tās būs jūsu mājas. Un ja ir iespēja, uzceliet pa vidu žogu, kuram neredz cauri 😀
25.04.2021 20:49 |
 
Reitings 1318
Reģ: 19.07.2019
Ja vecāki neskrien katru dienu ciemos, nenorāda, kā dzīvot, tad neredzu problēmu. Vecāki taču apzinās, kam piekrīt. Kāpēc vajag ņemt kredītu, ja blakus ir izdevīgs variants, kur dzīvot?
P.S. Jā, man ir laba pieredze, dzīvojot līdzīgā variantā.
25.04.2021 20:58 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3728
Reģ: 31.10.2010
Es nepiekristu. Lai cik laba tā māja arī nebūtu, dzīvot sānu pie sāna ar vīra vecākiem nav laba doma. Tā tomēr ir viņu māja, kas vienmēr būs un paliks viņu. Maz ticams, ka viņi nenāks ciemos vairāk kā jums gribētos. Pārim ir jādzīvo tālāk no vecākiem.
25.04.2021 20:59 |
 
Reitings 10645
Reģ: 18.08.2014
Tur tā lieta, ka stopēju es pati sevi. Manā ģimenē mani vecāki ir mukuši no vecāku mājām, jo skandāli bijuši utt. Tāpēc iespējams zemapziņā esmu iestastijusi, ka savādāki modeļi neder. Drauga vecāki tiešām ļoti adekvāti, nevarētu iedomaties ka bakstītu mūs vai kā savādāk kašķētos, protams, nevar jau zināt kā butu nākotnē. Bet jo vairāk domāju, jo stulbāk liekas nepieņemt šo iespēju.
Bet paldies par viedokļiem! Patikami apzināties, ka ir apzināties pozitīvas pieredzes un domas! :)
25.04.2021 21:31 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits