Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Iesakiet sakarīgo juristu

 
Reitings 1066
Reģ: 15.06.2016

Sveiki visiem! Man ir sekojoša situācija: man ir vecs tēvs. Viņam paris nedēļas tam atpakaļ sāka slikti strādāt galva un vienā dienā viņš pārstāja atbildēt uz zvaniem. Nācās izsaukt ugunsdzēsējus, lai tie izlauž durvis. Izrādījās, ka manam tēvu visu šo laiku bija plaušu karsonis. Viņu uzreiz nogādāja slimnīcā. Esmu viņa vienīgais dēls. Viņam ir māsa. Jau no pirmās dienas viņa paprasīja man atslēgas no viņa dzīvokļa un sāka tur taisīt tīrīšanu. Kaut arī tēvam tiešam tur ir šausmīgs bardaks, man nepatika, ka viņa ielauzās viņa
pasaulē. Pirmo laiku tēvs mani neatpazina un, kad viņam pārgāja plaušu karsonis, viņu ielika Tvaika ielā. Māsa uzstāja, lai viņu atgriež mājās. Es neredzēju tajā nekādu jēgu, jo tēvs, kad es nedēļu tam atpakaļ viņu redzēju slimnīcā, uzvedās kā dārzenis. Man gribējās vinnēt laiku, lai izlemtu ko ar tēvu darīt, tāpēc, kad viņu izrakstīja no slimnīcas, es teicu, ka tajā pašā dienā es nevaru viņu satikt un lai viņu atved uz mājam rītdien. Dispečere uz mani sāka kliegt, ka rītdien būs par maksu. Es teicu, ka samaksāšu tik cik vajag.

Man bija vajadzīgs laiks, lai visu apsvērtu. Bet viņa māsa, uzzinot, ka esmu pārcēlis tēva atgriešanu mājās uz vienu dienu, atprasījās no darba tikai lai tēvu atvēztu tieši todien. Es nesapratu priekš kam tāda steiga? 🤨 Tiklīdz tēvs bija mājās, viņš sāka līst pie gāzes un mēģināt to aizdedzināt ar sūkļa palīdzību. 🙈 Māsa teica: vajag pārdot dzīvokli un atdot tēvu pansionātā. Sākumā, kad es redzēju viņu slimnīcā, es arī biju tādas pašas domas. Bet es ieraudzīju, ka mājās tēvam ir krietni labāk: viņš mani beidzot atpazīst, stāsta
visādus stāstus, smejas un visu laiku meklē cigaretes. 😄 Kā arī viņš pats staigā uz tualeti, kas arī ir visnotaļ svarīgi. Es neredzu nevienu iemeslu kāpēc man ir vajadzīgs atdot viņu pansionātā. Es dzīvoju tajā pašā namā, varu katru dienu pēc un pirms darba atnest viņam paēst un iznest ārā atkritumus. Viņš nevar sataisīt nekādas ķibeles, jo es viņam atslēdzu gāzi un ūdeni. Dārgākajā mēnesī gadā viņam dzīvoklis izmaksāja tikai €80! Pie tam, ka viņam pensija ir €390. Priekš kam viņu atdot pansionātā, ja viņam arī mājā
20.03.2021 14:07 |
 
Reitings 1066
Reģ: 15.06.2016

klājas visnotaļ labi un vēl esmu es, kas var viņam divreiz dienā atnest paēst? 🤷♀️ Pansionātā būs jau pavisam citi rēķini. Pie tam, viņš tur jutīsies daudz sliktāk, nekā mājās, jo pat slimnīcā, kad viņš atradās dārzeņa stāvoklī viņš prasīja man kad beidzot varēs uz mājam. 😄 Nākamajā rītā atnāca māsa un teica, ka paņemšot viņa kredītkarti, lai no viņa pensijas maksātu par rēķiniem, kuri ir atnākuši no slimnīcas (rēķinus viņa arī paņēma). Viņa arī teica, ka vajag aiziet pie ārsta, pateikt, ka tēvs nestaigā (tā nav tiesa, jo tēvs staigā,
vienkārši ar spieķīti) un ka viņam ir vajadzīga invaliditāte pirmās vai otras grupas. Bet priekš kam viņam tā grupa? Viņam taču jau ir pensija €390 par nostrādātiem gadiem. Invaliditātes gadījumā pensija taču būs krietni mazāka, vai tad nē? Man liekas, ka māsai ir kaut kāda sava interese, jo pārāk jau uzbāzīgi viņa uzvedas. Es izlēmu, ka gribu lai tēvs pēc iespējas līdz sava mūža galam dzīvo pie sevis. Biju aizgājis pie notāra, bet tikai pazaudēju laiku, jo notārs teica, ka man vajag zvanīt uz bāriņtiesu un ka ar šādam lietam
20.03.2021 14:07 |
 
Reitings 1066
Reģ: 15.06.2016

viņš neņemas. Sakot, ka kad būs kaut kāds mantojums – tad arī lai eju pie viņa. Bet man joprojām ir jautājumi, uz kuriem ir vajadzīga atbilde.
1) Vai cilvēks, kurš kļūst par aizbildni, var kaut kā rīkoties ar sava aizbilstama īpašumu? (piem., pārdot to)
2) Vai es būšu paziņots, ja tēva māsa pieteiksies būt par viņa aizbildni?
3) Ja viņa tomēr kļūs par tēva aizbildni aiz manas muguras, vai es varēšu to apstrīdēt?
4) Kāda aizbildnim ir materiāla atbildība?
5) Vai aizbildnis var pretendēt uz kaut kādu mantojumu?
6) Ja es kļūšu par aizbildni, vai nebūs tā, ka nākotnē es nevarēšu neko mantot, jo esmu aizbildnis?
7) Māsa paņēma tēva kartiņu, sakot ka samaksās par slimnīcām. Nākamajā dienā viņa man piezvanīja un teica lai es samaksātu par dzīvokli, jo tur nav maksāts jau ka divus mēnešus. Bet viņai taču ir kartiņa un tēvam ir pensija €390. Pat ja viņa tos visus €390 samaksās par slimnīcām, viņam taču tur jābūt vēl vismaz €390, kas ir atnākuši pa to laiku, kad viņš nemaksāja par dzīvokli?
8) Kā es varu pārvaldīt tēva pensiju? Es neuzticos viņa māsai. Man liekas, ka viņa var kaut ko no tiem €390 paņemt sev.
9) Vai man ir vajadzīga kaut kāda zemes grāmatiņa gadījumā, ja nākotnē vajadzēs risināt kaut kādus jautājumus ar mantojumu?
10) Cik svarīga ir zemes grāmatiņa un ko darīt, ja māsa ir paņēmusi arī to?
Kolēģe darbā ieteica, lai es vērstos pie Vasiļjeva no Gelios juridiska biroja, sakot ka viņš ir labs. Bet Sudzības.lv vietnē ir ļoti daudz sliktu atsauksmju par viņu. Sāka it ka viņi lāgā nepārzīst likumus. Vai kāds ir vērsies Gelios? Ja nē, vai vārāt ieteikt kaut kādu labu juristu, kurš varētu atbildēt uz maniem jautājumiem un aizsargāt mani no tēva māsas? Es nezinu kas īsti viņai ir prātā un kāpēc viņa ir tik uzbāzīga. Man liekas, ka viņa spēlē kaut kādu savu tumšo spēli, lai tiktu vaļā no tēva un dabūt viņa īpašumu vai arī naudu no tā īpašuma
pārdošanas. No savas puses es vienkārši gribu lai tēvs nodzīvo savas dienas savā dzīvoklī. Man nav vajadzīga viņa pensija, jo es pats strādāju. Es vienkārši gribu būt pārliecināts, ka neviens no tēva pensijas nezog. Tēva pensiju es gribu izmantot tikai un vienīgi viņa labumā (samaksāt par viņa dzīvokli, atnest viņam ēdienu, zāles, varbūt aizvest kaut kur ar taksi uz dabu). Es negaidu viņa nāvi, lai dabūtu savā īpašumā dzīvokli. Tas dzīvoklis ir ļoti mazs un tur vajag vēl ne vienu vien tūkstoti ieguldīt, lai tajā būtu
20.03.2021 14:07 |
 
Reitings 1066
Reģ: 15.06.2016

ērti dzīvot. Bet es arī negribu lai dzīvoklis tiek viņa māsai, jo man ir visi pamatojumi uzskatīt, ka viņai ir kaut kādi ļauni nodomi. Piemēram, viņa redz, ka tēvs jūtas labāk mājās, bet viņa vienalga grib nostumt viņu pansionātā. Viņa arī aizgāja pie ārstes un paprasīja izrakstīt autiņbikses, kaut gan tajā pašā laikā tēvs pats staigā uz tualeti, kad viņam ir vajadzīgs.
20.03.2021 14:08 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits