Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Olnīcu cistas / Labs ginekologs

 
Reitings 3
Reģ: 17.03.2021
🌷Sveikas meitenes! 🌷
Tēma ir saistīta ar olnīcu cistām, tāpēc būšu priecīga dzirdēt Jūsu pieredzi un ieteikumus.
Man ir 25 gadi, un man 3 reizes ir bijušas labdabīgas olnīcu cistas. Visas trīs reizes tās tika laporoskopiski izoperētas. Pirmā operācija bija 2015. gadā, un pēdējā operācija bija 2020. gadā.
Katru reizi cistas bija diezgan lielas, pēdējo reizi bija 3 cistas, lielākā no tām 9cm.
Periodos starp operācijām man bija noteikts lietot hormonālo kontracepciju, jo tā apstādina olnīcu cistu veidošanos. Lietojot ilgtermiņā šīs tabletes, es nejutos pārliecināta, ka tas ir labi. Pirmkārt tas nav dabiski, otkārt biežāk jutos nomākta un depresīva, treškārt bija pazeminājies libido. Tas viss diezgan slikti ietekmēja manu dzīvi un ikdienu, tāpēc pakonsultējoties ar savu ginekoloģi, nolēmu pārtraukt lietot šīs tabletes un vērot, kas būs tālāk. Diezgan ātri, pēc pusgada jau atkal bija parādijusies cista, un tā auga lielāka, un es atkal nonācu līdz operācijai.
Pēc pēdējās operācijas, gan ķirurģe gan ginekoloģe pateica, ka man visu laiku būs jālieto šīs tabletes, līdz brīdim, kad es vēlēšos palikt stāvoklī. Katru reizi tiek izdarīts diezgan liels spiediens par to, ka nu jau ir ''pēdējais laiks'' par to domāt, ir jādomā par pēcnācējiem. Bet dzīvē ir citādāk, šobrīd tas nav iespējams.
+vēlviens fakts. Ķirurģe, kas mani 3x operēja, pateica to, ka pagaidām esmu jauna, un tās ir labdabīgas cistas, bet ap 40 gadiem viss var mainīties un tās var būt arī ļaundabīgas.
Tas īsumā par manu situāciju.
Vabūt kāda ir gājusi šim visam cauri, un var dot kādus ieteikumus?
Varbūt kāda var ieteikt labu ginekologu Rīgā?
17.03.2021 14:14 |
 
10 gadi
Reitings 1746
Reģ: 18.11.2009
Sveika!
konkrēti par labdabīgām cistām nevarēšu neko komentēt, jo pašai ir bijušas tikai folikulāras cistas, kas pašas uzsūcās.
tu nezini kāpēc tev viņas rodas? un izskatās, ka, kad pārstāj lietot OK atkal uzrodas. kāpēc tik ļoti pretojies hormonālajām tabletēm? varbūt tās vajag nomainīt, no citām varbūt nebūtu depresīvs garastāvoklis un citas problēmas :)
17.03.2021 14:37 |
 
Reitings 576
Reģ: 02.07.2018
nevaru ieteikt ginekologu Rīgā, bet man ir bijusi līdzīga situācija un diagnosticēta endrometrioze. Tas arī bijis iemesls cistām (un citām briesmām, kas nāk ar šo slimību) un tagad ārstēju endrometriozi. prieks vismaz par to, ka zinu cēloni un varu nodoties tā ārstēšanai, OK dzert negribētu.
sorry, ka nevaru ieteikt nevienu, bet noteikti jāparunā ar citu ārstu, jo pašreizējā neizklausās pēc laba varianta - nemeklē cēloni, bet tik izraksta OK un taisa operācijas ik pa dažiem gadiem, tas skan briesmīgi.
17.03.2021 14:40 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
neizklausās pēc laba varianta - nemeklē cēloni

Kāpēc nemeklē cistu veidošanās iemeslu? Tāpēc ka tādu nevar atrast. Tieši tā pat kā nav skaidrs kāpēc vienam rodas vēzis un citam nē. Jā, ir riska faktori, bet vai no tiem var izvairīties? Tāda ir ķermeņa īpatnība/ anomālija.
Pagaidām bez ķiruģiskās iejaukšanās un OK lietošanas nav citas metodes kā apturēt cistu veidošanos olnīcās. Var jau mēģināt zāļu tanetes,alternatīvo medicīnu, bet 90% gadījumu tas ne pie kā laba nenoved.
Visi ginekologi tev ieteiks OK, jo tā ir rakstīts vadlīnijās un pierādījusi sevi kā laba metode.
Dažkārt grūtniecība palīdz noregulēt hormonu līmeni dabiskā ceļā neizmanotojot OK un tāpēc ginekologi par to runā.
17.03.2021 15:01 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
un kāpēc jābaidas no OK? Daudzi citi medikamenti nomāc citas organisma funkcijas , bet mēs viņus lietojam.
Ja ķermenis nav spējīgs ražot pareizos hormonus attiecīgajā daudzumā tad kāpēc neplīdzēt?
Var jau mēģināt dzert dabīgos vitamīnus, nakts sveces eļļu un ko tik vēl ne, bet tas viss ir eksperiments.
17.03.2021 15:06 |
 
Reitings 1934
Reģ: 28.04.2019
OK dēļ daudzām sievietēm, arī jaunām, ir veidojušies trombi.
17.03.2021 15:51 |
 
10 gadi
Reitings 1746
Reģ: 18.11.2009
sla - daudzām zālēm ir visādas blakusparādības. jāizsver, kad viņas lietot un kad labāk ne. :)
17.03.2021 16:15 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
OK dēļ daudzām sievietēm, arī jaunām, ir veidojušies trombi.

Jā risks dabūt trombu no OK ir lielāks nēkā no AstraZenec vakcīnas. :D
3-9 sievietes no 10 000 lietojot OK var dabūt trombu. Bet jāņem verā citi riska faktori-smēķēšana, liekais svars, sēdošs darbs utt.
Nesaka ka OK ir risinājums visam, bet autorei ir jāizsver visi riski par un pret olnīcu cistām, operācijām katru gaidu vai lietot OK. Operācijas laikā arī var nomirt no tromba vai infekcijas.
Un nevajag baidīt sievietes ka visām būs trombi.
17.03.2021 16:24 |
 
10 gadi
Reitings 904
Reģ: 09.11.2009
No savas puses varu ieteikt ginekoloĝi R. Biti. Kad agrāk gāju pie viņas, strādāja Iļģuciema poliklīnikā. Daktere gados, bet uzskatītu to par plusu, jo lielāka pieredze. Iesaku, jo par viņu man ir iespaids, ka mēģina rakt problēmas sakni un, ja situācija ļauj, tad sākuma iesaka dabīgāko un nekaitigako arstešanos, zāles utt. Vizīte nav dārga, takā vari mēģināt :)
Esmu dzirdējusi par dažiem labiem tautas medicīnas līdzekļiem pret cirstām, ja info patiesa tad diez gan iespaidīgi rezultāti. Vari pamēģināt: zemestauku sulu, onkoloĝisko maisījumu, zviedru rūgto, čagas uzlējumu. Ļoti, ļoti bdaudz uzturā lietot visa veida kāpostus.
Ir gadījumi kad cistas rodas no estrogena dominances. Ir verts uztaisīt analizes uz hormoniem. Man gan ir pieredze, ka ginekologi u.c. nav īpaši naski uz estrogēna "nomierināšanu" ja tas ir normā, bet attiecībā pret progestoronu tomēr ir dominance. Vari apskatīt internetā un yt ir saprotami, informatīvi materiāli ko lietot (viss dabīgs) , ja vajag normalizēt hormonus.
Man pašai pieredze ar cistam nav, bet dažādu iemeslu.pēc, par šo tēmu esmu nedaudz papētījusi un painteresējusies. Iesaku ari ieskatīties par šo tēmu calis forumā (ceru ka mani nenobanos šo pieminot :D ) , tur meitenēm ir pieredze un.arī ieteikumi :)
P.s. no mana skatu punkta dari pareizi, ka pagaidām atliec ok lietošanu. Ir vēl varianti.
17.03.2021 16:25 |
 
Reitings 69
Reģ: 25.03.2020
keegan - mani arī ieinteresēja Tevis sacītais par hormonu normalizēšanu. Varbūt paskaidrosi sīkāk, kas tam varētu palīdzēt? Jo cik esmu rakusies internetā - par naktssveces eļļu neko vairāk neatrodu.
17.03.2021 21:55 |
 
Reitings 1073
Reģ: 23.10.2019
Kiskismau @ 17.03.2021 15:01

Kāpēc nemeklē cistu veidošanās iemeslu? Tāpēc ka tādu nevar atrast. Tieši tā pat kā nav skaidrs kāpēc vienam rodas vēzis un citam nē. Jā, ir riska faktori, bet vai no tiem var izvairīties? Tāda ir ķermeņa īpatnība/ anomālija.
Pagaidām bez ķiruģiskās iejaukšanās un OK lietošanas nav citas metodes kā apturēt cistu veidošanos olnīcās. Var jau mēģināt zāļu tanetes,alternatīvo medicīnu, bet 90% gadījumu tas ne pie kā laba nenoved.
Visi ginekologi tev ieteiks OK, jo tā ir rakstīts vadlīnijās un pierādījusi sevi kā laba metode.
Dažkārt grūtniecība palīdz noregulēt hormonu līmeni dabiskā ceļā neizmanotojot OK un tāpēc ginekologi par to runā.
Kādēļ veidojas vēzis, pa lielam gan ir skaidrs. Tas ir ēdiens un toksīni vai abi mijiedarbībā. Tāpat kā vīrusi vēzis aug no cukura un bieži ir ārstējams dabīgā veidā tiem cilvēkiem, kam šķiet simpātiskāk mainīt savu dzīvesveidu, nevis dzert zāles, iet ķīmiju terapiju vai operēties.
80% slimību ir dzīvesveida slimības, nevis nāk no marsa!
Cistas un vēzis parasti ir iekaisums, lai to mazinātu noderēs zemu ogļhidrātu diēta, mazs liekais svars, fāstings, daudz minerālūdens, sports, kvalitatīvs miegs.
Uzturā vajag daudz dārzeņu un probiotiķus. Var pielietot keto diētu (ja tā patīk). Dārzeņi ar gaļu vai veģetāra pieeja ar olām un zivīm. Ir paleo diēta.
No uztura bagātinātājiem D3vitamīns, k2 vitamīns, omega3, magnijs, jūras aļģes(kelp), b grupas vitamīni.
17.03.2021 22:35 |
 
Reitings 1073
Reģ: 23.10.2019
Piedod, atvaino. Aizmirsu tādu svarīgu elementu kā cinks kopā ar c vitamīnu, kas tieši mazina iekaisumus. Kopumā visu var pētīt pati, jo ārsti tik izrakstīs zāles, kas vēl radīs citas problēmas.
17.03.2021 22:51 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits