Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Kaloriju deficīts

 
Reitings 6
Reģ: 12.03.2021
Sveikas!
Apmēram jau kā mēnesi ievēroju kaloriju deficītu ~1450kcl. Mēneša laikā ir pazaudēti 2kg, svars krītas ļoooti lēni. Ūdeni dzeru pietiekami, vidēji 2l dienā. Sekoju kārtīgi līdzi gan olbaltumvielām, gan taukiem, gan ogļhidrātiem. Taču jau nedēļu svars stāv uz vietas, 100g augšā, 100g lejā, un tā visu nedēļu, jau esmu izbesījusies. Zinu, ka pirms mēnešreizēm svars var nekristiesties, un var pieaugt, bet līdz menstruāciju sākumam vēl ~10 dienas. Var jau būt ka ar to arī saistīts, kāpēc svars stāv uz vietas, bet otrs jautājums, kāpēc svars krīt tik lēni? Tomēr ir lieki vismaz kādi 7kg:(
Augums 180, pašreizējais svars 71kg.
12.03.2021 14:56 |
 
Reitings 6
Reģ: 12.03.2021
Mana vienas dienas ēdienkartes piemērs:
1.Brokastis-
Pilngraudu auzu pārslu putra ar 1 olas baltumu, puse no banāna, mellenes, kanēlis, ūdens ar pienu uz pusēm, reizēm klāt tējkarote zemesriekstu sviests.
2.Pusdienas-
Salātu mix-gurķis, paprika, sīpols, kukurūza u.t.t + pa virsu tītara maltā gaļa( cepu pavisam nedaudz ekoloģiskajā tomātu pastā, atsaucu ar ūdeni un garšvielas)
3.Vakariņas- tās parasti ir ļoti vieglas, jo lai cik dīvaini, bet vakarā man nav īpaši apetītes. Vakarā parasti ēdu vai nu proteīna jogurtu( valio profeel), vai nu biezpiens saspaidīts ar banānu un jogurtu. Reizēm sanāk sātīgāka ēdiens, bet ne bieži.
Uzkodas- parasti tie ir augļi, proteīna kokteilis, dārzeņi, fazer rudzu sausmaizītes, reizēm kāds rieksts, vai šokolādes konfekte( neaizliedzu, bet visu ar mēru😀)
Nu kaut kaa taa, varbut vajag kaut ko palabot?☹️
Kaut kas pa daudz, kaut kas pa maz?
12.03.2021 15:17 |
 
Reitings 1844
Reģ: 02.03.2020
Iespējams tavs ķermenis ir jau pieradis pie šāda kaloriju deficīta, tādēļ varbūt mēģini palēkāt, piemēram, vienu nedēļu paēd 2000kcal, otru 1400. Tā, lai organismam nepierod. Otrā lieta, 2kg ir diezgan daudz, un, manuprāt, ja kg krīt lēnām, tas nozīmē, ka tad kad atsāksi ēst normāli, neskaitot kalorijas, tā masa neatnāks atpakaļ.
12.03.2021 15:21 |
 
Reitings 1844
Reģ: 02.03.2020
Ēdienu ēd bieži, bet plaukstas lielumā. Papildus sportojot, sanāks nodedzināt vēl kalorijas, vismaz to pusstundiņu dienā.
12.03.2021 15:22 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3730
Reģ: 31.10.2010
Pirmkārt, ar tādiem parametriem tev nav liekā svara. Spriežot pēc norādītajiem cipariem, tavs svars ir normāls un pilnībā atbilstošs tavam augumam.
Attiecībā uz jautājumu - ir cilvēki, kam vielmaiņa strādā ātrāk, ir, kam lēnāk. Dramatiski un pēkšņi samazinot kaloriju daudzumu vielmaiņa patiesībā var kļūt daudz lēnāka, jo organisms domā, ka pienākuši bada laiki un kalorijas jāsargā un jāuzglabā, nevis jādedzina.
12.03.2021 15:23 |
 
Reitings 6
Reģ: 12.03.2021
Minelūše @ 12.03.2021 15:23
Pirmkārt, ar tādiem parametriem tev nav liekā svara. Spriežot pēc norādītajiem cipariem, tavs svars ir normāls un pilnībā atbilstošs tavam augumam.
Attiecībā uz jautājumu - ir cilvēki, kam vielmaiņa strādā ātrāk, ir, kam lēnāk. Dramatiski un pēkšņi samazinot kaloriju daudzumu vielmaiņa patiesībā var kļūt daudz lēnāka, jo organisms domā, ka pienākuši bada laiki un kalorijas jāsargā un jāuzglabā, nevis jādedzina.

Nekad, nekad nevienu nevar vērtēt ar parametriem. Viena meitene ar 60 kg var izskatīties tieva, otra ar šo pašu masu būs ar riepiņu, kaut viņām ir viens augums. Man ar maniem 71 kg, īstenībā tauciņi ir ka nu, visvairāk uz vēdera un gurniem, un tie nav mazi, tāpēc es zinu, ka ir ko mest nost:)
12.03.2021 15:32 |
 
10 gadi
Reitings 1696
Reģ: 29.01.2009
Nevar būt tā, ka Tev kāda kalorija paliek "nesaskaitīta"? Konfekte, pāris riekstiņi, cukurs kafijā?
Kā ir ar fizisko slodzi?
12.03.2021 15:50 |
 
Reitings 84
Reģ: 21.08.2020
Tas, ka nedēļu svars stāv uz vietas, ir pavisam normāli, var ieteikt vienīgi nesvērties katru dienu, lai nebesītos vēl vairāk. Otrs ir tas, ka organisms ātri pierod pie kaloriju deficīta un attiecīgi rezultātu nav, kamēr organisma aizturīti nepārvar. Angliski vari pameklēt pēc termina "weight loss plateau".
Var mēģināt palielināt kaloriju deficītu, ne uz uztura rēķina, bet papildus fiziskās slodzes, pastaigāt dienā stundu ātrā tempā, pavingrot. Tā gan iekustināsi vielmaiņu, gan papildus padedzināsi kalorijas.
12.03.2021 15:55 |
 
Reitings 6
Reģ: 12.03.2021
fluffy @ 12.03.2021 15:50
Nevar būt tā, ka Tev kāda kalorija paliek "nesaskaitīta"? Konfekte, pāris riekstiņi, cukurs kafijā?
Kā ir ar fizisko slodzi?

Cukuru ikdienā pilnīgi nekam papildus nepievienoju klāt, uzskatu, ka tas nav nepieciešams. Pilnīgi visu appēsto es fiksēju aplikācijā. Šādā veidā man arī ir vieglāk dienas laikā saprast, ko tad labu vai sliktu esmu apēdusi. Runājot, par fizisko slodzi ikdienā cenšos izziet pa kādam aplim, 2-3x nedēļā taisu workoutu ~1h( lecamaukla, pretestības gumijas, svaru bumba, dažādi vingrinājumi), bet sportoju ar mērķi, lai pie reizes augumu savestu stingru, kā teikt nau jau jēga no tieva, plakana cīsiņa, ja nav formu😀
12.03.2021 15:59 |
 
Reitings 42
Reģ: 09.06.2020
Man drīzāk ir jautājums par to, cik daudz kaloriju aptuveni patērēji pirms tam, kad biji uzsākusi šo kaloriju deficīta diētu?
Man viena paziņa pērn 7 mēnešus sēdēja uz šitā varianta un nometa 15 kg līdz iestājās tas "weight loss plateau", kad vairs ne grama negāja nost.
Pievienojos pārējiem ieteikumiem, ka labāk vienu nedēļu ēst ar augstāku kaloritāti ēdienu, bet nākamajā ar zemāku. Vēl iesaku vakaros pacilāt hanteles - kaut vai skatoties TV, ja to dari. Tas palīdz veidot muskuļus un arī iekustina to procesu, cik kaloriju organisms sadedzinās.
12.03.2021 20:31 |
 
Reitings 748
Reģ: 14.05.2019
Esi pacietīga. Vai ir arī fiziskās aktivitātes?
Ēdienkarte laba, iespējams, pieliktu klāt pusdienām griķus vai brūnos rīsus, lau ir ogļhidrāti enerģijai. Kaut nedaudz.
No rīta pirms brokastīm izdzer glāzi ūdens. Pa dienu krūzi zaļo tēju. Pavasarī pievērsies pastaigām, velo izbraucieniem vai kaut nedaudz paskrien un būs jauki rezultāti :)
12.03.2021 21:48 |
 
10 gadi
Reitings 904
Reģ: 09.11.2009
Ieteiktu pievienot klāt fiziskās aktivitātes un rezultāti neizpaliks :)
Uzslava Tev, ka met nost svaru lēnām, tas ir ļoti labi un pareizi. Parasti visām vajag mēnesī 10 kg ātri un efektīvi. Pacietību un viss būs :) lai izdodas!
12.03.2021 21:58 |
 
Reitings 68
Reģ: 28.12.2020
Evelīna Kārkliņa @ 12.03.2021 14:56
Sveikas!
Apmēram jau kā mēnesi ievēroju kaloriju deficītu ~1450kcl. Mēneša laikā ir pazaudēti 2kg, svars krītas ļoooti lēni. Ūdeni dzeru pietiekami, vidēji 2l dienā. Sekoju kārtīgi līdzi gan olbaltumvielām, gan taukiem, gan ogļhidrātiem. Taču jau nedēļu svars stāv uz vietas, 100g augšā, 100g lejā, un tā visu nedēļu, jau esmu izbesījusies. Zinu, ka pirms mēnešreizēm svars var nekristiesties, un var pieaugt, bet līdz menstruāciju sākumam vēl ~10 dienas. Var jau būt ka ar to arī saistīts, kāpēc svars stāv uz vietas, bet otrs jautājums, kāpēc svars krīt tik lēni? Tomēr ir lieki vismaz kādi 7kg:(
Augums 180, pašreizējais svars 71kg.
Tu vienkārši ievēro to kaloriju deficītu vai arī sporto?
12.03.2021 22:28 |
 
Reitings 68
Reģ: 28.12.2020
117453 @ 12.03.2021 22:28
Tu vienkārši ievēro to kaloriju deficītu vai arī sporto?
aaaa nepamanīju ka jau atbildeji :) es nometu 8kg tikai ar skriešanu, un esmu pārliecinājusies dzīves laikā nodarbojoties ar dažādiem sportiem, ka tas ir vienīgais kas palīdz efekti tieši ātra laikā nomest svaru un protams ēšana. Izslēdz maizi- glutēnu. Par cukura nelietošanu ļoti labi
12.03.2021 22:32 |
 
Reitings 421
Reģ: 18.12.2020
Evelīna Kārkliņa @ 12.03.2021 15:59

Cukuru ikdienā pilnīgi nekam papildus nepievienoju klāt, uzskatu, ka tas nav nepieciešams. Pilnīgi visu appēsto es fiksēju aplikācijā. Šādā veidā man arī ir vieglāk dienas laikā saprast, ko tad labu vai sliktu esmu apēdusi. Runājot, par fizisko slodzi ikdienā cenšos izziet pa kādam aplim, 2-3x nedēļā taisu workoutu ~1h( lecamaukla, pretestības gumijas, svaru bumba, dažādi vingrinājumi), bet sportoju ar mērķi, lai pie reizes augumu savestu stingru, kā teikt nau jau jēga no tieva, plakana cīsiņa, ja nav formu?

Varbūt Tev svars nemainās, jo tauki pārtot muskuļos ? Muskuļi ir smagāki pa taukiem. Ieteiktu nevis skatīties uz svariem, bet pamēģini ar merlenti. Augšstilbus, vidukli
13.03.2021 01:04 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
Kāds ir tavs mērķa svars? Jo pie auguma 180 ar 71 kg ir pilnīgi normāls svars.
Vairāk izklausās kā veidojas jau eating disorder ka katru nedēļu sveras un pie normāla svara mēģina dabūt vēl nost kaut ko.
13.03.2021 07:39 |
 
Reitings 940
Reģ: 06.01.2021
Jā, svars jau ir normāls, bet cilvēks taču grib mainīt savu augumu un uzlabot nepilnības. Esmu 180 un sveru 65kg, kas protams ir normāls, bet ir tās nepilnības kuras velos izmainīt. Viss krājas uz punča un domāju ar 71kg ir kā ir. Lai gan divi cilvēki ar šādu svaru kardināli var atšķirties.
Jautājums, vai Tu izskatā redzi pārmaiņas? Jo svari var teikt vienu, kā jau te minēja, iespējams, Tev nāk klāt muskuļi un tādēļ svari nerāda izmaiņas.
13.03.2021 07:53 |
 
Reitings 6
Reģ: 12.03.2021
Laikam šajā gadījumā izskatās, kāpēc svars stāv uz vietas, varētu būt PMS, ja vēl vakar viss bija oki, tad jau šodien, tāda sajūta, ka būtu balonu norijusi,vēders iet kā tanks, un skatoties cik daudz šķidrumu es dzeru, vairs nav tik bieža skraidīšana uz toleti, kas laikam šajā gadījumā, šķidrums uzkrājas, un loģiski svars var palielinàties. Bet jā, esmu par to, ka lai labāk svars nāk lēni, nekā ātri, un pēc tam ar uzviju uz augšu. Īstenībā janvārī svars bija 74kg, kaut kur pa janvāri pazuda 1kg, tagad vēl 2kg, kas sanak ~3kg. Un jā, izmaiņas redzu, salīdzinot ar janvāra foto, ar šī brīža, āda pat smukāka paliek, un šis viss process ir iepaticies, jūtos daudz enerģiskāka, jo vairs nepiestūķēju sevi ar pàrtiku, kā kādreiz, kad varēju tā teikt ēst visu pēc kārtas kas nekustās, uj, pat negribu zināt cik kcl pa dienu apēdu😀
Paldies visām par ieteikumiem!
13.03.2021 08:59 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits