Nevēlama grūtniecība un attiecības

 
Reitings 35
Reģ: 13.08.2019
Vakar uzzināju, ka esmu stāvoklī, iespējams, ka divas nedēļas. Vēl neaptveru vai tas tiešām notiek ar mani. Man ir attiecības gadu,pus gadu dzīvojam kopā. Attiecības mums nav no tām labākajām, ir fianasiālas grūtības, daudz strīdi. Esmu bez darba, vasarā pabeidzu studijas. Pati neesmu normālu darbu strādajusi, jo studēju. Tātad, es vēl kādus 2,5 gadus būšu mājas sēdētāja un nekādas izaugsmes.
Pieraksts pie ginekologa ir 13. datumā, es tiešām nezinu ko darīt. 70% ir tas , ka nevēlos bērnu paturēt. Ja veikšu abortu tad tikai ar medikamentu palīdzību, lai taisītu abortu ir vajadzīgs ginekologa vai ģimenes ārsta nosūtījums?
Es tiešām vēlos ģimeni, bet man liekas, ka nav īstais laiks. Vairāk dēļ finansiālās puses. Man nav darba, dekrēta naudas arī būs minumums, vīrietis nepaviks visu viens pats un neparūpēsies par mani un bērnu. Līdz šim nav parūpējies arī par mani vai mums, jo lielākas naudas grūtības ir viņam, kur nu vēl mani kā grūtnieci un pēc tam par mani un bērnu.
Esmu diezgan lielā nesaprašanā. Visvairāk mani baida tas, ka es morāli ar sevi nevarēšu sadzīvot dēļ tā, ka esmu uztaisījusi abortu un attiecības arī nedomāju, ka turpināsies, jo mans draugs vairāk ir par bērnu paturēšanu un tam kas es iešu cauri diez vai varēšu vēl būt ar šo cilvēku kopā.
Es gribētu bērnu paturēt, ja man tiešam viņam būtu ko dot, bet man pašai nav nekā un manam draugam arī. Esam sākuši var teikt visu no nulles.
Kā jūs rikotos?
03.03.2021 16:25 |
 
Reitings 146
Reģ: 29.07.2020
Čikāties bez prezervatīva un normālas kontracepcijas grib, bet bērnu negrib. OK. Katrā ziņā, ja taisīsi abortu, tādās attiecībās jēga nav palikt, viņām jau būs ar šo abortu pielikts punkts, vīrietis Tevi vairs necienīs, jo neklausījies, ka viņš grib bērnu. Skaidrs, ka, ja arī saglabās bērnu un nebūs Tavs vīrietis pagulējis normālu pāris mēnešus, tad paņems pekeles un aizies, arī tas nebūs labs variants. Apsēdies un padomā. 1. ja taisi abortu, šķiries no vīrieša, get Ypur shit together, 2. Ja netaisi abortu, tad izrunājiet visi sīki, jo sīki. Nereti vīriešiem ir stimuls dabūt labāku darbu un pamosties, jo ir atbildība, ne visi vīrieši ir cūkas un uzmetēji.
04.03.2021 00:22 |
 
Reitings 1844
Reģ: 02.03.2020
Es baigi nevēlos rakstīt, kā būtu labāk un pareizāk darīt tavā situàcijā, jo lēmums ir jāpieņem būs tev pašai, bet tīri intuitīvi noteiktinpati zini kā vislabāk rīkoties. Paskaties, kuru meiteņu viedokļiem visvairāk piekrīti vai gribētu piekrist.
Cik man ir zināms, ko esmu dzirdējusi no jaunajām māmiņām, tad pirmajā gadā bērns neprasa daudz izmaksas, trakāk būs, kad tas sāks paaugties un būs nepieciešamas daudz drēbītes, ēdiens, mantiņas uc., lietas. Tāpat arī barošana pirmajā gadā neprasa neko. Paņem lapu, uzraksti visus par un pret. Plusus un mīnusus. Nešaudies ar random domām un idejām, izliec to visu uz papīra un varbūt tad būs vieglāk pieņemt pareizo lēmumu.
Ja, piemēram, paturēsi bērniņu, iespējams būsi ļoti laimīga, tomēr, ja izdomāsi par labu abortam, nešausti sevi par to, tā vienkārši šobrīd bija jānotiek, un nekas, gan pienāks labāks brīdis.
Un nepakļaujies spiedienam - klausi sevi, lai vai kas. Lai veicās!
04.03.2021 00:40 |
 
Patīk
Reitings 5042
Reģ: 17.04.2020
Ja paliksi viena, būs grūti, ja blakām nebūs cilvēka, kas atbalsta, dzemdības utt. Vai būs vecāki, māsas/brāļi, kas palīdzēs, jo vajadzēs atelpu, kad bērns būs piedzimis, lai vienkārši nenojūgtos, vai ir a/m un tiesības, lai varētu pēc tam pamainīt vidi, nevis katru dienu viena un tā pati izklaide: stumties ar ratiem pa vienu un to pašu rajonu, ciemu utt. Beidzas BKA, vai būs b/d vieta? Kādu darbu darīsi, vai varēsi nogādāt, izņemt bērnu ārā no b/d bez citu palīdzības? Skola. Skola sākas vēlāk un beidzas krietni, krietni ātrāk, kur obligāti kādam jāizņem. Kurš tas būs, vai būs darbs, kur to varēsi atļauties-ātrāk atprasīties vai izkārtot? Vai būs alga gana liela, lai uzturētu sevi un aukli/palīgu algot? Protams, daudzas to ir piedzīvojušas un izdzīvojušas.
04.03.2021 00:52 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
Lai veiktu abortu gan ķirurģisko gan medikamentozo ir vajadzīgs nosūtījums no ginekologa. Uzreiz ieteiktu iet pie tāda kurš pats to veic, lai netērētu divreiz naudu par konsultāciju. Medikamentozais būs dārgāks, nekā ķirurģiskais.
Izskatās ka tu jau esi izlēmusi un manā skatījumā pareizs lēmums.
Jā okey pirmo gadu nav lielas izmaksas, bet tālāk? Un vai visu laiku gribēsi dzīvotu vecākiem uz kakla? Visu laiku rauties pa darbu lai nodrošinātu kaut cik normālu dzīvi bērnam un sev? Ja arī paliksiet kopā ar draugu tad vai jums būs normālas attiecības un bērns neaugs strīdu ielenkumā?
Liela sabiedrības daļa teiks lai paturi bērnu, bet kad sievietēm vajag palīdzību lai bērnu uzturētu tad neviena nav. Vai arī ja kaut kas notiks ar bērnu, kamēr māte ir darbā tad tie vienmēr būs pirmie kuri nosodīs.
04.03.2021 08:14 |
 
Reitings 686
Reģ: 06.02.2016
Seit ir 3 varianti.
1) Paturet, un izjust lielas grutibas un izaicinajumu
2) Aborts (liktenis var spontano izspelet)
3) Baby box
04.03.2021 09:27 |
 
Reitings 77
Reģ: 19.01.2021
Cik Jums abiem ir gadu?
04.03.2021 09:36 |
 
Reitings 7052
Reģ: 16.02.2021
Man pašai bērnu nav, līdz ar to mans viedoklis jāuztver stipri kritiski.
Bet man šķiet, ka īstenojami ir abi varianti -
Aborts nav nekas tik nosodāms, Tu esi jauna, tas ir Tavs ķermenis, ja tiešām iekšējā sirds sajūta cenšas pavēstīt, ka labāk nevajag - tad arī nevajag paturēt bērniņu. Sievietei ir tiesības uz abortu, bet es arī pievienojos viedoklim, ka pēc tam ir jādodas dzīvē tālāk, jo ar šībrīža vīrieti attiecību nākotne būs, manuprāt, norakstīta.
Var arī bērniņu paturēt, esmu arī dzirdējusi, ka sākumā naudas daudz nevajag. Ja vīrietis un pati būsiet apķērīgi, jauniem, izdarīgiem cilvēkiem ar loģisko un biznesa domāšanu divu gadu laikā iespējams īstenot mega lielu finansiālo izrāvienu, ja vien paši vēlas un dara, tad arī bērniņam viss būs. Bet tad tiešām tas ir stipri jāapņemas un uz to jāiet. Ja vīrietis ir tāds nekāds, neizdarīgs, slinks, neko neprot un negrib, tad diemžēl vairāk ticams, ka nekāda izrāviena viņam nebūs. Kā jau te minēja - iespējams lūgt atbalstu no ģimenes, ne tik daudz materiāli, kā varbūt ar bērniņa pieskatīšanu? Visu grūtniecības laiku vari strādāt freelance darbus, ir dažādas mājaslapas, vari kaut vai vilkt kastītes ap bildēm, rakstīt haštagus tvītiem vai transkribēt audio failus (appen), darba iespējas ir. Varbūt var kaut kur atrast kaut vai nelegāli piestrādāt un saņemt naudu uz rokas, jo reti kurš darba devējs ņems darbā grūtnieci, diemžēl. Bet nu tad labāk neoficiāli, nekā vispār nekā. Bet nu jāizvērtē stipri pats vīrietis. Vai vinš varētu būt labs tēvs? Gādīgs? Vai tici viņam līdz galam par šo visu, ka viss izdosies? Kā iedomājies jūsu ikdienu, kad bērniņš piedzims? Vai viņš ir uz izaugsmi orientēts un ir ticams, ka dzīvē ko sasniegs un izveidosies par foršu vīrieti? Nu uzdod visādus kontroljautājumus sev. Kā arī iesaku lūkoties uz zīmēm sev apkārt, atver acis un pavēro, kas pašai vairāk iekrīt acīs. Piemēram, kad redzi uz ielas māmiņas ar bērniem ratiņos, kādas ir Tavas sajūtas - neitrālas, gribas novērsties vai tomēr vari arī sevi tā iedomāties? Laika vēl ir, var paralēli meklēt ginekologu procedūrai, bet vēl ļaut tam visam nosēsties un tad pieņemt lēmumu. Aborts un šķiršanās vienlaicīgi būs liels trieciens. Kaut gan, tagad jaunā vecumā izaudzinot bērniņu, atgriežoties darbā, varēs bez apstājas attīstīt savu karjeru, bērns jau būs piedzimis, palaists dārziņā un varēs ar lieliem soļiem mesties uz priekšu.
04.03.2021 11:32 |
 
Reitings 4
Reģ: 04.03.2021
Vispār zini, kas ir medikamentozais aborts? Domā, iedzersi tabletīti un embrijs izkūpēs gaisā? Tu asiņosi ar recekļiem, mocīsies sāpēs, krampjos, vemsi, būsi tuvu gīboniem vai pat noģībsi, ja paveiksies 1-2 dienas, ja, ne, vismaz pus nedēļu. Noskatīsies, kā ar asiņu recekļiem embrijs iztek no Tevis. Ja viss neiztīrīsies, tāpat brauksi uz ķiruģisko abortu.
Savukārt ķirurģiskajā abortā, aizmigsi narkozē, pēc 20 min pamodīsies un viss būs noticis, nekādu sāpju, asiņošanas utt, tikai fakts kā tāds. Dažas dienas pamērēsies asinis, profilaksei iedzersi antibiotiku un pretsāpju, viss.
Cik galvā sistām jābūt, lai izvēlētos medikamentozo.
04.03.2021 12:29 |
 
Reitings 7052
Reģ: 16.02.2021
Par medikamentozo abortu vienkārši ir dzirdēts, ka tas ir nekaitīgāks. Vismaz tāda informācija klejo, ka pēc medikamentozā pēc tam vari palikt stāvoklī uz nebēdu, savukārt pēc ķirurģiskā ir liela iespēja, ka pie bērniem tikt vairs nevarēs. Arī šis jāņem ar lielu kritikas devu, varbūt tas ir reklāmu iespaidā vai vienkārši baumas un mīts, pašai nav bijusi vajadzība to detalizēti izpētīt, vienkārši tāda informācija ir apritē, domāju, ka tas arī ir iemesls, kāpēc sievietes šo variantu izvēlas.
04.03.2021 13:08 |
 
Reitings 39
Reģ: 02.05.2020
Pirmkārt ieklausies sevī. Vai tiešām tu gribi bērnu? Vai nebūsi tā māte, kas pēc tam vaino bērnu pie tā, ka nevar tusēties? Bērns ir personība par, ko jārūpējas un jāmīl.
Otrkārt arī jaieklausās tēva viedoklī- izrunājiet vai varēsiet parūpēties. Kā viņš rīkotos ja kļūtu par tēvu? Pajautā viņam.
Vai ir atbalsta personas, kas kaut cik bet pa reizei varētu palīdzēt?
Plus tu rakstīju ka turpmākos 2 gadus tāpat dzīvosi pa mājām. Tas būtu pat izdevīgāk.
Bērnam sākumā tiešām nevajag miljonus, ja vien tu nevēlies visu pilnīgi jaunu un ja tev pašai sanāk barot.
Kopdavilkums ir tāds, ka tev ir jārunā un jāsaprot ko īsti vēlies. Lai pēc tam nav pārmetumi sev, draugam vai tam pašam bērniņam.
04.03.2021 13:27 |
 
Reitings 336
Reģ: 29.07.2020
Ja nav finanses, nav labu attiecību ar vīrieti, finansiāli jau tagad nejūtu atbalstu, tad par kādu bērnu atstāšanu var domāt?
Tagad pat cilvēkiem ir grūti atrast pilnas slodzes darbu
. Uz pusslodzi darba sludinājumi ir ļoti maz. Maza iespēja atrast pašlaik darbu ir uz pusslodzi.
Kad bērns piedzims pirmo gadu neatradīs laiku darbam, jo būs jāvelta pilnībā laikā bērnam. Tur nebūs variants 4h no vietas veikt darbu bez pārtraukumiem.
04.03.2021 13:36 |
 
10 gadi
Reitings 27
Reģ: 29.08.2013
Lēmumu pieņemsi tikai tu pati.
Tomēr, ja reiz prasi viedokļus, es noteikti bērnu paturētu. Agrāk likās, ka aborti ir pilnīgi normāla lieta (joprojām ir :) demokrātiska valsts tomēr), tomēr tagad, kad pašai ir bērns, noteikti bērnu paturētu. Man ir vairākas draudzenes/paziņas, kurām arī attiecību stāsts neizgāja tā, kā izsapņots. Bērnam neko daudz nevajag. Visu var nopirkt lietotu. Es pat teiktu, ka liela daļa lietu bērnam tiek pirktas, jo vecāki tā grib, ne pašam bērnam vajadzīgs. Ok, pamperos aiziet nauda, bet nav arī tik traki, ja sapērkas uz labāk atlaidēm. Nekautrēties lūgt palīdzību radiniekiem vai draugiem. Ja zini, ka kādam ir bērniņš, prasi, vai nav palikušas drēbītes, ko varētu uzdāvināt vai par mazām naudiņām pārdot. Vairākas paziņas savus mazulīšus audzina vienas. Labāk tā, nekā palikt toksiskās attiecībās. Prasi palīdzību radiniekiem. Tā kā tev ir pats sākums, ietu aši meklēt darbu. Nav nevienam jāsaka, ka esi stāvoklī. Vēderu varēs sākt redzēt ap 5.mēnesi(man tā bija). Un tāpat varēs vēl noslēpt, ja gribēsies. Es arī uzzināju, ka esmu stāvoklī, kamēr biju bezdarbnieks. Aizskrēju meklēt darbu un diezgan ilgi noslēpu. Pa to laiku jau 'uzkačāsi' sev jebkādu pabalstu. Par bērnu dārzu - Rīgā nedabūsi pašvaldības uzreiz, bet lauku reģionos noteikti (pat īstenībā pierīgā var atrast). Ja tomēr paliec Rīgā, paralēli meklētu aukles darbu, pieskatot savu bērnu un vēl kādu citu. Kad bērns augs lielāks, vajadzības arī augs, bet nu tev pašai tak arī būs ar laiku kāda izaugsme, nebūsi jau mūžīgais students. ā un no veča piedzīsi alimentus, nafig tādu!
04.03.2021 13:44 |
 
Reitings 7052
Reģ: 16.02.2021
Būtu forši, ja autore padalītos ar savām sajūtām, lasot mūsu ieteikumus. Protams, nav jau spiesta lieta mums visām atbildēt, bet mani patiešām interesētu, vai viedoklis mainās, vai kaut kas no mūsu teiktā palīdzēja, uz ko sliecas domas? :)
04.03.2021 14:01 |
 
Reitings 148
Reģ: 01.03.2021
Mākoņmaliņa @ 04.03.2021 13:36
Ja nav finanses, nav labu attiecību ar vīrieti, finansiāli jau tagad nejūtu atbalstu, tad par kādu bērnu atstāšanu var domāt?
Tagad pat cilvēkiem ir grūti atrast pilnas slodzes darbu
. Uz pusslodzi darba sludinājumi ir ļoti maz. Maza iespēja atrast pašlaik darbu ir uz pusslodzi.
Kad bērns piedzims pirmo gadu neatradīs laiku darbam, jo būs jāvelta pilnībā laikā bērnam. Tur nebūs variants 4h no vietas veikt darbu bez pārtraukumiem.

Savā ziņā jāpiekrīt. Vēlreiz pārlasīju autores tekstu - studijas ir pabeigtas vasarā. Ja vairāk kā pusgada laikā nav atrasts darbs, nuuu nezinu, kas tur labs var būt. Tas vairāk izskatās pēc vieglas dzīves meklējumiem, lai vīrietis uztur. Nav jau obligāti jāstrādā savā specialitātē, it īpaši šajos apstākļos, jebkurš darbs ir cienījamāks par dīvāna deldēšanu.
04.03.2021 14:09 |
 
Reitings 7052
Reģ: 16.02.2021
Ja runājam par naudu, mana draudzene, kura ilgu laiku nevarēja atrast labi algotu darbu, pievērsās paralēli dažādiem gabaldarbiem, staidzināja suņus pusdienlaikā (esot kaut kāda mājaslapa, kur pieteikties, norādīt savu Rīgas rajonu un tad pie Tevis var pieteikties); viņa paralēli brīvdienās ņēma kaut kādus mazus uzkopšanas darbiņus un pa vakariem ņēmās ar Oriflame - zinu, visi tīkla mārketingi tagad ir ar pretrunīgām atsauksmēm, bet viņa darīja gudrāk - ja es pareizi atceros, viņa negāja kā tas pārdošanas menedžeris, nevāca zem sevis komandu un klientus, bet pati pieteicās kā klients, uztaisīja savu klientu čatu ar draudzenēm, radiniecēm, paziņām un lika tajā čatā foršas akcijas un kko neuzbāzīgi stāstīja, kas pašai patīk un labs, līdz ar to visas tās paziņas viņai savāca lielu pasūtījumu no katra kataloga, šīs sievietes pirka par kataloga cenām, bet viņa paturēja to atlaidi, piemēram, ja visas pasūta par 100e, tad atlaide ir piemēram 50 procenti, kuru viņa patur sev, pati daudz neieguldījās, neuzbāzās ar komandām utt, vienkārši tādā čilā vāca zem sevis pasūtījumu. Bija laikam vēl kaut kas, bet katru mēnesi ar tādiem niekiem viņa savāca papildus apmēram 400 eiro un lūk, kur ir piemērs, ka var tos ienākumus, salasīt, ja vēlas. Vēl jau vari marketplace notirgot drēbes, kuras nevelc, bet ir labā stāvoklī, smaržas, kuras Tev kāds ir dāvinājis un nepatīk, par vienu šādu mājas tīrīšanas izpārdošanu var savākt 200eiro, piemēram, un nopirkt pirmo pamperu kravu. Nu tā, pa mazumiņam.
04.03.2021 14:09 |
 
Reitings 11
Reģ: 18.02.2015
Ieteiktu paturēt. Bērniņa nākšanu pasaulē nekad nenožēlotu, lai cik grūti no sākuma tas liktos, abortu gan visu dzīvi nožēlotu.
Finanses ir ļoti mainīgs apstāklis, šobrīd ir grūti, bet pēctam viss sakārtoties.
Parasti bērniņa pirmo dzīves gadu, izņemot īpašus gadījumus, ļoti lieli ieguldījumi nav nepieciešami, lai nodrošinātu pamatvajadzības.
Protams, šobrīd pāragri, bet, ja jums būs nepieciešams, labprāt uzdāvinātu jums lietas, mantas, drēbītes no saviem bērniņiem, ja jūs vēlēsieties un būs nepieciešams!
Lai veicas jums pieņemt pareizo lēmumu! 🙏🏻
04.03.2021 14:14 |
 
Reitings 7052
Reģ: 16.02.2021
Nauda nebūs problēma, turklāt, ja Tev ir augstākā izglītība. Tu šobrīd vari izsūtīt kādus 5 CV dienā, uzrakstīt 20 pazīstamajiem cilvēkiem un apvaicāties personīgi, vai nav viņu darbavietās vakances vai kaut ko varbūt ir dzirdējuši? Izdomā, ko vari pārdot no labām lietām, kuras pati neizmanto - atbrīvosies vieta mājās un lietai dosi otro dzīvi. Uzraksti uz lapas, kur lieki un nevajadzīgi tērē, ko var atmest, izdomā vienu ideju, kuru kādreiz esi domājusi, kas varētu aiziet kā bizness un uzraksti vidusskolas līmeņa biznesa plānu kaut vai iesākumā. Apkopo uz lapas savas prasmes - varbūt proti šūt uz šujmašīnas vai labprāt iemācītos? Sāc šūt atlasa mājas pidžamiņas ar mežģīnēm, Siluetā tādas izķer 2 dienu laikā, galvenais smuki nobildēt. Nu tā, variantu kā pelnīt ir ļoti, ļoti daudz patiesībā.
04.03.2021 14:16 |
 
Reitings 79
Reģ: 13.07.2019
Aborts, viennozīmīgi.
Tas, ka neviena bērnu nenožēlo, ir muļķības. Zinu vairākas sievietes, kas savu bērnu mīl, bet ir teikušas, ja varētu pagriezt laiku atpakaļ, viņas nedzemdētu.
Ir TIK daudz stāstu no sievietēm, kas uztaisīja abortu, jo nebija īstais laiks, tagad viņām ir gan bērni, gan laimīgas attiecības un savu abortu nenožēlo.
04.03.2021 14:20 |
 
Reitings 11
Reģ: 18.02.2015
Attiecības arī izjūk ģimenēs, kurās ir bērni 2g, 5g, 10g un vairāki - tādā gadījumā jāatsakās no bērniem? Ja ar vīrieti nesanāca?
Muļķīgi, manuprāt...
04.03.2021 14:24 |
 
Reitings 438
Reģ: 21.01.2021
sarmule @ 04.03.2021 12:29
Vispār zini, kas ir medikamentozais aborts? Domā, iedzersi tabletīti un embrijs izkūpēs gaisā? Tu asiņosi ar recekļiem, mocīsies sāpēs, krampjos, vemsi, būsi tuvu gīboniem vai pat noģībsi, ja paveiksies 1-2 dienas, ja, ne, vismaz pus nedēļu. Noskatīsies, kā ar asiņu recekļiem embrijs iztek no Tevis. Ja viss neiztīrīsies, tāpat brauksi uz ķiruģisko abortu.
Savukārt ķirurģiskajā abortā, aizmigsi narkozē, pēc 20 min pamodīsies un viss būs noticis, nekādu sāpju, asiņošanas utt, tikai fakts kā tāds. Dažas dienas pamērēsies asinis, profilaksei iedzersi antibiotiku un pretsāpju, viss.
Cik galvā sistām jābūt, lai izvēlētos medikamentozo.

Tad ārsti arī ir "galvā sisti", jo pie pirmās grūtniecības un maza termiņa tieši iesaka medikamentozo. Zinu pēc pieredzes, jo bija agrīns nenoticis spontānais aborts - grūtniecība apstājās, bet spontānais aborts nenotika, tāpēc bija jādodas uz slimnīcu un tur tieši ar medikamentiem veica "tīrīšanu". Sāpīgi, nepatīkami, ilgi, bet iztīrās dabiski. Ķirurģiskais tomēr ir tāda akla, mehāniska skrāpēšana un var atstāt rētas
04.03.2021 14:25 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits