Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

skriešana iesācējai

 
Reitings 361
Reģ: 07.07.2020
Hey!
Zinu, ka diskusijas bijušas, bet varbūt kāda skrējēja var atbildēt uz pāris jautājumiem un izstāstīt kā jums bija skriešanas iesākumā un tagad...
Tikko biju izgājusi paskriet - saulīte vilināja un sen jau gribēju sākt nodarboties ar sportu, turklāt skriešana īpaši neprasa inventāru, tāpēc ērti.
Pirms 4 gadiem regulāri mēdzu noskriet 5-7km, nevajadzēja apstāties, jutos labi, bet tad nez kāpēc pārtraucu šo nodarbi. Tagad izdomāju atsākt. Zinu, ka pēc tāda pārtraukuma bez maz vai viss ir no jauna jāsāk, organisms nav pieradis un nevar tikt galā ar tādām distancēm, tāpēc ne uz ko necerēju, bet lai gan domāju, ka noskriešu 1-2km, realitātē noskrēju TIKAI 800M!(iespējams piespiežoties izmocītu 1km, bet ne par to tas stāsts..)
Pēc skrējiena man visa seja sarkana, kā tomātam(!!), spēku izsīkums.. pēc skata sajūta it kā es būtu skrējusi pusmaratonu :D... tas ir normāli? tik ļoti piekust pēc 800m skrējiena?
Jautājumi:
1. Vai jūs skrienat vakaros vai rītos?
2. Ko ieteicams ēst pirms un pēc skrējiena? Un cik stundas nedrīkst ēst pirms skriešanas?
3. Kad sākāt skriet... kāda bija jūsu taktika? Skriet kamēr komfortabli un patīkami vai caur visu to, ka grūti mēģināt bez apstājas noskriet iedomāto distanci?
4. Cik liela nozīme, jūsuprāt, ir apaviem?
Man ir tikai ''brīvā laika apavi'', skriešanas speciālo nav. Nezinu vai tagad maz var iegādāties :D gan jau nekādi sportlandi nestrādā, ja nu vienīgi rimi pie apaviem, he :D Šodien skrēju ar apaviem, kuri atšķirībā no citām kedām ir salīdzinoši elestīgi un mīskti, bet tajos nenormāli svīst kājas... neelpojoši apavi, bet nu...
5. Vai jums labāk patīk skriet pilsētā pa ietvēm, mežā, stadionā - vai kur?
6. Cik bieži nedēļā skrienat? :)
Paldies!
Varbūt kā
02.03.2021 14:39 |
 
Reitings 50
Reģ: 23.05.2016
Man bija tāpat, pirms 4 gadiem regulāri skrēju. Bet jau tad visu laiku bija sarkana seja :D un arī šobrīd ,vairs neskrienu, bet vingroju un ir sarkanā seja .. Man liekas ,ka tas ir no nepareizas vai seklas elpošanas.
Tā kā šobrīd vairs neskrienu , varu atbildēt tikai par apaviem . No pirmās klasītes sporta stundas atceros skolotāju sakām,ka sportā jābūt botām ar mēlīti uz purngala. To esmu ievērojusi visu dzīvi. Kedās nekad nav bijis ērti joņot ,it īpaši pa mežu.
02.03.2021 15:50 |
 
Reitings 66
Reģ: 18.02.2021
1. skrienu pārsvarā no rītiem, jo, ja skrienu vakarā, ir ļoti grūti pēc tam aizmigt.
2.Tā kā skrienu no rīta, skrienu tukšā dūšā, pirms tam izdzerot divas glāzes ūdens, ja rīts ir garāks, tad arī tasi kafijas. Man tā ir daudzreiz vieglāk skriet, nav smaguma sajūtas.
Pēc skrējiena arī neēdu uzreiz, bet tad skatos, lai tas būtu kaut kas no graudaugu/augļu/dārzeņu puses. Uzvāru putru, auzu musli ar pienu, omletes.. Te jau var izvērsties pēc sirds patikas :D
3. Skrienu, balstoties uz ķermeņa sajūtām. Ja jūtu, ka fiziski nepieciešams skriet lēnāk/ kādu sprīdi noiet, tad tā arī daru. Iešanas brīžos veicu dziļas ieelpas un izelpas, pilnībā piepildot un iztukšojot plaušu saturu, kas palīdz ātrāk atgūties. Taču te ir svarīgi ieklausīties sevī un jautāt, vai tiešām tas nav ego, kurš prasa apstāties slinkuma dēļ :D
4. Manuprāt, apaviem ir tiešām ļoti liela nozīme. Man skriešanai ir speciāli Asics apavi pēdām ar pronāciju (lieku pēdu uz "iekšu"). Kad biju tīnis un ik pa brīdim gāju ārā paskriet, bija tikai parastās kedas, ar kurām tiešām varēju noskriet tikai pārsimts metrus un likās, ka vaina ir manī pašā, pie reizes traumējot arī ceļus. :D
02.03.2021 16:16 |
 
Reitings 66
Reģ: 18.02.2021
Ups, neredzēju pēdējos divus jautājumus.
5.vislabāk patīk skriet mežā vai pa nomaļākām vietām, kur mazāk cilvēku un automašīnu. Stadionos man pārāk ātri apnīk skriet uz riņķi.
6. Jau kādu mēnesi skrienu gandrīz katru rītu pa 5 vai 6km, lēnā riksītī. Uztveru to kā veidu pamosties, nevis kā savu dienas "workoutu", tāpēc neuzstādu sev nekādas baigās ekspektācijas :) Agrāk gan varēju nospolēt arī 20km un vairāk, kad uznāca besis :D
02.03.2021 16:19 |
 
Reitings 121
Reģ: 27.02.2021
Paldies par diskusiju. Arī aktuāli. Man ļoti patīk grāmata Skriešana iesācējiem.
02.03.2021 16:23 |
 
Reitings 1844
Reģ: 02.03.2020
Man arī ir sarkanās sejas problēma sportojot, šķiet, ka ar to vienkàrši ir jāsadzīvo😁
02.03.2021 16:52 |
 
10 gadi
Reitings 611
Reģ: 15.04.2010
1.Skrienu vakaros, man tā ir kā super relaksācija pēc darba dienas, tā teikt "izvēdinu galvu", plus vakaros man tiešām patīk, jo no rītiem cik esmu mēģinājusi skriet, tik mokos :( vārdu sakot, šis katram ir savs, un uz savas ādas ir jāiztestē, kurā laikā labāk. Lielākoties tāpēc arī sāku skriet, lai izvēdinātu galvu un pabūtu ar sevi;
2. Šis droši vien katram individuāli, bet es cenšos vismaz 2-3h stundas pirms skriešanas neēst, jo citādāk man ir grūti skriet, attiecīgi tās 2-3h pirms normāli paēdu pusdienas (jo skrienu, kā jau teicu vakaros);
3.Galvenais, ko nevajag darīt skrienot ir sevi mocīt, jāskrien pēc sajūtām. Es ieteiktu sākt ar pārmaiņu skriešanu t.i. noskrien 200m, noiet 200m, noskrien 300m, noiet 300m, utt. lēnām palielinot, vārdu sakot pēc sajūtām, par sekošanu pulsam utt. vēl neiedziļināšos;
4.Manuprāt, milzīga nozīme, lai nesabojātu locītavas utt. plus viena lieta, ko stingri ievēroju un pirkt skriešanas botas par 2iem izmēriem lielākas, nekā manu ikdienas apavu izmērs, jo skrienot it sevišķi lielākus gabalus kāja uztūkst, attiecīgi to vienmēr iesaka. Protams, vislabāk ir aiziet uz specializēto veikalu un patestēt dažādu zīmolu apavus uz skrejceliņa, un tā secināt, kas der vislabāk, bet nu tagad tas nav iespējams, attiecīgi iesaku sākt ar kādiem skriešanas apaviem, kas kaut bišķi fiksē potīti (pašai man ir Asics zīmola apavi jau kurie pēc kārtas, modeļus pamainu no Kayano un GT2000, pērku uz atlaidēm), un internetā jau šobrīd var pasūtīt jebko :) bet ar parastām kedām silti iesaku savas kājas nebojāt, var sanākt vairāk sliktuma, kā labuma;
5.Potītēm un ceļiem jau vislabākais ir mežu celiņi vai stadionu skrejceliņi, bet man, piemēram, patīk darīt sliktāko un skriet pa asfaltu :D
6. Atkarīgs no garastāvokļa, ir bijis periods, kad katru dienu, kad gatavojos pusmaratoniem, ir bijis ka vairākus mēnešus neskrienu. Šoziem ar negribējās un viss, un tikai staigāju, tagad gan plānoju atsākt, tikai vajag to atspēriena punktu :)
Ps. Šis viss ir mans subjektīvais viedoklis, kā brīvdienu skrējējai, kas ir noskrējusi pāris pusmaratonus (bet lēni)-> tātad profesionāli ar to nenodarbojos :D
02.03.2021 18:17 |
 
10 gadi
Reitings 904
Reģ: 09.11.2009
Tas ir pilnīgi normāli, ka nevarēji noskriet uzreiz daudz, nevajag pārdzīvot. Iespējams, ka ritms bija pārāk ātrs un tajos 800 metros visu sevi jau paspēji izlikt. Turpini un būs labi :)
1. Pārsvarā skrienu dienas pirmajā pusē, tad vairāk enerģijas. Un man ļoti svarīgs ir labs, saulains laiks, tāpēc skrienu tikai pavasarī/vasarā. Reizēm vakaros, ja ir sajūta, ka gribas izkustēties.
2. Pirms skriešanas neko neēdu (vismaz 2 stundas pirms) , skriet ar pilnu kuņği organismam ir mokoši. Ja zini, ka konkrētajā dienā skriesi, var uzņemt ogļhidrātus vairāk, tas strādās kā enerģijas avots. Pēc skriešanas savukārt var olbaltumvielas, lai palīdzētu muskuļiem atkopties.
3. Pirmajā reizē noskrēju maksimumu cik varēju. Tādu distanci ievēroju vēl nākamās dažas reizes, lai organisms pierod pie slodzes un tad pa gabalam liku klāt, lai būtu progress. Ik pa laikam gan uznāk tādi random enerğijas pieplūdumi, ka pēkšņi noskrienas pa pāris km vairāk kā plānoju, bet to neņemu vērā, pieturos pie plāna.
4. Apaviem ir liela nozīme. Bet atzīšos, ka skrienu ar parastiem sporta apaviem, nav speciāli domāti skriešanai. Man ir ērti. Ja būtu nopietnāka un regulārāka skrējēja, tad gan pirktu speciālos.
5. Nevarētu skriet mežā, pa stadionu vai uz skrejceliņa, besī,ka apkārtne nemainās. Patīk pa pilsētu, cenšos atrast maršrutu bez stulbajiem luksoforiem :D
6. Skrienu aptuveni 2-3x nedēļā
02.03.2021 20:03 |
 
Reitings 361
Reģ: 07.07.2020
Paldies visām par atbildēm!
Šovakar konstatēju, ka satiepu saites/muskuļus vai ko vispār var sastiept... nezinu, bet sāp labās kājas celis :D tā, ka ir velkošas un nepatikamas sajūtas, kas mēģinu pacelt kāju, iet vai kā citādi kustināt.
Bet nu nekas, rīt būs jāaiziet uz aptieku nopirkt smēri un pāris dienas bus jāmet miers skriešanai
02.03.2021 22:23 |
 
Reitings 291
Reģ: 27.12.2019
Meitenex @ 02.03.2021 22:23
Paldies visām par atbildēm!
Šovakar konstatēju, ka satiepu saites/muskuļus vai ko vispār var sastiept... nezinu, bet sāp labās kājas celis :D tā, ka ir velkošas un nepatikamas sajūtas, kas mēģinu pacelt kāju, iet vai kā citādi kustināt.
Bet nu nekas, rīt būs jāaiziet uz aptieku nopirkt smēri un pāris dienas bus jāmet miers skriešanai

Lai celis ātrāk sadzīst! Veseļojies 🌸
02.03.2021 23:16 |
 
Reitings 361
Reģ: 07.07.2020
Bellatresa @ 02.03.2021 23:16

Lai celis ātrāk sadzīst! Veseļojies ?

Paldies ! :)
03.03.2021 07:11 |
 
Reitings 66
Reģ: 18.02.2021
Papildus padoms iesācējām: kad es sāku skriet, es vadījos pēc couch to 5k programmas- tā ir tiešām saudzīga, pārdomāta programma, kā lēnām, bez pārspīlēšanas, pieradināt ķermeni pie skriešanas.
http://www.fromcouchto5k.com/articles/training/the-couch-to-5k-training-plan/
Protams, ja jūties spēcīgāka, internetā ir dažādi citi treniņu plāni.
03.03.2021 11:08 |
 
Reitings 1844
Reģ: 02.03.2020
Poncons112 @ 03.03.2021 11:08
Papildus padoms iesācējām: kad es sāku skriet, es vadījos pēc couch to 5k programmas- tā ir tiešām saudzīga, pārdomāta programma, kā lēnām, bez pārspīlēšanas, pieradināt ķermeni pie skriešanas.
http://www.fromcouchto5k.com/articles/training/the-couch-to-5k-training-plan/
Protams, ja jūties spēcīgāka, internetā ir dažādi citi treniņu plāni.

Paldies, noderēs!
04.03.2021 00:57 |
 
Reitings 2
Reģ: 10.05.2009
Es ieteiktu izmantot skriešanas app, kur var redzēt savu ātrumu skrienot. Pēc savas pieredzes spriežu, ka sākumā šķiet, ka ir enerģija un sanāk pirmo km nomočīt ātrāk. Un tad uzreiz ir grūti, jo pārāk strauji izliku sevi. Īpaši sākumā sākt palēnām. Es ietiktu vidēji 8min/km.
Lai veicas!
04.03.2021 08:02 |
 
Reitings 27
Reģ: 17.02.2013
Atvaino Meitenex, ka ielieku savu jautājumu tavā sarunā. Kādas aplikācijas izmantojat skrienot? Takā Endomondo vairs nav, jaunais MapMyRun nerāda km. Tapēc meklēju citu.
04.03.2021 09:40 |
 
Reitings 66
Reģ: 18.02.2021
Pagaidām izmantoju Strava, cik skatos pēc draugiem aplikācijā, lielākā daļa draugu-sportsmenu :D arī... Neteiktu, ka pašai baigi super patīk, jo man ļoti patika Endomondo :D bet ātrumu un kilometrus uzrāda, kā arī kartē maršrutu iezīmē.
05.03.2021 09:19 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits