Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Koncentrēšanās spējas

 
Reitings 361
Reģ: 07.07.2020
Lieta tāda, ka es vairs nevaru ilgstoši koncentrēties. Agrāk varēju patstāvīgi studēt no rīta līdz vakaram, atceros, ka gatavojos eksāmeniem/pārbaudes darbiem tikai dienu iepriekš. Man nebija ar to problēmu, nokārtoju visu ļoti labi.
Varēju iesāktās lietas izdarīt līdz galam.
Tagad ir pavisam savādāk. Es bieži vien pazaudēju domu, kad kāds kaut ko stāsta, jo domas “aizpeld” kaut kur citur. Es iesāku lasīt gramatu un neizlasu līdz galam. Bieži vien lasot kādu tekstu attopos, ka es vispār neko neestceros un domās esmu citur. Nu nevaru es noturēt uzmanību. Man pacietības studēt pietiek uz 20 min max un tad es daru blakus lietas.
04.02.2021 02:05 |
 
Reitings 64
Reģ: 01.06.2015
1) iespējams atkarība no viedierīcēm, kas mūsdienās nav retums
2) internets tiek pakārtots, tā lai zustu spēja koncentrēties. Piemēram, tik toks. Apzināti veidoti vidēji 10sek gari video, lai neapniktu un pierastu informāciju uzņemt īslaicīgi
3) vitamīni
Lai asinātu prātu un koncentrēšanās sējas, jācenšas daudz lasīt grāmatas.
04.02.2021 02:56 |
 
Reitings 1934
Reģ: 28.04.2019
Same. Un tā nav interneta vaina. Koncentrācija kā tāda vienkārši pazuda. Nav nekādas motivācijas, ne spēks, nekas. Tā kā tevi es saprotu. Ar to ir jācīnās, jāpiespiež sevi, diemžēl.
04.02.2021 08:41 |
 
Reitings 352
Reģ: 03.05.2019
Pazīstama sajūta, man palīdz antidepresanti. Bet man ir vājdzirdība kas izraisa šo stāvokli. Kad jūtu ka ar koncentrēšanos ir pavisam slikti, izdzeru kursu, tas dod stimulu smadzenēm un varu normāli atkal strādāt. Ieteiktu piezvanīt ģimenes ārstam. Iespējams koncentrēšanās problēmas saistītas ar veselību.
04.02.2021 13:41 |
 
Reitings 165
Reģ: 22.11.2020
Man palīdz meditācija un elpošanas vingrinājumi.
Palasi par midfulness meditāciju, varbūt palīdzēs. 🙂
04.02.2021 14:04 |
 
Reitings 1073
Reģ: 23.10.2019
Nespēju koncentrēties var ietekmēt ne tikai viedierīces, bet arī dzīvesstils.
Sportisku aktivitāšu trūkums,
Mērķu neesamība,
Smēķēšana,
Alkohols,
Stress.
Augsts cukura līmenis un liekais svars.
Atskaites punktu trūkums.
Man palīdz auksta duša un meditācija, fastings, Arī vitamīni un nootropics uztura bagātinātāji, cenšos arī nestimulēt smadzeņu baudas centru.
04.02.2021 20:12 |
 
Reitings 1073
Reģ: 23.10.2019
Ir tādas dabīgas tabletes - Rhodiola rosea jeb zeltsakne, kas veicina koncentrēšanos, omega3, l-carnitine.
L-theanine, asinszāles tēja nomierina.
Vēl arī nevajag dzert par daudz kofeīnu.
04.02.2021 20:16 |
 
Reitings 1073
Reģ: 23.10.2019
Arī miegs un dzīvesprieks! Ar dzīvi jābūt aizrautīgam, jo laimei pretējais ir garlaicība!
Var pamēģināt arī jaunus grāmatu lasīšanas veidus - audiogrāmatas (scribd.com) un vienlaicīgi pastaigāties.
04.02.2021 20:30 |
 
Reitings 361
Reģ: 07.07.2020
sla @ 04.02.2021 08:41
Same. Un tā nav interneta vaina. Koncentrācija kā tāda vienkārši pazuda. Nav nekādas motivācijas, ne spēks, nekas. Tā kā tevi es saprotu. Ar to ir jācīnās, jāpiespiež sevi, diemžēl.

:( izturību!
05.02.2021 23:03 |
 
Reitings 361
Reģ: 07.07.2020
.Putns. @ 04.02.2021 20:12
Nespēju koncentrēties var ietekmēt ne tikai viedierīces, bet arī dzīvesstils.
Sportisku aktivitāšu trūkums,
Mērķu neesamība,
Smēķēšana,
Alkohols,
Stress.
Augsts cukura līmenis un liekais svars.
Atskaites punktu trūkums.
Man palīdz auksta duša un meditācija, fastings, Arī vitamīni un nootropics uztura bagātinātāji, cenšos arī nestimulēt smadzeņu baudas centru.

No šī visa kā trūkumus sev saskatu mērķa neessmību un nepietiekošas fizikās aktivitàtes. Reizēm gadās, ka pat2 dienas pēc kārtas šajā pandēmijas laikā neizeju no mājas....
Alkoholu lietoju loti reti, pāris reizes gadā, smēķēt nesmēķēju, liekā svara nav..
05.02.2021 23:07 |
 
Reitings 361
Reģ: 07.07.2020
.Putns. @ 04.02.2021 20:16
Ir tādas dabīgas tabletes - Rhodiola rosea jeb zeltsakne, kas veicina koncentrēšanos, omega3, l-carnitine.
L-theanine, asinszāles tēja nomierina.
Vēl arī nevajag dzert par daudz kofeīnu.

Paldies! :)
05.02.2021 23:08 |
 
Reitings 361
Reģ: 07.07.2020
Witcher @ 04.02.2021 14:04
Man palīdz meditācija un elpošanas vingrinājumi.
Palasi par midfulness meditāciju, varbūt palīdzēs. ?

Labi. Paldies!
05.02.2021 23:08 |
 
Reitings 1073
Reģ: 23.10.2019
Meitenex @ 05.02.2021 23:07

No šī visa kā trūkumus sev saskatu mērķa neessmību un nepietiekošas fizikās aktivitàtes. Reizēm gadās, ka pat2 dienas pēc kārtas šajā pandēmijas laikā neizeju no mājas....
Alkoholu lietoju loti reti, pāris reizes gadā, smēķēt nesmēķēju, liekā svara nav..

Droši, ka mērķi ir, bet mērķi ir tikai sapņi, ja tie nav pierakstīti. Veids kā to dari var būt dažāds. Agrāk izmantoju studentu blociņu, kur beigās pierakstīju visu, kas iešaujas prātā, bet var jau arī telefonā to do listi sastādīt.
Un fiziskās aktivitātes jau arī var būt 5min preses vingrinājumi rīta pusē(youtube pilns) un tad iziet pastaigā ar austiņām un audiogrāmatu.
Visur to raksta, bet D vitamīns arī ir lieta ko jālieto 10mēnešus gadā, lai tāds ziemeļu platuma cilvèciņš nezaudē dzīvesprieku...
Var jau arī pastaigāt uz randiņiem un parunāties, gūt jaunus iespaidus, perspektīvas, emocijas. Nav obligāti kaut kam jāsanāk, lai satiktos ar cilvèkiem.
05.02.2021 23:48 |
 
Reitings 930
Reģ: 14.10.2017
Saprotu autori. Man arī ir momenti, kad motivācijas nav vispār un lielākā problēma, ka es to pati saprotu, ka vajag iet un darīt, bet vienmēr ir tāds "nu labi, rīt". Sākumā domāju, ka vienkārši esmu slinka uz kādiem noteiktiem darbiņiem, bet patiesībā jūtu, ka trūkst tās motivācijas vai enerģijas. Jā, nenoliegšu, ka internets ari spēlē lielu lomu. Vienmēr gribas paskrollot instagramu vai facebook, bet tas kas visvairak traucē, ir kaut kadas blakus domas par visādām sadzīviskām problēmiņām.
Bet ir tās darbīgās dienas, kad varu darboties visu dienu.
Man arī interesētu kāds risinājums kā tad sevi piespiest kaut ko padarīt dienās kad ir 0 motivācijas.
06.02.2021 12:37 |
 
Reitings 1073
Reģ: 23.10.2019
mollia @ 06.02.2021 12:37
Saprotu autori. Man arī ir momenti, kad motivācijas nav vispār un lielākā problēma, ka es to pati saprotu, ka vajag iet un darīt, bet vienmēr ir tāds "nu labi, rīt". Sākumā domāju, ka vienkārši esmu slinka uz kādiem noteiktiem darbiņiem, bet patiesībā jūtu, ka trūkst tās motivācijas vai enerģijas. Jā, nenoliegšu, ka internets ari spēlē lielu lomu. Vienmēr gribas paskrollot instagramu vai facebook, bet tas kas visvairak traucē, ir kaut kadas blakus domas par visādām sadzīviskām problēmiņām.
Bet ir tās darbīgās dienas, kad varu darboties visu dienu.
Man arī interesētu kāds risinājums kā tad sevi piespiest kaut ko padarīt dienās kad ir 0 motivācijas.

Cilvēkam vajag zināmus uzdevumus un rāmjus pēc kā dzīvot. Kā agrāk skolā bija laiks, kad celties, dienasgrāmata, kur visus uzdevumus saraksta iepriekš, tad arī neatliek laika iegrimt bezjēdzīgā interneta sērfošanā. Tik tagad pieaugušā dzīvē uzdevumus mums jāuztāda pašiem.
Jāceļas ir agri un jāiet gulēt ir pirms 23, lai varētu kvalitatīvi izgulēties.
Telefonam ir App Skreentime, kur var iestatīt konkrētu app laika limitus. Pirmā lieta no rīta nedrīkst būt telefona lietošana, jo tad motivācija ir vislielākā, kura tiek nevajadzīgi iztērēta.
Varu ieteikt noklausīties kaut vai šo audiogrāmatu: https://youtu.be/TFZWtVVPBfg
Gan jau var atrast arī citu, ja balss neapmierina.
Mindfulness meditācija ko var darīt no rīta:
https://youtu.be/Yjh_sDNL1Ac
06.02.2021 12:58 |
 
Reitings 1073
Reģ: 23.10.2019
Vēlviena lieta, kas paaugstina koncentrēšanos, mērķtiecību un apmierinātību ar dzīvi ir apņemšanās (challenge). Ja prātam, kaut kas patīkams un atkarību veicinošs tiek atņemts, tas sāk sevi asināt.
To visu var padarīt arī par spēli, kur katru dienu tiek atķeksēts padarītais (piem. ierobežot|atmest kafiju).
Šeit vesela kaudze ar idejām:https://www.developgoodhabits.com/good-daily-habits-list/
Šeit APP, kur var audzēt kokus, līdz ar katru veiksmīgu dienu:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.pionestudio.treeofhabit
Ir daudzi habbit tracker app...Vislabāk jau būtu sienas-papīra habbit tracker.
06.02.2021 14:01 |
 
Reitings 1073
Reģ: 23.10.2019
Piedevām tiem, kss nesaprata kādēļ es ņemos par lami, garlaicību un koncentrēšanos.
Garlaicība ir pretējais koncentrēšanai tāpat kā garlaicība ir pretējais laimei un nelaimīgi cilvēki slikti spēj koncentrēties
06.02.2021 16:20 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits