Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Sievietes ideāls?

 
Reitings 436
Reģ: 04.06.2015
Varbūt šādas domas ir nedaudz naivas, bet jau no pusaudžu gadiem (tagad man 26) esmu meklējusi sievietes, kas manos ieskatos pārstāv sievietes ideālu, un mēģinājusi viņām līdzināties. Runa nav par izskatu, bet par raksturu. Visas, ko atradu bija no 60'ajiem, 70'ajiem gadiem, 20.gs. pirmās puses, vai senākiem gadsimtiem.
Nesen par šo tēmu aizdomājos atkal. Joprojām nezinu nevienu mūsdienu sievieti, kas manās acīs pārstāvētu šādu ideālu. Piebildīšu, ka reliģiska neesmu, konservatīva arī nē.
Vai esmu vienīgā, kurai šķiet, ka laika gaitā sievietes ir kaut ko zaudējušas?
Varbūt sievietes no tiem laikiem ir vieglāk idealizēt, jo par viņām ir pieejams mazāk informācijas, un tomēr... Kad es skatos intervijas, kas ir pieejamas - šīs sievietes uzvedas citādāk nekā sievietes mūsdienās. Viņās ir kaut kas, kas uzreiz liek viņas respektēt. Mūsdienās neviens (arī vīrieši, un starp citu visi šie novērojumi attiecas arī uz vīriešiem) manī šādu reakciju neizraisa. Šķiet, ka cilvēki ir kļuvuši muļķīgāki, seklāki. Pašcieņu ir aizstājis narcisisms.
Un otrs jautājums - vai jums arī ir šādi ideāli? Un ja jā - kas?
Vai jums šķiet, ka mūsdienās sievietēm ir pieejams daudz šādu ''role-models'', ko ņemt par piemēru un iemācīties kaut ko labu?
09.01.2021 22:42 |
 
Reitings 13
Reģ: 30.12.2020
Es Tev pilnībā piekrītu :)
Mūsdienās neviens (arī vīrieši, un starp citu visi šie novērojumi attiecas arī uz vīriešiem) manī šādu reakciju neizraisa. Šķiet, ka cilvēki ir kļuvuši muļķīgāki, seklāki. Pašcieņu ir aizstājis narcisisms.

Visa atslēga. Cits laikmets.
Es gan arī mūsdienās zinu pozitīvus piemērus, bet tādu ir retums.
10.01.2021 08:31 |
 
Reitings 1844
Reģ: 02.03.2020
Tu tik labi uzrakstiji👌
Tā patiešām ir, bet tomēr tas neattiecas tikai uz sievietēm, paskaties uz vīriešiem apkārt.. Es varbūt dzīvoju nepareizajā burbulī vai kā, bet vīrieši arī ir tieši tādi paši. Kad mēs sākām visu pandēmijas lietu, man viens draugs pateica "paskaties kādā ņuņņu laikmetā dzīvojam, neviens neprot sevi savākt rokās"
10.01.2021 11:17 |
 
Reitings 1445
Reģ: 26.09.2017
Man sievietes ideāls ir Beyonce. Ļoti patīk kā sevi pasniedz, uzrunas, intervijas. Bet pats galvenais viņas darbaspars.
10.01.2021 11:25 |
 
Reitings 1914
Reģ: 28.04.2019
Merlin Monroe
10.01.2021 11:41 |
 
Reitings 538
Reģ: 16.12.2019
Bridžita Fonda no Jackie Brown
https://youtu.be/N7W2F1GcD-A
10.01.2021 13:18 |
 
Reitings 191
Reģ: 27.01.2020
Aleleuja 🙏🙏🙏🙏🖤
Prieks, ka diskusija “sievietes ideals” neatspogulpjas tikai ar arejo “skaistumu” un fake pupelljiem !
Prieks palasit, daaamas :)
10.01.2021 13:23 |
 
10 gadi
Reitings 2326
Reģ: 14.07.2011
Saprotu tevi, mans sievietes ideals vienmēr ir bijis Vivien Leigh. Tik dabiski skaistu un graciozu sievieti mūsdienās nesastapt.
10.01.2021 13:54 |
 
10 gadi
Reitings 2326
Reģ: 14.07.2011
Katz
+++
Tāda sajūta, ka sievietes ir kļuvušas vīrišķīgākas, bet vīrieši tiešām kļuvuši par ņuņņām un memmes dēliņiem.
10.01.2021 13:57 |
 
Reitings 61
Reģ: 28.04.2020
Es nezinu, man šķiet, ka lielākā daļa sieviešu izskatās vienādi, kā kloni. No kā tur tieši iedvesmoties? Bet tas ir mans subjektīvais viedoklis, un vispār man daudz kas nepatīk. Atliek būt sievietes ideālam pašai sev.
Runājot par stilu, vai man vienīgajai liekas ka vīrieši ģērbjas daudz labāk par sievietēm? Patīk pavērot cilvēkus uz ielas un ne tikai, un pēdējā laikā man tas ir iekritis acīs.
10.01.2021 14:06 |
 
Reitings 930
Reģ: 14.10.2017
Negribu izklausīties pēc seksistes un tt, bet manuprāt, sievietos ir pazaudējušas to respektēt velmi tieši dēļ vīriešiem.
Sievietes, kuras apbrīnoju savā paziņu lokā vai vispārīgi, bieži vien ir vienas bez vīriem un viņās iekšā ir neizskaidrojams spēks un augsti pacelta galva. Kamer citas paziņas ir ērti iekārtojušās "vājā dzimuma" lomā un uzskata, ka jātaisa tikai nadziņi un matiņi un nemāk pat nomainīt riepu vajadzības gadījumā.
10.01.2021 14:16 |
 
Reitings 870
Reģ: 27.07.2020
Varbūt sievietes no tiem laikiem ir vieglāk idealizēt, jo par viņām ir pieejams mazāk informācijas

Te arī ir tā sāls. Un mēs jau arī neskatāmies uz pagātnes pelēko masu. Tikai uz kādiem konkrētiem ievērību guvušiem cilvēkiem. Savukārt tagad, mūsdienās, kad par katru zināmas sīkākās nianses, atklājas cilvēku īstā daba. Manuprāt, ideāls un perfekts nav neviens.
10.01.2021 17:35 |
 
Reitings 116
Reģ: 12.11.2016
Angelina Jolie priekš manis ir etalons - spēcīga, skaista, klasiska, ar savu šarmu; nav kā tās pārmālētās, uzpūstās lelles.
10.01.2021 19:11 |
 
Reitings 436
Reģ: 04.06.2015
Tāda sajūta, ka sievietes ir kļuvušas vīrišķīgākas, bet vīrieši tiešām kļuvuši par ņuņņām un memmes dēliņiem.

Man tieši nešķiet, ka sievietes ir kļuvušas vīrišķīgākas. Es teiktu, ka abi dzimumi ir kļuvuši bērnišķīgāki salīdzinot ar pagātni. Gan tie vīrieši, kas zina tikai to kā rubīt datorspēles 24/7, gan tās sievietes, kurām intereses nesniedzas daudz tālāk par Netflixu un apģērbu veikaliem.
Kā rakstīju, neesmu reliģiska, bet manuprāt, kad cilvēkiem dzīvē bija tika darbs/ģimene/reliģija (kā daudzos agrākos laikmetos), tad viņiem tomēr raksturi veidojās citādāki nekā mūsdienās, kad ir darbs/daudz īslaicīgu attiecību/izklaides (datorspēles, seriāli utt.).
10.01.2021 19:30 |
 
Reitings 870
Reģ: 27.07.2020
Savādāki nenozīmē labāki. Man ir tuvu 30, bet reti kuram manam vienaudzim bija tiešām laba, bezproblemātiska ģimene. Arī nomācošā faktora lielais īpatsvars latviešu agrīnajā un ne tik agrīnajā literatūrā liecina par savu. Varbūt ārējās vērtības un paustais raksturs bija savādāki, bet cilvēka iekšējā būtība, manuprāt, ir samērā nemainīga.
11.01.2021 10:25 |
 
Reitings 436
Reģ: 04.06.2015
Labi, es godīgi sakot ne par latviešu vēsturi domāju, rakstot šo tēmu, bet par rietumu Eiropas vēsturi, kas man ir labāk zināma. Tam, ka padomju laikā augušajiem cilvēkiem ir dažādas problēmas, kas nav mūsdienās, piekrītu, bet viņiem arī tomēr dažādās lietās ir lielāka rakstura stingrība nekā kopš 90'ajiem augušajiem. Manos novērojumos.
24.01.2021 13:24 |
 
10 gadi
Reitings 2230
Reģ: 27.02.2011
Līdz kaut kādam vecumam vīrieši arī agrāk bija ņuņīgi, ir atsevišķi vīrieši kas jau ļoti agri ir netipiski nopietni un nosvērti, tos ātri arī savaņģo meitenes.
25.01.2021 08:07 |
 
Reitings 870
Reģ: 27.07.2020
putns @ 24.01.2021 13:24
Labi, es godīgi sakot ne par latviešu vēsturi domāju, rakstot šo tēmu, bet par rietumu Eiropas vēsturi, kas man ir labāk zināma. Tam, ka padomju laikā augušajiem cilvēkiem ir dažādas problēmas, kas nav mūsdienās, piekrītu, bet viņiem arī tomēr dažādās lietās ir lielāka rakstura stingrība nekā kopš 90'ajiem augušajiem. Manos novērojumos.

Nezinu, es neredzu atšķirību rakstura stingrībā starp veco un jauno paaudzi no savas perspektīvas. Padalīsies ar piemēriem?
Arī rakstura stingrība pati par sevi vēl neko nenozīmē. Turklāt tā bieži draudzējas ar aprobežotību.
25.01.2021 10:39 |
 
Reitings 863
Reģ: 19.11.2014
Rakstura stingrība bija tāda, ka vīrieši bija spējīgi nodrošināt ģimeni, nevis ņuņņādami meklēja pus īres maksātājas un gaudoja forumos.
P.S. Riepu mainītājas, ibio, tagad padomija ar moskvičiem un žiguļiem un lisām riepām, kuras sprāga x reizes gadā? Lai mūsdienu autiņam būtu tā uz ceļa jāmaina riepa, (ja ir nopirktas labas kvalitātes riepas, ar cauru var līdz 500 km nobraukt), tad es nezinu, kur un kā jābrauc.
26.01.2021 10:30 |
 
Reitings 1310
Reģ: 19.07.2019
No slavenībām un citiem cilvēkiem nevienu neuzskatu par ideālu, jo neviens nav ideāls. Jā, ir cilvēki, kuri patīk, bet uzskatu, ka tikai no intervijām un ārējā izskata, un uzvedības niansēm nevar pateikt, kāds cilvēks ir īstenībā.
Apkārtējā sabiedrībā par lielisku, vienu no labākajiem cilvēkiem uzskatu savu kolēģi. Sieviete, kuru vienu ar pieciem bērniem atstāja vīrs, bet viņa ne mirkli nav zaudējusi dzīvessparu. Brīnišķīgi bērni, disciplīna, kārtība, tradīcijas un vērtības, kas mīt viņos visos, ir kaut kas lielisks. Viņa ir sievišķīga, dzīvesgudra, apņēmīga, mūždien smaidīgs un pozitīva sieviete, kura vienmēr prot pateikt īsto vārdu īstajā laikā, bet tajā pašā laikā trausla un sargājama. Tāpat latviskums, piemēram, aušana, tautas dejas, maizes cepšana, dziedāšana, mūzikas instrumentu spēle piešķir viņai savu harizmu. Situācijās, kurās kāds cits būtu salūzis, viņa ar vieglumu un smaidu iziet cauri.
26.01.2021 10:53 |
 
Reitings 1022
Reģ: 04.11.2017
TimeToDream2,
Nezinu kā citiem, bet man arī šķiet, ka izcilības piemērs ir tava kolēģe! Man daudz ko no viņas būtu ko mācīties un daudziem citiem arī 🙂
26.01.2021 15:40 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits