Arī man patīk gan dāvināt, gan saņemt dāvanas, taču visbiežāk tomēr finanses ir tās, kas dāvināšanas prieku nedaudz pabojā. 😀 Parasti dāvanas dāvinu tikai ģimenes locekļiem svētkos, šad tad arī ikdienā uzdāvinu kādu kārotu lietu otrai pusei, ja zinu, kas tieši viņam ir vajadzīgs, ar mīļlietiņām šajā gadījumā neaizraujos. Visbiežāk dāvanas vērtība atkarīga no tā brīža finansiālās situācijas, parasti tie ir 20 eiro un uz augšu, mēnesī jāapsveic ne vairāk kā viens, divi cilvēki.
Mammai vienmēr gribu sarūpēt ko īpašu, bet tagad gan lielas, dārgas dāvanas vairs nepērku, drīzāk kaut ko mazu un sirsnīgu, jo viņai nepatīk, ka meita tērējas. Kad mammai pirms kāda laika ar māsu uzdāvinājām jaunu telefonu, ilgi nespēja pieņemt un gribēja nest atpakaļ uz veikalu, jo tas taču dārgs, taču, kad uzdāvināju telefonu draugam, pirmais jautājums bija - ir vismaz četras kameras? Tā kā daudz kas atkarīgs arī no tā cilvēka attieksmes, kam dāvana tiek sarūpēta.
Darba kolektīvā teju katru nedēļu kāds tiek sveikts dzimšanas dienā, vārda dienā, arī citos svētkos. Šad tad gribētos kādam kolēģim uzdāvināt kādu labu grāmatu vai ko citu, taču esmu novērojusi, ka lielākoties tiek pasniegtas dāvanas līdz eiro vērtībai (svecīte, šokolādīte, zīmulis un citi nieciņi), tā kā pagaidām pielāgojos ar ko līdzīgu.
Ir bijis tā, ka sarūpēju dāvanu un pēdējā brīdī pasākums tiek atcelts vai citu iemeslu dēļ dāvanu nav iespējams nodot tās saņēmējam, tad gan reizēm ir muļķīgi, jo zinu, ka citam šo sarūpēto lietu uzdāvināt nav iespējams.