kur liekat apģerbu, kuru vairs nevelkat?

 
Reitings 45
Reģ: 14.07.2020
Sveiki!
Zinu, ka daudzi pārdot nevajadzīgu apģērbu, arī es esmu tā darījusi Facebookā. Esmu dzirdējusi tādus portālus kā ''Skapis'', ''AndeleMandele''. Ka tur veicas ar pārdošanu? Varbūt ir vēl citi kādi labi portāli, kuros var pārdot apģerbu?
Paldies!
06.11.2020 11:07 |
 
Reitings 360
Reģ: 24.10.2020
Roze4 @ 06.11.2020 15:58

Es pat saprotu kāpēc negrib ņemt pretī daudzās labdarībās.
Kādu laiku atpakaļ dažus mēnešus palīdzēju labdarības organizācijai kārtot drēbes. Biju aizvedusi savējās un vārds pa vārdam runājot pieteicos palīdzēt. Viņa sūdzējās, ka cilvēki negrib nākt un viņa arī saprot kāpēc. Drēbes ir Ļoti ļoti daudz, telpa maza, cilvēkiem nav pacietības meklēt.
Kad sāku kārtot, saķēru galvu un nožēloju, ka pati piedāvāju palīdzēt. Tik nenormāli daudz saplēstas un netīras drēbes!!! Atbrauc sieviete, viscaur glauna un kopta. Vesels maisiņš ar bērnu zeķēm pa vienam! Bērnu apakšbikses ar caurumiem. Tāpat arī citas drēbes cauras un plekainas. Jā, protams kāda arī laba un citam lietojama.
Nākošais, ka nes drēbes, kuras neviens nevilks. Es pat brīnos, kur cilvēki atrod drēbes, kādas savulaik lietoja mūsu vecāki (man 27).Tās drēbes smako, jo visticamāk stāvējušas gadiem uz bēniņiem vai kur citur. Līdz ar to ar smaku pievelkas arī citas drēbes, kas cilvēkiem izraisa riebumu, ko ņemt.
Tomēr apņēmība bija. Sašķiroju netīras ar defektiem un atdevu zināmiem auto servisiem. Ievietoju sludinājumu un aizgādāju uz citiem servisiem. Ulmanlaika drēbes aizvedu(ar piekabi!!!) uz vecāku laukiem.Viniem tur reizi gadā musaru savāc bez maksas.
Kamēr tur aktīvi darbojos cilvēki nāca un priecājas par drēbēm, īpaši bērniem. Atsāku strādāt oficiālu darbu un pamazām atkal izveidojās bardaks.

Runa nebija par saplēstām. Tās tiek izmestas. Un protams daudzas drēbes ko atdod ir nepraktiskas- izejamās drēbes, jo tās apģeŗbj vienu/ dažas reizes un tad stāv. Un tiešām žēl mest ārā labas gandrīz jaunas dŗēbes. Ja runa ir par praktiskajām drēbēm, nu lieta tāda, ka tās novalkā, ja nav jaunas tad pa mājām, dārzu vai vēl kaut kā. Pa mājām jau izejamajā kleitā gluži nestaigāsi. Jau panēsātā džemperī- protams?
Saprotu, ka no sarkanā krusta cilveki ņem praktiskas mantas, bet ko darīt ar izejamajām, tomēr žēl mest ārā.
Tāpat ir sāstīts ka arī no sarkanā krusta vēlas ņemt tikai gandrīz jaunas, modernas brendu mantas. Iemesls tam ir norēģu labdarība kas plūst uz Latviju- tomār augstak pirktspēja norvēģijā un var ziedot labākas mantas.
06.11.2020 19:51 |
 
Reitings 273
Reģ: 24.08.2013
Katrinens @ 06.11.2020 19:51

Runa nebija par saplēstām. Tās tiek izmestas. Un protams daudzas drēbes ko atdod ir nepraktiskas- izejamās drēbes, jo tās apģeŗbj vienu/ dažas reizes un tad stāv. Un tiešām žēl mest ārā labas gandrīz jaunas dŗēbes. Ja runa ir par praktiskajām drēbēm, nu lieta tāda, ka tās novalkā, ja nav jaunas tad pa mājām, dārzu vai vēl kaut kā. Pa mājām jau izejamajā kleitā gluži nestaigāsi. Jau panēsātā džemperī- protams?
Saprotu, ka no sarkanā krusta cilveki ņem praktiskas mantas, bet ko darīt ar izejamajām, tomēr žēl mest ārā.
Tāpat ir sāstīts ka arī no sarkanā krusta vēlas ņemt tikai gandrīz jaunas, modernas brendu mantas. Iemesls tam ir norēģu labdarība kas plūst uz Latviju- tomār augstak pirktspēja norvēģijā un var ziedot labākas mantas.

Es nebiju konkrēti uz tevi domājusi, bet vispār. Nepraktiskās drēbes nav tas pats, kas no bēniņiem nonestas gadu 10 turētas lupatas.
06.11.2020 20:39 |
 
Reitings 9596
Reģ: 06.03.2012
Protams, ka saplēstas un pleķainas lupatas trūcīgiem cilvēkiem nav vajadzīgas. Bērnu drēbes esmu nodevusi baznīcas draudzei (netālu no mājām viņiem ir pieņemšanas punkts, kas strādā pāris reizes mēnesī). Bet nu ir jāsaprot, ka labdarība nav miskaste.
06.11.2020 21:13 |
 
Reitings 360
Reģ: 24.10.2020
Laikam pēc vieim izteikumiem ka tas neder un tas nedar un tādas nevar dot labdarībai un vēl pēc tā kā izliek tās nodotās mantas visu izrādīšanai facebook nemza vairs necentīšos un visu pa taisno merīšu miskastē.
Manuprāt ir jāsaprot ka sarkanais krusts nav veikals vai vēl labāk luxus veikals, kur tiek nodotas tikai jaunas un augstas kvalitātes mantas un kad vēl uzraksta, ka jābūt pēc jaunākās modes. Nu tad ziniet mierīgi nēsāju 5 un vairāk gaud vecus džemperus un pašai ir pāris labi mēteļi pirkti tiēsi 11 gadus atpakaļ kuri ir labas kvalitātes un mierīgi velku un nekādai labdarībai nemaz neatdotu. A te 10 gadus vecu vakarkleitu atdot nevar. Vakarkleita no āterās modes, kas šodien topā bet rīt vairs uzvilkt nevar?
Jaunas mantas atrodas veikalā. Labas kvalitātes- dārgā veikalā! Sarkano krustu neuzskatu ne par kādu labdarību, un drēbes nenesu nodot labdarības dēļ, bet tāpēc, ka zēl mest ārā, labas nēsajāmas drēbes un nevienam paziņai nevajag.
06.11.2020 21:39 |
 
Reitings 195
Reģ: 18.11.2019
Katz @ 06.11.2020 11:49
Otrajā elpā var atdot drēbītes.

Jā un pēc tam tās tur tiks tirgotas par ,,kosmosa,, cenu.
Tad labāk vai nu pati pārdodu vai vienkārši izmetu.
06.11.2020 21:48 |
 
Reitings 4759
Reģ: 22.10.2020
Nafig, vienmēr metu ārā....
Visas labdarības bodes uzliek kosmosa cenas, naudu ierauj nāsīs..
Tās labdarības kastes vispār hui***... pati Spicē redzēju kā dāma no BMW pienāk, iebāž galvu un izvelk kaudzi ar samestām lupatām.... gan jau pēc tam tirgo Andele Mandele vai humpīšos... nekad tādās Andele Mandele, Atver Skapi neiepērkos tāpēc... palasiet Facebook krāpnieku grupas... tur pilns ar šitām varonēm...
06.11.2020 21:53 |
 
Reitings 3481
Reģ: 28.12.2018
Es atdodu labdaribai, parsvara uz Salvation Army. Mums seit lielveikalos stavvietas ir lieli konteineri, kur ielikt. Loti erti un zinu, ka kadam 100% noderes.
06.11.2020 21:57 |
 
Reitings 273
Reģ: 24.08.2013
Katrinens @ 06.11.2020 21:39
Laikam pēc vieim izteikumiem ka tas neder un tas nedar un tādas nevar dot labdarībai un vēl pēc tā kā izliek tās nodotās mantas visu izrādīšanai facebook nemza vairs necentīšos un visu pa taisno merīšu miskastē.
Manuprāt ir jāsaprot ka sarkanais krusts nav veikals vai vēl labāk luxus veikals, kur tiek nodotas tikai jaunas un augstas kvalitātes mantas un kad vēl uzraksta, ka jābūt pēc jaunākās modes. Nu tad ziniet mierīgi nēsāju 5 un vairāk gaud vecus džemperus un pašai ir pāris labi mēteļi pirkti tiēsi 11 gadus atpakaļ kuri ir labas kvalitātes un mierīgi velku un nekādai labdarībai nemaz neatdotu. A te 10 gadus vecu vakarkleitu atdot nevar. Vakarkleita no āterās modes, kas šodien topā bet rīt vairs uzvilkt nevar?
Jaunas mantas atrodas veikalā. Labas kvalitātes- dārgā veikalā! Sarkano krustu neuzskatu ne par kādu labdarību, un drēbes nenesu nodot labdarības dēļ, bet tāpēc, ka zēl mest ārā, labas nēsajāmas drēbes un nevienam paziņai nevajag.

Tu taču esi drāmas karaliene! 😂Nevajag jau pārspīlēt! Nekur nav rakstīts, ka jānes lux vai jaunas drēbes, bet elementaru cieņu pret citiem un nenest cauras un plekainas. Nu neiestastisi man, ka pati valkā sava vectēva /vecmātes drēbes, jo tieši par tāda vecuma drēbēm es rakstīju.
06.11.2020 22:13 |
 
Reitings 360
Reģ: 24.10.2020
Roze4 @ 06.11.2020 22:13

Tu taču esi drāmas karaliene! ?Nevajag jau pārspīlēt! Nekur nav rakstīts, ka jānes lux vai jaunas drēbes, bet elementaru cieņu pret citiem un nenest cauras un plekainas. Nu neiestastisi man, ka pati valkā sava vectēva /vecmātes drēbes, jo tieši par tāda vecuma drēbēm es rakstīju.

jā bet pati valkaju pkeļainas zeķes. Pieliku piegaišām drēbēm jaunas dzīnsas un colour catcher nenostrādāja. Tā ka tagad kājās plekainas batlas zilganpleķainas zeķes un hlātam ar tāda dīvaina nokrāsa. Ceru ka atmazgāsies, bet ja nē, tad ko nu darīt, staigāšu ar pleķainu halātu un zeķēm.
Zini, kā uz to paskatās. Jo tiešām manai vecmammas labās kašokādas apkales un cepures es esmu savākusi un neesmu izmetusi. Un manas mammas PSRS laikā šūtā kleita stāv neizmesta auduma dēļ... jo labs audums un var pāršūt priekš manis. Bet atklāti sakot man patī tas fasons tik ļoti ( un audums), ka varbūt nēsāšu arī nepāršūtu.
Tā nicinošā attieksme pret vecu mantu man liekas nevietā, kad LV veikalos tik šausmīgas kvalitātes mantas tagad tirgo.
Godīgi sakot mīlu 2 lietas- augstu kvalitāti un antīku.
Neuztraucies, neuztvēru kā uzbraucienu sev!
06.11.2020 22:27 |
 
Reitings 273
Reģ: 24.08.2013
Katrinens @ 06.11.2020 22:27

jā bet pati valkaju pkeļainas zeķes. Pieliku piegaišām drēbēm jaunas dzīnsas un colour catcher nenostrādāja. Tā ka tagad kājās plekainas batlas zilganpleķainas zeķes un hlātam ar tāda dīvaina nokrāsa. Ceru ka atmazgāsies, bet ja nē, tad ko nu darīt, staigāšu ar pleķainu halātu un zeķēm.
Zini, kā uz to paskatās. Jo tiešām manai vecmammas labās kašokādas apkales un cepures es esmu savākusi un neesmu izmetusi. Un manas mammas PSRS laikā šūtā kleita stāv neizmesta auduma dēļ... jo labs audums un var pāršūt priekš manis. Bet atklāti sakot man patī tas fasons tik ļoti ( un audums), ka varbūt nēsāšu arī nepāršūtu.
Tā nicinošā attieksme pret vecu mantu man liekas nevietā, kad LV veikalos tik šausmīgas kvalitātes mantas tagad tirgo.
Godīgi sakot mīlu 2 lietas- augstu kvalitāti un antīku.
Neuztraucies, neuztvēru kā uzbraucienu sev!

Man protams prieka,
ka tev saglabājušās tik labas mantas no vecvecākiem, bet lai saprastu par ko runāju es ir jāredz savām acīm.
Jā, arī manai sētas jakai ir netīrumi, bet man prātā neienāktu to nest un ziedot.
Pati jau tu zini, kāpēc tavas zeķītes tāda krāsā, bet citam noteikti izskatītos nomazgātas.
Viss, ko raksti ir tas kā mantas novērtē un rīkojies TU, bet es tai laikā redzēju pietiekami daudz, lai saprastu kāpēc tie ziedojuma punkti negrib ņemt pretī vai arī pieņem normālā stāvoklī.
06.11.2020 22:39 |
 
Reitings 9596
Reģ: 06.03.2012
redzēju kā dāma no BMW pienāk, iebāž galvu un izvelk kaudzi ar samestām lupatām.... gan jau pēc tam tirgo Andele Mandele vai humpīšos...

Tikko izdomāji? Tam metāla kastes saturam nevar tikt klāt bez atslēgas. Viņas ierīkotas tā, lai bomāri nerakņātos. 🤦‍♀️
06.11.2020 23:20 |
 
Reitings 211
Reģ: 27.06.2020
Vispār ļoti reti mainu garderobi, taču, ja tomēr taisu lielo skapja tīrīšanu, visu pa taisno lidinu iekšā atkritumos vai, ja gadās pa ceļam, mīkstākus džemperus un segas aizvedu dzīvnieku patversmei. Izklausīšos skarba, bet nav vēlme atbalstīt visus šos "kupla daudzbērnu ģimene priecāsies par drēbēm bērniem" vai "trūcīgai ģimenei nepieciešams apģērbs", tāpēc ne uz kādiem labdarības veikaliem drēbes nevedu. Apģērbu ziedotu vienīgi trūcīgiem pensionāriem, bet, tā kā manā garderobē nav drēbju, kuras derētu veciem cilvēkiem, tad nu neko.
06.11.2020 23:27 |
 
Reitings 273
Reģ: 24.08.2013
Dannii @ 06.11.2020 23:27
Vispār ļoti reti mainu garderobi, taču, ja tomēr taisu lielo skapja tīrīšanu, visu pa taisno lidinu iekšā atkritumos vai, ja gadās pa ceļam, mīkstākus džemperus un segas aizvedu dzīvnieku patversmei. Izklausīšos skarba, bet nav vēlme atbalstīt visus šos "kupla daudzbērnu ģimene priecāsies par drēbēm bērniem" vai "trūcīgai ģimenei nepieciešams apģērbs", tāpēc ne uz kādiem labdarības veikaliem drēbes nevedu. Apģērbu ziedotu vienīgi trūcīgiem pensionāriem, bet, tā kā manā garderobē nav drēbju, kuras derētu veciem cilvēkiem, tad nu neko.

Piekritīšu.Tiem, kam tiešām noderētu aiziet\aizbrauc un paņem nevis sēd Facebook un sludina savu daudzbērnu ģimenes statusu.
Man pret šādiem prasītājiem ir negatīva attieksme.
Vairākus gadus atpakaļ tieši ar tādu tekstu kāda māte bija ielikusi, ka meklē datoru bērniem priekš mācībām. Brālis piedāvāja savu, piekrita ņemt, bet lai atvedot. Viņš toreiz +, - 50km brauca vest, bet tur iznāk māte, paskatās un rupji nolamāja, ka tādu sūdu viņai nevajag. Esot domājusi, ka būs portatīvais. Lai gan tas bija vismaz 10 gadus atpakaļ un portatīvie datori maksāja lielu naudu.
Arī tagat man riebjas redzēt šādus tekstus un vēl no pievienotu bildi no internetu-vēlams kā bildē. Un tikai pamēģini piedāvāt kautko ne tik modernu, nolamās tristavigie vārdiem.
06.11.2020 23:53 |
 
Patīk
Reitings 1753
Reģ: 24.05.2019
Katrs saprot pēc savas pasaules uztveres prizmas.
Nav vajadzības pēc vakarkleitas trūcīgam cilvēkam, ne jaunas, ne vecas. Jaunu vismaz var pārdot un nopirkt kaut ko nepieciešamu. Un ja pašam ir ok staigāt vecās, nokrāsotās un pleķainās drēbēs, tas nenozīmē ka kādam, kam dzīvē ir paveicies mazāk, jāpieņem tādas. Kā jau minēju, drēbes nav deficīts, pliks neviens nestaigā.
06.11.2020 23:55 |
 
Reitings 360
Reģ: 24.10.2020
Doublechoco @ 06.11.2020 23:55
Katrs saprot pēc savas pasaules uztveres prizmas.
Nav vajadzības pēc vakarkleitas trūcīgam cilvēkam, ne jaunas, ne vecas. Jaunu vismaz var pārdot un nopirkt kaut ko nepieciešamu. Un ja pašam ir ok staigāt vecās, nokrāsotās un pleķainās drēbēs, tas nenozīmē ka kādam, kam dzīvē ir paveicies mazāk, jāpieņem tādas. Kā jau minēju, drēbes nav deficīts, pliks neviens nestaigā.

nē nu paldies. Kas kas, bet garderobe man gan būs krietni labāka un kvalitatīvāka par tavējo. Tieši tādu rupekļu un pretekļu dēl arī besī ziedot un vēl censties nogādāt mantas utt.
Jā nav deficīts. Tāpēc arī nav nekadas cieņas pret citu cilvēku mantām, arī noziedotajām. Ir veikali, tur viss būs moderns un jauns. Lūdzu izlepušie maznodrošinātie- pērciet par naudu, ja jau nemoderns.Un lēto veikalu zeķes jau būs cauras pēc pirmās mazgāšanas.Tāpēc tādas lietas nav jāatbalsta.
Vienmēr fascinējos par tam, kam nav pat naudas ēdienam, bet vajag viskrutākās lupatas. Lieliska vērtību sistēma. Un jo tukšāks bankas kontas, jo krutākas lupatas. Nez kāpēc no situētām ģimenēm nākušās nav saģerbušās kā modes dāmas, bet tās ar pliko dirsu tik modeles tēlo. Varbūt vajag būt arī citām vērtībām un pašizpausmes veidam, kā labdarības iestādēs salasīt viskrutāko garderobi pilsētā, un ja tas nesanāk, vai nākas redzēt kādu ne tik jaunu izstrādātjumu vēl brākt par to. Ciest nevaru šīs pretīgās brēcējas! Nav citu vērtību kā cilvēka izskats un lupatas mugutā vairs?
07.11.2020 00:21 |
 
Reitings 1844
Reģ: 02.03.2020
Queen4u @ 06.11.2020 21:48

Jā un pēc tam tās tur tiks tirgotas par ,,kosmosa,, cenu.
Tad labāk vai nu pati pārdodu vai vienkārši izmetu.

Kas nu kuram "kosmoss." ~10€/ gabalā ir okei.
07.11.2020 01:21 |
 
Patīk
Reitings 395
Reģ: 28.03.2020
Queen4u @ 06.11.2020 21:48

Jā un pēc tam tās tur tiks tirgotas par ,,kosmosa,, cenu.
Tad labāk vai nu pati pārdodu vai vienkārši izmetu.

Piedod, bet tu vispār kādreiz esi bijusi "Otrajā elpā"? Varbūt aizej beidzot, tad nebūs muļķības jāraksta. 🙄
07.11.2020 07:21 |
 
Reitings 360
Reģ: 24.10.2020
Par kosmosa cenā second/hand veikalos. Nu dažos acīmredzot ir. Kādreiz biju aizbrauksi uz citu pilsētu un viniekārši tur nenormāli auksts un nekas līdzi nav ko apģērbt. Nu nolēmām aiziet uz second hand norpirkt pa džemperim, dienu panēsāt un tad izmest ārā. Biju vienkārši šokēta. Cenas bija 8-10 eiro. Bet mantas nu piedodiet lētais un vidējais gals, nonēsātas līdz mešanai ārā līmenim, izbalējušas krāsas un tā smirdoņa visāsm lupatām (atvainojos drēbēm). Nu cik slimam jābūt, lai paprasītu tādu naudu par nolietotu mantu?
Biju šokēta gan par cenu. Gan arī mantām, kuras vēl par velti varētu atdot (taiksim pa mājām, lauku darbos, varbūt kādam kūts, saimniecība, nu noderētu) bet ne īsti pārdot. Nezinu kur tās mantas tika pirms tam turētas, aikam pagrabā, ja piesūkušās ar tādu smaku.
Beigās nopirkām jaunus, un ne daudz dārgāku variantu. Nesaprotu kurš tur iepērkas, ja par to pašu cenu, needaudz vairak var nopirkt lētā gala jaunas mantas.
Un 10 eiro ir dārgi vai lēti, atšķirībā par ko prasa. Ja par nolietotām mantām, nu tad tas ir ļoti dārgi.
Nezinu kurš second hands tas bija.
07.11.2020 08:36 |
 
Patīk
Reitings 1753
Reģ: 24.05.2019
Cieņai ir jābūt ne tikai no pieņēmēju puses, bet arī no ziedotāju. Cieņai pret cilvēku, pat ja viņš ir trūcīgs. Cieņai pret darbiniekiem. Tāpēc nevajag nest savas novalkātās lupatas, kuras pašam vēl šķiet "ļoti ok, pa dārzu var nēsāt vēl gadiem ilgi, es to džempi pirms padsmit gadiem pirku pa 80 latiem, tas nekas, ka daži caurumi, toties audums labs" cerībā, ka jums klanīsies pateicībā.
Un kas spriedelē par "kosmosa" cenām Otrajā elpā - izlasiet, kur aiziet viņu peļņa. Tā nav bezpeļņas iestāde. Protams, ka viņi ir ieinteresēti saņemt labas mantas, kuras vēl var pārdot.
07.11.2020 09:54 |
 
Reitings 352
Reģ: 03.05.2019
Queen4u @ 06.11.2020 21:48

Jā un pēc tam tās tur tiks tirgotas par ,,kosmosa,, cenu.
Tad labāk vai nu pati pārdodu vai vienkārši izmetu.

Otrā elpa no peļņas ko iegūst no pārdošanas pēc visu maksājumu veikšanas kā algas, īre utt. Atdod labdarībai. Bet arī Otrā Elpa var iepirkties lētāk ja nepieciešams. Mēneša beigās tur ir izpārdošana. Viss izņemot ekskluzīvu ir ar 50%atlaidi. Bet mēneša pēdējā dienā apavi, drēbes, somas ir par 1 eiro gabalā. Pēdējā diena ir traka. Īsi pirms plkst 11 kad veikalu atver sastājas rinda ar patsmit cilvēkiem. Kad veikals atvērts cilvēki metās iekšā un grābj visu kas iepatīkas, pēc tam nostajas maliņā vai pie pielaikošanas kabīnēm un sašķiro ko pirks un ko nē. Pie tam vienas un tās pašas sejas un stiepj ārā somām un maisiem. Var tikai minēt kas tiek ar tām drēbju un apavu čupām darīts. Šad un tad aizeju uz pēdējo dienu, bet ne vienmēr atkarībā vai ko vajag. Tāpat tur ļoti jāizpēta pērkamā lieta jo arī tur tirgojas apģērbi un apavi ar defektiem. Somas bieži ir ar defektiem, bojāti rokturi, nobružāts pārklājums.
07.11.2020 10:27 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits