Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Kredīti

 
Reitings 32
Reģ: 22.10.2020
Nezinu ko iesākt.
Pavasarī paņēmu lielu ātro kredītu Viasms, tur deva vislielākās summas, jo bija nepieciešams ģimenes locekļa ārstēšanās izdevumiem. Tajā laikā strādāju, maksāju ikmēneša maksājumu, nekādu problēmu.
Rudenī uzsāku studijas, neplānoti tiku budžetā,protams, arī pilna laika darbu es strādāt nevaru, jo budžetā jānoturās ir.
Šeit arī sākās problēma,ka nevaru atmaksāt tik lieku summu, kādu kredītiestāde ir piemērojusi ikmēneša maksājuma, jo tad nepaliek ne pārtikai, ne par dzīvošanu, ko maksāt.
Rakstīju viņiem,skaidroju situāciju,ka esmu vismaz ziemas periodā gatava maksāt pusi summas, taču atbilde noraidoša.
Zūd motivācija vispār kaut ko darīt, vienīgais variants kā atmaksāt kredītu ir pamest studijas un iet strādāt pilnas slodzes darbu,taču to es nevēlos, jo šīs studiju vieta bijis mans dzīves sapnis.
Aizņemties no kāda nav variants, jo nav tāda tuvinieka vai drauga. Arī ģimenes loceklim atkal sliktāk ir kļuvis un vēljoprojām izskatās, ka nebūs kompensējamo medikamentu. Atkal vajadzēs naudu.
22.10.2020 08:39 |
 
Reitings 42
Reģ: 09.06.2020
Iesaku mēģināt kādu oficiālāku lūgumu uzrakstīt aizdevējam vai arī sarunāt tikšanos klātienē. Jūs šajā situācijā esat patērētājs un teorētiski būtu iespējams maksājumu grafiku nedaudz pārveidot. Praksē tas ir atkarīgs no tā, kā izdodas komunicēt ar aizdevēja pārstāvjiem.
Par studijām runājot - ja programma ir sapnis, tad vēlmei un motivācijai studēt nebūtu jābūt problemātiskai un tādēļ varbūt ir iespējams kaut vai 2/3 slodzes paņemt un kaut ko padarīt, lai pie līdzekļiem tiktu? Vienkārši izcili studiju rezultāti, budžeta vieta un darbs ap 30 h nedēļā ir savietojams, ja to labi grib un ir mērķi, kāpēc tas vajadzīgs.
22.10.2020 09:16 |
 
Reitings 588
Reģ: 22.06.2020
Nāksies pa naktīm strādāt. Vai arī iet prom. Katra paša izvēle - ņemt vai neņemt kredītu. Cik Tev mēnešmaksa sanāk?
22.10.2020 09:45 |
 
Reitings 32
Reģ: 22.10.2020
livethedream @ 22.10.2020 09:16
Iesaku mēģināt kādu oficiālāku lūgumu uzrakstīt aizdevējam vai arī sarunāt tikšanos klātienē. Jūs šajā situācijā esat patērētājs un teorētiski būtu iespējams maksājumu grafiku nedaudz pārveidot. Praksē tas ir atkarīgs no tā, kā izdodas komunicēt ar aizdevēja pārstāvjiem.
Par studijām runājot - ja programma ir sapnis, tad vēlmei un motivācijai studēt nebūtu jābūt problemātiskai un tādēļ varbūt ir iespējams kaut vai 2/3 slodzes paņemt un kaut ko padarīt, lai pie līdzekļiem tiktu? Vienkārši izcili studiju rezultāti, budžeta vieta un darbs ap 30 h nedēļā ir savietojams, ja to labi grib un ir mērķi, kāpēc tas vajadzīgs.

Paldies!
Centīšos noorganizēt oficiālāku sarunu ar iestādi, cerot uz sapratni no viņu puses.
Runājot par studijām, dotajā momentā jau strādāju nedaudz vairāk kā pusslodzi,un studēju ārstniecību, milzīgs arī mācību apjoms ir, protams,zināju ar ko jārēķinās, bet dzīve dažreiz nelutina. 🤷
22.10.2020 09:46 |
 
Reitings 32
Reģ: 22.10.2020
[
parunasimparlaiku @ 22.10.2020 09:45
Nāksies pa naktīm strādāt. Vai arī iet prom. Katra paša izvēle - ņemt vai neņemt kredītu. Cik Tev mēnešmaksa sanāk?

Jā, izvēle ir, un ja būtu tajā situācijā otreiz, ņemtu atkal, jo cilvēkam, kura dēļ to darīju, radās iespēja uz pilnvērtīgāku dzīvi.
Runājot par strādāšanu, strādāju visos brīžos, kad to fiziski varu darīt. 🤷
Un par maksu, domāju, ka tādas detaļas man jāatklāj nav.
Vairāk interesēja līdzīga pieredze, kā ir izdevies vienoties ar iestādēm u.tt., nevis ieteikumi iet strādāt, pati zinu, ka nauda no gaiss nekrīt. 😄
22.10.2020 09:49 |
 
Reitings 588
Reģ: 22.06.2020
Atrodi turīgu vīrieti, mīļi palūdz, varbūt palīdzēs. Varbūt kāds fotogrāfs tikai par bildēšanos labi samaksās. Sievietei jau viegli.
22.10.2020 09:50 |
 
Reitings 588
Reģ: 22.06.2020
1. Varbūt var vienoties, ka maksā tikai % un pamatsummu pārcel līdz studiju beigām.
2. Vai arī visu summu sadalīt mazākās daļās.
3. Vēl var paņemt studējošā kredītu un no tā atmaksat, jo tur zemāks %.
4. Pa vasaru varēji ārzemēs pastrādāt.
5. Varbūt studijas var pa 1g pārcelt un ārzemēe sapelnīt naudu.
22.10.2020 10:02 |
 
Reitings 9596
Reģ: 06.03.2012
Tiešām mēģini oficiāli runāt ar kredītiestādi. Visi šie kantori lielāko daļu peļņas iegūst tieši no kredītu pagarināšanas, soda procentiem un tt. Uzzini par iespējām pārkreditēties citā uzņemumā, iespējams, ka varēsi sarunāt sev samērīgu summu un ilgāku atmaksas laiku.
22.10.2020 10:23 |
 
Reitings 871
Reģ: 27.07.2020
Jā, izvēle ir, un ja būtu tajā situācijā otreiz, ņemtu atkal, jo cilvēkam, kura dēļ to darīju, radās iespēja uz pilnvērtīgāku dzīvi.

Un vai tā vērts ir riskēt sabojāt savējo? Sevišķi, ja vēl tev visa dzīve ir priekšā? Man nav nekas pret altruismu, bet tikai tad, ja netiek rakta bedre sev.
Ko es darītu situācijā:
1. Tomēr mēģinātu atrast kādu pazīstamo, kas var aizdot uz ilgāku laiku vismaz daļu summas.
2. Maksmimāli nocirst visus izdevumus. Vai tu dzīvo kojās, vai īrē? (es gan nezinu vai tagad, covid laikā kojas pastāv?)
3. Pārdot, ko iespējams un var atļauties pārdot.
4. Nekādā gadījumā neņemt jaunu kredītu un pieņemt faktu, ka tu nevari palīdzēt šim cilvēkam.
22.10.2020 10:26 |
 
Reitings 32
Reģ: 22.10.2020
Piekūns @ 22.10.2020 10:26

Un vai tā vērts ir riskēt sabojāt savējo? Sevišķi, ja vēl tev visa dzīve ir priekšā? Man nav nekas pret altruismu, bet tikai tad, ja netiek rakta bedre sev.
Ko es darītu situācijā:
1. Tomēr mēģinātu atrast kādu pazīstamo, kas var aizdot uz ilgāku laiku vismaz daļu summas.
2. Maksmimāli nocirst visus izdevumus. Vai tu dzīvo kojās, vai īrē? (es gan nezinu vai tagad, covid laikā kojas pastāv?)
3. Pārdot, ko iespējams un var atļauties pārdot.
4. Nekādā gadījumā neņemt jaunu kredītu un pieņemt faktu, ka tu nevari palīdzēt šim cilvēkam.

Cilvēks ir viens no maniem vecākiem ar onkoloģisku diagnozi, es domāju, ka daudzi manā vietā darītu tāpat, redzot kā cilvēks acu priekšā pazūd,īpaši, ja vēl ir prognozes,ka iespējama izārstēšanās.
Pārdot man nav gluži ko, jo mantas nekādas nekad pirkusi neesmu liekas,tikai pašu nepieciešamāko.
Tādu pazīstamo man nav, kuri spētu aizdot naudu,paši studenti un knapi galus velk.
Vienīgais labums,ka dzīvoklis ir savs,tikai komunālie jāmaksā,bet uz tiem arī diži ietaupīt neizdosies.
22.10.2020 10:38 |
 
Reitings 588
Reģ: 22.06.2020
Alaaala @ 22.10.2020 10:38

Cilvēks ir viens no maniem vecākiem ar onkoloģisku diagnozi, es domāju, ka daudzi manā vietā darītu tāpat, redzot kā cilvēks acu priekšā pazūd,īpaši, ja vēl ir prognozes,ka iespējama izārstēšanās.
Pārdot man nav gluži ko, jo mantas nekādas nekad pirkusi neesmu liekas,tikai pašu nepieciešamāko.
Tādu pazīstamo man nav, kuri spētu aizdot naudu,paši studenti un knapi galus velk.
Vienīgais labums,ka dzīvoklis ir savs,tikai komunālie jāmaksā,bet uz tiem arī diži ietaupīt neizdosies.
Nevar kredītu vaur citu firmu izmaksāt? uz vairāk gadiem.
22.10.2020 10:50 |
 
Reitings 871
Reģ: 27.07.2020
Alaaala @ 22.10.2020 10:38

Cilvēks ir viens no maniem vecākiem ar onkoloģisku diagnozi, es domāju, ka daudzi manā vietā darītu tāpat, redzot kā cilvēks acu priekšā pazūd,īpaši, ja vēl ir prognozes,ka iespējama izārstēšanās.
Pārdot man nav gluži ko, jo mantas nekādas nekad pirkusi neesmu liekas,tikai pašu nepieciešamāko.
Tādu pazīstamo man nav, kuri spētu aizdot naudu,paši studenti un knapi galus velk.
Vienīgais labums,ka dzīvoklis ir savs,tikai komunālie jāmaksā,bet uz tiem arī diži ietaupīt neizdosies.

Es nedarītu, jo, manuprāt, jauniem ir lielāka prioritāte pār vecajiem. Kurš galu galā vēl visa dzīve priekšā un kurš savu jau ir nodzīvojis? Saprotu, ka emocionāli gribas palīdzēt, bet šis ir lēmums, kurā jādomā racionāli.
Ko dara otrs vecāks?
Paziņām taču vecāki arī ir. Meklē opcijas.
Var pārdot dzīvokli.
22.10.2020 10:59 |
 
Reitings 32
Reģ: 22.10.2020
Piekūns @ 22.10.2020 10:59

Es nedarītu, jo, manuprāt, jauniem ir lielāka prioritāte pār vecajiem. Kurš galu galā vēl visa dzīve priekšā un kurš savu jau ir nodzīvojis? Saprotu, ka emocionāli gribas palīdzēt, bet šis ir lēmums, kurā jādomā racionāli.
Ko dara otrs vecāks?
Paziņām taču vecāki arī ir. Meklē opcijas.
Var pārdot dzīvokli.

Cilvēks,kuram ir 46 gadi skaitās nodzīvojis mūžu? Un es neesmu vienīgais bērns ģimenē,ir vēl nepilngadīgs, kuram vecāks ir nepieciešams.
Otrs vecāks dara ko var, mēs visi daram ko varam, bet summa,kas bija nepieciešama nebija pāris tūkstoši,tie bija vairāki desmiti.🤷
Dzīvokli pārdot nešķiet loģiski, labi, nomaksāšu kredītu, un tālāk? Katru mēnesi maksāšu par īrētu dzīvokli. No vienas bedres otrā.
22.10.2020 11:29 |
 
Patīk
Reitings 1744
Reģ: 24.05.2019
Varbūt vērsties labdarības organizācijās, visu laiku tiek vākti ziedojumi ārstēšanai.
22.10.2020 11:42 |
 
Reitings 588
Reģ: 22.06.2020
Alaaala @ 22.10.2020 11:29

Cilvēks,kuram ir 46 gadi skaitās nodzīvojis mūžu? Un es neesmu vienīgais bērns ģimenē,ir vēl nepilngadīgs, kuram vecāks ir nepieciešams.
Otrs vecāks dara ko var, mēs visi daram ko varam, bet summa,kas bija nepieciešama nebija pāris tūkstoši,tie bija vairāki desmiti.?
Dzīvokli pārdot nešķiet loģiski, labi, nomaksāšu kredītu, un tālāk? Katru mēnesi maksāšu par īrētu dzīvokli. No vienas bedres otrā.
Jā. Maksasi par īri. Dzīve nav viegla. Un daudziem nav sava mitekļa. Šaja pasaulē kam nav naudas, dzīve ir sūds. Laipni lūgta kapitālismā.
22.10.2020 11:43 |
 
Reitings 871
Reģ: 27.07.2020
Alaaala @ 22.10.2020 11:29

Cilvēks,kuram ir 46 gadi skaitās nodzīvojis mūžu? Un es neesmu vienīgais bērns ģimenē,ir vēl nepilngadīgs, kuram vecāks ir nepieciešams.
Otrs vecāks dara ko var, mēs visi daram ko varam, bet summa,kas bija nepieciešama nebija pāris tūkstoši,tie bija vairāki desmiti.?
Dzīvokli pārdot nešķiet loģiski, labi, nomaksāšu kredītu, un tālāk? Katru mēnesi maksāšu par īrētu dzīvokli. No vienas bedres otrā.

46 gadi ir tāds pieklājīgs vecums jau. Viennozīmīgi labākie dzīves gadi jau ir pagājuši. Bērnam paliktu otrs vecāks un māsa. Sāpīgi, bet ne sliktākā situācija, kādā nonākt. Tiesa, ko man saprast, augu pie vecvecākiem.
Tad tev ir viens vairāku desmitu tūkstošu kredīts un tu vēl otru gribi ņemt? Tava izvēle, bet tiešām aicinu padomāt par savu dzīvi.
Īrēts dzīvoklis noteikti izklausās labāk, kā milzīgas kredītsaistības un sabojāta nākotne. Tad vismaz varētu izvilkt studijas un strādāt labākā darbā ar iespēju nomaksāt vairāk.
Es arī īrēju un neteiktu, ka esmu bedrē. Vienkārši nolocīt 100-150k par dzīvokli/māju neesmu gatavs šobrīd.
22.10.2020 11:56 |
 
Reitings 32
Reģ: 22.10.2020
livethedream @ 22.10.2020 09:16
Iesaku mēģināt kādu oficiālāku lūgumu uzrakstīt aizdevējam vai arī sarunāt tikšanos klātienē. Jūs šajā situācijā esat patērētājs un teorētiski būtu iespējams maksājumu grafiku nedaudz pārveidot. Praksē tas ir atkarīgs no tā, kā izdodas komunicēt ar aizdevēja pārstāvjiem.
Par studijām runājot - ja programma ir sapnis, tad vēlmei un motivācijai studēt nebūtu jābūt problemātiskai un tādēļ varbūt ir iespējams kaut vai 2/3 slodzes paņemt un kaut ko padarīt, lai pie līdzekļiem tiktu? Vienkārši izcili studiju rezultāti, budžeta vieta un darbs ap 30 h nedēļā ir savietojams, ja to labi grib un ir mērķi, kāpēc tas vajadzīgs.

Man nav 10k liels kredīts, mans ir nedaudz virs 1k, problēma ir tajā, ka nevaru atmaksāt dotajā momentā tos 100+eur mēnesī, tāpēc gribēju paklausīties piereidzi, vai kādam ir izdevies vienoties ar kredītiestadēm par mazāk sadalītiem maksājumiem.
Nedomāju,ka šāda kredīta dēļ jāskrien dzīvoklis pārdot.
22.10.2020 12:27 |
 
Reitings 1844
Reģ: 02.03.2020
1k nav nekas, Tavā vietā izīrētu dzīvokli īstermiņā kādam studentam un tikmēr pārvāktos pie tuvajiem. Tas tāds reālākais variants šķiet.
Vēl tu vari noziedot pāris lekcijas mēnesī un iet strādāt, kaut uz to pašu evolution, klondaika utt
22.10.2020 12:40 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3720
Reģ: 31.10.2010
46 gadi ir tāds pieklājīgs vecums jau. Viennozīmīgi labākie dzīves gadi jau ir pagājuši.

Nu wtf? 46 gadi tagad skaitās vecs cilvēks? Kad pats/i būsi šajā vecumā, šaubos, ka domāsi tāpat.
Autorei man grūti ko ieteikt. Tu tiešām esi ķēpīgā situācijā. Es tavā vietā laikam jau atteiktos no studijām, strādātu pilna laika darbu un maksātu kredītu. Pretējā gadījumā ar kredītiem var iekulties milzu problēmās, tiesās, mantas aprakstīšanā, utt.
Uz vienošanos varētu cerēt, ja kredīts būtu ņemts oficiālā bankā. Tādas nebanku iestādes kā Viasms parasti nav sevišķi ieinteresētas nākt pretī, jo viņiem tas nav izdevīgi.
22.10.2020 12:42 |
 
Reitings 1844
Reģ: 02.03.2020
Un kreditori arī nav nekādi ampelmaņi, zin kā spiest uz pareizajām pogam tādām kā Tev, kura ir ieinteresēta samaksāt. Tu pat iedomāties nevari cik daudz cilvēki nav samaksājuši savus kredītus. Un kas? Dzīvi un veseli. Kreditori vispār neko nevar izdarīt, nomierinies. Kad varēsi, samaksāsi. Tā arī pasaki.
22.10.2020 12:44 |
 
Reitings 871
Reģ: 27.07.2020
Minelūše @ 22.10.2020 12:42

Nu wtf? 46 gadi tagad skaitās vecs cilvēks? Kad pats/i būsi šajā vecumā, šaubos, ka domāsi tāpat.
Autorei man grūti ko ieteikt. Tu tiešām esi ķēpīgā situācijā. Es tavā vietā laikam jau atteiktos no studijām, strādātu pilna laika darbu un maksātu kredītu. Pretējā gadījumā ar kredītiem var iekulties milzu problēmās, tiesās, mantas aprakstīšanā, utt.
Uz vienošanos varētu cerēt, ja kredīts būtu ņemts oficiālā bankā. Tādas nebanku iestādes kā Viasms parasti nav sevišķi ieinteresētas nākt pretī, jo viņiem tas nav izdevīgi.

Jā, 46 gadu vecs cilvēks manā skatījumā labāko dzīves daļu vidēji jau ir nodzīvojis. Nav nekā tāda, kā dēļ būtu īpaši vērts mocīties dzīvot ilgāk. It īpaši uz bērnu dzīves rēķina.
1k liela kredīta dēļ pamest studijas ir ļoti slikts lēmums ilgtermiņā. Tā nav tik āprātīga summa (kuru turklāt nevajag uzreiz), lai nevarētu to kaut kā sagrabināt.
22.10.2020 13:00 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits