Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Ceļojums ar mašīnu

 
Reitings 43
Reģ: 08.07.2014
Čau, meitenes!
Šovasar ar draudzeni plānojam doties uz Poliju ar auto. Gribam šo visu max ekonomiski, tāpēc esam gatavas gulēt mašīnā, gatavot pašas.
Vai varat padalīties ar savu pieredzi ceļojot tālus gabalus ar auto?
Kā organizējāt mantu kārtību, gulēšanu mašīnā un ēst gatavošanu - kādus piederumus izmantojāt gatavojot brīvā dabā.
Paldies :)
15.06.2020 21:27 |
 
Reitings 1844
Reģ: 02.03.2020
Pirmkārt, ja būsiet 4 meitenes, rēķinaties ar ragiem, kas līdīs ārā ceļojuma laikā :D Viss vsr šķist rožaini, līdz nonāc problēmsituācijā :)
tā ir tāda klasika, tādēļ tādos brīžos nebūtu par sliktu atcerēties saglabāt mieru.
Parūpēties par siltām drēbēm (naktīs būs ļoti auksti, īpaši, ja paliekat kalnos.)
Noderēs tādi štrumenti kā dakšas, līdznēsājamie trauciņi , ko varat mazgāt kādā upītē.
Pirms braucat ārā no LV, sapirkt foodu, alko un tādas lietas, citur parasti ir dārgāk. Polijā varētu būt vienlīdzīgas cenas.
Pie aprīkojuma noderētu gāzes plītiņa, kurā varētu pagatavot ēdienu. (Nezinu gan cik tas aparāts maksā, bet uz 4 sametoties būtu lēti.)
Ērtību ziņā iesaku paņemt tūristu krēslus, jebkurā vietā varēs nomesties un pasēdēt :)
Un sauļošanās krēms/aptieciņa/pūšamie knišļiem.
15.06.2020 21:39 |
 
Reitings 6676
Reģ: 07.02.2009
Man laikam Polijā būtu bail tā palikt uz ceļa ar meitenem vien, kaut kā asociejas ar diezgan kriminogēnu valsti. Bet varbūt tas tikai tāds stereotips.
Artūram Mednim bija senāk story instagram kur viņš rādīja ko ņem līdz un kā iekārtot. Maybe ir saglabājis iečeko ?
15.06.2020 22:49 |
 
10 gadi
Reitings 3122
Reģ: 29.01.2009
Neko ieteikt nevareesi, tikai interesee kaa saada veida celojumos ir ar higienu? Kur juus domaajat mazgaaties? Kaut kaados kempingos palikt??
Man tas buutu vislielaakais beids saadi celojot, ka nav gultas un nav kur nomazgaaties.. ?
16.06.2020 06:34 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
Ja 4 meitenes tad būs šauri.
Izplānojat maršrutu cik katru dienu jānobrauc, lai beigās neattopaties meža vidū nogurušas. Es teiktu ka jums japiestāj un jāguļ kaut kādas kempinga stāvvietas.
Padomājat par to kur nomazgāties utt.
Nu ēst vislētākais ir nopirkt konservus kopā ar maizi. Vai jēga priekš viena ceļojumu kuru gribas max lēti pirkt kaut kādu gāzes plīti?
Nez man šitie visu ceļojumi kur cilvēki brauc un sevi moka liekas stulbi. Vai tad nevar 10-20 eiro atļauties lētām hostelim? Nakti negulējis, normālas brokastis nepaēdis kā var pēc tam kad izbaudīt pašu valsti.
16.06.2020 06:43 |
 
10 gadi
Reitings 1696
Reģ: 29.01.2009
Kāpēc 4 meitenes? Autore minēja, ka divatā ar draudzeni...?
Esmu bijusi daudzos road tripos pa Eiropu, attiecīgi Polija tika šķērsota desmitiem reižu. Pāris reizes ir sanācis arī pagulēt mašīnā - ir pilnīgi ok, ja tā ir viena nakts, bet pieļauju, ka vairākas naktis varētu būt grūti. Varbūt mēģiniet 1. naktī mašīnā un katru 2. - kaut kāda viesnīcā/motelī kaut vai pie šosejas?
Es neteiktu, ka valsts ir nedroša, bet, ja plānojat gulēt mašīnā - meklējiet vietu lielajos benzīntankos (piemēram, Orlen, Shell). Tur būs gan tīras labiericības, (un, dažos arī duša pa pāris EUR), gan kafijas automāts, bet galvenais - tur ir daudz parking vietu apkārt un tiešām ir drošības sajūta. Dieva dēļ nepalieciet gulēt tajās TIR atpūtas vietās, kas domātas tālbraucējiem.
Ņemt līdzi ēdienu no LV es neietektu - tas, tāpat kā pati degviela, Polijā ir daudz lētāks (arī kafejnīcās labas cenas, it īpaši ja runājam par mazpilsētām).
Un diennakts tumšajā laikā ļoti jāuzmanās no meža zvēriem! Pat uz ātrgaitas šosejām, kur it kā ir žogs no visām pusēm, ir redzētas ļoti nepatīkamas avārijas ar stirnu un aļņu piedalīšanos :(
16.06.2020 09:35 |
 
Reitings 1844
Reģ: 02.03.2020
Kiskismau, nu gan! Nevajag jau sevi mocīt, ar maizi un koserviem. Cilvēkam reizi dienā ir jāpaēd silts ēdiens. https://perkamvisi.lv/turistu-gazes-plits šis būtu labs variants, paņemat katliņu, pannu. Un varēs visas ēdienreizes gatavot? Citādi ārpusē sanāk ap dešuku viena ēdienreize.
Mašīna divatā izklausās ērti un lādzīgi. Piekritīšu gan par komentāru, esiet uzmanīgas uz ceļa. Nav pārāk droši Polijā.
16.06.2020 11:05 |
 
Reitings 420
Reģ: 04.06.2020
Divatā ar draudzeni un gulēt mašīnā? VARBŪT TOMĒR NEVAJAG TĀ DARĪT?
Skopais maksā divreiz. Labāk jau kādā lētā motelī tomēr gulēt vai, vismaz, stipro dzimumu drošībai paņemt līdzi.
Gulēt mašīnā ir mokoši un, ja vēl labierīcības nav - arī grūti.
16.06.2020 12:27 |
 
Reitings 580
Reģ: 03.07.2019
Sīkumi, kas noteikti noder: kādā mazā trauciņā iebērta sāls, mazās manikīra šķērītes, salvetes (vislabāk papīra rullis), plāksteri, lietus mēteļi, dēlītis un nazis, mitrās salvetes, pleds, neliels spilvens, maiņas apavi, sauļošanās krēms, spogulītis, plastmasas bļodiņa un krūzīte, ko var izmazgāt, parastas, neliela izmēra dakšiņas un kāda karotīte, plastmasas vai papīra šķīvīši, tējas paciņa, siltas zeķes, šķidrās ziepes vai ziepju gabals slēgtā trauciņā, trauku švammīte, lielais dvielis, power bank, pūšamais pret odiem.
Ja ēdīsiet piknika veidā, tad noderēs arī gāzes plītiņa, maz katliņš, maza panniņa. Ēdienu arī ieteiktu pirkt turpat, ja vien sagatavot kādus našķus, sasmērēt maizītes turpceļam.
16.06.2020 12:40 |
 
Reitings 580
Reģ: 03.07.2019
Sīkumi, kas noteikti noder: kādā mazā trauciņā iebērta sāls, mazās manikīra šķērītes, salvetes (vislabāk papīra rullis), plāksteri, lietus mēteļi, dēlītis un nazis, mitrās salvetes, pleds, neliels spilvens, maiņas apavi, sauļošanās krēms, spogulītis, plastmasas bļodiņa un krūzīte, ko var izmazgāt, parastas, neliela izmēra dakšiņas un kāda karotīte, plastmasas vai papīra šķīvīši, tējas paciņa, siltas zeķes, šķidrās ziepes vai ziepju gabals slēgtā trauciņā, trauku švammīte, lielais dvielis, power bank, pūšamais pret odiem.
Ja ēdīsiet piknika veidā, tad noderēs arī gāzes plītiņa, maz katliņš, maza panniņa. Ēdienu arī ieteiktu pirkt turpat, ja vien sagatavot kādus našķus, sasmērēt maizītes turpceļam.
16.06.2020 12:40 |
 
Reitings 9596
Reģ: 06.03.2012
Hmmmm. Tā plīts un panna noteikti būs karstas un netīras pēc ēdiena gatavošanas. Tad sanāk vadāt kaut kur netīru + trauku mazgājamo līdzekli + sūkli līdz kāda benzīntankā dabū nomazgāt. Gulēt mašīnā vairākas naktis būtu grūti un, piekritīšu, ka arī nedroši. Labāk tiešām izvēlēties lētos hosteļus.
16.06.2020 12:43 |
 
Reitings 1844
Reģ: 02.03.2020
Omg, tad pa šauru, tad pa bīstamu, karstas pannas, netīri trauki. Meitenes, paliekat pilsētā un nekur vispār nebraucat??
16.06.2020 13:05 |
 
Reitings 1844
Reģ: 02.03.2020
sugаr @ 16.06.2020 12:43
Hmmmm. Tā plīts un panna noteikti būs karstas un netīras pēc ēdiena gatavošanas. Tad sanāk vadāt kaut kur netīru + trauku mazgājamo līdzekli + sūkli līdz kāda benzīntankā dabū nomazgāt. Gulēt mašīnā vairākas naktis būtu grūti un, piekritīšu, ka arī nedroši. Labāk tiešām izvēlēties lētos hosteļus.

Jā, tā notiek, kad organizē pats savu ceļojumu un nepaliec viesnīcā, kur visu pasniedz uz paplātes??‍♀️
16.06.2020 13:07 |
 
Reitings 9596
Reģ: 06.03.2012
Katz, kurš to būtu domājis! :D
16.06.2020 13:13 |
 
Reitings 847
Reģ: 02.02.2020
Laikam es esmu tajā dzīves posmā, kad gulta, duša un drošība man būtu svarīgāka par pārdesmit eiro ietaupīšanu. Tāpat ir daudz hosteļu, kur pa lētām naudām var palikt, turpat arī nomazgāties un normāli paēst. Kāpēc mocīties, guļot mašīnā vairākas dienas.
16.06.2020 13:55 |
 
Patīk
Reitings 1750
Reģ: 24.05.2019
Ja paliek viesnīcā, tad tas uzreiz neskaitās, kā paša organizēts ceļojums? ?
Par tēmu man nav, ko teikt, neesmu tāda formāta piekritēja. Vismaz kādu kempingu varētu ieplānot. Ceru, ka mašīna ir komfortabla un labā tehniskā stāvoklī. Paņemiet apdrošināšanu gan sev, gan mašīnai.
16.06.2020 14:02 |
 
10 gadi
Reitings 31
Reģ: 29.01.2009
Ar plānu par gulēšanu mašīnā esat uzmanīgas. Labi, ja jums ir liela mašīna kurā var ērti gulēt 2 cilvēki (zinu ka ir universāļi kam aizmugurējos benķus salokot uz priekšu aizmugurē veidojas normāla gultas vieta). Ja jums ir standarta sedans, tad gulēšana var nebūt diezko ērta. Man ar augumu 1.60, gulēšana nebija 100% ērta, bet varēju pagulēt gan nolaižot priekšējo sēdekli, gan saritināties pakaļējā. Draugs ar augumu 1.80+, bija vairāk nomocījies nekā izgulējies. Un nākamajā dienā braucējs īsti nekāds un es blakus sēdeklī arī brīžiem migu ciet.
16.06.2020 16:34 |
 
Reitings 161
Reģ: 24.05.2020
Polijā viesnīcas maksā samērā lēti. Un var taču gulēt hostelī un ne lielpilsētā, lai lētāk. Tāpat ēst gatavošana. Kā Jūs konkrēti to izromājaties uz lauka. Un ja Jums nav visu vajadzīgo mantu tad tas noteikti neizmaksās lēti un vēl tā ņemšanās.. netīrība. Polijā ēdiens ir lētāks nekā LV. Un paēst garšīgi par mazām naudiņām var visādās ieskrietuvēs, un nebūs slikti + tualete. Parasti kad, nevēlas tērēties un ēst kafejnīcās pārtiek no sausas barības, visādiem našķiem smūtijiem utt. Bet diez vai tas ir Polijas varints tas pats sanāks kafejnīcās. Tāpat ēdiens ir jāpērk Polijā, jo tur lētāk nekā LV + nav jāved līdzi.
Ja ir telts un guļļammaisi, vai vismazgļļammaisi var mēgināt gulēt ārā ,ja ir silts,, tā varbūt būs ērtāk. Īpasi ja mašīnā nevis 2 , bet 4 braucēji. Bet pēc tādas gulēšanas tu jau neesi cilēks un kāds prieks no tā brauciena.
16.06.2020 17:12 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!