Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Tiesibu zinātne LU, RSU VAI EKA?

 
Reitings 8
Reģ: 04.05.2018
Šobrīd mācos vidusskolā un sāku apdomāt ko darīšu pēc skolas pabeigšanas. Nozare jau izvēlēta - Tiesību zinātne, bet tagad atliek tikai izlemt kurā augstskolā. Kā arī vēlētos mācīties nepilnu laiku,t.i., brīvdienās vai vakaros.Un esmu noskatījusi Latvijas universitāti, Stradiņus un Ekonomikas un kultūras augstskolu. Varbūt kāda ir studējusi kādā no šīm augstskolām? Kādas ir atsauksmes? Īpaši gribētu zināt par EKA, jo visas atsauksmes ir ļoti novecojušas.
09.06.2020 17:23 |
 
Moderators
Reitings 3681
Reģ: 13.11.2016
Esmu studējusi LU, tas gan bija pasen. Otrreiz noteikti izvēlētos tikai LU, galvenokārt, mācībspēku sastāva dēļ. Tik daudzus augstas raudzes juristus kā mācībspēkus citās augstskolās nesastapsi.
09.06.2020 17:36 |
 
Reitings 42
Reģ: 09.06.2020
Es pati šobrīd studēju LU JF bakalaurā, bet pilna laika klātienē. Mums uz nepilnu laiku pārgāja ļoti daudzi pēc pirmā kursa, arī otrā kursa laikā daudzi izvēlējās šādu studiju formu. Tas noteikti atkarīgs no iespējām menedžēt laiku vai no citiem apstākļiem.
Par to, vai LU ir grūti – labi studēt nekad nav bijis viegli. Ir jāiegulda laiks, pūles, bet rezultātā tās zināšanas noder pēc tam strādājot jomā. Bet JF ir izcili pasniedzēji un kvalitatīvs saturs.
Es personīgi iesaku mēģināt paralēli studijām atrast darbu par palīgu kādā birojā – dod krietnu artavu zināšanu un palīdz aprast ar vidi, vai tā ir īstā.
09.06.2020 19:50 |
 
Reitings 64
Reģ: 07.05.2020
Es arī Tavā vietā izvēlētos LU. Man paziņa tieši LU JF mācās, ir ļoti apmierināts, bet viņa draugs, kurš mācās RSU nav apmierināts. Draugs domā šogad pāriet uz LU.
09.06.2020 20:29 |
 
Reitings 460
Reģ: 31.12.2018
Arî studēju LU JF, bet pilna laika grupā. Noteikti iesaku, apmierināta. :)
Jāmācās ir daudz, bet ne pārmērīgi un tiešām nav tik traki. Ja seko līdzi visu var paspet un apgūt. Protams, atkarīgs no tā, kādu rezulātu vēlas....
pasniedzēji - izcili, protams, gadas ari tadi, kuri varbur ir labi profesionāli, bet ne labi pasnoedzeji, tacu tadu ir maz
Ne par ko neietu uz citu augstskolu
10.06.2020 17:23 |
 
Reitings 2
Reģ: 13.09.2021
Vai šeit ir kāda, kas studē tiesības EKA? Ir doma pāriet uz studijām ''mājās''.
Šobrīd mācos LU - pievienojos visam iepriekš teiktajam un nemeklētu nekādu citu skolu, ja nebūtu spēkā īpaši noteikumi (sertifikāta esamība).
Jau iepriekš paldies par izsmeļošiem komentāriem!
13.09.2021 16:32 |
 
Patīk
Reitings 5042
Reģ: 17.04.2020
Tomēr viss atkarīgs no tā, cik pati ieguldīsi laiku un otrs, ne mazāk svarīgs-prakse. Katrs otrais var sevi saukt par juristu, jo ir diploms, bet poņas nav. Ne vienmēr studijas to iedod. Es studēju LPA, kas specializējās manā interesējošā jomā, bet strādāt daudz sanāca arī maksātnespēju nozarē un nozīmes nebija, kas par skolu beigta, jo viss tīri teorētiskā ziņā tika apgūts un praksē nostiprināts. Pirmo darbu ieguvu prestižā advokātu birojā, kad studēju bakalauru, konkurss bija ne tikai starp studējušajiem, bet arī starp maģistriem.
13.09.2021 16:49 |
 
Reitings 2
Reģ: 13.09.2021
Bjork @ 13.09.2021 16:49
Tomēr viss atkarīgs no tā, cik pati ieguldīsi laiku un otrs, ne mazāk svarīgs-prakse. Katrs otrais var sevi saukt par juristu, jo ir diploms, bet poņas nav. Ne vienmēr studijas to iedod. Es studēju LPA, kas specializējās manā interesējošā jomā, bet strādāt daudz sanāca arī maksātnespēju nozarē un nozīmes nebija, kas par skolu beigta, jo viss tīri teorētiskā ziņā tika apgūts un praksē nostiprināts. Pirmo darbu ieguvu prestižā advokātu birojā, kad studēju bakalauru, konkurss bija ne tikai starp studējušajiem, bet arī starp maģistriem.

Paldies Tev par ziņu!
Jā, piekritu, ka daudz ir atkarīgs no mums!
Bet, kā iepriekš forumā tika minēts - pasniedzēju sastāvs LU (kas pasniedz tiesību zinātni) patiešām ļooti augstā līmenī un uztrauc, kā ir citās skolās. Diemžēl, par EKA tik pat ka neko neatrodu, bet par Turību ir dzirdētas visādas (ne tās labākas) atsauksmes. Laikam, sāku ieciklēties arī uz tā teikt diploma prestīžu :)))... grūti izdarīt šo soli - aiziet no LU.
13.09.2021 17:00 |
 
Patīk
Reitings 5042
Reģ: 17.04.2020
Protams, mācībspēks ievirzīs pareizi tavā interējošā sfērā, profesionāls pasniedzējs, savas sfēras perfekts pārzinātājs ieteiks kas papildus nepieciešams, lai kļūtu tik pat labs un kas jādara, lai Tu tiktu pamanīts. Jo būsim reāli, arī advokātu, administratoru, ZTI utt. aprindās ir prestižais gals, kliķes un smalkās aprindas, kā nu gribi, vari saukt, izlem, kādos ūdeņos gribi peldēt pēc 15 gadiem. Kā mana pieredze un novērojumi rāda, ka tieši studiju gados izveidotās attiecības atvieglo pēc tam veidot biznesa, sadarbības, politisko un ekonomisko interešu attiecības.
13.09.2021 17:24 |
 
Patīk
Reitings 11344
Reģ: 27.01.2021
par EKA dzirdējusi neesmu praktiski neko, bet par RSU un LU varu teikt, ka RSU ir stiprāki mediķi, bet LU - juristi. Zinu cilvēkus, kuri bakalauru pabeidz RSU, bet maģistru - LU, jo tur esot labāk. Pati arī ietu uz LU, ja gribētu studēt jurisprudenci. Protams, jāmācās būs pamatīgi, bet tādu arī nozari vēlies. Bet lai veicas izvēlēties labāko skolu :) vienmēr var pāriet uz citu, ja nepatīk, kļūdīties nebaidies
13.09.2021 19:25 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits