Vegānisms, mentālā veselība.

 
Reitings 762
Reģ: 13.12.2017
Sveikas meitenes.
Es biju domājusi to atstāt pie sevis, nekā neteikt, bet es nevaru, es vēlos padalīties ar savu pieredzi.
Es centīšos gari neizplūst, jo stāstīt man būtu daudz ko un plaši, bet kopumā, varu pateikt vegānisms bojā mentālo veselību un fizisko, protams, arī.
Kopumā dzīvnieku produktu izslēgšana man noritēja četru gadu laikā, es studēju ļoti daudz par ēdiena uzturvērtību, ko un kā aizstāt, lai netrūktu vitamīnu. Pati visu gatavoju, neaizstāju ar fake vegan produktiem, papildus lietoju vitamīnus. Kad sākās pirmās veselības problēmas, es vainoju visu, kas man ir apkārt, bet noteikti ne uzturu(jo vegānisms taču ir veselīgs). Tas nesākās, protams, uzreiz, jo no sākuma kā visiem vegāniem es jutos ļoti labi, enerģijas pilna, plus vēl saskaloju savu smadzeni pētot citus vegānus un to cik viņi labi jūtas un līdz ar to tas radīja vēl lielāku efektu. Vēlāk man sākās galvas reibšana, emocionalās garastāvokļa svārstības, jūtīgums, aizkaitinātība un visbeidzot pati lielākā problēma-bezmiegs. Es gāju pie ārstiem, taisīju analīzes un viņi neko neatrada. Beigās man pasaka, ka man sākas VD pirmās pazīmes. Izraksta antidepresantus, es iedzēru pāris reizes, bet saprotu, ka tas nepalīdz, mans bezmiegs turpinās. Tad sāku pīpēt marihuānu tieši pirms gulētiešanas un tas arī bija vienīgas, kas man palīdzēja(biju dzērusi gan melatonīnu, nomierinošās utt.) Un, tad es rēali sāku domāt, kas ar mani notiek??? Kāpēc es tā jūtos? Jo NEKAS nebija slikts noticis, man nebija nekāda trauma, man ikdienā pilnīgi nav nekāda stresa, bet man vienalga ir problēmas. Pa vidu šīm problēmām es sāku pāriet uz veģetāru uzturu un man sāka šis tas uzlaboties, bet mentāli es vienalga jutos slikti. Uz doto brīdi esmu atsākusi ēst gaļu, olas, piena produktus un mana veselība uzlabojas, es beidzot varu izgulēties!
Pirmā lieta par vegānisko uzturu-pamatā tiek ēsts cukurs(augļi, graudaugi, pākšaugi, kas arī pārvēršas beigās par cukuru). No tā rodas tā enerģija, bet tu neesi pabarots līdz ar to atkal ir kaut kas jāēd, vegāni vispār ļoti daudz ēd ar milzīgām porcijām un vēl paralēli priecājas, ka nepaliek resni. Jā es arī par to priecājos, bet beigās padomājot vai nerodas atkarība no ēdiena? Visu laiku domā par to ko tu ēdīsi, kādas receptes izdomāsi un ikdiena paiet vienā ēšanā. Organisms nav pabarots un viņš pēc laika sāk ''ēst'' sevi, līdz ar to arī ir tas tievums.
Otrā lieta, tā ir reāla kults, smadzeņu skalošana, kas tik ļoti sevī ievelk un Tu reāli notici, ka esi atradis to laimes atslēgu visai dzīvei, lai nekad neslimotu un pareizi dzīvotu. Tāpec strīdēties ar vēgāniem ir bezjēdzīgi un, ja kāds vairs nav vegāns, tad populārakais teikums būs-Tu to darīji nepareizi.
Mani tajā ievilka viens pazīstamais, kas pats par to bija tādā ekstāzē, kur jau pārgāja nakamajos līmeņos līdz svaigēšanai un tikai auglu ēšanai. Gulēja labi, ja pa 5h, bija zaudējis ķermeņa masu un uz visu viņam bija attaisnojums, ka tā tam jābūt. Zīmīgi, protams, ka paralēli bija lsd lietošana, marihuāna un droši vien vēl kautkas, kas man liek tagad saprast, ka tādā veidā viņš izgāja no reālās pasaules un viņam noteikti bija sačakarēta mentāla veselība. Ja cilvēks labi jūtas, viņam nav jalieto narkotikas.
Šeit es vēl varētu pieminēt Alisi un Mārtiņu Mičuļus, viņi ļoti slikti izskatās, neveselīgi ar riņķiem zem acīm un jā viņi pīpē marihuānu.
Es ceru, ka kāds šo izlasot vismaz aizdomāsies pirms pāriet uz vegānismu, vai veģetārismu, neskatīties poztīvos vegānu video vai vēl sliktāk izskalot savu smadzeni ar dokumentālajām filmām. Viss balstās uz biznesu jau pārdodod uztura bagātinātajus, fake vegan produktus, gaļas aizstājējus utt. Un šobrīd vēl ir pilns Youtube ar Ex-vegānu video, kur viņi stāsta par savu pieredzi.
Ja Jums arī ir ko teikt un saskārāties ar slikto pusi, tad rakstiet tiešām, nevajag to slēpt vai būt vienaldzīgam.
08.06.2020 10:56 |
 
Reitings 13
Reģ: 26.04.2020
Dzivnieku cilvekiem vajadzetu vairak domat par iespaidu, ko vini rada citiem. Svarigak ir meginat radit parmainas pareizaja virziena, nevis but personiski tiram pasam. Tapec, kad tu ed restorana kopa ar kadu, un tu pasuti kaut ko veganu, bet kad to atnes, uz ta ir nedaudz riveta siera vai kaut ka cita, nav nepieciesams radit kaut kadu troksni, atteikties no ediena, kas nozimetu ediena izniekosanu. Un, ja tu esi kopa ar cilvekiem, kas nav vegani vai pat nav vegetariesi, to darit, visticamak, ir nepareizi. Labak butu to vienkarsi est, jo cilveki padomas:"Ak dievs, sie vegani..." Savu dusmu izvedinasana var but slikta lieta prieks dzivnieku kustibas, dzivniekiem.
28.06.2020 12:00 |
 
Reitings 1844
Reģ: 02.03.2020
It kā varētu teikt ēdiena izniekošana, taču tajā pat laikā pēc pieredzes varu teikt, ka cilvēki ir ļoti dažādi un viens par otru jūtīgāki. Vegāns 99% nevarētu arī to sarīvēto sieru apēst, visticamāk,ēdienreize būtu sabojāta un apetīte zudusi. Tas ir emocionāls pārdzīvojums.
..Un kā nepareizi? Vegāniem, kā reizi ir jāparāda sava nostāja.
28.06.2020 12:12 |
 
Reitings 13
Reģ: 26.04.2020
It kā varētu teikt ēdiena izniekošana, taču tajā pat laikā pēc pieredzes varu teikt, ka cilvēki ir ļoti dažādi un viens par otru jūtīgāki. Vegāns 99% nevarētu arī to sarīvēto sieru apēst, visticamāk,ēdienreize būtu sabojāta un apetīte zudusi. Tas ir emocionāls pārdzīvojums.
..Un kā nepareizi? Vegāniem, kā reizi ir jāparāda sava nostāja.

tev nevajadzetu smeret citu cilveku sejas ar saviem uzskatiem, ja vien vini neizrada sadu velmi. Tad, protams, butu japastasta, kapec tu need so baribu. Nav nepieciesams pastaisni pozet, stastot citiem, ko viniem vajadzetu darit.
Eiropa trako govju slimiba nepatikami parsteidza daudzus cilvekus, ta ne tikai satricinaja liellopa galas telu ka drosu un veseligu baribu, bet ari deva iespeju cilvekiem uzzinat, ka so slimibu izraisija liellopu barosana ar aitu smadzenem, nervu audiem. Cilveki, kas naivi ticeja, ka liellopi barojas ar zali, atklaja, ka galas liellopi var tikt baroti, sakot ar kukuruzu, beidzot ar zivju baribu, vistu pakaisiem (komplekta ar vistu izkarnijumiem), kautuvju atkritumiem. Bazas par to, ka mes izturamies pret lauksaimniecibas dzivniekiem nebut neaprobezojas tikai ar nelielu cilveku dalu, kas sevi sauc par vegetariesiem, veganiem.
28.06.2020 16:39 |
 
Reitings 33
Reģ: 29.03.2017
Manuprāt, vegānisms tiešām nav nekas labs, bet nu katram savs. Nenosodu.
Vienkārši tizli šķiet, ka vecāki jau kopš dzimšanas bērnam piespiež ēst vegāniski. Taču bērniem ir nepieciešams normāls uzturs, lai izaugtu. Un cik zinu, tad bērnam ir tiesības pašam izvēlēties, kādu uzturu lietot, jo galu galā tā ir viņa paša veselība, nevis vecāku.
28.06.2020 17:02 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
Vienkārši tizli šķiet, ka vecāki jau kopš dzimšanas bērnam piespiež ēst vegāniski.

Paskaties pretēji, sanāk ka citi piespiež ēst bērnus gaļu lai gan viņi to nemaz negribētu.
Sen jau ir pierādīts ka vegāniska diēta ir veselīga visos dzīves posmos(sākot no zīdaiņa līdz senioram). Palasi pasaules veselības organizācijas ieteikumus un vadlīnijas. Pat tur visēdājiem iesaka uzņemt līdz 300 gramiem gaļas nedēļā. Bet nu jā paši neviens nav dietalogs, bet zin kādas uzturvielas un cik vajag :D
28.06.2020 17:27 |
 
Patīk
Reitings 274
Reģ: 20.06.2018
Minci, bet vai tad nezin. Periods, kur cilvēki dzīvojuši bez dietologiem un pētījumiem ir nesalidzināmi garāks. Viss kārtībā.
Man pietiek paskatīties uz savu, tuvinieku vecvecāku un vecvecvecāku nodzīvotajiem mūžiem(ja vien protams dabīga nāve), lai saprastu, ka ilgu un veselības pilnu mūžu neietekmē atteikšanās no gaļas.
28.06.2020 17:40 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
Minci, bet vai tad nezin. Periods, kur cilvēki dzīvojuši bez dietologiem un pētījumiem ir nesalidzināmi garāks. Viss kārtībā.

Cilvēki ari agrāk dezināja citus cilvēkus un domāja ka nemazgāties ir labi, bet viss dzīvē mainās, cilvēki vairs tā nedara un mācās, bet yeah...
Lai nu kā būtu you do you :D
28.06.2020 17:46 |
 
Reitings 1844
Reģ: 02.03.2020
Freids @ 28.06.2020 17:40
Minci, bet vai tad nezin. Periods, kur cilvēki dzīvojuši bez dietologiem un pētījumiem ir nesalidzināmi garāks. Viss kārtībā.
Man pietiek paskatīties uz savu, tuvinieku vecvecāku un vecvecvecāku nodzīvotajiem mūžiem(ja vien protams dabīga nāve), lai saprastu, ka ilgu un veselības pilnu mūžu neietekmē atteikšanās no gaļas.

Ietekmē vis. Ir tāda grāmata Ķīnas pētijums, kurā stāsta, ka cilvēki mirst no sirds,asinssadu slimībām, vēzi un pateicoties tikai uzturam, ko uzņemam. Un lielākais riska faktors šīm siimībām ir gaļa. Jā, to daudzi nezin un par to nerunā, lai tas nekaitētu industrijai.
Tāpat arī bija ar smēķēšanu, cik tur tos entos gadus cilvēki tika apmuļķoti, jo bija teikts un skalots smadzenēs, ka tā ir veselīga. Tikai, lai nekaitētu biznesam. Pēc tam jau tikai atklājās, ka no dūmiem var saķert vēzi un citas slimības.
Tricky.
28.06.2020 17:52 |
 
Reitings 1844
Reģ: 02.03.2020
Un atkārtošos, man nav pretenziju pret visēdājiem - whatever floats your boat?
28.06.2020 18:02 |
 
Patīk
Reitings 274
Reģ: 20.06.2018
Katz Nevaru argumetēt vai komentēt, jo gluži vienkārši neesmu interesējies, dzirdējis vai bijusi saskare ar gaļas ietekmi un vēža attīstību. Var jau būt.
Uzturs kā tāds, protams, ir viens no svarīgājiem faktoriem, bet vai tad arī graudaugos, sojā, dārzeņos arī nav uzkrājušā kancorigēnas vielas, intensīvās lauksaimniecības dēļ(pesticīdi)+gatavošanas procesā(cepšana eļļā).
Es intereses pēc ātri gūglē uzmetu cancer and vegan diet. Pirmajās lapās vienīgie raksti, ka nav galīgi izpētīts, iespējams gaļas(mehaniski apstrādātas) ēšana palielina noteiktu vēža veidu riskus. Uzmetu arī intereses pēc tās pašas indijas vēža statistiku(gluži vienkārši, jo tur valsts vairums veģetārieši) un izrādās indija ir viena no līderiem vēža izplatībā pasaulē. Varbūt tomēr gaļa nav noteicošais faktors, bet var būt tikai viens no daudziem katalizātoriem.
Cik man zināms, tad uzņēmību pret vēzi pamatā nosaka ģenētika(iedzimtība).
Katrā ziņā paldies. Pie iespējas “papētīs dziļāk”
28.06.2020 18:28 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
Freids
Skaidrs ir viens ka tava"papētīšana" aropbežojas ar pirmo rakstu google.
Ir vairāk kārt pierādīts, ka apstrādātas sarakanaš gaļas lietošana paaugstina riksu saslimt ar zarnu vēzi. Holesterīns ir dzirdēts?
Pie Indijas lielā vēža gadījumu skaita varētu būt vainojams kas cits.
Iedzimtība ir tikai viens no daudzajiem faktoriem. Jo cik man zināms tad vēl nav plinībā skaidrs, kas to izraisa, bet ir zināmi faktori, kuri var palielināt risku. Smēķšana, alkohols, aptaukošanās, apstrādātas sarkanāš gaļas lietošana,iedzimtība utt. Piemēram, ja kādam ģimenē ir bijis zarnu vēzis vai paaugstināts A/S, holesterīns tad kāpēc nevarētu izslēgt vēl vienu faktoru kurš varētu palielināt tā visa rašanos.
Bet nu jā, diskusija šeit nesanāks.
28.06.2020 19:33 |
 
Patīk
Reitings 274
Reģ: 20.06.2018
Diskusija Tev lieliski sanāk pašai ar sevi, jo Tu visu pārgriez, atbildi manā vietā, izrauj no konteksta pretī metot kautkādas galējības.
Es nekur neteicu, ka esmu papētījis, gluži otrādi. Uzrakstīju ka uzmetu aci gūgles pirmajā lapā.
Droši turpini sarunāties ar savu iedomu oponentu.
Adekvātam cilvēkam, kas māk normāli runāt un arī lasīt vienmēr atbildu ar cieņu un pārdomāju viņu teikto. Ar pļutarhu un tevi minci, tiešām diskusija nav iespējama. No tās arī neko neiegūtu.
28.06.2020 20:49 |
 
Reitings 762
Reģ: 13.12.2017
Par cik esmu bijusi otrā pusē(vegānu), tad es ļoti labi saprotu. Pilnīgi lasu un atceros kā es pati tā domāju un tieši tādu pašu informāciju lasīju( tagad, protams, esmu sev pateicīga, ka laicīgi nācu pie prāta). Kaut tas pats “Ķīnas pētījums”, dokumentālās filmas utt. Vai esiet aizdomājušies ar kādu mērķi tas tika uztaisīts? Kas bija pasūtītājs šim visam? Aiz tā visa stāv bizness, nevis pēkšņi kaut kas apgaismoja cilvēkus par veselīgu, nevēža uzturu.
Cik daudz produktu tiek gatavots un maksimāli pietuvināts dzīvnieku izcelmes produktiem. Un vegāni sev ir iegalvojuši, ka tieši dzīvnieku produktos ir tas ļaunums, bet tai pašā brīdī neaizdomājas kādos kvantumos un cik daudz pārtikas produktus apēd, tai skaitā nedabīgus ēdienus, mākslīgi izveidotus. Vnk aizdomājaties par sastāvu
1. Riekstu pieni-cukurs un ūdens, pievienoti mākslīgi vitamīni
2. Vegāniskās desas- soja, garšvielas un pārējā ķīmijas tabula.
3. Vegāniskie sieri- augu tauki, garšvielas. Tagad vēl uz Jāņiem turku Zirņu siers :D man reāli smieklīgi, ka īstā siera vietā ēd turku zirņus, kas pēc izskata maximāli pielīdzināts īstajam.
Tā varētu uzskaitīt vēl un vēl un beigās domā, ka viss tas ir veselīgi, jo galvenais nenāk no dzīvniekiem.( pati neēdu šo ķīmiju, biju pārliecināta, ka visu varu dabūt no dabīgiem augiem).
Man vēl tāda profesija, kur strādāju ar cilvēkiem skaistumkopšanas jomā un pie manis bija atbraukusi dāma gados no Londonas. Tiešām ļoti labi izskatījās savos 51. Sāka man stāstīt kā rūpējas par ādu, kādus dārgus krēmus lieto utt. un es viņai saku, ka daudz kas ir atkarīgs arī no uztura un viņa man pilnīgi ar lepnumu pateica, ka esot vegāne jau gandrīz gadu!!! Bljin gadu! 50 gadus ēda kā visi un, tad pēkšņi atklāja skaistuma eliksīru vegānisku ēšanu. Bet nu tālāk parunāju un izsecināji, ka vnk ir tāds cilvēks, kas grib iet līdzi trendam un darīt visu, kas tagad ir modē.
Galvenais tikai meitenes neapvainojaties, bet nu sākt tagad rakstīt un likt pierādījumus arī nav īsti jēga. Jo ko Jūs cenšaties pārliecināt-sevi?
28.06.2020 21:52 |
 
Patīk
Reitings 274
Reģ: 20.06.2018
Pierādījumi galdā jau gan ir laba lieta, bet diemžēl kautkā viņu nav. Par morāli es piekrītu- ir problēmas, industrializētajā lopkopībā. Bet šī vēža padarīšana...nez.
Piemēram soja- praktiski visa audzētā soja ir ģmo. Vai ģmo atstāj sekas- nav izpētīts. Augu valsts produkti- visos saglabājas pesticīdu atliekas- daļa ir kancorigēna, daļa vēl tiek pētīti.
Vēl nianse- gaļas izcelsme...vai asv lielfermā audzēta liellopa kvalitāte un kaitīgums atšķiras no lv bioloģiski audzēta, kur netiek lietotas antibiotikas, ģmo papildbarība?
Vislaktākais veselībai, manuprāt, ir pārmerība. Ja saprāta robežās tiek lietots kvalitatīvs, tīrs produkts vai tiešām tad tas būs būtisks vēža attīstītājs?
28.06.2020 22:46 |
 
Reitings 1844
Reģ: 02.03.2020
Man ir prieks, ka kādreiz biji vegāne. Taču neiebilstu arī tam, ka esi "nākusi atpakaļ pie prāta."
Un arī nesaku, ka tagad tas ir slikti, bet vai tev vajag tā teikt?
Dziļāk neesmu pētijusi, kas stāvēja tam apakšā, bet grāmatā ir doti fakti un dati, ne izdomāta hipotēze.
Tāpat arī nelasu Osho un tamlīdzīgus rakstniekus,ticu, ka te 90% meičas izmanto viņu, kā rokassgrāmatu, bet aiz tā arī ir bizness un Osho nav Osho.
Pati pārtraucu ēst gaļu ētisku apsvērumu dēļ, ne vēža - tas tīri informācijai, ka pastāv riski.
Visam jau ir riski, tai pašai pieminētajai ĢMO produkcijai. Man viena čikse pateica, lai kategoriski atsakos no sojas, jo no tās arī var rasties vēzis. Tā kā visam savi plusi un mīnusi.
Es nezinu, vai Tava neizdevusies pieredze būtu visiem jābāž sejā un jāsaka "vo, tagad esmu nākusi pie prāta," "tie vegāni kkādi kukū un ēd smieklīgu ēdienu no zirņiem." Tev var likties rēcīgi un vari turpināt smieties par šo produkciju, kas taisīta no zirņiem utt., bet tāpat vari turpināt vārīties pie sava heiteru galdiņa.
Mēs katrs izvēlamies dzīvot, kā pats vēlamies.
Pati smēķēju, lietoju alkoholu. Un ko tagad? Arī bērsi cik slikti tas nāk veselībai? to mēs jau visi zinām. Taču šī veg tēma vēl nav apspriesta un izpētīta no A-Z, tādēļ priecājos, ja rodas diskusija. Žēl gan, ka ir radušās divas puses. Vai tad slikti, ka neēd gaļu? Tas bija kādreiz dzīvnieciņš, jā, tagad ir miris. Bet, lai atbalstītu to - nē.
28.06.2020 23:27 |
 
Reitings 1844
Reģ: 02.03.2020
Ienācu forumā un sapratu, ka man besī tavs uzspiestais viedoklis jau kuro tēmu. Tā kā bigsister, varam nemaz neturpināt šo dueli.
Freidam gan visu cieņu, lādzīgs džeks, jo vismaz ieklausās tajā, ko saki. Atkarībā no citiem, kuri dzird tikai to, ko grib dzirdēt.
28.06.2020 23:40 |
 
Reitings 72
Reģ: 27.08.2019
bigsister
Kāds ir Tavs uzskats, kuru šajā diskusijā vēlies aizstāvēt? Spriežot pēc tēmas pieteikuma, tas ir uzskats, ka mēs nevaram ēst vegāniski un vienlaikus veselīgi. Bet tādā gadījumā tas, ko raksti savos palagos, saistībā ar šo uzskatu absolūti nav svarīgi, līdz ar to nav skaidrs, kāpēc Tu vispār to raksti.
Piemēram, Tu raksti par to, ka eksistē daži tādi ēdieni, kurus daži vegāni ēd un kuri nav dabiski. Taču no tā vien absolūti neko nevar loģiski secināt jautājumā par to, vai var ēst vegāniski un vienlaikus veselīgi. To varētu loģiski secināt tad, ja Tu pierādītu, pirmkārt, to, ka dabiski produkti nevar būt veselīgi, un, otrkārt, to, ka nav iespējams ēst vegāniski, neēdot nedabiskus produktus. Taču skaidrs, ka Tu nevarēsi to izdarīt.
Kopsavelkot šo diskusiju, Tu tā arī neesi piedāvājusi nekādu sakarīgu pamatojumu uzskatam, ka nevar ēst vegāniski un veselīgi, tāpēc tas joprojām nevar pretendēt ne uz ko augstāku kā subjektīvu fantāziju.
Turpretim tie, kam ir pretējs uzskats, bez grūtībām to var pamatot, atsaucoties uz pētījumiem un prestižāko uztura pētnieku atzinumiem. Te, piemēram, pasaulē lielākās uztura speciālistu organizācijas, kas reprezentē vairāk kā 100 000 speciālistu, atzinums: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/19562864/
Tu, protams, arī neesi piedāvājusi nekādu pamatojumu tam, ka eksperti šajā jautājumā kļūdās (vai tīšuprāt maldina, ja nu gadījumā atkal uznāk idiotiska vēlme apelēt pie kādas grandiozas konspirāciju teorijas).
bet nu sākt tagad rakstīt un likt pierādījumus arī nav īsti jēga. Jo ko Jūs cenšaties pārliecināt-sevi?
Pag, nesapratu. Vai tiešām Tu vēlies teikt, ka tāpat kā lietotāja Kiki007 esi nonākusi totālā stulbuma stadijā, ka turpināsi ticēt kaut kādai idejai pat tad, ja Tev pierāda, ka šī ideja nav patiesa, un nevari šo pierādījumu atspēkot? Nu, ja tā, tad, protams, te var gaidīt tikai emociju sadursmes, bet ne racionālu diskusiju. Racionālā diskusijā visas puses atzīst, ka mainīs savus uzskatus, ja diskusijā tiks korekti pierādīts, ka tie nav patiesi.
29.06.2020 12:12 |
 
Reitings 72
Reģ: 27.08.2019
Freids
Ar pļutarhu un tevi minci, tiešām diskusija nav iespējama. No tās arī neko neiegūtu.
Diskusija ir iespējama, ja vien Tu piekrīti mainīt uzskatus, saskaroties ar pierādījumiem. Un Tu kļūdies, ja domā, ka neko neiegūsti no diskusijas ar mani. Piemēram, iepriekš Tu uzstājies ar dīvainu kļūdainu iedomu, ka vegāniem ir morāls uzskats, ka jāizvarās no visu dzīvo lietu ēšanas. Es sniedz izsmeļošu skaidrojumu par to, ka šī iedoma ir kļūdaina un ka vegāni uzskata, ka sentience ir svarīga. Līdz ar to, pateicoties diskusijai ar mani, esi ieguvis to, ka šajā jautājumā esi kļuvis nedaudz gudrāks un turpmāk vairāk neapkaunosi sevi diskusijās šādā veidā.
29.06.2020 12:16 |
 
Patīk
Reitings 274
Reģ: 20.06.2018
pļutarh Ak jēl, tavu augstprātību un aprobežotību. Kā tu zini ko cits ir ieguvis un ko nē, pēc sarunas ar tevi. Pateikšu priekšā- neko, izņemot ierēkšanu par tevi, mans mīkstais, bezzobainais, sojas pildītais draugs. Tu esi barības ķēdes apakšā gan tiešā gan pārnestā nozīmē un tam pierādījums ir tas, ka neviens tevi, tavu nostāju un pseidomorāli neņem galvā. Kas tu esi? Tu neko neesi ne iemācijis, ne ietekmējis.
Turpini dzīvot un sargāt savu mazo burbulīti, kurā vari būt kas jau tavuprāt esi. Ārpus tā- pirdiens vējā?
29.06.2020 17:31 |
 
Reitings 72
Reģ: 27.08.2019
Kā tu zini ko cits ir ieguvis un ko nē, pēc sarunas ar tevi. Pateikšu priekšā- neko
Ja tā ir, tad šajā diskusijā Tu joprojām neesi ieguvis saprašanu par to, ka vegāniem nav tāda uzskata, ka jāizvairās no visu dzīvo lietu ēšanas. Tādā gadījumā Tev ir tik neticami švaki ar saprašanu, ka vairs pat nezinu, kā līdzēt. Protams, arī ad hominemi pamatskolnieka līmenī bez neviena argumenta vai vispār skaidra apgalvojuma par tēmu liecina par nespēju saprast racionālas diskusijas principus.
29.06.2020 19:02 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits