Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Ko darīt ja kaimiņš dauza savu grīdu un policija ignorē?

 
Reitings 1
Reģ: 08.06.2020
Jau kādu laiku nevaru izgulēties. Pirms 11 dienām kad beidzās dārziņu sezona, man augštāvā kaimiņi kļuva neierasti rosīgi. Lai arī es uzskatu ka viņi ir skaļi un viņiem to teicu gan atklāti gan aiz muguras, gan savam pārvaldniekam (virs galvas ģimene dzīvo un cits pārvaldnieks) gan arī policijai. Policija teica. Kaimiņam ir tiesības trokšņot - arī vēlās stundās. It kā OK, bet tas notiek sistēmiski! Plus man virs galvas tā ģimene vispār šķiet ar demenci slimo lai gan viņu bērnam trīs gadi. Pats dzīvoju viens. Policija vienkārši nereaģē. Tāpēc kaimiņa ģimene demonstrē šīs privilēģijas un saka - pārvācies (es ievācos pirms 3 nedēļām).
Nu un man ir jautājums: 167.pants (Administratīvais Likums) 1.daļa it kā paredz ka trokšņošana kombinācijā ar necieņu (piemēram sistēmiska trokšņošana nekomerciāliem mērķiem) sanāk sīkais huligānisms. Taču Rīgas pašvaldības policijas Zemgales iecirkņa dežūrdaļa iesaka man aiziet pie psihiatra pēc dārzeņu zālēm. Ko šādā gadījumā jādara? Kur vērsties lai es izgulētos?
Kaimiņš neatzīst ka trokšņo un vaino mani ka es naktīs neguļu un dauzu ar slotu grīdu kad viņi iet gulēt - taisnība bet kā savādāk pārmācīt? Nepalīdz.
08.06.2020 07:03 |
 
Autorizēts lietotājs10 gadiPatīkModerators
Reitings 10482
Reģ: 29.01.2009
Varbū tiešām ir tā, ka Tu pārspīlē? Ir saasināta dzirde? Varbūt jāpievēršas sportam, seksam, tad mazāk pievērsīsi uzmanību traucējošiem trokšņiem?
08.06.2020 08:14 |
 
Reitings 327
Reģ: 21.03.2020
Iespraukšos ar savu jautājumu - vai uz balkona var smēķēt? Mans apakšējais kaimiņš kūpina 20x dienā un tā kā siltajās dienās turu balkonu vaļā (pat pietiek ar ziemas vēdināšanu), visi dūmi un smaka nāk iekšā dzīvoklī. Pats trakākais, ka arī naktī (pulkstens divos, trijos) un es pamostos no sajūtas, ka smoku no dūmiem.
08.06.2020 08:53 |
 
Patīk
Reitings 5042
Reģ: 17.04.2020
Tiesam suna murgi un iesaku parvakties. Visbiezakais sados stridos problemas ir pasam tam, kurs sudzas par citu. Kads sakars troksnosanai ar demenci?
Kay
Atkarigs no katras pasvaldibas noteikumiem par sabiedrisko kartibu.
08.06.2020 09:08 |
 
Reitings 1060
Reģ: 13.07.2015
kay @ 08.06.2020 08:53
Iespraukšos ar savu jautājumu - vai uz balkona var smēķēt? Mans apakšējais kaimiņš kūpina 20x dienā un tā kā siltajās dienās turu balkonu vaļā (pat pietiek ar ziemas vēdināšanu), visi dūmi un smaka nāk iekšā dzīvoklī. Pats trakākais, ka arī naktī (pulkstens divos, trijos) un es pamostos no sajūtas, ka smoku no dūmiem.

Nē nedrīkst
08.06.2020 10:53 |
 
Reitings 1060
Reģ: 13.07.2015
kay @ 08.06.2020 08:53
Iespraukšos ar savu jautājumu - vai uz balkona var smēķēt? Mans apakšējais kaimiņš kūpina 20x dienā un tā kā siltajās dienās turu balkonu vaļā (pat pietiek ar ziemas vēdināšanu), visi dūmi un smaka nāk iekšā dzīvoklī. Pats trakākais, ka arī naktī (pulkstens divos, trijos) un es pamostos no sajūtas, ka smoku no dūmiem.

Saskaņā ar likumu uz balkoniem smēķēt ir aizliegts tikai tad, ja pret to kāds pamatoti iebilst. Proti, runa ir par blakus dzīvokļiem, kuriem traucē no balkona kūpošie dūmi, kas plūst iekšā viņu dzīvokļos. Tādos gadījumos no sākuma būtu jāvēršas pie attiecīgā kaimiņa un jāinformē viņš, ka viņa tabakas dūmi traucē. Savukārt, ja sarunu ceļā neizdodas panākt kompromisu, tad ir pamats saukt policiju, kas attiecīgi fiksēs pārkāpumu.
08.06.2020 10:54 |
 
Reitings 327
Reģ: 21.03.2020
miss99 @ 08.06.2020 10:54

Saskaņā ar likumu uz balkoniem smēķēt ir aizliegts tikai tad, ja pret to kāds pamatoti iebilst. Proti, runa ir par blakus dzīvokļiem, kuriem traucē no balkona kūpošie dūmi, kas plūst iekšā viņu dzīvokļos. Tādos gadījumos no sākuma būtu jāvēršas pie attiecīgā kaimiņa un jāinformē viņš, ka viņa tabakas dūmi traucē. Savukārt, ja sarunu ceļā neizdodas panākt kompromisu, tad ir pamats saukt policiju, kas attiecīgi fiksēs pārkāpumu.

Paldies par atbildi! Negribu kasīties ar kaimiņiem, bet tas nav izturams, tāpēc došos aprunāties.
08.06.2020 11:03 |
 
Reitings 27
Reģ: 24.05.2020
miss99 pareizi uzrakstīja
uz balkoniem smēķēt ir aizliegts tikai tad, ja pret to kāds pamatoti iebilst.

bet pievērs uzmanību vārdam pamatoti. Tev jāpaskaidro kaimiņam, ka viņa smēķēšana tev nevis vienkārši nepatīk, bet rada tādu un šitādu konkrētu kaitējumu. Smēķēšanas faktu iesaku nofilmēt, tāpat kā šo sarunu ar kaimiņu. Citādi sanāks tavs vārds pret kaimiņu vārdu.
08.06.2020 13:50 |
 
Reitings 489
Reģ: 17.04.2015
kay, man taada pati probleema kaa tev.. visu laiku turu valjaa virtuves logu, bet besii jo gribas caurveeju, visu laiku shkrobojos, un sodien nobljaavos ka lai paarstaaj piipeet uz balkona, ja ne saukshu policiju.. uzreiz dzirdeeju,kaa aizskrien no balkona. Uz vinju lamaajos jo vinjs arii ir tas kas piipee kaapnjutelpaa, par ko visi kaiminji ir dusmiigi, jo ar citiem probleemu nav tikai vinju.
08.06.2020 16:31 |
 
Reitings 327
Reģ: 21.03.2020
dieviets @ 08.06.2020 13:50
miss99 pareizi uzrakstīja
bet pievērs uzmanību vārdam pamatoti. Tev jāpaskaidro kaimiņam, ka viņa smēķēšana tev nevis vienkārši nepatīk, bet rada tādu un šitādu konkrētu kaitējumu. Smēķēšanas faktu iesaku nofilmēt, tāpat kā šo sarunu ar kaimiņu. Citādi sanāks tavs vārds pret kaimiņu vārdu.

Vai jūsuprāt, mans arguments ir gana pamatots? Es katru nakti mostos no tā, ka liekas, ka smoku. Pamostoties sajūtu dūmu smaku dzīvoklī. Nu nevaru, diemžēl, turēt logus ciet. Man mājās nebūs ko elpot. Īpaši karstās dienās.
Dream woman @ 08.06.2020 16:31
kay, man taada pati probleema kaa tev.. visu laiku turu valjaa virtuves logu, bet besii jo gribas caurveeju, visu laiku shkrobojos, un sodien nobljaavos ka lai paarstaaj piipeet uz balkona, ja ne saukshu policiju.. uzreiz dzirdeeju,kaa aizskrien no balkona. Uz vinju lamaajos jo vinjs arii ir tas kas piipee kaapnjutelpaa, par ko visi kaiminji ir dusmiigi, jo ar citiem probleemu nav tikai vinju.

Pareizi tu saki. Gribas to caurvēju, svaigo gaisu dzīvoklī. Es esmu vairākas reizes uz balkona skaļi teikusi, ka būtu forši, ja tie dūmi nenāktu uz augšu, bet kaimiņš laikam mājienu nesaprata.
08.06.2020 19:28 |
 
Reitings 27
Reģ: 24.05.2020
Vai jūsuprāt, mans arguments ir gana pamatots? Es katru nakti mostos no tā, ka liekas, ka smoku. Pamostoties sajūtu dūmu smaku dzīvoklī. Nu nevaru, diemžēl, turēt logus ciet. Man mājās nebūs ko elpot. Īpaši karstās dienās.

Jā, protams. Ja ir bērni, tad pamatojums nav tālu jāmeklē, bet arī pieaugušā veselība ir pietiekams pamatojums prasībai nesmēķēt.
Vari piemest vēl klāt smakas iesūkšanos apģērbā, kas rada nepatīkamas sajūtas sev un cilvēkiem, ar ko nonāc kontaktā ikdienas gaitās, kā arī smakas iesūkšanos īres dzīvokļa sienu tapetēs, kas liek dzīvokļa īpašniekam domāt, ka tu pati dzīvoklī smēķē, un pieprasīt līgumsoda naudu ?
08.06.2020 19:41 |
 
Reitings 489
Reģ: 17.04.2015
kay, nu protams! kaapeec kaads mulkjis varees 24-7 piipeet zem muuusu logiem tagad vasaraa,kameer mums pashaam diskomforts deelj taadiem. Jo gribot negribot tev jaaoshnjaa tie duumi. Es kad shodien pateicu uz balkona skalji,ka saukshu policiju uzreiz sabijaas.
08.06.2020 20:16 |
 
Reitings 1844
Reģ: 02.03.2020
Es laikam par spīti sākoties grīdas dauzīšanai ieslēgt kādu housiņu vai tucenieka mūziku, lai noslāpētu skaņu, līdz brīdim, kamēr paši saprastu. Mēģini kaut kā reaģēt, lai saprot, ja kautrējies runāt.
08.06.2020 22:12 |
 
Reitings 327
Reģ: 21.03.2020
Paldies par viedokļiem un padomiem!
08.06.2020 22:15 |
 
Reitings 55
Reģ: 22.10.2019
Cik saprotu, varētu būt, ka autors no kaimiņu dzīvokļa dzird remonta darbu skaņas (dauzīšana). Tāda gadījumā policija nepalīdzēs, remonta troksnis nav aizliegts pat nakts stundās. Cita lieta mūzika vai kādas citas skaņas, kuras kaimiņš var kontrolēt pēc izvēles. Varbūt kaimiņš pa dienu aizņemts, darbā, tad nu dauza savu grīdu ar āmuru kad sanāk laiks, tas ir, vēlu vakarā. Protams, ļoti nepatīkami, bet piespiest viņu uzvesties klusāk nebūs viegli, jo likums ir viņa pusē :)
09.06.2020 07:58 |
 
Reitings 64
Reģ: 16.12.2019
Negribas ticēt,ka katru dienu šie kaimiņi trokšņo,vaitad viņi paši nekad neguļ?
Un pat ja tā ieteiktu problēmu risināt savstarpēji. Par izsaukto policiju kaimiņi var būt vēl neapmierinātāki un,lai ieriebtu iespējams trokšņo vel vairāk, pārbaudot Tavu pacietības mēru. Un skaļas mūzikas klausīšanās arī nebūs risinājums,tādejādi tikai traucēs vēl citiem kaimiņiem kuri nepiekā nav vainīgi.
Reiz kolēģe katru dienu sūdzējās,ka viņas kaimiņi ļoti skaļi sarunājoties vēlos vakaros,tā,ka pa nakti nevarot gulēt. Un ko viņai darīt, policija diezvai palīdzētu,ja teiktu,ka ziniet,man kaimiņi skaļi runā un nevaru aizmigt. Laigan tajā gadijumā situācija noteikti bija krietni pārspīlēta.
09.06.2020 21:33 |
 
Reitings 9
Reģ: 01.06.2020
meitenes... ir stulbi kaimiņi, nu ir. man arī tādi ir un viņu dēļ arī pārvāksimies, lai gan dzīvoklis un viss pārējais apmierina. ir cilvēki, kuriem ir bauda citiem traucēt. tādus nepārmācīsi, ja tev ir svarīgs labs miegs un klusums - maini dzīvesvietu!
10.06.2020 10:48 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits