Man ir problēma ar aci. Slikta redze ir pēc traumas un baidos, ka tīklene ir nedaudz bojāta.Hippie Chick @ 27.04.2020 12:08Ko nu katrs saprot ar neatliekamu situāciju, ja problēma ilgst jau divas nedēļas un pie ārsta neesi griezusies, tad, manuprāt, tā ir diez gan atliekama. Piezvani ģimenes ārstam un pajautā ko darīt, vai jādodas uz slimnīcu, vai var atlikt vai iztikt. Ja situācija tiešām nopietna, brauc uz slimnīcu, ko citu darīt. Beigu galā covid19 ir tikai vīruss.
Miglošanās ir nedaudz un vairākas mušińas. Trauma bija pirms mēneša. Biju pie ārsta sākumā, jo acs sāka strutot. Izrakstīja zāles un pilināju. Bet pirms 2 nedēlām parādījas problēmas ar tām mušińām un tagad arī pievienojas miglošanās. ?Elsa @ 27.04.2020 12:46Acu trauma, kad ir radies akūts bojājums, redzes zudums (pilnigs vai dalejs) un asinosana lielākoties ir neatliekama situācija, kad pēc traumas rašanās ir jāsniedz palīdzība. Nezinu, kā 2 nedelas bez ārsta apmeklejuma dzivoji, vajadzeja vismaz gimenes arstu sazvanit un konsulteties! Sobrid arī pa dienu darbojas gimenes arstu tālruni, kur var jebkurš konsulteties par sev svarigu veselibas jautajumu. Manuprat, noteikti jādodas pie ārsta uz slimnicu vai vienkarsi pie acu arsta (ja sobrid pienem).
Redzes bojajumi var but neatgriezeniski, bet covid, lai ari lipigs, normalas imunitates cilvēkam, gribētos domāt, ka ir tikai vīruss.
Nevar jau zināt cik katrā poliklīnikā loti dezinficē un ko tas ārsts iepriekš ir pieńēmis un kā ikdienā ievēro drošības pasākumus. Bet man redze ir loti svarīga. Pietam esmu vēl pavisam jauna. ? 20 gados negribas jau sabojāt redzi. Domāju ka būs jāriskē. Bet pie acu ārsta tā distance ir maza, bet ja ir maska virsū, tad jabūt visam labi.Kiskismau @ 27.04.2020 12:51Acu traums visos gadījumos ir neatliekamas.
Gribi palikt bez redzes? Zvani ārstam.
Mediķi paliek slimi, jo pacienti melo un personāls nav bijis sagatavots šim pacientam (personīgie aizsarglīdzekļi-maskas, brilles, cimdi).
Pati strādāju poliklīnikā. Pacientu maz. Katru stundu apkopēja nāk un dezinficē rokturus, krēslus kur pacienti sēž koridorī. Koridorā stāv dez.līdzeklis pacientiem.Kabinetā pēc katra pacienta rūpīgi dezinficē krēslus, mazgā rokas utt. Paši sēžam maskās un ar aizsargbrillēs.
Galvenais, kad ej uz medicīnas iestādi lieki negramsties kur nevaig, ievēro distanci (protams kad veic apskati tad tas nav iespējams), dezinficē rokas.
Es domāju ka lielāka iespēja saķert vīrusu ir lielveikalā nekā pie ārsta kabinetā.
Nevar jau zināt cik katrā poliklīnikā loti dezinficē un ko tas ārsts iepriekš ir pieńēmis un kā ikdienā ievēro drošības pasākumus.