Multivitamīni kā tādi vispār ir sava veida atkritums, bet ir daži atsevišķi vitamīnu kopumi, kas patiešām var mainīt veselības stāvokli un pāssajūtu. Svarīgākais faktors būs dozas lielums un tas kādā formā tas uzņemts.
Tādēļ D3 vitamīns ir vajadzīgs, ja dzīvo ziemeļos, jo mums nepietiek saules un mēs jūtamies saskābuši, viegli aizkaitināmi, ar nepareizu hormonālo stāvokli, kas arī var ietekmēt miega kvalitāti, imūnsistēmu, vielamaiņu, artrītu utt.
D3+K2+omega3 . Bez K2 D3 vitamīns nevar tikt uzņemts tādā apjomā. Lopā ar K2 5000UI deva nav nekas pārāk liels. Arī 10000Ui var nebūt nekas, jo 15minūtes sauļojoties mēs iegūstam 20000UI. Tik tas nav iekšķīgi...Var dzert pirmo nedēļu 10000UI ikdienas un tad jau pēc nedēļas sajutīsi, ka oma ir laba...tad var samazināt normu uz 6000UI.
D3 vitamīns ir hormons, kas veidots no holoesterīna, kas ietekmē daudzu citu uzturvielu absorbciju.
Jābilst, ka D3 vitamīna lietošanas fāzē nevajadzētu papildus lietot A vitamīnu. Ja tas tomēr tiek darīts, tad arī tas jālieto lielās dozās, jo ir tāda lieta kā vitamīnu mijiedarbība un lielākoties ir tā, ka organismam vajag tieši ēdienu, nevis izolētu vitamīnu.
Lai nu kā tur būtu, D3 vitamīns ir tas vitamīns, kas mums nepieciešams ziemas periodā, lai mēs varētu funkcionēt, but pozitīvi un neslimotu.
A vitamīna lietošana, mazās devās var radīt D vitamīna hipervitaminozi un otrādi, bet ja abi vitamīni 50/50, tad iedarbība ir apmierinoša. Dabā D vitamīns un A vitamīns 50/50 ir sastopams mencu aknās, turpat blakus ir arī omega3.
1. Vajag izkopt miega higiēnu. Neēst ogļhidrātus vakarā. Neēst pārāk daudz vakarā un neēst 3h pirms gulētiešanas. Aptumšot telpas. Nelietot elektroniku stundu pirms gulētiešanas. Man telefonam un PC ir uzstādītas programmas, kas pēc 8 vakarā ekrāna toni nomaina no zilgana uz siltu. Saucās Flux un Samsung telefoniem jau tas ir iebūvēts sistēmā.
2. Meditācija. Ir jauki, ja ir Bluetooth austiņas un telefons uz kura var ieslēgt meditācijas APP. (Man patīk Insight timer) un tad arī katru dienu pirms gulētiešanas var veltīt laiku, lai sevi nomierinātu, atslābinātu ar vienkāršu elpošanu. Pēcāk jau var izmantot telefonu un uz Insight timer app ieslēgt kjlusu relaksējošu mūziku (60-90min) garumā un doties gulēt. Tas fakts vien, ka tā mūzika skan liks koncentrēties tiesi uz to mierīgo mūziku, nevis kaķi vai satiksmes trokšņiem aiz loga. Youtube ir arī tādas mūzikas 8h garumā! Tik tad uz telefona vajag uzstādīt tādu app, kurš ļauj lietot youtube izslēgtu ekrānu. Ir tāds Ymusic(kas izmantot youtube) un Vanced app.
3. Fiziska slodze liks ķermeniem iegrimt dziļākā miegā, jo miegs pats par sevi nav vajadzība. Ķermenim vajag tikai atpūtu. Var būt tā, ka tiek uzturā lietotas barojošas lietas, bet fiziskas slodzes nav, tad nu arī tas miegs var būt vajadzīgs tik 4 stundas un piedevām tas nav nekāds dziļais.
4. Kopumā to visu var attiecināt uz hormoniem un pareizi, ēdot, meditējot, sportojot var panākt pareizu hormonu stāvokli.
Arī magnijs vakaros var palīdzēt, ja tas jau netiek lietots. Pēc kādiem 3 mēnešiem var būt, ka tas vairs neko nemainīs, bet kopumā tas ir minerālis, kas nomierina. Mg+B6
Kiskismau @ 18.02.2020 09:34Putns oriģinālas atbildes vairāk nevar izdomāt. ?
Ir dažādi sejas masāžas rullīši. Var pat no aliexpress pasūtīt. Vai gadījumā nav sēdošs darbsypie datora? Tad pie vainas varētu būt kopējā ķermeņa pozīcija kura ir nepareiza un tāpēc dod slodzi uz muguru, kakla daļu un tad tālāk uz seju. Ieteiktu pavērot kā sēdi.
Palīdzēt var vakaros siltas kompreses kuras izmērcētas kumelīšu tējā. Vai arī ja uz ādas ir pumpas tad siltu neiesaka un var izmantot tādas kuras ir atstās ledusskapī.
Viens no vienkāršākajiem veidiem kā relaksēties ir iekāpt gultā pēc smagas darba dienas izslēgt mierīgu mūziku un pagulēt ar gurķiem vai sejas masku uz sejas.
Protams, ir jāmazina kopējais stresa līmenis.