Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Mūsdienu kāzas - iepakojums nevis saturs?

 
Reitings 16
Reģ: 03.02.2020
Tāds kāzu kults bijis vienmēr, vai tas pārņēmis tikai mūsdienu paaudzi?
Kādēļ tieši kāzas tiek uzskatītas par vienīgo skaistāko dienu mūžā?
Sieviete ko pazīstu, kāzas plānos divus gadus, jo jāsakrāj 10-20k... Nopietni? Tā vienkārši vienā dienā izšaut visus iekrājumus?
Izskats: un vai tad nav jācenšas arī būt ikdienā skaistai, bet tikai vien uz kāzām? Kādēļ 10 gadus var staigāt ar lieko svaru 40 kg, ikdienā ēst kā ruxis, bet tikai vien kāzas ir tas, kuru dēļ sākt badoties?
Varbūt tikai man tā sāk izskatīties, bet liekas, ka daudzi ir pāaarāk pārņemti ar kāzu ārišķīgo nozīmi. Entie pakalpojumu sniedzēji - fotogrāfi, konditori, floristi, makeup artists..kāzu izstādes...Bizness vai tomēr nepieciešamība? ? Kā šķiet Jums?
03.02.2020 14:37 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
Man pašai arī kāzas liekas tāds nevajadzīgs un glorificēts notikums.
Varbūt pāriem kāzas ir tik svarīgs, jo citādāk nevar izrādīties citiem. Varbūt vēlas parspēt citus. Es tikai minu, jo pāšai tādas kāzas kā augstāk minēts neinteresē un nebūs.
Ja zem varda kāzas būtu mīlestības un uzticības apliecinājums, tad domāju ka kāzas pa 10k galīgi nav vajadzīgas.
03.02.2020 15:00 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Es tā neuzskatu. Man negribas viesus, kurus uzaicina skata pēc, jo ir radi, kurus labi ,ja redz 1x gadā.
Es gribētu kāzas divatā ar lieciniekiem, vai arī ar pašiem tuvākajiem.
Man nevajag lielas svinības, 2-3dienas svinēt, ilgo plānošanu.
Vienīgais, kur tajā dienā es vēlos ieguldīt savu laiku, plānošanu, lai es labi izskatos.. Lai kāds uztaisa frizūru, uzklāj meikapu. Man par tādiem sīkumiem nebūtu jāsaspringst, jāpucē pašai sevi.
Ja kāds var atļauties par lielām summām svinēt kāzas, tad lai svin, bet ņemt kredītus, vai arī krāt vairākus gadus, lai nosvinētu oficiālo mirkli liekas muļķīgi.
03.02.2020 15:59 |
 
10 gadi
Reitings 841
Reģ: 17.06.2011
Domāju , ka tā nav vienīgā skaistā diena cilvēka mūžā, bet noteikti viena no . Tādēļ neuzskatu par neko sliktu, ja meitene grib nomest pāris kg , lai kleitā izskatītos lieliski , vai uzaicina vižāzistu vai firzieri, lai viņu sapoš. Taču nekad neņemtu šādam pasākumam kredītu , jo tas nozīmē, ka Tu nemaz nevari atļauties tādas kāzas , kā mēģini parādīt citiem , bet no otras puses - ja nepelni baigos tūkstošus mēnesī, tad tāpat būs vajadzība kaut ko iekrāt , jo kāzas nav nekas ikdienišķs , un tie tāpat ir papildus uzdevumi / neparedzēti tēriņi. Personīgi nesaprotu tos , kuri uz kazām aicina visus , draugi vai be draugi , tuvi radinieki vai tādi , kurus esi satikusi pāris reizes savā dzīvē - nu to es nesaprotu , jo manā uztverē kāzas ir kas “intīms”, un šo dienu gribētu nosvinēt tikai ar sev tuviem cilvēkiem . Negribētu neko ļoti pārspīlētu , taču gribētu lai viss tomēr ir skaisti pārdomāti utt. Jo tie taču ir svētki tiem diviem cilvēkiem , nevis izrādīšanas citiem - esmu jau redzējusi ne vienu vien pāri , kurš uztaisa kāzas over the top , un liekas , ka viņu dzīve ir ka pasaka , bet patiesībā viņu privātā dzīve nemaz nav tik rožaina , vai viņi neilgi pēc grandiozajām kāzām izšķiras ( laikam ar tādām kāzām mēģina kaut ko labot , aizpildīt savas ne būt lieliskajās attiecības, taču tas protams nav attiecināms uz visiem , kam ir miljoni , lai jau taisa kāzas kā vien viņiem tīk).
03.02.2020 18:00 |
 
Reitings 846
Reģ: 02.02.2020
Uzskatu, ka katrs svin kāzas tā kā grib. Man pašai kāzas ir tā diena, kad svinēt mīlestību ar tuvākajiem. Nevaru iedomāties to darot 30+cilvēku kompānijā, jo tad tas vairāk šķiet kā teātris, kur jaunais pāris ir galvenie aktieri. Tāpat nekad īsti neesmu sapratusi kāda aicināšanu tikai tāpēc, ka tā jādara vai kāds liek. Kredītu ņemšana, ilgo gadu krāšana arī nav skaidra, drīzāk lekšana augstāk par savu dibengalu un vēlēšanās kādam kaut ko pierādīt vai apmierināt visu vēlmes. Pati šogad precēšos, lai gan vecāki ļoti gribēja, lai kāzās ir visi radi un draugi, stingri noteicām, ka tā nebūs. Gribam šo dienu pabadīt vienkārši, mierīgi un romantiski. Nevis skatoties , kā gaisā izšauj mūsu sen krātos simtus vai tūkstošus eiro.
03.02.2020 18:30 |
 
10 gadi
Reitings 49
Reģ: 29.01.2009
Nesaprotu kādēļ lielas kāzas vienmēr tiek uzskatītas par lekšanu augstāk par savu pakaļu. Jā, mēs krājām gadu, kopumā ap 8k aizgāja, bet nenožēloju nevienu centu, ko iztērēju uz šo "izrādīšanos". Gribējām foršu ballīti uzrīkot ar tuvākajiem un mums tas par 100% izdevās pēc atsauksmēm ( jā mums bija 60 tuvākie cilvēki).Piekrītu par to kredītu ņemšanu - stulbi, bet tādus nostāstus jau sen neesmu dzirdējusi, vai varbūt man visapkārt prātīgi cilvēki gadījušies.
03.02.2020 18:47 |
 
Reitings 775
Reģ: 30.09.2019
Mans viedoklis - lielas kāzas ir izrādīšanās.
03.02.2020 21:16 |
 
10 gadi
Reitings 841
Reģ: 17.06.2011
Nav , nav nekas aizmirsts, vēl nesen vieni attāli paziņas paņēma 20k , lai uztaisītu kāzas , kaut pašiem jādzīvo pie mamma dzīvoklī ( arī pēc kāzām).
03.02.2020 21:30 |
 
Reitings 42
Reģ: 03.02.2020
BekiLu @ 03.02.2020 21:30
Nav , nav nekas aizmirsts, vēl nesen vieni attāli paziņas paņēma 20k , lai uztaisītu kāzas , kaut pašiem jādzīvo pie mamma dzīvoklī ( arī pēc kāzām).

varbūt cilveki taisās precēties tikai vienreiz.
Ja es precētos vienreiz, vēlētos, lai kāzas būtu kaut kas, ko es atcerētos. Tāpat tā dzīve tāda pelēka un nesmuka.. ja jau pat kāzas taisīt pelēkas... nu kāpēc .. tad vispār precēties... vai atrasties attiecībās.... ir jādzīvo skaisti .. ne tikai jārīko kskaistas kāzas...
un 20 k uz kāzām kredītā jau nav nekas traks... skaiti tikai 10 k uz cilveku ... ja dala uz 2 .. bet ir taču ģimenes no kurām pāris nāk ... sadali vēl uz vecākiem ... sanāk 3 k uz cilveku .. tas tāds labāks un grznāks ceļojums
es personīgi netaisos precēties 10 reizes un gribu greznas un atmiņā paliekošas kāzas
03.02.2020 21:38 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3722
Reģ: 31.10.2010
Tiešām nesaskatu neko sliktu, ja cilvēki vēlas ko krāšņāku par pārdesmit minūšu sarakstīšanos zagsā pāris liecinieku klātbūtnē. Tā ir nozīmīga diena jaunā pāra dzīvē, katru dienu neviens neprecās. Ja finansiālie apstākļi to atļauj, neredzu iemeslu knapināties.
03.02.2020 21:48 |
 
10 gadi
Reitings 841
Reģ: 17.06.2011
Elie Saab @ 03.02.2020 21:38

varbūt cilveki taisās precēties tikai vienreiz.
Ja es precētos vienreiz, vēlētos, lai kāzas būtu kaut kas, ko es atcerētos. Tāpat tā dzīve tāda pelēka un nesmuka.. ja jau pat kāzas taisīt pelēkas... nu kāpēc .. tad vispār precēties... vai atrasties attiecībās.... ir jādzīvo skaisti .. ne tikai jārīko kskaistas kāzas...
un 20 k uz kāzām kredītā jau nav nekas traks... skaiti tikai 10 k uz cilveku ... ja dala uz 2 .. bet ir taču ģimenes no kurām pāris nāk ... sadali vēl uz vecākiem ... sanāk 3 k uz cilveku .. tas tāds labāks un grznāks ceļojums
es personīgi netaisos precēties 10 reizes un gribu greznas un atmiņā paliekošas kāzas

Skaistas kāzas var uztaisīt krietni lētāk , un katram protams sava domāšana , bet man liekas apsurdi , ka jādzīvo nelielā divistabu dzīvoklītī kopā ar vīra māti , taču jāņem 20k kredītā lai uztaisītu kāzas (+visiem nav vecāku , kas var atmaksāt bērnu kredītus ). Nedomāju ka atmiņas, laulības laime slēpjas tajā cik tūkstošus priekš tās izterē, kā jau iepriekš minēju , esmu redzējusi vairākus pārus kuriem pēc šīm grandiozajām kāzām , drīz vien nācās šķirties ... manuprāt, kāzas jātaisa tādas, kādas var atļauties , nevis jāslīgst kredītu gūstā ( citiem gan patīk visu laiku būt saistītiem ar kredītiem )
Bet nu katram savas vērtības , un uzskati par to, kas šajā dienā ir pats svarīgākais.
03.02.2020 22:47 |
 
Reitings 42
Reģ: 03.02.2020
piekrītu par katram savām vērtībām un uzskatiem. Un domāju tev jabeidz cepties, par to ka kāds iztērēja tās 20 štukas kāzām un nav sava dzībvokļa. Ja iztēreja.. tad arī gribēja tērēt un tātad bija svarīgi un svarīgā par savu dzīvokli. Katram sava vēretību sistēma. Tav kāds lika atmaksāt tos 20 k? Nē. Nu un nav ko cepties... kā grib tā dzīvo. Galvenais, ka ir atraduši viens otru un ir laimīgi kopā un 20 k... tiešām ir sīkums...
salīdzinot ar tiem visiem 300 k māju kredītiem un to, kā algas tika apcirptas par 1/3 2008. gadā un bērnus vajadzēja laist universitātē..... un cilveki ķepurojās.. ..mekēja variantus... un izķepurojās .. nu tas tiešam ir tāds sīkums ... par kuru nav jāiespringst ... galvenais jau ir apprecēt to pareizo cilvēku.
03.02.2020 22:54 |
 
10 gadi
Reitings 841
Reģ: 17.06.2011
Elie Saab @ 03.02.2020 22:54
piekrītu par katram savām vērtībām un uzskatiem. Un domāju tev jabeidz cepties, par to ka kāds iztērēja tās 20 štukas kāzām un nav sava dzībvokļa. Ja iztēreja.. tad arī gribēja tērēt un tātad bija svarīgi un svarīgā par savu dzīvokli. Katram sava vēretību sistēma. Tav kāds lika atmaksāt tos 20 k? Nē. Nu un nav ko cepties... kā grib tā dzīvo. Galvenais, ka ir atraduši viens otru un ir laimīgi kopā un 20 k... tiešām ir sīkums...
salīdzinot ar tiem visiem 300 k māju kredītiem un to, kā algas tika apcirptas par 1/3 2008. gadā un bērnus vajadzēja laist universitātē..... un cilveki ķepurojās.. ..mekēja variantus... un izķepurojās .. nu tas tiešam ir tāds sīkums ... par kuru nav jāiespringst ... galvenais jau ir apprecēt to pareizo cilvēku.

Es nu galīgi necepjos , vienkārši izsaku savas domas. Nesaprotu kādēļ cilvēki gandrīz vienmēr citu cilvēku domu izteikšanu uztver kā uzbrukumu vai cepšanos , man tas liekas smieklīgi. Bet nu ne par to bija diskusija, kurš cepjas un kurš ne , meitene lūdza izteikt savas domas un es arī izteicos . Citam laimē slēpjas otrā cilvēkā, citam ārišķībās un naudā ... katram savs , kā ju teicu , katram savas vērtības un tikumi . Ar to manas domas par šo visu ir izteiktas ? vari vairs necepties par manis rakstīto ?
03.02.2020 23:02 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits