Par krāsas nosaukumiem un tās izmaksām, labāk vērsties pie attiecigā veikala pārdevējiem,speciālistiem.Bet, pieredze, kas būtu jādara- Virsmas sagatavošana!
Vispirms mēbeles virsmu nepieciešams sagatavot – nedrīkst vienkārši uzklāt virsū krāsu un cerēt uz to labāko. Tā ātri vien nolobīsies.
Pirmais, kas būtu jādara – kārtīgi jānotīra mēbele. Tas ir īpaši svarīgi, ja tā ilgu laiku stāvējusi garāžā vai bēniņos un uzkrājusi putekļus.
Izmanto speciālu kokam paredzētu tīrīšanas līdzekli.
Virsmas noslīpēšana
Tagad mēbeli nepieciešams noslīpēt, noņemot no tās visu spīdīgo virskārtu, lai krāsa varētu labi "pieķerties". Izmanto vidēji smalku smilšpapīru.
Gruntskrāsas uzklāšana
Kad mēbele būs tīra un sausa, uzklāj gruntskrāsu. Tā palīdzēs īstajai krāsai labāk turēties, kā arī tā aizklās jebkādus pleķus vai citus defektus.
Virsmas atkārtota noslīpēšana
Slīpē vēlreiz! Šoreiz izmanto smalku smilšpapīru. Izmanto to slīpēšanai ik pēc katras krāsas slāņa. Tas palīdzēs iegūt daudz profesionālāka izskata līdzenu virsmu. Kad būsi pabeidzis slīpēt, ar lupatiņu uzmanīgi notīri procesā radušos puteklīšus.
Krāsošana
Mēbele nu būs pilnīgi gatava krāsošanai. Ieteicams izmantot daļēji spīdīgu lateksa krāsu. Galvenais neizvēlēties matētu krāsu – uz šādas virsmas būs redzami visi pirkstu nospiedumi un citi netīrumi, turklāt tos būs grūtāk notīrīt. Jo spīdīgāks pārkājums, jo vieglāk kopjams tas būs. Klāj plānas krāsas kārtas, un, atkārtosim: noslīpē virsmu pēc katras kārtas! Tas ir ļoti svarīgi, ja vēlies līdzenu klājumu. Parasti tiek klātas 2 – 3 krāsas kārtas.
Krāsošanai var izmantot ne tikai otu, bet arī rullīti. Visērtāk būs izmantot rullīti plašākām virsmām, savukārt otu – smalkākām detaļām, arī atvilktnēm.
Lakas uzklāšana
Pēc tam, kad pēdējā krāsas kārta būs pilnībā izžuvusi (nepieciešams pagaidīt vismaz 24 stundas), ir laiks uzklāt laku.
Laka sniegs papildus aizsardzību un arī radīs viegli kopjamu virsmu.