Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Jūsu viedoklis

 
Reitings 280
Reģ: 21.11.2013
Sveikas!
Tā nu sanāk, ka esmu nopietni saslimusi un esmu uz slimības lapas, taču darba devējs vairākkārt bombradē un prasa , lai strādāju no mājām. Darba esot daudz.
Vai tas vispār ir likumīgi? Varbūt forumā ir kāda juriste, kas varētu izteikties.
Nevienu likumu vai noteikumu par to neatradu.
Jāpiebilst, ka darbā pusslima atrados ilgāk par nedēļu, līdz sapratu, ka jau ir pamatīgi ielaists.
Vai darba devējs tā var rīkoties un kaut ko uzspiest?
Jau tagad skaidrs, ka atgriežoties darbā būs liela runāšana.
07.12.2019 16:59 |
 
10 gadi
Reitings 361
Reģ: 23.03.2013
Domāju, ka nedrīkst! Saglabā sms utt. Ja draudēs iesniedz visu darba inspekcijā.
07.12.2019 17:09 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Ja Tev ir slimības lapa, tad neko nevar piespiest. Neko jau Tev papildus nemaksās un būs vien par slimības lapu nauda. Ja negatīvi uztver priekšnieks, tad sekas visādas iespējams, bet pajautā sev vai vēlies ilgstoši strādāt darbā, kur nekad nevari slimot? Slimi cilvēki bieži vien pieļauj daudz vairāk uzmanības kļūdas kā veseli un atkal tā saņemsi sev mīnuss punktus.
Tu jau mēģināji strādāt darbā tik ilgi, cik varēji, veselība atļāva.Ielaistas kaites, darbs vēl vairāk var nodarīt skādi veselībai, paildzināt izveseļošanās procesu.
07.12.2019 17:10 |
 
10 gadi
Reitings 1529
Reģ: 27.03.2011
Tāpēc jau esi uz slimības lapas, ka nevari pastrādāt, nevar Tev neko pieprasīt.
Man paziņai bija kāja traumēta un nevarēja iet uz darbu, arī slimības lapa bija, bet strādāja no mājām pie datora, jo nebija tāda saslimšana, ka nevar strādāt no mājām. Nezinu, kā ar tām naudām maksāja, bet laikam to starpību piemaksāja klāt.
Bet tad ir cits stāsts?
07.12.2019 17:17 |
 
Reitings 2
Reģ: 02.11.2019
Tev noteikti nav jāstrādā. Līdzīga problēma ir apspriesta šajā rakstā, kurā speciāliste atbild: ja ir izsniegta slimības lapa, darbinieks nevar būt darba devēja rīcībā (https://lvportals.lv/e-konsultacijas/18603-vai-japiedalas-sapulce-ja-ir-izsniegta-darbnespejas-lapa-2019).
Tavs darba devējs rīkojas nekorekti.
07.12.2019 17:26 |
 
Reitings 280
Reģ: 21.11.2013
ToBeFree @ 07.12.2019 17:09
Domāju, ka nedrīkst! Saglabā sms utt. Ja draudēs iesniedz visu darba inspekcijā.

Saglabāju! Tas noteikti būtu pēdējais solis. Uzņemumā esam tikai pāris cilvēku, liekas problēmas arī negribās. Interesanti cik daudz darba vietās ir šādi. Iepriekšējās darba vietās nebiju ar ko tādu saskārusies.
07.12.2019 17:28 |
 
Reitings 331
Reģ: 15.11.2019
Likumīgi tas nav. Bet vai patiešām vēlies to tā risināt!? Ja plāno tuvākajā laikā iet prom,tad cita lieta,var tā sprēgāt...
Es strādātu no mājām iespēju robežās. Par to prasītu papildus samaksu vai brīvdienas.
07.12.2019 17:30 |
 
Reitings 280
Reģ: 21.11.2013
sniegpulksteniite @ 07.12.2019 17:10
Ja Tev ir slimības lapa, tad neko nevar piespiest. Neko jau Tev papildus nemaksās un būs vien par slimības lapu nauda. Ja negatīvi uztver priekšnieks, tad sekas visādas iespējams, bet pajautā sev vai vēlies ilgstoši strādāt darbā, kur nekad nevari slimot? Slimi cilvēki bieži vien pieļauj daudz vairāk uzmanības kļūdas kā veseli un atkal tā saņemsi sev mīnuss punktus.
Tu jau mēģināji strādāt darbā tik ilgi, cik varēji, veselība atļāva.Ielaistas kaites, darbs vēl vairāk var nodarīt skādi veselībai, paildzināt izveseļošanās procesu.

Protams, ka strādāt tādā gaisotnē negribēsies, bet nestrādāju tik ilgu laiku tur.
Papildus, protams, neko nemaksās. Vienkārši izveidojusies situācija man iekšēji liek justies stulbi, it kā es būtu vainīga, kad atsaku!
Man īstenībā gribējās tiešā tekstā vadibai pateikt, ka man tas nav jādara, bet sāktos lielais tracis, jau tā darba dienu vakaros sūta mums darbus - lai sazinamies ar klientiem plkst. 19.00 vai 20.00, to , protams, nekad nedaru, kāda no kolēģēm, protams, izdara.
Pirms tam sēdēju pusslima un jēgas tik tiešām nebija nekādas, bet to jau darba devejs nesaprot.
07.12.2019 17:31 |
 
10 gadi
Reitings 1529
Reģ: 27.03.2011
Kiki007 @ 07.12.2019 17:30
Likumīgi tas nav. Bet vai patiešām vēlies to tā risināt!? Ja plāno tuvākajā laikā iet prom,tad cita lieta,var tā sprēgāt...
Es strādātu no mājām iespēju robežās. Par to prasītu papildus samaksu vai brīvdienas.

Bet nu ja cilvēks ir slims, tad kā lai pastrādā? Tāpēc jau ir slimibas lapa
07.12.2019 17:31 |
 
Reitings 280
Reģ: 21.11.2013
Terēze123 @ 07.12.2019 17:26
Tev noteikti nav jāstrādā. Līdzīga problēma ir apspriesta šajā rakstā, kurā speciāliste atbild: ja ir izsniegta slimības lapa, darbinieks nevar būt darba devēja rīcībā (https://lvportals.lv/e-konsultacijas/18603-vai-japiedalas-sapulce-ja-ir-izsniegta-darbnespejas-lapa-2019).
Tavs darba devējs rīkojas nekorekti.

Šeit jau ir tikai tāds viedoklis, bet īsts likums vai noteikumi nekur nav minēti, tā kā pat nebūtu ko tur iebāzt sejā.
07.12.2019 17:32 |
 
Reitings 280
Reģ: 21.11.2013
Kiki007 @ 07.12.2019 17:30
Likumīgi tas nav. Bet vai patiešām vēlies to tā risināt!? Ja plāno tuvākajā laikā iet prom,tad cita lieta,var tā sprēgāt...
Es strādātu no mājām iespēju robežās. Par to prasītu papildus samaksu vai brīvdienas.

Es esmu tāds cilvēks, kurš nepacieš visādas šādas izdarības, precīzāk sakot, paciešot līdz vienam brīdim! Kaut ko sprēgājot, skaidrs, ka kolēģi pārvērtīsies par ienaidniekiem, un var gadīties, ka vadība atlaiž.
Bet gribas kaut kādu risinājumu tam. Savādāk vadība pieradusi, ka visi kā zaķīši visu izdara, brīvdienās arī ik nedēļu ir jāpieslēdzas darbam, darba dienu vakaros kaut kādi sviestaini vadības uzdevumi, piezvani tam un uzraksti tam , it kā tas nevarētu pagaidīt nākamo dienu...
07.12.2019 17:35 |
 
10 gadi
Reitings 1529
Reģ: 27.03.2011
Amorcita @ 07.12.2019 17:35

Es esmu tāds cilvēks, kurš nepacieš visādas šādas izdarības, precīzāk sakot, paciešot līdz vienam brīdim! Kaut ko sprēgājot, skaidrs, ka kolēģi pārvērtīsies par ienaidniekiem, un var gadīties, ka vadība atlaiž.
Bet gribas kaut kādu risinājumu tam. Savādāk vadība pieradusi, ka visi kā zaķīši visu izdara, brīvdienās arī ik nedēļu ir jāpieslēdzas darbam, darba dienu vakaros kaut kādi sviestaini vadības uzdevumi, piezvani tam un uzraksti tam , it kā tas nevarētu pagaidīt nākamo dienu...

Nu dīvaini, parasti pēc darba neviens netraucē. Ja neapmierina darba apstākli, jamekle cits darbs.
07.12.2019 17:39 |
 
Reitings 280
Reģ: 21.11.2013
Tad vēl viens darba fenomens..
Regulāri tiek pārbaudīta mana darba vieta, respektīvi, vadības lēdija rakņājas pa atvilknēm, nemitīgi atstāj zīmītes pie datora - savāc to, izmet to utt.
Tā bija jau laikam 3 reizes!Līdz tajā trešajā reizē man izbesīja un es viņai sejā pateicu, visu kolēģu klātbūtnē - uzskatu, ka ne vadībai, ne direktoriem vai kolēģiem, nav jāliek darbinieku atvilknēs, uzskatu, ka tā ir katra personīgā telpa, līdz laikam, kad tiek pārtrauktas darba attiecības!
Ko Jūs par to domājat?
Varbūt izklausās baigi šerpi vai iedomīgi no manas puses, bet kā Jūs rīkotos manā vietā?
07.12.2019 17:40 |
 
Reitings 280
Reģ: 21.11.2013
Blanche @ 07.12.2019 17:39

Nu dīvaini, parasti pēc darba neviens netraucē. Ja neapmierina darba apstākli, jamekle cits darbs.

Privāts uzņēmums, vien 4 darbinieki + vadība 3, līdz ar ko tiem 4 darbiniekiem kā zaķīšiem bez ierunām viss jādara. Vadība domā, ka tas viss ir okey!
07.12.2019 17:41 |
 
10 gadi
Reitings 1529
Reģ: 27.03.2011
Amorcita @ 07.12.2019 17:40
Tad vēl viens darba fenomens..
Regulāri tiek pārbaudīta mana darba vieta, respektīvi, vadības lēdija rakņājas pa atvilknēm, nemitīgi atstāj zīmītes pie datora - savāc to, izmet to utt.
Tā bija jau laikam 3 reizes!Līdz tajā trešajā reizē man izbesīja un es viņai sejā pateicu, visu kolēģu klātbūtnē - uzskatu, ka ne vadībai, ne direktoriem vai kolēģiem, nav jāliek darbinieku atvilknēs, uzskatu, ka tā ir katra personīgā telpa, līdz laikam, kad tiek pārtrauktas darba attiecības!
Ko Jūs par to domājat?
Varbūt izklausās baigi šerpi vai iedomīgi no manas puses, bet kā Jūs rīkotos manā vietā?

Nu tas jau nav normāli vairs, tā ir Tava personīgā telpa, kur jāievēro privātums. Ok, ja uz galda ir baigi pamanāmā nekārtība, tad var ko iebilst. Bet ja viss ir sakārtots, tad nevajadzetu neko pārmest. Un atvilktnes tas vispar ir tabu. Ja Tev tur tamponi stāv, ko viņi tur grib ietaudzīt. Ļoti neglītu no vadības puses.
07.12.2019 17:46 |
 
Reitings 280
Reģ: 21.11.2013
Blanche @ 07.12.2019 17:46

Nu tas jau nav normāli vairs, tā ir Tava personīgā telpa, kur jāievēro privātums. Ok, ja uz galda ir baigi pamanāmā nekārtība, tad var ko iebilst. Bet ja viss ir sakārtots, tad nevajadzetu neko pārmest. Un atvilktnes tas vispar ir tabu. Ja Tev tur tamponi stāv, ko viņi tur grib ietaudzīt. Ļoti neglītu no vadības puses.

Vai ne? Atvilknēs man stāv gan kāds saldums,matu gumijas, roku krēms, gan kāda cita nepieciešama lieta. Man tur varbūt kaut viss aizkrauts, vadībai tur nav jālien.
Protams, tiklīdz sejā pateicu, ka tas nav normāli, man uzreiz brauca augumā galvenā, ka es dabūšot, ja vēlreiz būs kaut viena drupača atvilnē! Es viņai teicu, ka palieku pie sava.
Būšu iekļuvusi melnajā sarakstā, jo redz mute tiek palaista. Bet ja man ir taisnība.
07.12.2019 17:56 |
 
10 gadi
Reitings 1529
Reģ: 27.03.2011
Amorcita @ 07.12.2019 17:56

Vai ne? Atvilknēs man stāv gan kāds saldums,matu gumijas, roku krēms, gan kāda cita nepieciešama lieta. Man tur varbūt kaut viss aizkrauts, vadībai tur nav jālien.
Protams, tiklīdz sejā pateicu, ka tas nav normāli, man uzreiz brauca augumā galvenā, ka es dabūšot, ja vēlreiz būs kaut viena drupača atvilnē! Es viņai teicu, ka palieku pie sava.
Būšu iekļuvusi melnajā sarakstā, jo redz mute tiek palaista. Bet ja man ir taisnība.

Domāju, ka Tev jānomaina darbs. Jo šis no vadības puses nav normāli.
07.12.2019 18:00 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Likuma pants, kas aizliedz Tevi bombardēt slimības laikā diez vai atradīsies, bet Tev nav pienākuma būt sasniedzamai. Neatbildi vai atbildi ar sms ,,Pašlaik esmu slima un nevaru veikt darba pienākumus".
Ja ne tā, tad lai Tavu telefonu paņem kāds cits un uz darba devēja zvanu bēdīgā balsī atbild ,,Diemžēl Amorcita ir ļoti slima un nevar atbildēt''.
07.12.2019 18:16 |
 
Reitings 686
Reģ: 06.02.2016
Blanche @ 07.12.2019 17:46

Nu tas jau nav normāli vairs, tā ir Tava personīgā telpa, kur jāievēro privātums. Ok, ja uz galda ir baigi pamanāmā nekārtība, tad var ko iebilst. Bet ja viss ir sakārtots, tad nevajadzetu neko pārmest. Un atvilktnes tas vispar ir tabu. Ja Tev tur tamponi stāv, ko viņi tur grib ietaudzīt. Ļoti neglītu no vadības puses.

Ir tiesibas parbaudit, ja vien, tas nav tavs personigais apgerba skapis ar atslegu.
Varbut tev tur kas nelegals, vadiba ari dabus pa ausim, ka pielava sadu situaciju, personigaja gerbtuves skapi cits stasts, tur bumbas tev piesus.
07.12.2019 18:33 |
 
Reitings 34
Reģ: 04.02.2019
Likumā nevar atrunāt visas situācijas, bet šajā gadījumā ir tikai pašsaprotami, ka darba pienakumus slimības laikā neveic. Tāpēc jau tā saucas DARBNESPĒJAS lapa. Kas attiecas uz to runāšanu pēc tam, ja Tev nav iemesla uztraukties,ka savus pienākumus neveic saskaņā ar darba līgumu un amata aprakstu, darba devējam nebūs iemesls Tevi atlaist. Nevar tāpat vien uzteikt darba līgumu. Jābūt iemeslam. Un jebkurā gadījumā ir kompensācija, ja darba devējs uzsāka darba līgumu.
Bet, ja viņš sāk kaut kā ne tā attiekties pret Tevi, bez pamatojuma un ir aizdomas, ka tas ir dēļ tā, ka slimoju, atgādini viņam DL 9. pantu-
(1) Aizliegts sodīt darbinieku vai citādi tieši vai netieši radīt viņam nelabvēlīgas sekas tāpēc, ka darbinieks darba tiesisko attiecību ietvaros pieļaujamā veidā izmanto savas tiesības, kā arī tad, ja viņš informē kompetentās iestādes vai amatpersonas par aizdomām par noziedzīga nodarījuma vai administratīva pārkāpuma izdarīšanu darbavietā.
(2) Ja strīda gadījumā darbinieks norāda uz apstākļiem, kas varētu būt par pamatu darba devēja radītajām nelabvēlīgajām sekām, darba devējam ir pienākums pierādīt, ka darbinieks nav sodīts vai viņam nav tieši vai netieši radītas nelabvēlīgas sekas tāpēc, ka darbinieks darba tiesisko attiecību ietvaros pieļaujamā veidā izmanto savas tiesības.
Tev kā darbiniekam ir tiesības uz slimības lapu un pabalstu. Punkts.
07.12.2019 18:43 |
 
Reitings 280
Reģ: 21.11.2013
Krristiine @ 07.12.2019 18:43
Likumā nevar atrunāt visas situācijas, bet šajā gadījumā ir tikai pašsaprotami, ka darba pienakumus slimības laikā neveic. Tāpēc jau tā saucas DARBNESPĒJAS lapa. Kas attiecas uz to runāšanu pēc tam, ja Tev nav iemesla uztraukties,ka savus pienākumus neveic saskaņā ar darba līgumu un amata aprakstu, darba devējam nebūs iemesls Tevi atlaist. Nevar tāpat vien uzteikt darba līgumu. Jābūt iemeslam. Un jebkurā gadījumā ir kompensācija, ja darba devējs uzsāka darba līgumu.
Bet, ja viņš sāk kaut kā ne tā attiekties pret Tevi, bez pamatojuma un ir aizdomas, ka tas ir dēļ tā, ka slimoju, atgādini viņam DL 9. pantu-
(1) Aizliegts sodīt darbinieku vai citādi tieši vai netieši radīt viņam nelabvēlīgas sekas tāpēc, ka darbinieks darba tiesisko attiecību ietvaros pieļaujamā veidā izmanto savas tiesības, kā arī tad, ja viņš informē kompetentās iestādes vai amatpersonas par aizdomām par noziedzīga nodarījuma vai administratīva pārkāpuma izdarīšanu darbavietā.
(2) Ja strīda gadījumā darbinieks norāda uz apstākļiem, kas varētu būt par pamatu darba devēja radītajām nelabvēlīgajām sekām, darba devējam ir pienākums pierādīt, ka darbinieks nav sodīts vai viņam nav tieši vai netieši radītas nelabvēlīgas sekas tāpēc, ka darbinieks darba tiesisko attiecību ietvaros pieļaujamā veidā izmanto savas tiesības.
Tev kā darbiniekam ir tiesības uz slimības lapu un pabalstu. Punkts.

Paldies par izsmeļošu viedokli, noteikti ņemšu vērā!
07.12.2019 21:30 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits