IetekMeļu tops

 
Reitings 38
Reģ: 23.12.2018
Nu meičukiņi ??? to kādai vajadzēja izdarīt! ?
Šeit par visām ieteklmelēm + un -
vegānēm, nevegānēm, resnām un sportistēm
28.10.2019 18:36 |
 
Reitings 1229
Reģ: 13.11.2023
Džinga @ 02.04.2024 20:17

Man tās intereses un hobiji liekas rēcīgi. Visas baigās adītājas, gleznotājas, rokassprādzīšu pinējas. :D
Tak katra var darīt ko grib un dzīvot kā grib, bet nevajag tēlot, ka visas mājsaimniece ir ar maģistra grādiem un "attīstītiem hobijiem".
Un te ne viena vien nāk un reāli piečakarējas strādājošām meitenēm. Tad jau kaut kas traucē tai savā ikdienā, ja jābaksta citas.

Neviens neko netēlo. Es skaidroju pozīciju, atbalstot meiteni, kura pateica, ka viņu aizvainojuši komentāri, ka sievietes, kuras paļaujas uz vīrieša finansēm, ir stulbas.
Ja es būtu mājsaimniece (tagad man nokristu bagātība uz galvas :D), es būtu tā ar maģistra grādu, kura pamet pilnas slodzes darbu, lai pievērstos mājai, sev un uz nepilnu slodzi kaut ko paņemtu tīri prāta asināšanai vai kādiem labiem sabiedrības mērķiem, ne naudas nopelnīšanai. Un?
Problēmas pieņemt, ka cilvēkiem ir dažādas vēlmes un kapacitāte (prāta, enerģijas, līderības, jebkāda) ir tev, ja tev šķiet, ka visas ar degsmi skrien uz darbu, bet tās, kuras neskrien, ir stulbas.
02.04.2024 20:22 |
 
Reitings 717
Reģ: 13.05.2022
chihiro @ 02.04.2024 19:21
Manā burbulī modelis, ka sieviete strādā savam priekam, bet vīrietis nes mājās lielo mamutu, strādā. Galvenais, lai sievietei ir arī kaut kādas citas intereses, hobiji, un citi cilvēki, ar kuriem tikties, lai nebūtu tikai māja, vīrs, bērni.
Es vienmēr esmu nekautrīgi atzinusi, ka, ja man būtu iespēja nestrādāt, es to izmantotu un hobijotu vai strādātu kādu mazo slodzi. Man nav sanācis atrast tik turīgu vīrieti, kas mani uzturētu - neesmu mērķtiecīgi tādu meklējusi. Ja viss kopā sakristu (visas iezīmes, kas man svarīgas otrā pusē plus turīgums), tas būtu super, bet ir kā ir, nepieciešamas 2 algas.
Es nesaprotu, kāpēc visām vajag gribēt pelnīt baigo naudu, būt karjeristei un izcelt savu lielo neatkarību. Es domāju, ka ir ok pateikt - es daudz nepelnu vai es nestrādāju, mani uztur vīrs. Protams, kā Lienei Kivičai nolaisties nevajag, bet tas jau ir pavisam kas cits. Arī ar tikai vīrieša algu ģimenē var visu sakārtot tā, lai nenonāktu Lienes situācijā.
katram savs burbulis, manā burbulī sievietes nes ne mazāku mamutu kā vīrietis vai pat nereti lielāku, mēs tiešām dzīvojam laikā, kad ir visas iespējas, neatkarīgi no dzimuma, vēl jo vairāk, ka abi laulātie bērnu audzināšanā un mājasdarbos ieguldās līdzvērtīgi.
02.04.2024 20:24 |
 
Reitings 719
Reģ: 03.11.2023
chihiro @ 02.04.2024 20:22

Neviens neko netēlo. Es skaidroju pozīciju, atbalstot meiteni, kura pateica, ka viņu aizvainojuši komentāri, ka sievietes, kuras paļaujas uz vīrieša finansēm, ir stulbas.
Ja es būtu mājsaimniece (tagad man nokristu bagātība uz galvas :D), es būtu tā ar maģistra grādu, kura pamet pilnas slodzes darbu, lai pievērstos mājai, sev un uz nepilnu slodzi kaut ko paņemtu tīri prāta asināšanai vai kādiem labiem sabiedrības mērķiem, ne naudas nopelnīšanai. Un?
Problēmas pieņemt, ka cilvēkiem ir dažādas vēlmes un kapacitāte (prāta, enerģijas, līderības, jebkāda) ir tev, ja tev šķiet, ka visas ar degsmi skrien uz darbu, bet tās, kuras neskrien, ir stulbas.

Nepārmetu nevienai mājsaimniecei, par stulbu nesaucu. Muļķīgi liekas akli paļauties uz cita cilvēka naudas maku - bet katram savs!
Vienkārši man, no pieredzes, izklausās, ka sievietes bez darba īsti neķer laukumu kā dzīvo parastie cilvēki. Atrodas diezgan ekskluzīvā statusā un vēl atļaujas citām pārmest, ka "iznieko dzīvi strādājot" utt. Ne jau visas!! Bet liela daļa toč.
Saprotu meiteni, kas te nesen atklāti pateica, ka nejūtas forši, ja viņu sauc par stulbu, vienkārši nestrādā labi atalgotā profesijā, nemāk tik labi bīdīt biznesu, tāpēc vīrs ir pelnītājs. Viss ok, atklāti pasaka un nepušķo visu aiz kaut kādiem vērtīgiem hobijiem.
02.04.2024 20:31 |
 
Reitings 4288
Reģ: 09.05.2023
chihiro @ 02.04.2024 19:21
Manā burbulī modelis, ka sieviete strādā savam priekam, bet vīrietis nes mājās lielo mamutu, strādā. Galvenais, lai sievietei ir arī kaut kādas citas intereses, hobiji, un citi cilvēki, ar kuriem tikties, lai nebūtu tikai māja, vīrs, bērni.
Es vienmēr esmu nekautrīgi atzinusi, ka, ja man būtu iespēja nestrādāt, es to izmantotu un hobijotu vai strādātu kādu mazo slodzi. Man nav sanācis atrast tik turīgu vīrieti, kas mani uzturētu - neesmu mērķtiecīgi tādu meklējusi. Ja viss kopā sakristu (visas iezīmes, kas man svarīgas otrā pusē plus turīgums), tas būtu super, bet ir kā ir, nepieciešamas 2 algas.
Es nesaprotu, kāpēc visām vajag gribēt pelnīt baigo naudu, būt karjeristei un izcelt savu lielo neatkarību. Es domāju, ka ir ok pateikt - es daudz nepelnu vai es nestrādāju, mani uztur vīrs. Protams, kā Lienei Kivičai nolaisties nevajag, bet tas jau ir pavisam kas cits. Arī ar tikai vīrieša algu ģimenē var visu sakārtot tā, lai nenonāktu Lienes situācijā.

Padoms visām sievietēm, kuras uztur vīrs. Mēģiniet kaut vai vīra doto naudu, bet iekrāt atsevišķā kontā. Tāpat arī, kaut ko mācīties, ja iespēja ieguldīt zināšanās, izmācīties kādu papildus profesiju, kaut vai iziet kādus kursikus. Jo, vīrs tiešām var aiziet - vai nu tajā saulē, vai pie citas, vai pats zaudēt darbu. Un jūs paliksiet beigās pie sasistas siles. Ir jāveido uzkrājumi šādiem momentiem. Protams, tā var arī nenotikt, bet neviens negarantē neko. Nav pat garantijas, ka no rīta pamodīsimies. Esiet gudras, izveicīgas un paturiet prātā, kā būtu, ja būtu, kas motivēs jūs sevi pašām nodrošināt nebaltās dienās, ja tādas pienāktu.
02.04.2024 20:46 |
 
Reitings 133
Reģ: 18.07.2023
aauuu @ 02.04.2024 20:46

Padoms visām sievietēm, kuras uztur vīrs. Mēģiniet kaut vai vīra doto naudu, bet iekrāt atsevišķā kontā. Tāpat arī, kaut ko mācīties, ja iespēja ieguldīt zināšanās, izmācīties kādu papildus profesiju, kaut vai iziet kādus kursikus. Jo, vīrs tiešām var aiziet - vai nu tajā saulē, vai pie citas, vai pats zaudēt darbu. Un jūs paliksiet beigās pie sasistas siles. Ir jāveido uzkrājumi šādiem momentiem. Protams, tā var arī nenotikt, bet neviens negarantē neko. Nav pat garantijas, ka no rīta pamodīsimies. Esiet gudras, izveicīgas un paturiet prātā, kā būtu, ja būtu, kas motivēs jūs sevi pašām nodrošināt nebaltās dienās, ja tādas pienāktu.

Jāpadomā arī par sociālajām iemaksām un kas būs pensijas vecumā. Jo šajā jautājumā nu tiešām nevajadzētu paļauties, ka "kaut kā jau saies".
02.04.2024 20:57 |
 
Reitings 1257
Reģ: 25.01.2023
chihiro @ 02.04.2024 19:53

Bet kāpēc ir priekšstats, ka sieviete nedara neko? Kā jau teicu, var strādāt pusslodzi, var iegūt jaunus izglītības grādus, var attīstīt hobijus. Ja sieviete vēlas ieguldīties tikai mājās un bērnos, tad var uztaisīt laulību līgumu vai citādi vienoties par konkrētu mantu sadalījumu, lai nepaliktu ar pliku pakaļu.
Man galvenais iemesls, kāpēc es gribētu strādāt mazāk vai nestrādāt vispār - stress. Labprāt strādātu savā profesijā, bet uz sevi - tādā veidā es nevarētu nopelnīt pietiekami, redzu, kā iet citiem, kas izvēlējušies šādu ceļu. Tādēļ ideālais variants būtu, ja nebūtu jāuztraucas par naudu, bet varētu attīstīties kā un kur vēlos. Tas, kas liek vēlēties šo modeli, ir tas nebeidzamais vāveres ritenis, kur nevis fiziski ir smagi, bet emocionāli.
P.S. Viens no tiem pāriem, kurus pieminēju, ka strādā šāds modelis, ir mani vecāki, laulībā 35 gadus.
Es saprotu tavu nostāju.Bet tiem grādiem nebūs nekādas jēgas,ja viņi vismaz pakāpeniski netiks ieviesti dzīvē,darbībā.Un nebūs pamats zem kājām pašai savs.Neatkarīgs no vīra.Man nav tiesību kādu nosodīt par viņu izvēlēm.Bet ir skumji,ka lasu,ka kāda tiesājas par to ,lai nodrošinātu iepriekšējo dzīves līmeni,kuru pati sev un bērniem nevar nodrošināt,kad lasu,ka ar 2 augstākajām izglītības jāstrādā maksimā ,jo nav pieredzes savā izvēlētajā nozarē,un jāskaita kapeikas.Par to ir skumji.Un tādu stāstu ir daudz vairāk,kā tavu vecāku stāsts.Diemžēl
02.04.2024 21:02 |
 
Reitings 128
Reģ: 28.04.2023
Man vispār šķiet stulbi dzīvē paļauties tikai uz otru. Nu, ka otrs ņems un atrisinās visas problēmas. Šie cilvēki krīzes situācijās aiziet bojā momentā, jo paši nevar neko. Nesen kolēģe stāstīja, ka kaimiņienei nomira vīrs, viņa pat degvielu nemācēja mašīnai pati ieliet, vārtījās zālājā un kliedza kā negudra, jo nezinot kā dzīvos, neko neprot, neko nezina.
02.04.2024 21:17 |
 
Reitings 1229
Reģ: 13.11.2023
Terra Incognita @ 02.04.2024 20:57

Jāpadomā arī par sociālajām iemaksām un kas būs pensijas vecumā. Jo šajā jautājumā nu tiešām nevajadzētu paļauties, ka "kaut kā jau saies".

Zinu pārus, kas nokārto, ka sieviete strādā pie vīrieša darbā, nomaksājot visus nodokļus tieši šo sociālo garantiju dēļ. Vai, piemēram, ir cilvēki, kas netic, ka būs pensijas, tādēļ neiespringst uz to, bet krāj paši. Varianti dažādi.
02.04.2024 21:24 |
 
Reitings 1229
Reģ: 13.11.2023
Subidubi @ 02.04.2024 21:17
Man vispār šķiet stulbi dzīvē paļauties tikai uz otru. Nu, ka otrs ņems un atrisinās visas problēmas. Šie cilvēki krīzes situācijās aiziet bojā momentā, jo paši nevar neko. Nesen kolēģe stāstīja, ka kaimiņienei nomira vīrs, viņa pat degvielu nemācēja mašīnai pati ieliet, vārtījās zālājā un kliedza kā negudra, jo nezinot kā dzīvos, neko neprot, neko nezina.

Ja sieviete vārtās pa zemi un kliedz, tad izklausās, ka sievietei nepieciešama psiholoģiska palīdzība, ne ņirgāšanās.
02.04.2024 21:25 |
 
Reitings 1229
Reģ: 13.11.2023
Kenty @ 02.04.2024 21:02
Es saprotu tavu nostāju.Bet tiem grādiem nebūs nekādas jēgas,ja viņi vismaz pakāpeniski netiks ieviesti dzīvē,darbībā.Un nebūs pamats zem kājām pašai savs.Neatkarīgs no vīra.Man nav tiesību kādu nosodīt par viņu izvēlēm.Bet ir skumji,ka lasu,ka kāda tiesājas par to ,lai nodrošinātu iepriekšējo dzīves līmeni,kuru pati sev un bērniem nevar nodrošināt,kad lasu,ka ar 2 augstākajām izglītības jāstrādā maksimā ,jo nav pieredzes savā izvēlētajā nozarē,un jāskaita kapeikas.Par to ir skumji.Un tādu stāstu ir daudz vairāk,kā tavu vecāku stāsts.Diemžēl

Tikpat skumji ir stāsti par to, ka vecāki nevelta laiku saviem bērniem, jo strādā, par izdegšanu, par nenovērtēšanu no darba devēja puses utt.
Katram dzīves modelim sava ēnas puse.
02.04.2024 21:28 |
 
Reitings 165
Reģ: 18.12.2023
gardaakuuka @ 01.04.2024 18:52
Vai kāda zina ar ko nodarbojas Anete Šteina , lai dzīvotu tādu dzīvi? Izskatās ka ir brīva,pati sevi uztur bet nu dzīvo ka miljonāre
viņa ir PMU artiste. Bet vai ar to var nopelnīt tik daudz kā viņa rāda.. diezvai... Varbūt vecāki turīgi? Cik viņai ir kkur 30+? Viss jau būtu smuki, bet tās tik briesmīgi ataugušās matu saknes visu rich lifestyle sabojā
02.04.2024 21:36 |
 
Reitings 719
Reģ: 03.11.2023
Varone1 @ 02.04.2024 21:36
viņa ir PMU artiste. Bet vai ar to var nopelnīt tik daudz kā viņa rāda.. diezvai... Varbūt vecāki turīgi? Cik viņai ir kkur 30+? Viss jau būtu smuki, bet tās tik briesmīgi ataugušās matu saknes visu rich lifestyle sabojā

var vispār diezgan froši nopelnīt, ja klientu daudz
02.04.2024 21:47 |
 
Reitings 154
Reģ: 24.01.2024
Man vienigajai liekas, ka Andza visu laiku chiikst? Venden konkurss - slikti, Dysons slikti, tikai tas nekas, ka lielakiem gruziem naak klaat cits uzglais, ne jau paklaja....
02.04.2024 21:53 |
 
Reitings 2739
Reģ: 05.09.2023
Es varu teikt tikai vienu - muļķiem muļķu problēmas. Ja nav prātiņa parūpēties par sevi, tad nekādi garum garie palagi te nevienai neko nemainīs. Lai tik kliedz un vārtās pa zemi. Nav ko pieķēdēties vīrietim pie kājas kā smagam akmenim ar sapni par vieglu dzīvi. Tādas nav. Vismaz ne ilgtermiņā.
02.04.2024 21:57 |
 
Reitings 65
Reģ: 02.11.2023
Marimar @ 02.04.2024 21:53
Man vienigajai liekas, ka Andza visu laiku chiikst? Venden konkurss - slikti, Dysons slikti, tikai tas nekas, ka lielakiem gruziem naak klaat cits uzglais, ne jau paklaja....

Andžai ir pēcdzemdību periods, kurā viņa nemāk apstāties un pasaudzēt sevi. Tikai turpina visur skriet. Nav jābrīnās, ka viss ir slikti. Un nav jābrīnās, ka būs vēl sliktāk.
02.04.2024 22:08 |
 
Reitings 1229
Reģ: 13.11.2023
SarmaD @ 02.04.2024 21:57
Es varu teikt tikai vienu - muļķiem muļķu problēmas. Ja nav prātiņa parūpēties par sevi, tad nekādi garum garie palagi te nevienai neko nemainīs. Lai tik kliedz un vārtās pa zemi. Nav ko pieķēdēties vīrietim pie kājas kā smagam akmenim ar sapni par vieglu dzīvi. Tādas nav. Vismaz ne ilgtermiņā.

Sērot par mirušo vīru un no tā neadekvāti izturēties var arī strādājošas sievietes, ja kas.
02.04.2024 22:11 |
 
Reitings 1257
Reģ: 25.01.2023
chihiro @ 02.04.2024 21:28

Tikpat skumji ir stāsti par to, ka vecāki nevelta laiku saviem bērniem, jo strādā, par izdegšanu, par nenovērtēšanu no darba devēja puses utt.
Katram dzīves modelim sava ēnas puse.
Bet ne tikai mammām vajag laiku ar bērniem,bet arī tētiem,cik viņiem tas laiks atliek,ja strādā visu laiku🤔
02.04.2024 22:20 |
 
Reitings 719
Reģ: 03.11.2023
Kenty @ 02.04.2024 22:20
Bet ne tikai mammām vajag laiku ar bērniem,bet arī tētiem,cik viņiem tas laiks atliek,ja strādā visu laiku?

Nu tieši tā..
02.04.2024 22:22 |
 
Reitings 1229
Reģ: 13.11.2023
Kenty @ 02.04.2024 22:20
Bet ne tikai mammām vajag laiku ar bērniem,bet arī tētiem,cik viņiem tas laiks atliek,ja strādā visu laiku?

Es zinu arī vienu ģimeni, kur sieviete strādā un vīrietis uzņēmies lomu rūpēties par bērniem un māju. Katram savs ģimenes modelis, kurš liekas pieņemams. Es nevienā brīdī neteicu, ka kāds ģimenes modelis nav ok, bet atšķaidīju viedokļus, citādi te lasot tiešām visas šķiet kā baigās karjeristes un ir prieks, ka vismaz viena lietotāja atzinās, ka viņa nav.
02.04.2024 22:27 |
 
Reitings 2739
Reģ: 05.09.2023
chihiro @ 02.04.2024 22:11

Sērot par mirušo vīru un no tā neadekvāti izturēties var arī strādājošas sievietes, ja kas.

Es arī būtu diezgan nepieskaitāma, ja man vistuvākais aizietu. Bet ne tapēc, ka neprastu degvielu mašīnā ieliet un spuldzi ieskrūvēt.
02.04.2024 22:30 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits