IetekMeļu tops

 
Reitings 38
Reģ: 23.12.2018
Nu meičukiņi ??? to kādai vajadzēja izdarīt! ?
Šeit par visām ieteklmelēm + un -
vegānēm, nevegānēm, resnām un sportistēm
28.10.2019 18:36 |
 
Reitings 9820
Reģ: 19.09.2023
Apple of my eye @ 07.12.2023 23:39

Tu visu labi pateici, piekrītu katram teikumam.
Vispār šeit izvērtās labas tēmas, par kurām nebiju īpaši domājusi (jo man bērnu nav):
1) VAI UN KO BĒRNS ATCERAS NO AGRAS BĒRNĪBAS.
Es pati atceros reāli tikai no ~5, pat 6 gadiem, pirms tam - tikai dažas epizodes. No otras puses, viss jau tāpat paliek zemapziņā.
2) VAI HARDCORE CEĻOŠANA UN BIEŽA VIDES MAIŅA BĒRNAM NERADA PĀRLIEKU LIELU STRESU.
Pati uz sevi zinu, ka pirms dažiem gadiem ceļoju tā, ka nedēļām biju uz riteņiem, šķērsoju daudzas valstis un katru dienu mainīju naktsmītni (no rīta pat nezinot, kur nonākšu vakarā), turpretim tagad man tāda ceļošana izraisītu baigo stresu un vajag mazliet nobāzēties, tāpēc, ja braucu, tad uz ilgāku laiku (uz vairākiem mēnešiem vienā vietā).
Nu, un bērnam dažu gadiņu vecumā jau nav pilnvērtīgas iespējas saprast, izlemt un paust, cik bieži un kā viņam patīk ceļot.

Es saviem bērniem redzu, ka tā īsti neatceras, bet ja ir daudz bildes, tad it kā sāk atcerēties.
07.12.2023 23:52 |
 
Reitings 9820
Reģ: 19.09.2023
sinddyy @ 07.12.2023 22:30

Tu tā raksti, it kā plunčāties baseinā un ieraudzīt dzīvniekus (haloo, arī pie mums ir zoo) būtu nezin kāda baigā ekstra . ;))) Nē, nu katram savs, bet bērnam pilnībā vienalga plunčājas sava dārza vai savas valsts spa vai akvaparka baseinā, vai arī tas pats notiek ārpus LV robežām. Bērna redzesloks ir aprobežots, viņš priecājas par ūdeni, vienalga, kur tas ūdens prieks ir. Tāpat kā zvēri zoo, nu vienalga ziloni ieraudzīs Lv zoo vai Spānijas Zoo. Zilonis ir un paliek zilonis. Cita lieta, ja akcentēti rāda to, kas Latvijā nav, nevis banāli plunčāties akvaparkā pie hoteļa.

Vēl ne mazāk svarīgi ir kā jūtas vecāki. Jā bērnam ir vienalga kurā lokācijā ir baseins, bet ja mamma ir pārlaimīga, jo atrodas Turcijā, Ēĝiptē, utt. tad arī bērns tur jutīsies labāk.
07.12.2023 23:58 |
 
Reitings 405
Reģ: 14.01.2020
Pastāv tāds uzskats, ka personības dzimst tad, kad cilvēks sāk sevi atcerēties. Vidēji ap 3 g.vecumu. Un personības attīstības svarīgākais posms ir pirmie 7 dzīves gadi. Un jo vairāk iespaidu šajā laikā, jo daudzpusīgāka attīstība. Ne visas ietekmes mēs apzināmies. Bet laimīgu vecāku klātbūtne un attiecības galīgi nav mazsvarīgas. Tāpēc, vecāki, ceļojiet un piepildiet sevi, jo caur sevi jūs piepildīsies savus bērnus!
Mēs ar bērniem ceļojam kopš viņu mazotnes, viņiem patīk ceļot ar mums arī tagad pusaudžu vecumā, mums ir labs kontakts un interesanti kopā pieredzēt pasauli. Ceļošana kopā ir ģimenes saliedēšanās pasākums. Nevar ceļot pa pasauli, ceļojiet pa Latvijju, brauciet un laukiem, mežiem, jūru, bet kopā radiet sajūtas un tas vienmēr nāks par labu gan ģimenei, gan bērnu attīstībai.
08.12.2023 00:19 |
 
Reitings 7632
Reģ: 16.02.2021
Maija Rozīte ir skaista sieviete, bet tā gorīšanās minikleitā instagram reels ir pilnīgi lieka un daļu šī skaistuma atņem 🤦‍♀️ kāpēc tik skaistai sievietei, mammai jāuzstellē kamera un muļķīgi jāgoras un tas vēl jāpublicē? Viņa pie tam ir publiska persona, pat dj, kura dabū uzmanību tāpat gan tv, gan pasākumos. Liekas, ka viņai varētu būt problēmas ar pašvērtējumu.
08.12.2023 00:29 |
 
Reitings 560
Reģ: 09.06.2023
Neizlasīju visus komentārus, bet, ļoti nepareizi uzskatīt, ka bērnam nekas nav vajadzīgs, ja jau viņš to it kā neatceras. It kā daudzas taču šeit ir mammas, un bieži esmu redzējusi komentārus jādara tā, bet ne tā, taču daži viedokli nošokē.
Vai mammas Jūs saviem bērniem neko nedāvināt pirmajā dzimšanas dienā, jo kāda jēga? Bērns tāpat neko neatceras
Apsveicu, jūs bērnam rādat sajūtu, ka priekš viņa necenšas, nenovērtē viņu. Tas pat ir ar ceļojumiem, protams, nevērtēšu ceļojuma galamērķus, bet tie, kas bērniem kopš dzimšanas rada apkārt veselīgu un attīstošu vidi, tie bērni sev jau tad ieliek zemapziņā, kas ir kas. Padomājiet pašas pie sevis, kādu atmosfēru jūs atceraties no bērnības, visticamāk, jums galvā būs spilgtas dažas epizodes, bet tas ir ielicis jums zemapziņa daudz svarīgu lietu, kuras jūs pavada līdz pat šim laikam. Atcerieties, ka visa sakne vienmēr ir meklējama bērnībā.
08.12.2023 00:33 |
 
Reitings 560
Reģ: 09.06.2023
Bērnība ir kaut kas tāds, ko tikai jūt, tā ir atmosfēra, tā ir zemapziņā dziļi iestrādājusies sajūta, bērnība it kā bija, bet tomēr mēs tiem faktiem, kas tur risinājās, it kā pat neticam. Mēs bērnību jūtam. Vai mums bija tur droši? Vai mūs tur novērtēja? Tā mēs veidosim pamatus vēlāk, pieaugušo dzīvē. Tāpēc es uzskatu, ka bērniem ir jādod viss tas labākais, drošākais un interesantākais
Bērns neatceras - nav arguments
08.12.2023 00:38 |
 
Reitings 405
Reģ: 14.01.2020
Mercury6 @ 08.12.2023 00:29
Maija Rozīte ir skaista sieviete, bet tā gorīšanās minikleitā instagram reels ir pilnīgi lieka un daļu šī skaistuma atņem ?‍♀️ kāpēc tik skaistai sievietei, mammai jāuzstellē kamera un muļķīgi jāgoras un tas vēl jāpublicē? Viņa pie tam ir publiska persona, pat dj, kura dabū uzmanību tāpat gan tv, gan pasākumos. Liekas, ka viņai varētu būt problēmas ar pašvērtējumu.

Kaut kāds iztrūkums jau ir. Un stils tāds borings, iestrēdzis kaut kur. Cik vien viņu atceros, tā stingri pieglauztiem matiem, miņukiem, tāds kaut kas nenobriedis līdz galam. Bet tādus nenobriedušos daudz instagrameros var sazīmēt. Vasiļevska Krasivaja ar visām savām izpausmēm tai skaitā.
08.12.2023 01:01 |
 
Reitings 486
Reģ: 07.04.2022
Elizabeteeee @ 08.12.2023 00:33
Neizlasīju visus komentārus, bet, ļoti nepareizi uzskatīt, ka bērnam nekas nav vajadzīgs, ja jau viņš to it kā neatceras. It kā daudzas taču šeit ir mammas, un bieži esmu redzējusi komentārus jādara tā, bet ne tā, taču daži viedokli nošokē.
Vai mammas Jūs saviem bērniem neko nedāvināt pirmajā dzimšanas dienā, jo kāda jēga? Bērns tāpat neko neatceras
Apsveicu, jūs bērnam rādat sajūtu, ka priekš viņa necenšas, nenovērtē viņu. Tas pat ir ar ceļojumiem, protams, nevērtēšu ceļojuma galamērķus, bet tie, kas bērniem kopš dzimšanas rada apkārt veselīgu un attīstošu vidi, tie bērni sev jau tad ieliek zemapziņā, kas ir kas. Padomājiet pašas pie sevis, kādu atmosfēru jūs atceraties no bērnības, visticamāk, jums galvā būs spilgtas dažas epizodes, bet tas ir ielicis jums zemapziņa daudz svarīgu lietu, kuras jūs pavada līdz pat šim laikam. Atcerieties, ka visa sakne vienmēr ir meklējama bērnībā.

Nepārspīlē. 1. Dzimšanas dienas dāvanas un ballīte ir tikai un vienīgi vecāku untums. Arī es tās ballītes veidoju un dāvanas dāvināju, bet es apzinos, ka tas vajadzīgs ir man! Tam 1gadniekam ir vajadzīgs miers un rutīna, nevis balonu kalni, fancy izrotāti galdi un daudz ciemiņu ar dāvanām, kuras tāpat tas bebuks neuztver. Tā reāli bērns sāk apzināties Dzimšanas dienu no 3 gadiem. Pirms tam tas ir kaut kas abstrakts. Tāpēc man liekas tomēr nav jāpārvērtē 1 gadnieka un 2 gadnieka attīstību. Tas nav tas pats kā ballītes un ceļojumi jau kaut vai 5+ vecumā un vēl foršāk 7-8+.
Savu 1. un 2. gadu bērns neatceras! Jā, mēs rādām foto, video un tā viņš redz, kas ar viņu notika, bet tas nav tas pats kā pašam atcerēties un sajust tās piedzīvotās emocijas! Īstas bērnības atmiņas tā pa īstam rodas ap 5 gadiem. Pirms tam no 3 līdz 5 gadiem tās ir fragmentāras. Bet vēl pirms 3 gadiem to praktiski kā nav. Runāju tieši par dabisko atmiņu, nevis to, ko mēs rādam ar foto un video palīdzību.
08.12.2023 01:02 |
 
Reitings 486
Reģ: 07.04.2022
Ap 3 gadu vecumu tās atmiņas ir ļoti atrautas un fragmentāras, bērns var piesieties kādam nenozīmīgam sīkumam, kaut vai tam, kādā krāsā bija kurpju šņorītes vai kāds zīmējums uz džemperīša, bet neatcerēties to lielo ūdenkritumu ceļojumā vai kamieli. Tāpēc tas viss ir ļoooti pārspīlēts par tik maziņu bērnu mētāšanu pa pasauli postulējot, ka tas ir sazin kāds ieguldījums personībā un redzeslokā. Visam jānotiek pakāpeniski. Būs bērnam tie vismaz 5+ gadi, vai vēl labāk 7+, tad arī vediet pa pasauli izzināt kultūras un vēsturi! Un es nesaku, ka vispār jāsēž būrī, 1x gadā aizceļot man liekas normāli, nu lab, 2x ja baigi kādu gadu prasās. Bet ir jau tādas, kuras kā uz īleņa sēž, katru sezonu kaut kur močī. Nav tas labi maziņa bērna psihoemocionālai labsajūtai.
08.12.2023 01:21 |
 
Reitings 554
Reģ: 25.01.2023
Apple of my eye @ 07.12.2023 14:57

Šo pat nebiju iedomājusies, ka “ideālās” formas īpašniece Oļa dzīvo uz steroīdiem.
Tāpat kā Pauliņa. Tik uzčinī bezcukura snikera kūku un skaitās veselīgā dzīvesveida karognesēja :D

Oļai pat asins tests nav jātaisa, tur uz skata viss ir diezgan skaidrs, ka patīk farmācija. Vīriņš varbūt arī to sagādā, ne tikai balto kafiju. ar anaboliķiem varot labi nopelnīt :)
Par Paulu nezinu, nesekoju, bet tas saraksts ar meičāk kuras lieto anaboliskos un taisa visādus tievēšanas un kačāšanās maratonus varētu būt diezgan garšs
08.12.2023 07:02 |
 
Reitings 14710
Reģ: 29.08.2022
Žēl, ka te dažas neatceras neko no savas bērnības. Lūk, es biju tas “nelaimīgais” bērns, ko vecāki ņēma līdzi ceļojumos no 3 gadu vecuma. Atceros diezgan labi to pirmo ceļojumu, lai gan vecāki nav baigi daudz stāstījuši vai bildes rādījuši. Mamma pat bija šokā, kad es viņai stāstīju visu, ko atceros.
Es vispār daudz atceros no bērnības (2-7 gadiem), savukārt, manā draugu lokā ir cilvēki, kas vispār neatceras neko, kas bijis pirms 6 gadu vecuma. Katrs bērns ir SAVĀDĀKS. Vienam tas ceļojums būs bērnības highlight, otrs pat neko neatcerēsies. Ja vecāki tā grib, var atļauties un tas dara viņus laimīgus, bērnus var vest ceļojumos (ar mēru), taisīt milzīgas dzimšanas dienas, dāvināt dārgas dāvanas.
Vienmēr dzīvē būs cilvēki, kas varēs visu to atļauties un darīs. Kāda jēga nosodīt? No tā labāk palika? Bērns jau nu neizaugs sliktāks, ja viņu aizvedīs kādā ceļojumā.
P.S. Negribās jau te nevienam “ieknābt”, bet no manas pieredzes - no tiem, kas man apkārt klukst “ko tu vari visu laiku braukt kaut kur” vai “kūrorti ir stulbi”, 90% ir cilvēki, kuri savu kāju nav ārpus LV spēruši. Tā kā laikam skaudība dara savu 🤷🏼‍♀️
08.12.2023 07:27 |
 
Reitings 554
Reģ: 25.01.2023
Juta Kupris
nu muldat vēl, ka dēļ USA pilsonības precējās.
tur tiešām jāmīl, lai pieņemtu to uzvārdu!!!!
08.12.2023 09:38 |
 
Reitings 2147
Reģ: 10.09.2021
Interesanti par ko Danenbergsone runa? Atgadiniet, pirms gadiem nebija ta, ka Danenbergsone ar Nimani saka chupoties un tad chusss, draudziba pazuda? Un tagad abas viena pasakuma vakar bijusas 😁
08.12.2023 10:24 |
 
10 gadi
Reitings 9790
Reģ: 15.03.2012
Valdet @ 08.12.2023 10:24
Interesanti par ko Danenbergsone runa? Atgadiniet, pirms gadiem nebija ta, ka Danenbergsone ar Nimani saka chupoties un tad chusss, draudziba pazuda? Un tagad abas viena pasakuma vakar bijusas ?

Santa.armani nav Nīmane
08.12.2023 10:33 |
 
Reitings 2147
Reģ: 10.09.2021
Nee, to nebiju domajusi. Vinas katra ar savam draudzenem aizgaja, bet viena pasakuma bija.
08.12.2023 10:41 |
 
Reitings 1960
Reģ: 25.06.2023
cmykk @ 08.12.2023 09:38
Juta Kupris
nu muldat vēl, ka dēļ USA pilsonības precējās.
tur tiešām jāmīl, lai pieņemtu to uzvārdu!!!!

Ja ļoti grib dzīvot usa, tad tāds fakts - kāds ir tavs uzvārds, ir galīgi pie dirsas.
Kad USA, apkārt staigā cilvēki ar vārdu Dick vai uzvārdu Ass, tas viņiem normāli, pat nesaprastu, ko tas Kupris nozīmē.
08.12.2023 10:49 |
 
Reitings 2796
Reģ: 05.09.2023
EsRedzējuKa @ 08.12.2023 10:49

Ja ļoti grib dzīvot usa, tad tāds fakts - kāds ir tavs uzvārds, ir galīgi pie dirsas.
Kad USA, apkārt staigā cilvēki ar vārdu Dick vai uzvārdu Ass, tas viņiem normāli, pat nesaprastu, ko tas Kupris nozīmē.

Ir tāds uzņēmums Dicksons. Visiem pilnīgi vienalga.
08.12.2023 10:53 |
 
Reitings 1381
Reģ: 13.11.2023
Sebii @ 08.12.2023 07:27
Žēl, ka te dažas neatceras neko no savas bērnības. Lūk, es biju tas “nelaimīgais” bērns, ko vecāki ņēma līdzi ceļojumos no 3 gadu vecuma. Atceros diezgan labi to pirmo ceļojumu, lai gan vecāki nav baigi daudz stāstījuši vai bildes rādījuši. Mamma pat bija šokā, kad es viņai stāstīju visu, ko atceros.
Es vispār daudz atceros no bērnības (2-7 gadiem), savukārt, manā draugu lokā ir cilvēki, kas vispār neatceras neko, kas bijis pirms 6 gadu vecuma. Katrs bērns ir SAVĀDĀKS. Vienam tas ceļojums būs bērnības highlight, otrs pat neko neatcerēsies. Ja vecāki tā grib, var atļauties un tas dara viņus laimīgus, bērnus var vest ceļojumos (ar mēru), taisīt milzīgas dzimšanas dienas, dāvināt dārgas dāvanas.
Vienmēr dzīvē būs cilvēki, kas varēs visu to atļauties un darīs. Kāda jēga nosodīt? No tā labāk palika? Bērns jau nu neizaugs sliktāks, ja viņu aizvedīs kādā ceļojumā.
P.S. Negribās jau te nevienam “ieknābt”, bet no manas pieredzes - no tiem, kas man apkārt klukst “ko tu vari visu laiku braukt kaut kur” vai “kūrorti ir stulbi”, 90% ir cilvēki, kuri savu kāju nav ārpus LV spēruši. Tā kā laikam skaudība dara savu ??‍♀️

Manuprāt, iebildumi ir pret to augstprātīgo attieksmi, ko lieliski parādi savā P.S. tekstā un šādu attieksmi pauž gandrīz visas, kuras uzskata, ka ar bērnu jāceļo.
Es uzskatu, ka ceļošana ar bērnu ir vecākiem, jo bērns patiešām neko vai maz no tā iegūst. Jo īpaši, ja tie ir all incluse ceļojumi - tad jau vēl vairāk vienalga, kurā valstī tas baseins ar animatoru atrodas.
Tomēr es nedomāju, ka vecākiem ir jāsēž mājās bērna dēļ, tādēļ atbalstu ceļošanu ar bērniem. Ja pāris līdz tam ir rāpies pa kalniem, tad loģiski turpinās to arī pēc bērna dzimšanas. Un tas ir forši, augs aktīvs bērns.
Citi vecāki savus hobijus var īstenot Latvijā vai varbūt viņiem vispār nav hobiju un tas viss ir ok, nav saprotama tā augstprātīgā attieksme, vēlme iekost un tas pārsvarā nāk no dižajām ceļotajām.
Es pati bērnībā dzīvojos pa 2 valstīm, bet sevi tā ļoti atceros un apzinos tikai no 1.kl. Līdz tam ir visādu notikumu atmiņas, jā, arī ceļojumu - tam ļoti palīdz bildes, video. Bet tāpat zem 3 gadiem ir melna bilde man, it kā tā video nebūtu es. Jocīgi, kā atmiņas strādā.
08.12.2023 10:57 |
 
Reitings 3339
Reģ: 23.01.2022
Kenty @ 07.12.2023 18:16
Nu viņa kadu laiku atpķal teica par plakstiņiem,kamer netraucē redzēt, operāciju neapsver vēlāk varbūt.plakstiņi ,kad ir par smagu un krit pāri acim tiešam var ietekmēt acis,lieka slodze,tā pat isti nav estētika,bet vajadzība

Slikti manu komentāru lasīji, jo es neesmu pret operācijām. Es esmu PRET nepārtrauktu domu maiņu. Ja tu esi persona, kura ir ietekmelis, turklāt tik kategorisks, cik Anete, tad esi bišku savās domās pastāvīgāks. Vai arī izslēdz savu kategoriskumu. 50 gados tā kā būtu tas jāprot.
08.12.2023 10:59 |
 
Reitings 1381
Reģ: 13.11.2023
sinddyy @ 08.12.2023 01:21
Ap 3 gadu vecumu tās atmiņas ir ļoti atrautas un fragmentāras, bērns var piesieties kādam nenozīmīgam sīkumam, kaut vai tam, kādā krāsā bija kurpju šņorītes vai kāds zīmējums uz džemperīša, bet neatcerēties to lielo ūdenkritumu ceļojumā vai kamieli. Tāpēc tas viss ir ļoooti pārspīlēts par tik maziņu bērnu mētāšanu pa pasauli postulējot, ka tas ir sazin kāds ieguldījums personībā un redzeslokā. Visam jānotiek pakāpeniski. Būs bērnam tie vismaz 5+ gadi, vai vēl labāk 7+, tad arī vediet pa pasauli izzināt kultūras un vēsturi! Un es nesaku, ka vispār jāsēž būrī, 1x gadā aizceļot man liekas normāli, nu lab, 2x ja baigi kādu gadu prasās. Bet ir jau tādas, kuras kā uz īleņa sēž, katru sezonu kaut kur močī. Nav tas labi maziņa bērna psihoemocionālai labsajūtai.

Piekrītu. Man atmiņas par notikumiem ārzemēs ap to vecumu tādas kā - tur bija brūns mazs suns, viņš bija mīļš, es viņu glaudīju. 😀
08.12.2023 11:06 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits