IetekMeļu tops

 
Reitings 38
Reģ: 23.12.2018
Nu meičukiņi ??? to kādai vajadzēja izdarīt! ?
Šeit par visām ieteklmelēm + un -
vegānēm, nevegānēm, resnām un sportistēm
28.10.2019 18:36 |
 
Reitings 405
Reģ: 14.06.2023
Elizabeteeee @ 23.07.2023 22:31
Neiedziļināšos katra speciālitātē šobrīd, ir medicīniskā izglītība, ir izieti kursi tikai vai kas vēl. Bet tomēr mani diezgan lielā mērā mulsina šis kults “pašpasludināti speciālisti”, domāju, ka tā ir cīņa ar neko. Ir tikai labi speciālisti un ir slikti, un ir tādi, kuriem derētu vēl ko piemācīties klāt acīmredzami.
Man liekas, ka kopumā meklēt un analizēt, ko kā kurš strādā ir bezjēdzīgs darbs, cilvēki, kuri meklēs attiecīgi sev speciālistu, ārstu vai citas nozares, tāpat varēs izvērtēt priekš sevis. Godīgi, man uz aci jau skaidrs tāpat, pie kura ir vērts iet, un pie kā nē. Man būtu slinkums veikt šādu izmeklēšanu, ja vien man par to labi nemaksātu.

Ja runājam par auzu putru, tad domāju, ka nevienam nekas slikts nenotiks, ja ticēs vienai vai otrai versijai. Manuprāt, nav ētiski, ja šī ārste savus kursus reklamē balstoties uz tikai daļēji patiesu informāciju, bet nu labi.
Īstās problēmas rodas tad, kad tēmas kļūst nopietnas (piemēram, Coral club apgalvojis, ka viņu uztura bagātinātāji var izārstēt autismu un onkoloģiju. Viņi jau arī ne tikai pārdod, bet iesaista citus kā jau MLM) un cilvēks domā - nu jā, viņai ir ārsta grāds, tad jau laikam zinoša. Ne visi cilvēki saprot, kam ticēt un var teikt, ka paši vainīgi, bet tomēr no to cilvēku puses, kas ir ārsti vai uzdodas par ārstiem, tas nav ētiski. Es domāju, ka izgaismot šīs tēmas un cilvēkus ir sabiedrībai noderīgs darbs.
Nav runa tikai par Spriņģi, to dara arī citi cilvēki, piemēram, senāk Aizliegtajam paņēmienam bija sižets par psihologiem, kuri nav Latvijā sertificēti, un kuru sniegtā palīdzība (AP gāja uz vizītēm) bija apšaubāma, ka tas varētu kādam kaitēt.
24.07.2023 00:20 |
 
Reitings 2260
Reģ: 11.10.2022
par to vinas valodu tas dakteres.Bet tapec ari krievi negrib macities latviesu valodu,ja sita nodirs.Es ar esmu redzejusi ka smejas agrak par vienu manu draudzeni,kad centas runat latviski.Vairs pec tam necentas un sobrid neko nemak.Ta ka nav ko tagad parmest kapec Latvija tik daudz krivu,kas nemak valodu.Ta lielakoties ir latviesu vaina.
24.07.2023 06:37 |
 
10 gadi
Reitings 178
Reģ: 29.01.2009
"Es esmu Mārtiņš Bidiņš - PRECISION NUTRITION 1. un 2. līmeņa sertificēts Uztura treneris. Šobrīd studēju GIRLS GONE STRONG - pasaulē vienīgajā universitātes līmeņa kursā par sieviešu uzturu un veselību."
Man jau šķiet,ka tomēr Bidiņš ir zinošāks šajā jomā par uzturu.
24.07.2023 08:40 |
 
10 gadi
Reitings 133
Reģ: 17.07.2012
pepija @ 24.07.2023 06:37
par to vinas valodu tas dakteres.Bet tapec ari krievi negrib macities latviesu valodu,ja sita nodirs.Es ar esmu redzejusi ka smejas agrak par vienu manu draudzeni,kad centas runat latviski.Vairs pec tam necentas un sobrid neko nemak.Ta ka nav ko tagad parmest kapec Latvija tik daudz krivu,kas nemak valodu.Ta lielakoties ir latviesu vaina.

A kā būtu ja SEVI CIENOŠA ārste,medicīnas zinātņu doktore,kas strādā un dzīvo Latvijā gribētu iemācīties beidzot normāli rakstīt latviski? Hm?
Būtu saviem kursikiem piesaistījusi nevis debiloīdu Armaņevu,bet kādu valodnieku,lai pamāca pareizrakstību, kursa dalībniecēm arī noderētu!
24.07.2023 08:52 |
 
Reitings 4955
Reģ: 23.08.2022
pepija @ 24.07.2023 06:37
par to vinas valodu tas dakteres.Bet tapec ari krievi negrib macities latviesu valodu,ja sita nodirs.Es ar esmu redzejusi ka smejas agrak par vienu manu draudzeni,kad centas runat latviski.Vairs pec tam necentas un sobrid neko nemak.Ta ka nav ko tagad parmest kapec Latvija tik daudz krivu,kas nemak valodu.Ta lielakoties ir latviesu vaina.

ko tu tur murgo? to nevar salīdzināt ar "viena draudzene centās runāt" ar dr Janovsku, kura dzīvo un studējusi Latvijā. man arī kauns, ka ārsts var tik slikti gramatiski rakstīt (nav runa par to, ka ārsts būtu kaut kāds pārcilvēks, bet tomēr tās ir elementāras lietas. studējot arī vairāki darbi jāraksta, tad nu rodas jautājums, kā tad tos uzraksta?) nav jau runa tikai par komatu kļūdām, bet tādu paviršību sit cauri - iztrūkstošie burti, uz klavietūras nospiedušies blakus burti utt. gandrīz katrā teikumā. manuprāt, tas parāda attieksmi :)
ja vēlas veidot reprezentatīvu sociālo platformu tad pareizrakstība ir ļoti svarīga, ok, ja pašai nesanāk, tad var nolīgt kādu, kas rediģē tekstus utml. bet jā, tur attieksme - augstprātība, iedomība, ķip "gudrā, skaistā daktere" imidžs. tik fake
24.07.2023 10:01 |
 
Reitings 326
Reģ: 25.01.2021
slinkumins @ 24.07.2023 08:40
"Es esmu Mārtiņš Bidiņš - PRECISION NUTRITION 1. un 2. līmeņa sertificēts Uztura treneris. Šobrīd studēju GIRLS GONE STRONG - pasaulē vienīgajā universitātes līmeņa kursā par sieviešu uzturu un veselību."
Man jau šķiet,ka tomēr Bidiņš ir zinošāks šajā jomā par uzturu.

Nu ja, nu ja. RSU PhD pag klāt nestāv mistiskām neakreditētām programmām kā GIRLS GO STRONG. Izklausās varen zinātniski un nopietni
24.07.2023 10:05 |
 
Reitings 1960
Reģ: 04.01.2022
Derisa @ 24.07.2023 10:05

Nu ja, nu ja. RSU PhD pag klāt nestāv mistiskām neakreditētām programmām kā GIRLS GO STRONG. Izklausās varen zinātniski un nopietni

Cik zinu, šāda tipa “akteditētajās iestādēs” diplomu saņem visi bez izņēmuma, kas iemaksājuši pilnu apmācību summu. Kursiki.
24.07.2023 10:32 |
 
Reitings 144
Reģ: 18.07.2023
Uzskatu to par diezgan nopietnu problēmu, ka soctīklu vidē par veselības tēmu ļoti bieži parādās visādi pārspīlējumi - praktiski jebkura ikdienišķa lieta tiek pasniegta tā, it kā tūlīt tev izraisīs vēzi, nograus hormonus, izsauks apokalipsi tavā gremošanas sistēmā u.c., atsaucoties uz it kā zinātnisku informāciju, bet, ja tos avotus - ja tādi vispār norādīti - patiešām palasa, tad paveras pavisam cita, daudz mazāk trauksmaina aina. Ir ļoti jāvērtē, kādai informācijai ticēt. Šāda satura izplatītāji dabū savus klikšķus un engagement, bet tā patērētājiem tas tikai vairo trauksmi un neiedod nekādu jēdzīgu informāciju.
Līdzīgi kā clean beauty apps, kuras vienu brīdi daudzi lietoja un šausminājās, cik briesmīgi ir visi produkti, līdz atklājās, ka tās aplikācijas ir neprecīzas (piemēram, jebkurus konservantus pasludina par sliktiem, un attiecīgi "labie produkti" ir tādi, ko var uzglabāt varbūt trīs mēnešus) un labos reitingus tajās var nopirkt. Veselība ir sarežģīta tēma, nav viegli pašam izlasīt un saprast pētījumus, ja esi nespeciālists. Un tas nodara lielu kaitējumu, ja speciālists izvelk no pētījumiem to, kas tur faktiski nemaz nav rakstīts (kā tas, cik saprotu, ir noticis Janovskas un auzu gadījumā) vienkārši tāpēc, ka ar tādu saturu var celt sev engagement.
24.07.2023 10:55 |
 
Reitings 72
Reģ: 10.09.2019
Un nav jau uzspēlēti "kur jūs ieteiktu svinēt dzimšanas dienu" lūdzas sadarbības... 😀
24.07.2023 11:21 |
 
Reitings 560
Reģ: 09.06.2023
Uvavy @ 24.07.2023 00:20

Ja runājam par auzu putru, tad domāju, ka nevienam nekas slikts nenotiks, ja ticēs vienai vai otrai versijai. Manuprāt, nav ētiski, ja šī ārste savus kursus reklamē balstoties uz tikai daļēji patiesu informāciju, bet nu labi.
Īstās problēmas rodas tad, kad tēmas kļūst nopietnas (piemēram, Coral club apgalvojis, ka viņu uztura bagātinātāji var izārstēt autismu un onkoloģiju. Viņi jau arī ne tikai pārdod, bet iesaista citus kā jau MLM) un cilvēks domā - nu jā, viņai ir ārsta grāds, tad jau laikam zinoša. Ne visi cilvēki saprot, kam ticēt un var teikt, ka paši vainīgi, bet tomēr no to cilvēku puses, kas ir ārsti vai uzdodas par ārstiem, tas nav ētiski. Es domāju, ka izgaismot šīs tēmas un cilvēkus ir sabiedrībai noderīgs darbs.
Nav runa tikai par Spriņģi, to dara arī citi cilvēki, piemēram, senāk Aizliegtajam paņēmienam bija sižets par psihologiem, kuri nav Latvijā sertificēti, un kuru sniegtā palīdzība (AP gāja uz vizītēm) bija apšaubāma, ka tas varētu kādam kaitēt.

Par coral club neesmu interesējusies un piekrītu tam, ka svarīgi tas būtu tikai tajos momentos, kad tiešām ir kas nopietnāks - kas ticētu tam, ka ārstē autismu utt, tas taču jau šizo, kam tādam ticēt. Piemēram, dažādas skaistuma injekcijas, man ir svarīgi, lai cilvēks šajā būtu profesionāls. Bet tā kā tas man ir svarīgi, es zinu, kur es varu atrast šādus speciālistus. Arī par zobārstiem man nekad nav bijuši lieki jautājumi. Varbūt kāds ir aizdomājies, kādēļ dažam nozarēm ir alternatīvas iziet kursu un citām nav? Nu nav mums neviena zobārsta, kurš būtu izgājis divus kursus, un ne viena psihiatra, kurš arī būtu izgājis kursu, un pēc šī būtu speciālists. Bet toties mums ir dažādi skaistuma speciālisti(par nelegāli veiktajam pakalpojumiem šeit nerunāju, bet to ko var atļauties darīt), un uztura speciālisti ar izietiem kursiem, kuri kaut ko piedāvā, un psihologi, kas pēc izieta kursa citus konsultē. Tāpēc, ka saknē jau šīs nozares ir diezgan vieglas. Tādēļ arī ir tās alternatīvas.
Ja konkrēti par psihologiem runājot, nu tur der atcerēties, ka psihologs strādā ar vieglākām problēmām(ikdienas), psihoterapeits ar smagākam (un šeit var būt divi varianti, par to, kas varbūt psihoterapeits - ar medicīnisko izglītību vai bez), un psihiatrs tikai ar medicīnisko. Man nav nekas pret, ja par psihologu sevi dēvēs cilvēks, kurš izgājis labus un kvalitatīvus kursus, tiešām labus. Psihologa atbildība būtu ieteikt citu speciālistu, ja vien jūtu, ka cilvēks, kurš ieradies ir ar dziļākam problēmām, un šis nav viņa kompetencē. Bet tā ir elementāra lieta.
24.07.2023 11:22 |
 
Reitings 5974
Reģ: 14.02.2021
Tiktok ir video kur "intervijā" Laura Vizla min, ka vienīgie uzlabojumi ir filleri lūpās. Nopietni? Viņa domā, ka visi ir akli? 😀😀😀
24.07.2023 12:27 |
 
Reitings 696
Reģ: 23.03.2020
Domāju,ka Samantai Tīnai čolka,bet nē bļodas frizūra,atgādina filmu stulbs un vēl stulbāks😀
24.07.2023 12:31 |
 
Reitings 227
Reģ: 20.11.2022
Apstādinot vizlas storiju , kur viņa ir baltā kleitā var redzēt ,ka vēdera apakšdaļa ir uz āru. Stāvoklī?
Tākā viņai vienmēr ir plakans vēders un visulaiku sporto tad liekās viegli pamanāms..
Ja būtu uzpūties tad būtu viss vēders ,bet tieši zem nabas ,kur dzemde
24.07.2023 12:34 |
 
10 gadi
Reitings 1435
Reģ: 06.04.2010
chiepinja @ 24.07.2023 12:27
Tiktok ir video kur "intervijā" Laura Vizla min, ka vienīgie uzlabojumi ir filleri lūpās. Nopietni? Viņa domā, ka visi ir akli? ???
kur atrast to interviju ?
24.07.2023 12:53 |
 
Reitings 2053
Reģ: 09.12.2021
pradacandy @ 24.07.2023 12:31
Domāju,ka Samantai Tīnai čolka,bet nē bļodas frizūra,atgādina filmu stulbs un vēl stulbāks?

Šausmas!!!
24.07.2023 12:53 |
 
Reitings 1427
Reģ: 01.08.2021
pradacandy @ 24.07.2023 12:31
Domāju,ka Samantai Tīnai čolka,bet nē bļodas frizūra,atgādina filmu stulbs un vēl stulbāks?

+++
Izskatās smieklīgi 😀 bet galvenais ka pašai Samantai patīk😜
24.07.2023 13:04 |
 
10 gadi
Reitings 10822
Reģ: 15.03.2012
Mady66 @ 24.07.2023 11:21
Un nav jau uzspēlēti "kur jūs ieteiktu svinēt dzimšanas dienu" lūdzas sadarbības... ?

Lielākā daļa tā saucamo influenceru ir diedelnieki, kā ir teksts "iesakiet", tā skaidrs, ka gaida dāvanu. Tā Dabenbergsonei vajadzēja "ieteikt", kur meitai pirkt riteni un ta-daa internetveikals sadarbībā uzdāvina, sagribēja sašpricēt lūpas, iesakiet kur un ir sadarbība, vai Beitika, noskata gribētu viesnīcu Igaunijā un ir sadarbība, vajadzēja ratus, ir rati, atliek tikai paprasīt "iesakiet". Un neko nesaku par atbilstošām sadarbībām, kur cilvēks reāli kādā jomā darbojas un ir atbilstošas sadarbības, piemēram, tas pats mansremonts, nodarbojas ar interjera lietām, nu tad sadarbība ar ksenukai vai ikea, bet šitās es karaliene, es zvaigzne, man gribas, dodiet, ir vienkārši diedelnieces.
24.07.2023 13:27 |
 
Reitings 405
Reģ: 14.06.2023
Elizabeteeee @ 24.07.2023 11:22

Par coral club neesmu interesējusies un piekrītu tam, ka svarīgi tas būtu tikai tajos momentos, kad tiešām ir kas nopietnāks - kas ticētu tam, ka ārstē autismu utt, tas taču jau šizo, kam tādam ticēt. Piemēram, dažādas skaistuma injekcijas, man ir svarīgi, lai cilvēks šajā būtu profesionāls. Bet tā kā tas man ir svarīgi, es zinu, kur es varu atrast šādus speciālistus. Arī par zobārstiem man nekad nav bijuši lieki jautājumi. Varbūt kāds ir aizdomājies, kādēļ dažam nozarēm ir alternatīvas iziet kursu un citām nav? Nu nav mums neviena zobārsta, kurš būtu izgājis divus kursus, un ne viena psihiatra, kurš arī būtu izgājis kursu, un pēc šī būtu speciālists. Bet toties mums ir dažādi skaistuma speciālisti(par nelegāli veiktajam pakalpojumiem šeit nerunāju, bet to ko var atļauties darīt), un uztura speciālisti ar izietiem kursiem, kuri kaut ko piedāvā, un psihologi, kas pēc izieta kursa citus konsultē. Tāpēc, ka saknē jau šīs nozares ir diezgan vieglas. Tādēļ arī ir tās alternatīvas.
Ja konkrēti par psihologiem runājot, nu tur der atcerēties, ka psihologs strādā ar vieglākām problēmām(ikdienas), psihoterapeits ar smagākam (un šeit var būt divi varianti, par to, kas varbūt psihoterapeits - ar medicīnisko izglītību vai bez), un psihiatrs tikai ar medicīnisko. Man nav nekas pret, ja par psihologu sevi dēvēs cilvēks, kurš izgājis labus un kvalitatīvus kursus, tiešām labus. Psihologa atbildība būtu ieteikt citu speciālistu, ja vien jūtu, ka cilvēks, kurš ieradies ir ar dziļākam problēmām, un šis nav viņa kompetencē. Bet tā ir elementāra lieta.

Manuprāt, standartā ir jābūt tā, ka cilvēkam ar augstāko izglītību un sertificētam darbam Latvijā var uzticēties vairāk nekā dažādu kursu beidzējiem. Bet, kā jau teicu iepriekš, iegūta izglītība, iegūts sertifikāts neizslēdz ļaunprātību, ka šis cilvēks vērtē savas biznesa intereses augstāk par patiesu, objektīvu informācijas sniegšanu. Un diemžēl galīgi nav tā, ka ārsti (vai tie citi, kuriem nav atbilstošas izglītības, bet konsultē par problēmu) godprātīgi nosūta pacientus pie citiem speciālistiem, ja redz, ka tur nepieciešama cita palīdzība.
Arī tie cilvēki, kas tic, ka autismu var izārstēt vai kuri ārstējot smagas slimības kā onkoloģiju ķeras pie jebkura salmiņa, nav pelnījuši, ka viņus vazā aiz deguna.
Visos gadījumos tas ir ētikas jautājums, bet no cilvēkiem, kuriem ir ārsta grāds (vai jebkurš cits nopietns grāds) parasti tiek sagaidīta augstāka morāle. Šajās profesijās ir arī ētikas padomes. Nezinu, ko saka ārstu ētika par to. Bet, piemēram, Gobzems tika no advokatūras izslēgts savu izteikumu dēļ.
Un plusā visam konkrētās ārstes gadījumā tiešām raisa jautājumus tas, kā viņas gala darbi tika pieņemti, ņemot vērā viņas rakstību. Tas nav piekasoties pie rakstības, bet domājot par to, cik godīga ir bijusi viņas grāda iegūšana, jo, ja viņa varēja iedot rediģēt kļūdas kādam citam, kurš galvo par to, ka viņas darbu nerakstīja vispār cits cilvēks. Neko neapgalvoju, es viņu vispār nezinu, tikai saku, kā tas izskatās no malas.
24.07.2023 13:32 |
 
Reitings 405
Reģ: 14.06.2023
Redzēju ierakstu, ka Porziņģis ar draugiem ceļo, līdzi Felipe. Ko Felipe dara pa dzīvi, influencē? Nav baigi dzirdēts kopš Slavenības bez filtra.
24.07.2023 13:44 |
 
Reitings 5356
Reģ: 10.01.2023
Uvavy @ 24.07.2023 13:44
Redzēju ierakstu, ka Porziņģis ar draugiem ceļo, līdzi Felipe. Ko Felipe dara pa dzīvi, influencē? Nav baigi dzirdēts kopš Slavenības bez filtra.
visu laiku tusē pa pasākumiem.. Positivus, būs Summer Sound. Kur tik viņš nav😁
24.07.2023 13:46 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!