Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Attiecības ar sevi.

 
Reitings 163
Reģ: 04.05.2017
Sveiki! Vēlos aizsākt diskusiju par mūsu attiecībām pašiem ar sevi, par attieksmi pret sevi, pašvērtējumu un sevis mīlestību.
Pati par sevi varu pateikt, ka man ir visādi gājis savā 21 gada vecumā, sākot ar grūtu situāciju bērnībā, sliktām attiecībām ar māti, vēlēšanos ātrāk pieaugt un tikt prom no vecāku mājas, lai pati rūpētos par sevi. Es pieļāvu daudz kļūdu tajā laikā, kam par iemeslu bija mans sliktās domas par sevi.
Es sāku savu patstāvīgo dzīvi 18 gados, kad pašvērtējums man bija ļoti zems, nesapratu, kā kāds vai es pati varētu mīlēt kaut ko tādu, kas nav pietiekami labs un skaists.
Tad dzīvojot vienai, iepazīstot sevi un rūpējoties par sevi, sapratu, ka tomēr ir viss labi ar mani, iepatikos sev ar laiku un sāku sevi mīlēt. Es centos izaicinat sevi visdažādākajās lietās un tas deva man daudz spēka un pārliecības. Tā divos gados es nometu lieko svaru, kas man bija traucējis justies labi un dzīve gāja uz priekšu. Atceros, ka tad biju laimīga lielākoties, tomēr man pietrūka ģimenes atbalsta, nesanāca izveidot attiecības kādas vēlejos sev, jutos tomēr vientuļa, kaut arī bija man draugi un paziņas no darba un Uni, tomēr bija tā apziņa, ka pašai viss ir jādara un nevienam tā tik ļoti es nerūpu, bija dažas īslaicīgas neizdevušās attiecības tajā laikā.
Tagad vienu gadu vēlāk, es pieņēmu lēmumu aizbraukt no Latvijas, bet ir pagajis gads jau te un man bieži pietūkst manas iepriekšējās dzīves. Pietrūkst, tas, ka es dzīvē attīstījos , studēju. Te es esmu mainījusi darbus, nav bijis viegli nevienā darbā noturēties, tie darbi, ko te varu sev atrast nav viegli un patīkami, neizdodas atsperties atkal dzīvē.
Nu jau gadu es nemācos, pametu universitāti un nožēloju tagad to, ka man nav tagad tās izglītības. Gribu te iet mācīties jau visu šo laiku, tikai nezinu, nesanak, ja arī bijušas man iespējas, tad ir arī šķēršļi, kā distance, jo man nav tiesības, nevaru izbraukāt.
Bet no otras puses, viss nav tik slikti, jo tagad man ir lieliskas attiecības ar cilvēku, kas nu man ir tas tuvakais un mīļākais cilvēks no visiem, vairs neesmu vientuļa tādā ziņā. Esmu mīlēta, par mani rūpējas, dzīvojam kopā un ar laiku domāsim par ģimeni. Viņš par mani vairāk domā, ka jebkad kāds no manas ģimenes ir to darījis.
Liekas, ka manā dzīvē salīdzinot tagad un pirms gada katrā posmā pietrūka dažādas lietas, lai es būtu pilnībā apmierinata ar savu dzīvi.
Tad gribējās atrast to savu cilvēku, bet tagad man pietrūkst pašai sevis, tās izaugsmes, kas bija pirms tam, pietrūkst izaicinajumu sev, dzīve kļuvusi par rutīnu nedaudz un nav piepildījuma, ko sniedz aktīva mērķu sastādīšana un tiekšanās uz tiem. Es joprojām zinu, ka sevi mīlu, tikai tas ir mazliet paslēpies kaut kur dziļāk manī un man ir jāizdabū laukā tā sajūta, tas pozitīvisms un degsme, kas man iepriekš bija.
Atvainojos, ka sanāca gari, bet man interesē,
kā ir bijis jums, kas notiek ar attieksmi pret sevi, pret dzīvi, savu pašvērtējumu laikam ejot?
Ko cilvēkam vispār vajag pilnai laimei, lai ir tā, ka var pateikt, ka ir labi, esmu laimīgs ar savu dzīvi?
02.07.2019 14:13 |
 
Reitings 163
Reģ: 04.05.2017
Tiem, kam visu lasīt negribas, var pievērst uzmanību pašiem pēdējiem diviem jautājumiem un padalīties ar pārdomām, ja tādas rodas:
Kas notiek ar attieksmi pret sevi, pret dzīvi, savu pašvērtējumu laikam ejot?
Ko cilvēkam vispār vajag pilnai laimei, lai ir tā, ka var pateikt, ka ir labi, esmu laimīgs ar savu dzīvi?
02.07.2019 14:15 |
 
Reitings 1164
Reģ: 16.09.2015
Kurā valstī atrodies?
02.07.2019 14:25 |
 
Reitings 163
Reģ: 04.05.2017
Esmu UK ?
02.07.2019 14:27 |
 
Reitings 1164
Reģ: 16.09.2015
Tie sasniegumi neizārstēs iekšējās problēmas. Man arī ir bijusi sarežģīta bērnība, tagad ir plus mīnus laimīga dzīve, maģistrs, darbs, it kā nevajadzētu sūdzēties, bet pagātnes problēmas nāk ārā, īpaši grūtākos periodos. Protams, tas nenozīmē, ka vajag nolaist rokas.
02.07.2019 14:29 |
 
Reitings 1164
Reģ: 16.09.2015
Manliekas, pilnai laimei ir nepieciešams iepazīt sevi, aptvert, kas tev nepieciešams, dzīvot saskaņā ar savām vēlmēm un vajadzībām. Es vēl esmu ceļā uz to. Man ļoti palīdz psihoterapija ?
02.07.2019 14:32 |
 
Reitings 460
Reģ: 31.12.2018
Varbūt ne gluži atbilde uz jautājumiem, bet, manuprāt, zema pašvērtējuma problēma ir tajā, ka cilvēki sevi salīdzina ar citiem, nevis sevi. Lai pašvērtējums būtu normāls, vajag tiekties pēc mērķiem(kā tu, piemēram, notievēji vai atradi mīloto cilvēku) un tiecoties pēc progresa salīdzināt ar sevi, tas ir, uzdot jautājumu kāds es biju pirms mēneša un esmu tagad? Kas ir mainījies? Protams, vienmēr būs kāds, kas par tevi būs skaistāks, veiksmīgāks un kā citādi labāks, tādēļ tas, ko visiem silti iesaku - skatīties uz sevi un savu progresu, nevis citu dzīvēm.
Runājot par jautājumiem, uz pirmo īsti nemācēšu atbildēt. Manuprāt, videi ir liela nozīme. Kādi cilvēki apkārt utt.
Personīgi man ir niansēta attieksme pret laimi. Man vajag lai pa laikam kaut kas mainās, rutīnā es nevaru būt laimīga.
02.07.2019 14:34 |
 
Reitings 460
Reģ: 31.12.2018
Es arī nevarētu teikt, ka esmu bijusi laimīga bērnībā un plašāk atļaušos neizklāstīt to visu. Tagad esmu nedaudz apjukusi par to, kur lai eju studēt, bet esmu atvērta visam jaunajam :) Protams, pagātne arī man traucē dzīvot un ir ietekmējusi manu personīby, bet pamazām cenšos tikt pāri
02.07.2019 14:37 |
 
Reitings 163
Reģ: 04.05.2017
Misha, jā piekrītu, gan jau sasniegumi nav visa atbilde, bet man ir vienmēr dzīvē licies, ka tikai tādā akadēmiskā vidē varu sevi pierādīt, vienmēr, jau no pamatskolas laikiem, man ir paticis būt skolas vidē, mācīties, agrāk tas arī labi padevās. Liekas tas ir man veids, kā gribu sev pierādīt, ka varu kaut ko sasniegt, pierādījums, ka esmu laba, gudra un spējīga sev.
Pagatne nekur nepazudīs, tā ir daļa no paša, bet nu es domāju, ka labi vien ir, ja cilvēks spēj dzīvē tālāk tikt tam visam pari, katram dzīvē ir savas mācības, kas padara viņu par to cilvēku, kas ir šobrīd.
02.07.2019 14:40 |
 
Reitings 460
Reģ: 31.12.2018
Thegirl @ 02.07.2019 14:40
Misha, jā piekrītu, gan jau sasniegumi nav visa atbilde, bet man ir vienmēr dzīvē licies, ka tikai tādā akadēmiskā vidē varu sevi pierādīt, vienmēr, jau no pamatskolas laikiem, man ir paticis būt skolas vidē, mācīties, agrāk tas arī labi padevās. Liekas tas ir man veids, kā gribu sev pierādīt, ka varu kaut ko sasniegt, pierādījums, ka esmu laba, gudra un spējīga sev.
Pagatne nekur nepazudīs, tā ir daļa no paša, bet nu es domāju, ka labi vien ir, ja cilvēks spēj dzīvē tālāk tikt tam visam pari, katram dzīvē ir savas mācības, kas padara viņu par to cilvēku, kas ir šobrīd.

Piekrītu tev. Arī man akadēmiskā vide ir veids kā sevi pierādīt. Vienmēr skolā esmu bijusi tā gudrā un centīgā.
02.07.2019 14:42 |
 
Reitings 745
Reģ: 24.03.2019
man arī bija grūta bērnība, kas tālāk izpaudās kā nepareizu attiecību veidošana, zema pašapziņa utt. Tagad dzīvoju ar tādu ''aij pohoj'' attieksmi. Vairs nesatraucos ko citi domā, kā skatās, kāds man darbs un izglītība. Iespējams kā tā nav pareizā attieksme, bet esmu mēģinājusi izzināt sevi, organizēt savu dzīvi pēc visādām grāmatā,blogiem, bet tas man nepalīdzēja. Tas viss tikai vēl vairāk lika man meklēt, ko daru nepareizi, kas ir slikti un šaustīt sevi. Esmu reāliste, ateiste un tāpēc nenodarbinu prātu ar kaut kādām mistiskām sava iekšējā es atrašanām utt. Esmu pieņēmusi ka esmu viens no miljardiem cilvēku uz zemes, kam lemts dzīvot un mirt. Katrs mēs gribam būt "special snowflake", bet nevaram.
Ja runa ir par laimi dzīvē tad vienīgais quote ko esmu piefiksējusi ir no filmas In the wild. Happines is only real when its shared. Esmu atradusi savu cilvēku un dalos savā laimē ar viņu. Un viņš ir mana laime.
Manuprāt mūsdienu sabiedrība ir pārāk apsēsta ar kaut kāda mērķa atrašanu, ar pilnīgas laimes atrašanu, jo nevēlas samierināties, ka ir tikai mazs punktiņš uz zemes kuram lemts nomirt. To visu iespaido sociālie tīkli kur cilvēki rāda savas "ideālās" dzīves. Es personīgi vairāk nesekoju ne dzīvesstila blogeriem ne influenceriem. Nav ar ko salīdzināt nav problēmu :D
02.07.2019 14:47 |
 
Reitings 163
Reģ: 04.05.2017
Konotiek, Veiksmīgi uzsākt studijas, tas ir kas jauns un citādāks, burvīga pieredze. Novēlu izbaudīt to studiju laiku ?
Domaju tev ir taisnība, par to salīdzināšanu ar citiem, to nevajag, jaskatās uz sevi, kā izmainies tiešām. Tā es arī ar tādu domu dzīvoju, ka man ir jāpatīk pašai sev vispirms, ne kadam citam.
Pati jau zinu, kas vajadzīgs, ja labi padomā, tad tikai saņemties un darīt, censties atkal un atkal līdz izdodas.
Aizdomajos gan nesen nedaudz par to citu viedokli, ģimenē tomēr jau mēs ieklausāmies, man ir māsa, kas arī te dzīvo, attiecības mums ik pa laikam ir bijušas sarežģītas, bet vienmēr esmu padomājusi, ka tā taču māsa un ģimene, nevar tā pārtraukt kontaktu.
Pirms pāris dienām viņa man daudz skarbus vārdus veltīja par manu dzīvi, izskatu, ka esmu atkal palaidusies, nav labi utt. Gan jau paies laiks un atkal runāsim, bet domāju, ka es viņai neko tādu nekad neatļautos teikt.
02.07.2019 14:52 |
 
Reitings 163
Reģ: 04.05.2017
konotiek @ 02.07.2019 14:42

Piekrītu tev. Arī man akadēmiskā vide ir veids kā sevi pierādīt. Vienmēr skolā esmu bijusi tā gudrā un centīgā.

Welcome to club ?
Bet ir arī jāsaprot, ka tu nēsi tikai tā labā atzīme, tas ir, ja arī tās labās atzīmes nav, ka tas nemazina tavu vērtību, mācāmies jau mēs tikai sev. Man agrāk likās, ka esmu laba meita mammai, ja nesu mājās labas liecības un mani paslavē, tad likās, ka mani novērtē atzinīgi.
02.07.2019 14:57 |
 
Reitings 930
Reģ: 25.09.2017
Es laikam esmu viena no retajiem, kura arī pēc skumjas un smagas bērnības tomēr var pateikt, ka es šobrīd esmu laimīga. Man ir viss, ko es vēlējos un tas, kā vēl nav, ir procesā.
Ar saviem pagātnes dēmoniem nav jācīnās, ar tiem ir jāatrod kompromiss. Jāiemācās izmantot sava pieredze par labu sev, arī tad, ja tā ir bijusi ļoti sāpīga.
Jā, protams, izskata lietas katrai sievietei un ne tikai sievietei ir sāpīgāka tēma, jo katrai sakarā ar savu izskatu tomēr ir kompleksi- kādai nepatīk savas ausis, kādai deguns, kādai elkoņi un citai 6.spalva no augšas uz labās kājas. Vienmēr liekas, ka kāda cita ir skaistāka un labāka un tā arī ir! Kādai varbūt liekas, ka tu esi ideāla izskata ziņā! Sakarā ar izskatu-vienkārši jābeidz sevi salīdzināt ar citām un jāsaprot savas labās lietas, jāierauga tās un jāizceļ. Salīdzināšana ir nebeidzamais aplis.
Personīgi man lielākais atbalsts, mana acu gaisma un laimes avots ir mans vīrs. Tikai tad, kad es ar viņu iepazinos, es sāku sevi mīlēt, sāku saprast, ka esmu īpaša, ka mani mīl, jo es esmu tāda, kāda es esmu, ja es būtu savādāka, tad šis cilvēks man uz ielas paietu garām. Un tieši tā sāpīgā un bēdīgā pagātne, bērnība bija tas, kas mūs attiecību garumā satuvināja, jo mēs sapratām viens otru. Mīnuss pārvērsts par plusu?
Katram cilvēkam izpratne par laimi ir savādāka, jo katram ir savas prioritātes un savi dzīves mērķi. Es esmu laimīga, jo man ir ģimene, ģimenes siltums un mīlestība...man tā ir prioritāte, jo bērnībā man tā visa nebija. Kādam citam, kuram bija laimīgi abi vecāki, kuriem bija ģimenes mīlestība, tie, iespējams (IESPĒJAMS) tomēr ir vairāk tendēti uz karjeru un pašizaugsmi, hobijiem un viņiem tā ir laime! Vienkārši ir savā prātā jāsaliek pa plauktiņiem prioritātes un tad taps skaidrs, kas tieši tevi PA ĪSTAM padarītu laimīgu?
02.07.2019 16:34 |
 
Reitings 461
Reģ: 05.05.2019
1. Man bija laimīga bērnība, bet nelaimīgi skolas gadi. Pazemojumi skolā atstāja pēdas uz pašapziņu.
2. Mani laimīgu dara nesavtīga došana. Dzīvoju ar moto - es dodu, lai dotu, nevis lai saņemtu. Dotais ir ne tikai materiālas lietas, bet arī mīlestība.
02.07.2019 18:01 |
 
Reitings 25
Reģ: 17.04.2019
Cilvēkam vajag jēgpilnu ne laimīgu dzīvi. Savādāk ir tādi nihilisti kā Gamergril.
https://m.youtube.com/watch?v=y9Trdafp83U
02.07.2019 20:04 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits