Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Taxi!

 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Aizliegto Paņēmienu redzējāt? :-O
Atkal ļoti interesants sižets - ar takšu mafiju lidostā un Vecrīgā. Vai jums ir bijuši piedzīvojumi ar pirmās rindas takšiem? Augsti tarifi vai dīvaini vadītāji vai kā ir bijis man - ka iekāpjot kādā trešajā mašīnā, vadītājs aizsūta uz pirmo un nebrauc.
Aiziet, mafiozņiku stāstiņi! :-D
05.03.2019 21:31 |
 
10 gadi
Reitings 3281
Reģ: 18.01.2011
Uz lidostu braucam tikai ar mašīnu un atstājam tur blakus esošajā stāvvietā.
Bet sižetu redzēju, bija interesanti. Ļoti nesakārtota joma.
05.03.2019 21:36 |
 
Reitings 643
Reģ: 09.01.2015
Parasti izsaucu Taxify.Man tie pirmās rindas takši liekas tādi krimināli,tad jau labāk Baltic Taxi kāpju iekšā
05.03.2019 21:43 |
 
Reitings 224
Reģ: 20.10.2015
Parasti arī cauru Taxify, jo tā ērtāk un arī nav jazvana, jo - jā tipiskā mileniāļu problēma :-D
Bet bija vienreiz - ka nevarēju izsaukt Taxify, jo aplikācija lagoja. Vecrīgā. Ap četriem no rīta. Ieraugu kādu taksi un saku, ka man vajag ziepniekkalnu - šis saka 25eiro :-| es īsti nesaprotu, kur tās kosmiskās summas rodas viņiem, vai tiešām ir cilvēki, kas tam uzķeras.
Bet vienreiz gadījās ļoti interesanti - tā bija pirms vēlēšanu nakts un braucu ar taksistu, ar kuru daudz runājam par politiku. Atbraucam uz mājām un viņš aizmirsa laikam ieslēgt to verķi, kas naudu skaita ( tas šķiet obligāti jādara ) un saka, ka 2eiro būs labi, jo mums saskan politiskie uzskati. Nu tā arī - sanāca. Tagad saprot, ka nebija forši piekrist pa baltu velti braukt, jo tas taču ir cilvēka darbs, bet nu.
05.03.2019 21:51 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Pie lidostas ir vienkārši čau, cenas kosmosā. Ārzemniekus uzreiz brīdinu, lai ņem tikai zaļo (baltic) vai sarkano (redcab). Nedaudz pat kauns paliek par Rīgas nesakārtoto loģistiku un infrastruktūru kopumā... kā 90tie.
05.03.2019 22:02 |
 
Reitings 2816
Reģ: 19.01.2015
Braucu tikai ar taxify, vienreiz izlādējās telefons, tāpēc paņēmu taksi pie Origo Fēniksa, piegāju pie ceturtā takša, aizsūtīja pie pirmā, parasto 6 eiro vietā samaksāju 18 eiro :'-((t):-D
05.03.2019 23:03 |
 
Reitings 3388
Reģ: 27.11.2012
Raidījumu redzēju, nekāds pārsteigums tas gan nav. Žēl tikai, ka no policijas un varas iestāžu puses gandrīz nekas netiek darīt, lai to pārtrauktu.
.
Pati vienmēr saucu Taxify. No lidostas nekad nav sanācis ņemt taksi, kaut kā līdz šim vienmēr esmu paspējusi uz autobusu. Arī ar pirmā takša principu esmu saskārusies tikai naktī, Daugavpilī.
06.03.2019 09:34 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Vēl bija gadījums, kad pieejot pie pirmās rindas takša, šoferis izdzirdējis latviešu valodu un to, ka vajag tikai līdz centram pasūtīja uz Balticu. Iedomājos vien, cik nācās samaksāt tam nabaga ārzemniekam, kurš iekāpa, lai tiktu varbūtās uz elefant hoteli (t)
Ne tikai policijas bezspēcība vien, bet patiešām - nav normāla shuttle busa, kas brauktu arī ļoti vēlās un ļoti agrās stundās. Un kur nu - tos nepieļautu RS, savukārt paši nelien klāt, jo problēmu (lasīt - peļņas) no Rīgas draugiem reketieriem vairāk, nekā peļņas no 10-15 papildreisiem.
06.03.2019 09:42 |
 
Reitings 1093
Reģ: 05.09.2018
Darbiniekiem Rīgā iešām derētu busi, pat ar visām pieturām, kuri brauktu agros rītos un vēlos vakaros. Cilvēkiem ne visiem ir auto, ne visur pie darba auto var nolikt bez maksas, visiem tiesību arī nav. Tieši tie, kas agri rītos, vēlos vakaros brauc ar sabrtransportu, biežāk strādā darbos, kur mums vajag lai apkalpo, nodrošina utt.
Nebūtu lielu problēmu jo takšu bizness galvenokārt balstās uz pievešanu tur, kur klients prasa. Būtu tāpat kas brauc ar takšiem. Ne velti padomju laikos ar visu intensīvo sab transportu, Rīgā taksisti pelnīja labi. Pirms padomijas sabrukuma parādījās neoficiālie bombilas ( 1989 - 1991 ), tātad pelnīt varēja.
06.03.2019 09:49 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Lidostā ir diezgan liels % cilvēku, kuriem ceļa izdevumus, t.sk. taksometrus apmaksā darbs. Un ja man darbs apmaksā, es taču neiešu kratīties autobusā - kāpju taksī un braucu svilpodama.
Tomēr kāds iespaids vispār var rasties par Rīgu un Latviju kopumā cilvēkam, kurš atbraucis darba darīšanās, no takša vadītāja saņem tikpat lielu "rēķinu", kā nupat samaksājis par aviobiļeti (t)
06.03.2019 10:07 |
 
Reitings 1093
Reģ: 05.09.2018
Tas jā, bet maršrutā ir citas sab transporta pieturas Pārdaugavā, kuras arī izmanto strādājošie cilvēki.
Nav tai maršrutā tikai lidosta vien.
Tāpat jau pilna pilsēta kredītā paņemtām vecām grabažām, daudz vairāk kā pirms krīzes bija autiņu.
06.03.2019 10:11 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Nu lidostai jau vispār normāli būtu ieviest ekspresbusu, kas nestājas pie katra staba, bet gan aizved uz Centru un izmet pasažierus kaut kur pie stockmanna, loģiski arī cenu augstāku, nekā pilsētas autobusam, bet ievērojami zemāku, nekā taxi.
Tā Linkaita ierosinātā vaučeru sistēma izklausās pārāk sarežģīta un muļķīga. Ja nevar iestāstīt visiem ārzemniekiem, ka jāņem zaļo vai sarkano taksi, tad kā vēl ieskaidrot, kurš vaučers jāpērk...
06.03.2019 10:17 |
 
Reitings 4224
Reģ: 26.09.2009
Sižetu vēl nenoskatījos. Bet cik man ir nācies izmantot lidostas takšus gan lv, gan citās valstīs, jo
t.sk. taksometrus apmaksā darbs

bet tieši tāpēc automātiski skatos vai ir skaitītājs ieslēgts, jo galu galā čeks tak ir jāiesniedz darbā.
Ikdienā Rīgā izmantoju taxify vai yandex, atkarībā no pieejamības.
06.03.2019 10:20 |
 
Reitings 4224
Reģ: 26.09.2009
ā nu ir sen sen atpakaļ, kad nebija taxify, bijuši kašķi ar vadītājiem par skaitītāju neslēgšanu iekšā vai mēģināšanu rinķot 3x ap rajonu vai braucot apvedceļus. Īpaši braucot nedēļas nogalēs, loģiski. Kopš aplikācijām tādas problēmas atkrīt. Ja ir fiksēta summa, vadītājs nav ieniteesēts rinķot :D
vaučeri nav slikta ideja, ja saprotu tos pareizi, noskatīšos sižetu kaut kad :D bet ja tas domāts, kā laicīgu "transfēru" pazūtīšana un priekšapmaksa par taksi, man tā šķiet gudra un pareiza lieta ko tūristiem izmantot, viesnīcas tak to piekopj. Nekāda čakara tur nav.
06.03.2019 10:25 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Baltictaxi jau ir tā transfēru sistēma, bet par pārējiem tā ideja bija tāda, ka nopērk vaučeru narvesenā un brauc ar attiecīgo firmu, ko nopircis. Ej nu iestāsti kādam neattapīgākam spānim - labāk uzreiz lai iet e-talonu pirkt :-D
06.03.2019 10:32 |
 
Reitings 4224
Reģ: 26.09.2009
Nu šķiet loģiski, ja brauc un ja paliec viesnīcā, normāla viesnīca parūpēsies arī par taksi un viesa informētību vai izskaidros rs sistēmu. Ja nepaliec viesnīcā, liekas loģiski, ka paliec pie kāda, kas palīdzēs. Ja brauc uz savu galvu, jautā, noskaidro, čeku var jautāt jebkurā valstī taksometrā. Grozies kur gribi, bet mana loģika nonāk pie tā, ka cilvēki paši bāž kājas lamatās, neseko līdz un savā pašlepnumā neko nejautā.
Slavenais teiciens cik aitas, tik cirpēju :-)
06.03.2019 10:42 |
 
Reitings 69
Reģ: 29.01.2009
Taxify vai yandex, kā kuro reizi, ñemu, kurš sanāk lētāk. Vai mašīnu atstāju lidostas stāvvietā. Nekad neesmu pat iedomajusies ñemt taxi, kas tur stāv pie ieejas. Tas tak kkadiem bagātiem turistiem
06.03.2019 11:03 |
 
Reitings 405
Reģ: 11.03.2014
Kāda var paskaidrot kas ir pirmās rindas taksis?(s)
06.03.2019 12:36 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits