Tā diena ir klāt...

 
Reitings 121
Reģ: 27.03.2016
Pēdējā laikā ir stipri mainījušies mani ēšanas paradumi un es gribētu teikt, ka arī izpratne par ēdienu. Man gan bija diezgan daudz lieka svara. Varētu pastāstīt sīkāk un tā, bet nezinu, kas šo forumu lasa, bet zinu, ka daudzi :-D Nu pat Kivičs lasa un posto FB :-D
Tātad īsumā es sāku ēst veselīgi - smūtīji, auzu pārslu putra, salāti, zupas un soli pa solim no manas ēdienkartes pazuda gaļa un es to nebiju pamanījusi. Jau agrāk gaļu maz lietoju, bet tagad atskārtu, ka neēdu nedēļām ilgi un nesen noskatījos arī divas filmas "Food Matters" un "What we eat matters", tad nu domāju viss! Es vairs gaļu neēdīšu. Bet nezinu kā būs piemēram Jāņos, kad visi ēdīs šašļiku vai grillēs desiņas. Domāju, ka no sākuma daudziem tāda doma ir un gribētu varbūt uzzināt kā citiem gājis kļūstot par veģetārieti. Cik saprotu tur nav tā, ka mēģina padsmit reizes, ja ir mainījusies tā izpratne, tad tā ir mainījusies vai tomēr ir zināmi veģetārieši, kas atkal sākuši ēst gaļu vai apēd piemēram 1-2x pusgadā?
Un kāpēc citās diskusijās cilvēki ir komentējuši, ka ja neēd gaļu, tad regulāri jāpārbauda analīzes, ka problēmas ar dzelzi (anēmija), man bija zems dzelzs 9 gadus atpakaļ, tad sāku ēst hemoglobīnu un granātābolus un dabūju normu, bet gaļu es ēdu :D
Tad piemin proteīnu (ja godīgi es nezinu, ko tas nozīmē)
Gribas pajautāt tikai vai tie cilvēki, kas tik ļoti aizstāv gaļu un uzskata veģetāriešus par kaut kādiem jocīgajiem, zina arī to, ka dzīvniekiem baro antibiotikas, lai samazinātu infekcijslimības un hormonus, lai ātrāk aug? Bet nu tas tā, neapvainojieties neviens, es vienkārši vēlos dzirdēt kādus ieteikumus (gan jau cosmo troļļi ieteiks man pārtikt no gaisa) :-D
03.02.2019 10:01 |
 
Reitings 567
Reģ: 19.09.2017
Cik nu tas ir arguments, tad mana pašsajūta+ziņkārība..:-D Jā,jā esmu lasījusi arī es rakstus pētījumus, protams, kur nu iztikt bez diezgan daudzajām dok.filmām(?), ja tās tā var nosaukt. Standartiņš.

Argumentus ir loti viegli atrast. Var parstat lietot piena produktus tapec, ka jaundzimusie teli tiek nokauti un, tapat ka jaunie teli, ari vinu jaunas mates tiek nokautas, kad tas vairs nav pietiekami produktivas. Var parstat est olas, jo calu tevini tiek iznicinati, tapat ari iznicinatas tiek jaunas mates, kad tas vairs nav pietiekami produktivas. Var parstat pirkt vilnu un adu, jo to razosana tiek ievainoti un nogalinati jutigi dzivnieki.
Tavi esanas paradumi, protams, var liecinat par iznemuma gribu. Griba nav tikai prasme atteikties no galas, bet ari prasme pretoties vecmammam un arstiem, kuri atkarto par olbaltumvielam. Kads ir tavs nedelas racions?
04.02.2019 12:22 |
 
10 gadi
Reitings 3532
Reģ: 13.03.2013
Olabtumviels ir ļoooooti veinkārši uzņemt ēdot vegāni un veģetāri, mans ārsts ir pat ļoti ok ar manām izvēlēm, jo ne visi ir stagnējuši veci krabji. Par daudz olbaltumvielu=liekais svars:-D jo tās ir kā ķieģeli,ja to ir par daudz tad nav kur likt un aiziet "rezervē" 5kg:-D
04.02.2019 12:34 |
 
Reitings 1714
Reģ: 15.08.2012
Liela daļa vegānu argumentu liek domāt, ka informāciju par dzīvi laukos viņi smeļas tikai i-netā, pseidodokumentālās propagandas filmiņās un nodod viens otram kā spēlē klusie telefoni. Lielražošana nav dzīve laukos.
04.02.2019 13:23 |
 
10 gadi
Reitings 3532
Reģ: 13.03.2013
Uuu....jā....esmu redzējusi to lauku "dzīvi", nekā pūkaina tur nav.:-D ,kur lopi tiek audzēti un tad nodod uzpircējiem uz gaļas ražotnēm,jā , ļoti pūkaini.:-D Mazākie dzīvnieki , truši , vistas , aitas, cūkas tiek noslaktēti diezgan bieži, lai piestumt seju. Pāaaldiees, nē, es šo variantu neuzksatu par pūkainu.
04.02.2019 13:29 |
 
Reitings 1714
Reģ: 15.08.2012
Vai kaut kur minēju pūkainību? Bet - vilnu nelietojam, jo, to cērpot, iet bojā aitas; pienu nelietojam, jo, lai pie tā tiktu, jānoslaktē teļš... lūk, tas ir viena tante teica līmenī. Pie mums laukos vistas vairāk gāja bojā lapsu un sesku zobos, nekā zupā. Cūkas slaktēja reizi, divas gadā un tad pusgadu iztika ar iegūto, izlietoja maksimāli visu. Ja lopi tiek audzēti ar domu nodot gaļas uzpircējiem, tie vairs nav vienkārši lauki, bet jau ražošana.
04.02.2019 13:50 |
 
10 gadi
Reitings 3532
Reģ: 13.03.2013
Tas ir tas, ko es redzu tagad laukos, kaut vai aizbraucot pie radiem uz laukiem, tiek audzēts neliels skaits govju, ap 10 , jo pēc tur kaut kā savādāk sākas ar prasībām, govs , ja viss ok,tir turēta 3-5 max pēc tam nodod uzpircrējam ,ja piedzimst vērsēns, to nodod momentā uzpircējam un tāda prakse ir lielākoties visās mazajās saimniecībās. Truši un vistas, sasniedz pieaugušu vecumu,vienreiz sevi atražo un viss, katreiz kā tur aizbraucu, redzu ka nesen bijis kārtējais kaušanas maratons, cenšos līdz maksimumam tur nerādīties.
04.02.2019 13:59 |
 
Reitings 567
Reģ: 19.09.2017
Liela daļa vegānu argumentu liek domāt, ka informāciju par dzīvi laukos viņi smeļas tikai i-netā, pseidodokumentālās propagandas filmiņās un nodod viens otram kā spēlē klusie telefoni. Lielražošana nav dzīve laukos.

Lauku dzive - ta ir kaut kada vecenite, kura ilgu laiku ir bakstijusi pirkstu sava pakala, pec tam noslaucijusi punkus savam delam- alkoholikim, ilglaicigam hepatita slimniekam, pec tam, nenomazgajot rokas, devusies slaukt govi spaini, kura no rita kads nezinams cilveks ir urinejis, pec tam so spaini ar putojoso, isto lauku pienu aizstiepusi pardot:)
04.02.2019 14:42 |
 
Reitings 567
Reģ: 19.09.2017
Bet - vilnu nelietojam, jo, to cērpot, iet bojā aitas; pienu nelietojam, jo, lai pie tā tiktu, jānoslaktē teļš... lūk, tas ir viena tante teica līmenī. Pie mums laukos vistas vairāk gāja bojā lapsu un sesku zobos, nekā zupā. Cūkas slaktēja reizi, divas gadā un tad pusgadu iztika ar iegūto, izlietoja maksimāli visu.

Varetu padomat, ka visa pasaule seko jusu piemeram.
04.02.2019 14:51 |
 
Reitings 121
Reģ: 27.03.2016
Lauku dzive - ta ir kaut kada vecenite, kura ilgu laiku ir bakstijusi pirkstu sava pakala, pec tam noslaucijusi punkus savam delam- alkoholikim, ilglaicigam hepatita slimniekam, pec tam, nenomazgajot rokas, devusies slaukt govi spaini, kura no rita kads nezinams cilveks ir urinejis, pec tam so spaini ar putojoso, isto lauku pienu aizstiepusi pardot

Kas tā par hujņu? Sarunājiet strelku labāk dzīvē nekā šitā piedrazot diskusiju, būs lielāks labums visiem
04.02.2019 18:04 |
 
Reitings 2185
Reģ: 22.01.2018
Šodien uztaisīju franču karbonādes. Baigi labās!

ir uzvarētājs!(pagaidām)
vienmēr šāda veida diskusijā būs kāds, kam liksies baigi asprātīgi dot savu artavu tēmā ar šāda veida paziņojumu. gaidām nākamā līmeņa asprāti ar savu nenovērtējamo un neatkārtojamo ieguldījumu -- ar gaļas gabala attēlu.
04.02.2019 18:35 |
 
Reitings 1330
Reģ: 29.10.2014
nesaista šī tēma mani, ēdu gaļu un vienalga pa veģetārismu, bet interesanti palasīt. sevišķi kad izlasīju - ka lai iegūtu pienu, jaundzimušos teļus nogalina - nu tas ir vaaks :-D:-D:-D kur kautko tādu var uzmurgot?
04.02.2019 21:15 |
 
Reitings 567
Reģ: 19.09.2017
nesaista šī tēma mani, ēdu gaļu un vienalga pa veģetārismu, bet interesanti palasīt. sevišķi kad izlasīju - ka lai iegūtu pienu, jaundzimušos teļus nogalina - nu tas ir vaaks kur kautko tādu var uzmurgot?

Govis netiek maksligi apseklotas, lai dotu pienu?
04.02.2019 21:53 |
 
Reitings 1330
Reģ: 29.10.2014
kāds sakars maksligai apseeklosanai ar teļu kaušanu?
04.02.2019 21:55 |
 
Reitings 567
Reģ: 19.09.2017
kāds sakars maksligai apseeklosanai ar teļu kaušanu?

Tie tiek laisti pasaule, lai no matitem iegutu vairak piena. Bulli pienu dod?
04.02.2019 22:04 |
 
Reitings 2288
Reģ: 10.02.2013
Es uzdošu lielajiem vegāniem un veģetāriešiem vienu jautājumu, kurš man līdz galam nav skaidrs un arī vēlos izglītoties šajā ziņā. Kas ir tas par iemeslu, kādēļ vēlas atteikties no gaļas, piena u.c.produktu izstrādājumiem? Kas ir tas LIELAIS iemesls, kādēļ gaļa, olas, piens, krējums utt. ir TIK slikts, ka jādzer uztura bagātinātāji, lai netrūktu organismam visi nepieciešamie vitamīni, kurus satur šie produkti? Lūdzu palīdziet man, un izgaismojiet! :)
04.02.2019 22:09 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Bulli pienu dod?

Bullēni parasti nonāk lopu uzpircēju izsolēs. Vismaz Latvijā neviens neskrien ar cirvi virsū vēl slapjam teļam.
04.02.2019 22:13 |
 
Reitings 1330
Reģ: 29.10.2014
jolly roger - jā, lai dod pienu, savādāk pienu dabūt nevar. okei, varbut citi bulljus mazos ved uz kaušanu, bet ne visi, izdevīgāk paardot tiem kas vinus audzee lielus , un telites jau toč neved.
04.02.2019 22:14 |
 
Reitings 567
Reģ: 19.09.2017
Bullēni parasti nonāk lopu uzpircēju izsolēs. Vismaz Latvijā neviens neskrien ar cirvi virsū vēl slapjam teļam.

Latvija nespele nekadu lomu pasaule. Lielakoties teli tiek nogalinati uzreiz. Nakama govs apseklosana notiek pec paris menesiem.
04.02.2019 22:27 |
 
Reitings 1724
Reģ: 01.02.2013
Domāju, ka mierīgi vari nebūt veģetāriete, vienkārši ēd Latvijā audzētu dzīvnieku gaļu un neēd tik bieži. Es personīgi praktiski pati vispār vairs nepērku gaļu, jo neprasās, bet man no problēmu kaut ko ieēst esot ciemos vai, ja sagribas. Tiesa gan, relatīvi nesen sāku par to domāt un kas zin, varbūt kādreiz neēdīšu, bet šobrīd vēl neesmu gatava sevi piespiest kaut ko 100% ēst vai neēst.
04.02.2019 22:33 |
 
Reitings 110
Reģ: 03.02.2019
Nesen lasīju interesantu faktu, ka Mark Zuckerberg ēd tikai gaļu, no dzīvniekiem, kurus pats ir sasmalcinājis.
04.02.2019 22:38 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits