Tā diena ir klāt...

 
Reitings 121
Reģ: 27.03.2016
Pēdējā laikā ir stipri mainījušies mani ēšanas paradumi un es gribētu teikt, ka arī izpratne par ēdienu. Man gan bija diezgan daudz lieka svara. Varētu pastāstīt sīkāk un tā, bet nezinu, kas šo forumu lasa, bet zinu, ka daudzi :-D Nu pat Kivičs lasa un posto FB :-D
Tātad īsumā es sāku ēst veselīgi - smūtīji, auzu pārslu putra, salāti, zupas un soli pa solim no manas ēdienkartes pazuda gaļa un es to nebiju pamanījusi. Jau agrāk gaļu maz lietoju, bet tagad atskārtu, ka neēdu nedēļām ilgi un nesen noskatījos arī divas filmas "Food Matters" un "What we eat matters", tad nu domāju viss! Es vairs gaļu neēdīšu. Bet nezinu kā būs piemēram Jāņos, kad visi ēdīs šašļiku vai grillēs desiņas. Domāju, ka no sākuma daudziem tāda doma ir un gribētu varbūt uzzināt kā citiem gājis kļūstot par veģetārieti. Cik saprotu tur nav tā, ka mēģina padsmit reizes, ja ir mainījusies tā izpratne, tad tā ir mainījusies vai tomēr ir zināmi veģetārieši, kas atkal sākuši ēst gaļu vai apēd piemēram 1-2x pusgadā?
Un kāpēc citās diskusijās cilvēki ir komentējuši, ka ja neēd gaļu, tad regulāri jāpārbauda analīzes, ka problēmas ar dzelzi (anēmija), man bija zems dzelzs 9 gadus atpakaļ, tad sāku ēst hemoglobīnu un granātābolus un dabūju normu, bet gaļu es ēdu :D
Tad piemin proteīnu (ja godīgi es nezinu, ko tas nozīmē)
Gribas pajautāt tikai vai tie cilvēki, kas tik ļoti aizstāv gaļu un uzskata veģetāriešus par kaut kādiem jocīgajiem, zina arī to, ka dzīvniekiem baro antibiotikas, lai samazinātu infekcijslimības un hormonus, lai ātrāk aug? Bet nu tas tā, neapvainojieties neviens, es vienkārši vēlos dzirdēt kādus ieteikumus (gan jau cosmo troļļi ieteiks man pārtikt no gaisa) :-D
03.02.2019 10:01 |
 
Reitings 1126
Reģ: 09.04.2016
Rēķinies ar to, ka pirmajos mēnešos cilvēki mēģinās tevi pierunāt ēst gaļu. Nedod Dievs tu saslimsi, tad pirmais teikums no līdzcilvēkiem ir “Tas tāpēc, ka tu neēd gaļu!”
Ar laiku cilvēki pierod pie tā, bet atceries - jo vairāk tev būs vienalga, ko citi grūž savā māgā, jo vairāk vienalga būs citiem, ko tu ēd. Joprojām manā lokā ir cilvēki, kurus pazīstu jau ilgi, bet viņi nezina, ka esmu veģetāriete, jo neuzskatu par pienākumu to visiem paziņot.
03.02.2019 13:42 |
 
Reitings 610
Reģ: 04.03.2017
Man ir vienalga par citu uzskatiem, kamēr vien tos nemēģina uzspiest man. Tu esi veģetārietis? - super. Lai tev viss izdodas. Es savukārt esmu gaļēdājs un tāpat kā nevienam neko nepārmetu par viņu ēdiena izvēlēm, nevēlos dzirdēt nevienu pārmetumu par manējām. Man garšo gaļa, es to ēdīšu arī turpmāk un neviens arguments nepārliecinās mani to nedarīt, tāpēc kareivīgajiem veģetāriešiem nav jēgas velti dzesēt muti.
03.02.2019 14:12 |
 
10 gadi
Reitings 3532
Reģ: 13.03.2013
Esmu vegāne/veģetāriete jau labu laiku, asins aina šajā laika periodā vnm ir bijusi vairāk kā laba, un dzlezs ir normā. Hahaha....tie argumenti par proteīnu ir vnk smieklīgi,pākaušaugi un soja( ja ēd) ir fantastiski avoti, lai bez mazākajām problēnām uzņemt proteīnu, jo par daudz proteīna=liekais svars, ja tu plāno lietot piena produktus, tad tev nekas īpaši nenainīsies.
03.02.2019 15:06 |
 
10 gadi
Reitings 3532
Reģ: 13.03.2013
A...jā, protams, pirmos mēnešus atradīsies daži pamācītāji "gaļēdāji" , vnk neņem pierē, būs arī tādi, kas tīšu prāt meklēs kašķi, bet tajā pašā laikā slēpsies aiz argumenta tev nav tiesību man uzbraukt atpakaļ,jo tas ir vienīgais viņu arguments.:-D
Mana veģātrieša vēsture datējas tik sen kā sākot no gadiem 12, pēc tā es gaļu ēdu max 2 gadā,piespiedu kārtā :-D,bet nu tā pilntiesīgi un pilnīgi no 18 un par vegāni no 20.:-D
03.02.2019 15:11 |
 
10 gadi
Reitings 350
Reģ: 26.05.2013
dzīvniekiem baro antibiotikas, lai samazinātu infekcijslimības un hormonus, lai ātrāk aug

Tu zini, kas ir antibiotiku rezistence un cik tā ir populāra tēma medicīnā šobrīd? Katrām antibiotikām ir savs izdalīšanās laiks no organisma, pirms kura beigām dzīvnieka produktus nedrīkst izmantot un tas ir ļoti stingri noteikts un tiek kontrolēts.
Domāju, ka no sākuma daudziem tāda doma ir

Jā, tāda doma ir cilvēkiem, kuri gaļu neēd 'veselības' dēļ. Parasti veģetārieši ir tāpēc, ka negrib ēst līķi, kas ir tieši tas. 'Veselības dēļ' nav ilgstspējīgs variants, cilvēkiem ātri paliek tas 'aj, nu es jau tikai šoreiz', 'nu tikai vienu', 'nu bet svētki', 'aj neesmu jau tik resna'. Nu tā ir. Vegāniem ir viegli, jo ir pārliecība par to, ko dara, ja tādas nav, tad nekas tur nesanāks ilgtermiņā.
03.02.2019 16:14 |
 
Reitings 567
Reģ: 19.09.2017
Esmu vegāne/veģetāriete jau labu laiku, asins aina šajā laika periodā vnm ir bijusi vairāk kā laba, un dzlezs ir normā.

Kads tev ir letticibas raditajs asins analizu rezultatos? :)
03.02.2019 16:27 |
 
Reitings 762
Reģ: 13.12.2017
Izskatās, ka Tev pašai nav sava viedokļa. Saskatījies ko darba kolēģe dara, istabas biedrene un tagad arī Tev vajag. Kaut arī tajā pašā brīdī nesaproti kāpēc un priekš kam.
Mazāk seko citiem.
03.02.2019 16:42 |
 
Reitings 842
Reģ: 17.12.2018
Ēst vegāni/veğetāri nav = ar veselīgi.
Neēst gaļu, nenozīmē būt vegānam/veğetārietim.
Gaļa nav = ar dzelzs līmenis normā.
03.02.2019 16:44 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Kamēr pats nestaigā apkārt kladzinot "vegāns, veģetārs, vegāns, veģetārs", tikām arī citiem neinteresē, vai Tu uz grila Jāņos liksi kabaci vai šašliku. Tik to kabaci pagādā vairāk, jo tie garšo arī gaļēdājiem. Neviens cits jau neuzliek Tev to zīmogu visēdājs/vai veg, tikai vien pati. Neredzu iemeslu, kāpēc, lai vienu dienu neēstu karbonādi, otrā salātus ar keilu un riekstiem.
Attiecībā uz antibiotikām un citiem ķimikātiem, Latvijā tos tiešām lieto minimāli.
03.02.2019 17:07 |
 
10 gadi
Reitings 3532
Reģ: 13.03.2013
Kads tev ir letticibas raditajs asins analizu rezultatos?

Droši vien ekvivalents tavas folija cepures biezumam.:-D
03.02.2019 18:40 |
 
10 gadi
Reitings 3532
Reģ: 13.03.2013
Kamēr pats nestaigā apkārt kladzinot "vegāns, veģetārs, vegāns, veģetārs", tikām arī citiem neinteresē, vai Tu uz grila Jāņos liksi kabaci vai šašliku. 

Tie kuri vnk neliekas ne zinis tie ir ideālaikas variants, bet tādu ir maz.:-/ Kad atsakies no gaļas ēdienem, ļoti biež uzreiz sāk izprašņāšanu, kas no atsevišķiem kadriem pārvēršas morāles lasīšanā, smadzeņu pūderešanā you name it.
03.02.2019 18:47 |
 
Reitings 1465
Reģ: 10.02.2016
Šodien uztaisīju franču karbonādes. Baigi labās! (l) :-D
03.02.2019 19:17 |
 
Reitings 1714
Reģ: 15.08.2012
Tie kuri vnk neliekas ne zinis tie ir ideālaikas variants, bet tādu ir maz

Tiešām? Autore raksta, ka pati nav manījusi, ka gaļu reizēm nedēļām nelieto, tad - vai šajā laikā daudzi tam pievērsuši uzmanību? Ja visi tiks informēti, ka viņa kļūst par veģetārieti, uzmanības gan būs vairāk. Nezinu, kāpēc tas vajadzīgs.
Un lai arī esmu visēdāja, nekad neesmu domājusi - ko gan tie veģetārieši ēd, jo izvēle paliek diezgan plaša, it īpaši, ja no pārtikas neizslēdz olas, kas nebūt nav potenciālie cālīši, kamēr vien vista nav satikusi gaili.
Bet vispār, redzot, kādi pārtikas produktu nepanesamības gadījumi ir radu un draugu vidū, kad jāsāk no pārtikas izslēgt visus piena produktus, soju un, ja vēl celiakija komplektā... lūk, tad sāc saprast, kāda vērtība ir iespēja ēst visu.
03.02.2019 19:46 |
 
Reitings 477
Reģ: 03.09.2016
Esmu veģetāriete jau 16 gadus! Paldies dievam, cilvēku, kas uzskata” ko tu vispār ēd?salatus grauz?” paliek aizvien mazāk. Cilvēki šajā jomā paliek aizvien izglītotāki un tiešām ir tik daudz dažādu produktu, ka neēst galu vispār nav problema. Jāņos var est sieru, grillētus dārzeņus, čipsus un iedzert aliņu!:-D
03.02.2019 20:13 |
 
Reitings 553
Reģ: 29.01.2009
Nekad neesmu nevienam veģetārietiem pat iedomājusies pajautāt “kāpēc tu neēd gaļu?” vai arī uzstāt uz to..un manā draugu/paziņu lokā arī neko tādu neesmu dzirdējusi :-P
03.02.2019 21:00 |
 
Reitings 567
Reģ: 19.09.2017
Droši vien ekvivalents tavas folija cepures biezumam.

Kas tavu esanas paradumu izveli padara apzinatu, pamatotu? Tu vadies no kada veganisma big gun teikta?
03.02.2019 21:25 |
 
Reitings 237
Reģ: 17.03.2018
Veģetāra uzturs man būtu tīkams, bet pagaidām joprojām liekas pārāk liels čakars, lai to organizētu savā ikdienā. Gaļa Latvijā tiešām nav nekāda fujīgā. Un par citu viedokļiem - vienīgie, kam nenormāli tracinātu, ka esmu veģetāriete, lesbiete vai melnādainā, būtu mans tētis un mana oma, respektîvi, diezgan aprobežoti lauku ļautiņi, kas nesaprot un noliedz visu, kas otrpus sētai notiek vai eksistē. :-P
03.02.2019 21:27 |
 
10 gadi
Reitings 3532
Reģ: 13.03.2013
Kas tavu esanas paradumu izveli padara apzinatu, pamatotu? Tu vadies no kada veganisma big gun teikta?

Cik nu tas ir arguments, tad mana pašsajūta+ziņkārība..:-D Jā,jā esmu lasījusi arī es rakstus pētījumus, protams, kur nu iztikt bez diezgan daudzajām dok.filmām(?), ja tās tā var nosaukt. Standartiņš.
03.02.2019 21:42 |
 
Reitings 121
Reģ: 27.03.2016
Florie probability Adventi andie choker Vasja Paldies par viedokli
Lauriee Jā, es domāju vai izdosies ilgtermiņā, jo šobrīd man vienkārši ir daudz brīvā laika, lai gatavotu 3x dienā sev veselīgu maltīti un nav jau tā, ka neēdu gaļu tik vien kā divas nedēļas. Es teiktu, ka pēdējo 10 mēnešu laikā to ēdu arvien mazāk un nonācu pie secinājuma, ka varu neēst un es nemaz negribēju visiem oficiāli tagad paziņot, ka esmu veģetāriete
bigsister Ak dies, tie ir tikai divi cilvēki, tad jau iepriekš es sekoju visiem pārējiem, kas gaļu ēd brokastīs, pusdienās, vakariņās. Nevajag spīdēt te ar ūber secinājumiem, ja nav ko teikt!
Mocheato Congrats! :D
03.02.2019 22:30 |
 
Reitings 257
Reģ: 11.09.2018
Ja neiesi pa veikalu un nebļausi -,, Fū gaļa,, un neafišēsi to pa labi un pa kreisi neviens tevi neaiztiks. Un tici man pat nepamanīs, ka neēd gaļu ja nepiešķirsi tam nozīmi sabiedrībā.:-)
03.02.2019 23:34 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits