Cilvēki

 
Reitings 41
Reģ: 03.12.2018
Mums Latvijā gan tas nav tik ļoti aktuāli. Bet nu sarunai.
FB ir lapa Nas Daily, kur čalis taisa dažādus video par dažādām tēmām. Liekas jauks, patīkams, pozitīvs cilvēks.
Ja nemaldos, viņš ir pakistānietis. Varbūt kaut kas līdzīgs, bet nu no Musulmaņu valsts. Pats nav ticīgs.
Šodienas video viņš pateica, ka "ja tu neesi baltais, tev šajā pasaulē ir grūtāk."
Viedokļi?
Es uzvilkos. :D varbūt kaut kādā ziņā nebaltajam balto valstī kaut kas būs grūtāk. Bet tieši tāpat baltajam būs grūtāk nebalto valstī. Tieši tāpat baltajam no Latvijas būs grūtāk balto Amerikā.
Nebaltajam ir dzīve savā nebalto valstī. Bet viņš redz, ka tai pašā Amerikā ir labāks dzīves līmenis. Viņš arī tā grib. Pārceļas un sāk veidot dzīvi Amerikā. Hm, ir grūti, jā, grūti sākt dzīvot citā valstī, citā kultūrā. Tāpat kā latvietim tur būtu grūti. Bet nu, teiksim, ka grūti ir tieši ādas krāsas dēļ.
Un tad paņemsim cilvēku, vēlams meiteni, no Latvijas, kura vēlas dzīvot siltākā zemē. Var jau uz Maltu, bet paņemsim Ēģipti. Tas nav pat ekstremakais variants. Cik viegli viņai tur būs? Dabūt darbu, iedzīvoties. Es domāju visi vēl atceras Māru. Nebaltais starp baltajiem var justies drošāk kā baltais starp nebaltajiem.
Kā jau minēju, mums tas te nav tik aktuāli, bet ja es dzīvotu Amerikā, Jēziņ. Pēdējā drāma internetā bija par to, ka baltās meitenes sauļojas. Kā nav kauna, cultural appropriation. :D labrīt, arī gadus 10 atpakaļ, kaut vai tepat LV meitenes ir bijušas arī tādas, kuras nosauļojas līdz pēdējam. Nekas tur nav, lai ieriebtu vai līdzinātos. Vai arī bizes - baltās meitenes nedrīkst bizes pīt. Nedrīkst. Tās pieder melnajām. :D bet melnās meitenes drīkst taisnot matus. Drīkst krāsot blondus. Drīkst saukt baltos par baltajiem, bet nedrīkst melnos par melnajiem
01.02.2019 19:26 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Es nesaprotu, kāpēc melnādainie sauc viens otru par nēģeriem, bet citi tā nedrīkst Bērnišķīgi. Sanāk, ka paši sevi apvainot drīkst?
Ir latvieši, kuri citus latviešus sauks par, piem., skaudīgiem, bet diez vai būtu forši, ja citas nācijas sāktu aktīvi uzrunāt vai saukt jebkuru latvieti par skaudīgo. To sakot, nesaprotu vēlmi apzināti lietot vārdus, kas tiek uzskatīti par aizvainojošiem vai nievājošiem kādai konkrētai cilvēku grupai, tas attiecas uz visām rasēm.
02.02.2019 17:51 |
 
Reitings 89
Reģ: 28.05.2013
Ak Dievs (atvainojos par zaimoshanu, neesmu ticiigaa :D ), esmu izveselojusies, domaju, atpakal pied darbiem, te forumaa nenakshu.... un ieraudziju sho teeemu...
Man te butu daudz ko teikt.
1. Es neesmu rasiste,
2. Es censhos nevadities pec stereotipiem un aizspriedumiem!
Bet(!!!!!!!!!) man ir noriebies klausiities par white privilge! Es, nakot no Latvijas, kur nekas tads nav bijis, kur mes latvieshi esam bijushi apspiesti gadu simtiem un asimileti, varu teikt, ka mani radi ir pieredzejushi ari diskriminaciju, bet mes par to sodien dien dienaa nevaimanaajam. Protams, ja es to sklaji pateikshu, tad mani nosauks par neiejuutiigu rasisti.
Jau te minetais, baltajiem parmet citu kulturu nozagshanu - drebes, matu sakartojums, muzika utt. Bet, kadel tad tas citas etniskas grupas parnjem musu kulturu, arhitekturu, zinatni utt? Cilveki no visam etniskam grupam ir devushi kaut ko kopejai attistibai, un ir pareizi ar to dalities sava starpaa, lai visi butu ieguveji, bet kadel sodien tikai baltajiem tiek parmests citu kulturu zadziba, bet mums tiek tikmer boreets, ka jadalaas ar citiem? Kadel melnie var teikt black&proud, black and beautiful utt? Ja es pateiktu I am white, beautiful and proud? Kas tad notiktos? Man nav velmes neko tadu teikt, varbut pat butu bail, jo es tiktu paarveersta par rasisti utt., es zaudetu darbu un mani sabiedriiba nosodiitu. Kadelj lidojot uz Egipti, Maroku utt., mums ir japienjem vinju Islama stradicijas, ka sieviete nedrikst to, shito un vel kaut ko, bet vinji, musulmanju virieshi gan drikst nakt klat un izteikt peidavajum mani appreceet, ja esmu viena kaut kur uz ielas? Tas ir taisnigi?
eTe varetu turpinat ilgi, bet tieshi taa, ASV ir pareizs tikai 1 viedoklis - minoritates viedoklis sodien, jo vinji ir aizgajushi galejibaas. Ja agraak taa tiesham bija, ka baltie vareja vairak nekaa citi, nu zheel, tas nav taisnigi, bet laiki tachu mainas, sabiedriba mainas, ir progress... Es neko tadu neesmu izabudijusi, es censhos visus cieniit un vertet vienadi neatkarigi no adas krasas, ticibas vai citiem uzskatiem, vai orientacijas, bet mani kaitina shii viedokla uzspieshana, kas parversh visus cieteejos iznjemot baltas adas cilvekus, un baltajiem ir jaaajuutas paaradniekiem:-(
03.02.2019 21:55 |
 
Reitings 638
Reģ: 29.01.2009
Cilvēki ir cilvēki, ārkārtīgi dažādi, neatkarīgi no rases, tautības vai kā cita, ko izmantojam grupēšanai.
Kopumā - diezgan nepatīkama suga, skaties uz kuru grupu gribi.
03.02.2019 23:38 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits