Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Cilvēki

 
Reitings 41
Reģ: 03.12.2018
Mums Latvijā gan tas nav tik ļoti aktuāli. Bet nu sarunai.
FB ir lapa Nas Daily, kur čalis taisa dažādus video par dažādām tēmām. Liekas jauks, patīkams, pozitīvs cilvēks.
Ja nemaldos, viņš ir pakistānietis. Varbūt kaut kas līdzīgs, bet nu no Musulmaņu valsts. Pats nav ticīgs.
Šodienas video viņš pateica, ka "ja tu neesi baltais, tev šajā pasaulē ir grūtāk."
Viedokļi?
Es uzvilkos. :D varbūt kaut kādā ziņā nebaltajam balto valstī kaut kas būs grūtāk. Bet tieši tāpat baltajam būs grūtāk nebalto valstī. Tieši tāpat baltajam no Latvijas būs grūtāk balto Amerikā.
Nebaltajam ir dzīve savā nebalto valstī. Bet viņš redz, ka tai pašā Amerikā ir labāks dzīves līmenis. Viņš arī tā grib. Pārceļas un sāk veidot dzīvi Amerikā. Hm, ir grūti, jā, grūti sākt dzīvot citā valstī, citā kultūrā. Tāpat kā latvietim tur būtu grūti. Bet nu, teiksim, ka grūti ir tieši ādas krāsas dēļ.
Un tad paņemsim cilvēku, vēlams meiteni, no Latvijas, kura vēlas dzīvot siltākā zemē. Var jau uz Maltu, bet paņemsim Ēģipti. Tas nav pat ekstremakais variants. Cik viegli viņai tur būs? Dabūt darbu, iedzīvoties. Es domāju visi vēl atceras Māru. Nebaltais starp baltajiem var justies drošāk kā baltais starp nebaltajiem.
Kā jau minēju, mums tas te nav tik aktuāli, bet ja es dzīvotu Amerikā, Jēziņ. Pēdējā drāma internetā bija par to, ka baltās meitenes sauļojas. Kā nav kauna, cultural appropriation. :D labrīt, arī gadus 10 atpakaļ, kaut vai tepat LV meitenes ir bijušas arī tādas, kuras nosauļojas līdz pēdējam. Nekas tur nav, lai ieriebtu vai līdzinātos. Vai arī bizes - baltās meitenes nedrīkst bizes pīt. Nedrīkst. Tās pieder melnajām. :D bet melnās meitenes drīkst taisnot matus. Drīkst krāsot blondus. Drīkst saukt baltos par baltajiem, bet nedrīkst melnos par melnajiem
01.02.2019 19:26 |
 
Reitings 1531
Reģ: 28.07.2017
O, jauki, rasisma tēma. Vismaz novērsīs uzmanību no Skulmiča:-D
01.02.2019 19:33 |
 
Reitings 3734
Reģ: 09.02.2014
Tūlīt autoru apvainos rasismā. Un, kā jau parasti, termina nozīme tiks sagrozīta, lai būtu iemesls kādu apvainot.
01.02.2019 19:51 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Es taa arii nesapratu,kad man darbaa prasija,vai mans viirs arii ir "baltais"-vai tas ir labi,vai slikti?Taa arii atbildeeju-baltaaks par sniegu:-D
01.02.2019 19:57 |
 
Reitings 5
Reģ: 08.09.2018
Mani arī tas tik ļoti uzvelk, kad sākas šitas rasisms, cultural appropriation. viss, kas sākas ar white people.. mani uzvelk, jo tas attiecināms uz ASV un UK un bagāto valstu baltajiem. Try to be a latvian kaut kur citur, un tad parunāsim cik viegli būt white people. Un vispār pēdējā laikā diezgan jūtu rasismu no melnajiem pret baltajiem tieši, arī uk dzīvojot iepriekš, ne tikai internetā. Baltie drīz būs rasisma upuri. Ir jau. Leave us whities alone!!
01.02.2019 20:02 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Godiigi- te baltajam buut ir daudz gruutaak,kaa citas kraasas cilveekam,jo loti biezi darbaa piemeeram ir naacies dzirdeet-nu jaa, tevi paaugstinaaja amataa,jo tu esi "baltaa sieviete".
Ja veel pasaka ,ka esi Trampa pusee,tad jautaajumu nav-viss skaidrs!:-D
01.02.2019 20:48 |
 
Reitings 119
Reģ: 24.01.2019
Stulbi šķirot cilvēkus pēc ādas krāsas. Ir valstis, kur pastāv ļoti daudz stereotipu un aizspriedumu, piemēram, Latvijā, tur arī citas ādas krāsas pārstāvim neapšaubāmi būs grūtāk nekā, piemēram, Anglijā, kur ir daudz dažādu tautību un reliģiju pārstāvju. Tas ir fakts. Par ko tur cepties, ja cilvēks pasaka taisnību, ka pastāv daudz stereotipu pasaulē?
01.02.2019 21:40 |
 
Reitings 119
Reģ: 24.01.2019
Vēl tu iejauci ētikas normas savā tekstā. Ja atbrauc uz musulmaņu valsti, tad nav ētiski izģērbties kailai, tāpat kā mums grasījās aizliegt vai aizliedza sejas aizsegošus apģērbus. Ir jābūt kaut kādai cieņai pret valsti, kur esi ieradies, kaut gan arī Ēģiptē, Dubaijā un citur ir daudz tūrisma zonas, kur sievietes var izpausties ar peldkostīmu. Bet nevajag brīnīties, ka citā valstī ir citas kultūras normas un, ka, ja tu tās pārkāp, tad uz tevi skatās šķībi. Arī Latvijā 100% skatītos šķībi uz burkā ģērbtu sievieti.
01.02.2019 21:44 |
 
Reitings 1937
Reģ: 18.05.2016
Man arī krīt acīs, ir tiiik daudz joku par white people, oh you so wite, white girl name utt, nu takā ja esi baltā tev visu noliek pie kājām. Un ja smejas par balto kā balto - viss ok. Ja par melnajiem joko, ak pasarg dies’. Un vēl tie uzbraukumi ja nēsā hoody, bizītes vai pārsauļojas, īpaši slavenības, nedrīkst pat netīšām neko, būs drāma, bet ja uzbrauc baltajiem, viss takš ok.
01.02.2019 21:49 |
 
Reitings 119
Reģ: 24.01.2019
Un pēdējais komentārs no manis. :-D Es tiešām nesaprotu, kur problēmas saukt viņus par tumšādainiem, mulatiem, afroamerikāņiem, pakistāņiem, indiešiem utt. Tā vietā latvieši bieži izvēlas saukt par melnajiem, čurkām, babajiem utt. Vismaz internetā, dzīvajā ar tik aprobežotiem nekomunicēju. Tas vienkārši parāda cilvēka izglītotības un kultūras līmeni. Es nezinu, kā citi sauc mūs, bet jāsāk ir ar sevi, jāskatās uz to, kā tu un tava apkārtējā sabiedrība izturas pret citiem.
01.02.2019 21:51 |
 
Reitings 1937
Reģ: 18.05.2016
Nu cilvēki internetā nekulturāli izsakas par visu, rases nav izņēmums. :-D
01.02.2019 21:54 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Nebalts tā ir light versija melnajam? :-D:-D:-D
01.02.2019 21:57 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Čurkas un babaji nav ok, bet kas vainas melnajiem? Paši viņi sevi drīkst tā saukt un sauc, bet, redz, ja to pasaka citas ādas krāsas cilvēks - tad vai, vai, vai... Nu bet ir tak tā āda melna!
01.02.2019 22:03 |
 
Reitings 1937
Reģ: 18.05.2016
Varat mani noriet , bet nu dažreiz šķiet , ka daži citu rasu indivīdi pie neveiksmēm speciāl grib vainot ādas krāsu un jebkuru balto cilvēku veiksmi arī novelt uz ādas krāsu:-D
01.02.2019 22:05 |
 
Reitings 150
Reģ: 19.01.2019
Mēs dažreiz Netflixā paskatāmies šo čali - Hasan Minhaj- musulmanis Amerikā, kas veido savus šovus par dažādām aktuālām tēmām. Patīk viņa attieksme.
01.02.2019 22:12 |
 
Reitings 207
Reģ: 04.01.2018
Neons, patiešām melna ādas krāsa ir taču retajam, pa lielam afroamerikāņi ir visādās brūnās nokrāsās.
Un nepiekrītu, ka vienam “melnajam” būs drošāk starp “baltajiem”, tā liekas, ka par kkk jūs neesat dzirdējuši :D
Bet pa lielam, nosodu rasismu jebkurā izpausmē - mana ādas krāsa par mani neko nepasaka, man liekas otru nosodīt par ādas krāsu tikpat muļķīgi kā par acu krāsu.
01.02.2019 22:14 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
man liekas otru nosodīt par ādas krāsu tikpat muļķīgi kā par acu krāsu.
Pilnībā piekrītu, neatkarīgi no tā, kurš kuru nosoda.
01.02.2019 22:17 |
 
Reitings 41
Reģ: 03.12.2018
Pēc visa spriežot tas noteikti nebija tavs pēdējais komentārs. :D Bet ja tik ļoti patīk piekasīties, pirms tam vajadzētu kārtīgi izlasīt tekstu. Piemēram, pirms pārmest, ka nerakstu "afroamerikāņi, pakistāņi, indieši &co" atrast to, kā es uzreiz pateicu, ka cilvēks ir pakistānis. Un turpat blakus ir pāris jauki vārdiņi, kas galīgi nestāv blakus taviem teiktajiem čurkām un pārējiem, ko neviens man pazīstams cilvēks neizmanto un netā arī reti redzu, tā kā nezinu gan, kuram ir problēmas ar apkārtējiem. Vai problēma tajā, ka turpmāk tekstā izmantots "nebaltie", lai skaidri norādītu, ka runa ir par visām nosauktajām un nenosauktajām tumšādaino grupām? Es ceru, ka tu tāpat arī māci baltos cilvēkus iedalīt kaukāziešos, baltos & co un nedod dievs, nesajauc ķīnieti ar japāni.
Runājot par cilvēkiem - vienalga, kādā krāsā - citā valstī, es tieši runāju par to, ka ādas krāsa nav jāņem vērā kā noteicošā, iedzīvoties citā, īpaši ekonomiski attīstītākā valstī, grūtāk būs ikvienam ārzemniekam, tikai (kā jārunā, lai tev patiktu - tāpat kā ASV, person of colour?) var grūtības attaisnot ar savu ādas krāsu.
Par to es arī uzsāku diskusiju - ka krāsa nebūtu jāņem vērā. Nevis kā vēl daži minēja - tiklīdz kā kaut kas slikts - tas tāpēc, ka neesmu baltais, vai tiklīdz kā kas labs - tas ir tāpēc, ka tu esi baltais. Un tu nedrīksti sauļoties, pīt matus un dabūt paaugstinājumu, jo tas mani apspiež
01.02.2019 22:19 |
 
Reitings 119
Reģ: 24.01.2019
Es vairāk negribēju rakstīt, lai neizraisītu strīdu, bet jutu vajadzību pateikt, ka tu mani pārprati. Lielākoties lietas, par kurām rakstīju savā komentārā, nebija tevis rakstītās lietas (vienīgais, ko minēji, laikam par melno/balto un Māru Ēģiptē, uz ko atsaucos savā komentārā), bet viss pārējais, ko es teicu, attiecas pret latviešu sabiedrību kā tādu un tavu jautājumu par to, kāpēc tas cilvēks (blogeris vai kas viņš ir) sūdzējās, ka viņam grūta dzīve. Atbilde - jo pastāv tādas valstis kā Latvijā un, protams, daudzas citas kur indiešus sauc par babajiem un pasaka, lai melnie nelien ārā no savas Āfrikas (starp citu, gandrīz citāti no komentāriem pie Māras rakstiem). Diemžēl tas arī nav tikai internets, esmu redzējusi, kā uz citas rases studentiem Latvijā, ar kuriem esmu kaut kad kaut kādā sakarā gājusi kopā, skatās kā uz citplanētiešiem un pienāk nez no kurienes un sola piesist.
01.02.2019 22:32 |
 
Reitings 1817
Reģ: 26.04.2014
Arī šodien redzēju to Nas daily video un pēc tā uzradās interese pagūglēt, kas viņš īsti ir...
Nu, viņš 23, 24 gadu vecumā pēc Hārvardas pabeigšanas Ņujorkā Paypal saistītā uzņēmumā pelnīja 120 000 USD gadā. Un varēja tā easy iekrāt 60 000, lai darbu pamestu un, ceļojot apkārt pasaulei, pievērstos šai vlogošanai. No vienas puses viņš runā, cik grūti būt brūnam, bet no otras- cik daudz balto 23 gadu vecumā saņem tādu algu? Pie tam, viņš piedzima un uzauga Izraēlas mazpilsētā, tā ka pat nav Amerikas pilsonis. Ja jau būtu tik grūti viņa ādas krāsas dēļ, viņš nebūtu agrā vecumā tik tālu izsities. Tā ka viņa dzīves stāts gluži neiet kopā ar viņa šīs dienas video vēstījumu.
Bet citādi man viņa video patīk, dažreiz varbūt pārāk teatrāla runa, bet vizuāli ir ļoti, ļoti, ļoti skaisti. (l)
01.02.2019 22:41 |
 
Reitings 41
Reģ: 03.12.2018
Nu, tādā gadījumā es varu sakaunēties, par to, ka izskatījās, ka uzbruku pretī. :D
Un jā, kā cilvēks Nas ir ļoti pozitīvs un daudz sasniedzis. :)
01.02.2019 22:46 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!