Sapnis par Ameriku - šovs

 
10 gadi
Reitings 418
Reģ: 07.08.2010
Vai kāda skatās TV 360 šovu "Sapnis par Ameriku", kuru vada Rešetins?
Skatos un man pašai liekas ļoti interesants.
Pēdējā sērijā pie ciemos pie aktrises Ievas Kibares - tur tā nedaudz cringe - bija sajūta, ka tā dāma viņu nedaudz lenc. :-D
28.01.2019 18:05 |
 
Reitings 553
Reģ: 29.01.2009
Tul, tas bija kā piemērs :D es negrasos braukt uz ASV un atveert piceeriju, tikai interesejos! Par uznjemuma veidoshanu, darbiibu, nodokliem utt LV zinu daudz, taapec jautajums bija tiiri intereses peec!
31.01.2019 17:14 |
 
Reitings 745
Reģ: 22.07.2018
patricija4, paldies par Tavu viedokli un plašo izklāstu. Tiešām interesanti palasīt. Un atvainojos, ja mans pirmais komentārs izklausījās mazliet uzbrūkošs. Dažreiz pat nevēloties spēju izklausīties uzbrūkoša un dusmīga. Katrā ziņā, tiešām interesanti redzēt kā vienu valsti dažādi cilvēki uztver pa savam. Jāsaka, ka es šajā ziņā esmu cilvēks, kurš vienmēr dzīvē vadījies pēc emocijām. Savulaik, ilgu laiku ceļodama apkārt, meklēju kaut kādu sev nesaprotamu sajūtu. No Latvijas devos prom ne finansiālu apstākļu dēļ, bet tāpēc, ka tīri enerģētiskā līmenī tur nejutos labi. Tikpat smagi jutos, kad kādu laiku padzīvoju Londonā. Teorētiski viss bija labi, taču emocionāli jutos iztukšota, visu laiku cīnījos ar sajūtu, ka neesmu savā vietā. Kad dzīve aizveda uz ASV, sākums bija ļoti grūts. Pat negribas atcerēties. Tā bija iekšēja cīņa ar sevi, bailes no nezināmā, bailes no tā, ka esmu tik tālu no ģimenes, bailes no tā, ke nezinu vietējos likumus, ka esmu gluži viena ar savām bailēm un fobijām. Tai pat laikā manas bailes atsvēra sajūta, kuru tik ilgi biju meklējusi, bet beidzot atradusi - jutos atvieglota, emocionāli mierīga. Jā, laimīga. Kad iepazinos ar savu draugu (nu jau vīru), sapratu, ka esmu šeit uz palikšanu. Protams, šajā pasaulē nepastāv tāda viena laimes zeme, kurā viss būtu ideāli. Taču mans pluss laikam ir tas, ka šo dzīvi dzīvoju, tā teikt, staigādama pa mākoņiem. Vispār esmu baigais sapņotājs, laikam tāpēc neredzu tās problēmas sev apkārt, kuras, protams, ir. Strādāju no mājām. Pavisam nesen piepildīju savu sapni un iegādājos dzīvojamo treileri, lai šogad varētu sākt apceļot štatus. Laikam tāpēc tik ļoti neredzu šeit valdošās nekārtības, problēmas likumdošanā vai sabiedrībā, jo lielāko savas dzīves daļu pavadu savu tuvāko draugu lokā, savā mazajā pasaulītē. Dažreiz jau smejos, ka laikam mans iekšējais hipija un bohēmista gars ir tas, kurš ļauj lidināties pa mākoņiem, ignorējot problēmas. Bet varbūt pat labi, ka tā, citādi tādam cilvēkam kā man, būtu grūti izdzīvot šajā skarbajā pasaulē, ja nebūtu manas rozā brilles aiz kurām aizslēpties. :) ASV noteikti jūtu kā savu valsti, kurā vēlos nodzīvot atlikušo dzīvi, taču ir interesanti palasīt kā citi redz, uztver, jūt šo vietu. Tas tikai pierāda to, ka mēs, cilvēki, esam ļoti dažādi un tikpat dažādas ir mūsu domas, iekšējā pasaule un tas, kā redzam pasauli sev apkārt. Paldies, ka padalījies ar savu viedokli!
P.S. Veseļojies! :)
31.01.2019 17:19 |
 
Reitings 2442
Reģ: 20.04.2014
Kaya, intereses pēc, kurā vietā tu esi ASV apmetusies? Jo tam, man liekas, arī ir liela nozīme un tad arī varbūt būtu vieglāk salīdzināt jūsu abu dažādos viedokļus par dzīvi tur.
Katrā ziņā tiešām interesi palasīt pieredzes stāstus no cilvēkiem, kas tur ilgstoši dzīvo, nevis ir aizbraukuši sapņainā ceļojumā uz Ņujorku :D Pati diez vai gribētu uz Ameriku pārvākties, mani vairāk interesē Kanāda un Austrālija... bet nu arī ne tuvāko gadu laikā.
31.01.2019 17:58 |
 
Reitings 745
Reģ: 22.07.2018
Bonecutie, pēdējos pāris gadus esmu Floridā. Tāpēc jā, saprotu, ka arī domas un uzskati mainās, atkarībā no tā, kurā vietā ASV cilvēks dzīvo. Tāpēc minēju savu sapņaino raksturu un domāšanu, jo vide apkārt ļauj, tā teikt, mētāties pa mākoņiem. Ja dzīvotu citā vietā, noteikti arī manas domas un uzskati būtu pavisam citādi. Pa šiem gadiem ir sanācis pabūt dažādās vietās šeit. Arī tādās pilsētās, kurās ir interesanti pabūt kā tūristam, bet noteikti negribētos tur dzīvot, jo vispārējā noskaņa ir bēdīga. Reiz pabiju diennakts tumšajā laikā Detroitā. Vēlreiz negribētu tur atgriezties. :D
31.01.2019 18:22 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Kaya-nu tik talu no manis,bet tur klimats kaa manaa miilajaa Hawaii...Tad pareizi buusu uzmineejusi-abas meitenes viena no otras taalu...
Taa pati Kalifornija ir tik dazaada,kur nu veel cits Stats.Man pasai loti patiik vieta,kur dziivoju,bet naakotnee tomeer gribeetu paarcelties uz veel siltaaku vietu -pavisam!(l)Vai man sii ir sapnu vieta?Nu tik daudzus gadus nodziivots,jaasaka ,ka loti pierasts,esmu piesliipeejusies,iedziivojusies utt.
31.01.2019 18:36 |
 
Reitings 745
Reģ: 22.07.2018
odetta, ahh, Kalifornija vienmēr bijis mans nepiepildītais sapnis. :) Ja dzīve nebūtu atvedusi uz Floridu, noteikti vēlētos dzīvot Kalifornijā. Esot tur, vienmēr esmu jutusi vārdos grūti aprakstāmu, neizskaidrojamu sajūtu, tādu kā pievilkšanās spēku konkrētai vietai, dabai. :)
31.01.2019 18:57 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
JAA!Mans viirs parasti saka ,ka Kalifornija ir "Dievu izredzeeta" vieta!Vins dziivojis,maacijies vairaakaas vietaas,8 gadus dziivoja NY-tur arii ir "specifiski" cilveeki,vairaak liidzinoties Eiropas cilveekiem.Nu manaa pusee pilniigi "kiiniesu rajons"-dziivoju loti tuvu lielajam gigantam"Apple".Pilseetina aug kosmiskaa aatrumaa,driiz muusu mazaas Eichler maajinas buus "apeestas".Taapeec es kalu plaanu-kameer cena laba,vareetu laisties prom uz veel siltaakaam zemeem.(l)
31.01.2019 19:13 |
 
Reitings 382
Reģ: 29.05.2017
Redzēju kadrus reklāmas veidā - likās interesants raidījums. Pret Rešetinu nekas pret nav, viņa balss simpatizē. :-D
31.01.2019 19:43 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Man Resetins pat patika vairaak kaa taa aktrise ,modele,kura tikusies ar "Arnoldu"!Tie Amerikas latviesi man reizeem liekaas daudz vairaak uzspeeleeti,kaa iistie letini.
31.01.2019 19:48 |
 
Reitings 58
Reģ: 13.05.2017
Meitenes, kā jūs tikāt pie vīzām? Šķiet ar šī brīža likumiem gandrīz nereāli, izņemot laulības vai bizness.
31.01.2019 20:40 |
 
Nepatīk
Reitings 274
Reģ: 11.09.2018
Sanāca man arī padzīvot 3 mēnešus Amerikā un sapratu,ka tur ir vislabāk (l) Cilvēki,attieksme,daba...jutos ka esmu īstajā vietā . Noteikti atgriezīšos un tad jau manīs :-) Zinu ļoti daudz latviešus kuri atrodas nelegāli ASV, viņus gan es nesaprotu :-/
31.01.2019 22:22 |
 
Reitings 89
Reģ: 28.05.2013
Emely, 7 gadi tadelj, ka viram viza ir uz 10 gadiem. 3 esam jau nodzivojushi. Vinjam velme ir sapelnit naudu un atgriezties Latvijaa. Savukart man ir Zala Karte, kam ar viru nav nekada sakara.
LV neesam bijushi ne reizi un varbut ari nebusim vel dazhus gadus. Kad ir atvalinajums, izvelamies aizbraukt kaut kur citur, kur agrak nevarejam atlauties vai piem. tepat kaadaa kruizaa vai uz kadu citu statu/pilseetu.
Ja godigi, es par biznesa uzsakshanu daudz nezinu. Iespejams, vestnieciba var atrast kadu info. Ta bus kaut kada viza noteikti, bet par prasibam – lidzekli uznjemejdarbibai, nozares izvele utt., siikak nezinu, kas nepiecieshams. (t)
Uznjemejdarbibu te uzsakt ir viegli. Lielaka atskiriba ir tas, ka IRS sheit uz tevi neskatas ka noziedznieku, kurs censhas apiet nodoklus, kaut ko nenomaksaat utt., lidz ar to ir vieglak. Bet LV tu VID aciis peec nokluseejuma esi noziedznieks/-ce, un tev ir japierada, ka neesi.
80% registeto biznesu te ir sole proprietor un partnerships, kurus nodibinat ir tiesham viegli, vienigi visa atbildiba ir uz tevi un tavu mantu, lidz ar to svarigi iegadaties apdroshinashanu pret visadiem gadijumiem. Te tads SIA – LLC galiigi nav aktuali salidzinajumaa ar Latviju. Videji njemot, atverot kadu estuvi tev janokarto kadas 6 atlaujas, jasamaksa nodevas, apm. $1000 par visam atlaujam. Protams, var but atskiribas shatos. Parejais jau atkarigs no tevis pashas, kur njemsi resursus utt. Daudzi uzsak savu biznesu vienk. Panjemot aiznjemumu ar kreditkarti. Citi piesaista investorus vai partnerus. Te ir kaudzem majas lapas/organizacijas un pat shovi, kas izskatis tavu ideju un iedos lidzeklus, ja tava ideja bus laba, nevajadzes pat iet uz banku, tikvien cik biznesa planu uzrakstit un prezenteet. :-)
Piem. estuvei nav kaut kadi standarti, kam jaatbilst tavai virtuvei. Ja cep kukas tirdznieciibai, uz tavam majas atnaks cilveks, parbaudis vai tava virtuve ir tiira un viss! Piedevam, ja tev ir bizness, kas nes, laikam $500 pelnu menesii (sho nezinu, varbut ar jauno nodoklu sistemu kaut kas mainijies tagad), tad vispar nekadi nodokli un atlaujas nav jakarto. T.i. tu tikai kartojot savus ikgadejos priv. pers. Nodoklus tur uzradi sho pelnu, bet nevis taisi jurdisku personu, kas maksaa entos nodoklus utt.
Nedomaju, ka Latvija var dizhi atrak to visu nokartot. Te, manuprat, piemaksajot viss bija gatavs jau nakamaja diena. Bet 100% to nemaku teikt.
01.02.2019 05:22 |
 
Reitings 89
Reģ: 28.05.2013
Kaya, paldies. :-)
Viss kartibaa, es pati parlasiju savu pirmo komentaru un sapratu, ka parspileju. Es negribeju teikt, ka te dzivo tikai cilveki bez nekadam morales normam. Vienk. Man ir izkristalizejies shads subjektivais viedoklis, kur lomu spele ari mans raksturs. Te ir ari ljoti daudz jauki cilveki, vienkarsi videjais tipiskais amerikanis manas aciis ir taalu no tada vidusmera, kam vajadzetu but tikai labam ipashibam. Nezinu, ka pareizak paskaidrot, drusku latviesu valoda jau sak lodzities. :-D
Jaatziist, ka te ari uz ielas cilveki drizak pienaks un palidzes neka tas notiks Latvija. Amatpersonas ari ir draudzigakas un atsaucigakas nekaa LV. OK, bet visam ir ari iznjemumi shajaa lielajaa valstii.
Prieks, ka esi atradusi savu valsti! Varbut ari man domas ar laiku mainiisies. Te ir daudz kas pozitiivs, bet es vienmer iecikleejos uz siikumiem un kaut kadiem moraliem principiem (ok, tie gan ir ljoti subjektivi).
01.02.2019 05:23 |
 
Reitings 1093
Reģ: 05.09.2018
Man pat neliels iespaids, ka reizēm Trampa administrācija pret imigrantiem vai tūristiem ir foršāka nekā Obamas administrācija. Obamas laikā viņi nepriekrita dot man pat tūrisma "vīzu", kur vēl H1B, bet tagad....
DoD secinājis, ka vismaz tūrisma nolūkos es drīkstot, citādi ne. Tas ir daudz, jo pat investora vīza man joprojām nespīdētu.
01.02.2019 11:44 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Sasmeejos par to -saak aizmirsties latviesu valoda.:-D
Atcereejos savu radinieci,kura ASV bija nodziivojusi 8 meenesus ,un tad atbrauca uz Latviju un runaaja ar taadu britu akcentu:-D,un veel taa pieziime-es neatceros,kaa taas pukiites sauca-O!Margrietinas!!!:-D
Dziivoju jau vairaak kaa 20 gadus , nav ne akcenta ,nekaa-piebilde ,vieniigais cilveeks ar kuru runaaju latviski ir mans viirs(gribu ,lai vins saglabaa latviesu valodu,jo pats runaa tikai anglu valodaa).Ar latviesiem te nesatiekamies.Jaa!Atceros taas pukiites,kuras sauc par margrietinaam!:-D
01.02.2019 17:15 |
 
Reitings 89
Reģ: 28.05.2013
Odetta :-D:-D:-D jaa, es pati par to smejos, jo pati uzjautrinajos par tiem, kas dzivo UK un atbraucot uz LV piemet britu akcentu :-D:-D:-D
Bet man ir gruti ieteerpt vaardos dazhreiz savas domas. Manuprat, tas teikums par videjo amerikani stilstiski galiigi greizs un paaraak garsh bija.
T.i: ''videjais raadiitajs (amerikanis) parasti ir tas, kam piemit paarsvaraa labaas ipashibas, ar minimalam novirzem no normas (norma=pozitivie elementi). Savukart mans apgalvojums vesta, ka videjais raditajs ir vairak ar noslieci uz negatiivo aspektu (=morales neesamiba, ko parspileju, uzspeleta laipniba utt.).''
''Te ir ari ljoti daudz jauki cilveki, vienkarsi videjais tipiskais amerikanis manas aciis ir taalu no tada vidusmera, kam vajadzetu but tikai labam ipashibam.''
1. Kaa tiek definets vidusmers; kas tas ir?
2. Pedejais paligteikums, ko tas iisti paskaidro, piedevam tas ir ljoti plash un neskaidrs
3. Kas ir videjais amerikanis (ok, manas aciis) - ari plash un subjektivs jedziens
4. Visa teikuma struktura ir nepareiza/mulsinosha, kas var radit parpratumu.
5. Es veicu secinajumus, kas nepaskaidro to izcelsmi un nedod pamatojumu.
Laikam es judzos nost te maajaas seezhot (t):-D
01.02.2019 18:20 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Man pasai liekaas,ka runaaju normaali,bet kad aizbraucu uz Latviju ,mana draudzene(anglu valodas pasniedzeeja)saka ,ka es teikumus veidojot citaadi.Isi sakot-nerunaaju vairaak nevienaa valodaa pareizi.Uz ASV atbraucu ar vaacu valodas zinaasanaam.Tas bla bla bala jau man ir,bet no gramatiksa nekaada jeega.Man vispaar patiik tas,ka te neviens nerunaa pareizi-kiiniesi runaa taa,ka "skaidraa praataa" nav saprotams,nu briti izcelaas ar savu kolosaalo britu akcentinu,francuuzi taapat, indiesi,filipiino runaa labi,jo viniem anglu valoda ir otraa valoda skolaa-akcenta faktiski nav!Vispaar interesanti ar akcentiem-katraa Stataa ,liekas ,runaa citaadi!:-DEs ,protams, to nezinaatu tik labi,ja darbaa nebuutu jaatiekaas ar vairaakiem cilveekiem no citiem Statiem!
01.02.2019 18:30 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!