Pamošanās

 
Reitings 554
Reģ: 17.12.2018
Labrīt! :-)
"Miega" tēmas šeit ik pa laikam parādās, un šī nebūs izņēmums :-D
Ko jūs darāt, lai no rītiem normāli pamostos? (l)
Lai doma skaidra... Man ir problēmas ar pamošanos no rītiem. Eju gulēt ap pusnakti, un pirmo modinātāju uzlieku uz plkst.7.30. Es viņu miegā dzirdu, miegā sataustu, nospiežu un guļu tālāk. Tas ir diezgan neapzināti, jo bieži vien pat to visu neatceros. Parasti uzlieku kādus 5 modinātājus, un dzirdu tad tikai pašu pēdējo, kurš jau 5x pārlikts. Pēc tam lecu ārā no gultas un ātri taisos uz darbu, kurš ir nokavēts. Man nepalīdz tas, ka eju gulēt agrāk, jo no rīta atkārtojas viens un tas pats scenārijs. Ar modinātāja signālus mainu, vēdinu telpas, u.t.t.
Tagad meklēju jaunu darbu, un jūtu, ka tas varētu radīt problēmas...
Ko darīt, lai no rītiem pēc iespējas ātrāk nāktu "pie samaņas", lai būtu enerģija, lai sadzirdētu modinātājus? Vēlos no rītiem nevis ātri skriet pa galvu-pa kaklu uz darbu, bet normāli pamosties un izdarīt visu, ko vēlētos paspēt izdarīt. Varbūt problēma ir tajā, ka es uzlieku vairākus modinātājus, un zinu, ka mani taču kāds no tiem pamodinās? Varbūt arī tas, ka varu atļauties nokavēt darbu. Iespējams, ka vajadzētu patrenēties tikai ar vienu modinātāju... (t)
Tagad rakstu un pati domāju, cik stulba problēma tā tomēr ir... :-D Bet man tā ir problēma, un tāpēc ļoti gaidu kādus ieteikumus, kā rītus padarīt normālākus.
Paldies! (l)
16.01.2019 10:35 |
 
Reitings 554
Reģ: 17.12.2018
Riry
Noskaņo sevi, ka ir jāceļas un viss. Ja celsies ar 1x modinātāja zvanu, pašai būs vienkāršāk nevis pusi rīta ņemties ar modinātājiem.

Jā, šis ir tas, ko domāju darīt. Arī nelikt 100 modinātājus, bet mēģināt iztikt ar vienu.
Ielādē datorā modinātāju. ...no pirmā stāva dzirdēju, kā viņš man trešajā stāvā bļauj

Izklausies iespaidīgi, Essena Šo arī noteikti izmēģināšu :-D
man nepateica: "Tu esi tik forša un gudra meitene, bet ar savu mūžīgo kavēšanu tā sabojā visu labo iespaidu par sevi, ka visi redz tikai nedisciplinētu slinķi, kas neprot plānot savu laiku..." tie vārdi man joprojām skan ausīs, kad gribas atkal pagulēt.

Diezgan skarbi vārdi, principā, tāpēc laikam pilnīgi normāli, ka aizķeras. Es tikai domāju, vai tiešām kavēšana uzreiz rada tik traku iespaidu - nedisciplinēts sliņķis, ja viss pārējais ir kārtībā, darba pienākumi izpildīti savlaicīgi, u.t.t. Manā darba vietā ir tā, ka tiešā priekšniece pati ierodas vismaz stundu vēlāk, nekā es ar visu savu kavēšanu, un viņai galvenais ir, lai viss laicīgi izdarīts (kārtīgi arī, protams), tāpēc man nav tās tādas lielās motivācijas. Motivācija ir nākotnes darba vieta, kurā es nevēlētos kavēt. :-)
16.01.2019 15:55 |
 
Reitings 932
Reģ: 25.09.2017
Agrāk, kad studēju, varēju bez problēmām pamosties no pirmā modinātāja un vienmēr modos apmēram 1,5-2h pirms man ir jāiet uz lekciju (augstskola 5 minūšu gājienā:-D) Darīju tā tāpēc, lai mierīgi pamostos, mierīgi paēstu brokastis, paskatītos seriālu un nu jau sakarīgi pamodusies dotos uz lekcijām. Un, jā, man tā bija vieglāk un jutos labi.
Tagad pamosties ir grūti, arī mostos ar 3-4 modinātājiem. Citreiz ir tā, ka noskan modinātājs, izslēdzu un reāli liekas, ka esmu atvērusi acis, piecēlusies, bet izrādās, ka es joprojām esmu saldā miegā un pamošanos esmu nosapņojusi :-D
Bet vislabāk mani pamodina vīrs un kaķis :-D
16.01.2019 16:32 |
 
Reitings 689
Reģ: 05.08.2017
iesaku darba ritmu pielāgot savam individuālajam bioloģiskajam pulkstenim, jo nav ko sevi mocīt un pakļaut liekam stresam

Piekrītu. Man jau kopš skolas laikiem bija grūtības no rītiem pamosties, un pat ja laicīgi pamodos un devos dienas gaitās, nejutos savā ādā, jutos miegaina un neapmierināta. Bet vakarā gluži pretēji - parādījās enerģija, strāvoja idejas un darba spars. Tāpēc jau vairākus gadus esmu atmetusi standarta biroja laika darba režīmu. Pārsvarā strādāju no mājām, no rīta ceļos mierīgi, bez stresa, ap plkst 09:00 - 11:00. Eju gulēt, cikos vēlos. Jūtos labi tā, un visi darbi tiek izdarīti, no rītiem ceļos ar smaidu un prieku. Varbūt arī Tu neesi rītu cilvēks, un ja jau meklē citu darbu, tad kāpēc gan neizvēlēties tādu, kurā katru rītu nav jābūt uz strīpas?
16.01.2019 18:54 |
 
10 gadi
Reitings 1221
Reģ: 07.06.2009
Es nelasīju komentārus,varbūt kāda jau pieminēja,bet ir modinātāji, kur jāizpilda kaut kāds matemātikas uzdevums, lai viņu izslēgtu, tādēļ pamodīsies, turi tik pie pašas auss un viss. Mana labākā draudzene ir tāda pati :D viņa arī reizēm nepamostas, ja pie galvas zvana. un var aizmigt pilnīgi visur, jājot uz zirga gan jau arī aizmigtu, ja ilgāk aizvērtu acis.
16.01.2019 18:57 |
 
10 gadi
Reitings 3545
Reģ: 13.03.2013
esmu atmetusi standarta biroja laika darba režīmu. Pārsvarā strādāju no mājām

Apmēram 95% darba vietu piedāvā tikai biroja standarta darba laiku, cik mans novērojums.(t)
16.01.2019 19:46 |
 
Reitings 82
Reģ: 20.10.2018
vari mēģināt ekstrēmo variantu, ko es pēdējā laikā iemēģinu :D
uzlieku modinātāju stundu pirms "jāceļas", dzirdu to, pārlieku un jau man ķermenī ir ieciklējies, ka drīz jāpaceļas un tas varbūt var palīdzēt.
un dienas laikā nevajag dzert daudz tējas un kafijas, jo esmu ievērojis, ka tad pilnībā noguļu modinātāju, nu pilnībāa, ka pat to neesmu dzirdējis. :D (parasti pēc 3 zaļajām tējām vai 3 kafijām dienas laikā)
16.01.2019 20:27 |
 
Reitings 6
Reģ: 10.02.2014
Ziemas laikā mūžīgās problēmas ar izkāpšanu no gultas, sajūta, ka visaldākais miegs tieši brīdī kad skan modinātājs.
16.01.2019 23:46 |
 
Reitings 656
Reģ: 06.10.2014
Koumā vairāk jāskatās uz miega kvalitati un ilgumu, nevis pašu piecelšanās kvalitāti. 7h var būt par maz miega, ja neievēro pareizu, pirms gulētiešanas rutīnu. https://www.youtube.com/watch?v=XtDc_iJ-j-M&list=PL2ADAFpTg5abQoKp7C9nYgqAqqFbr61yK
17.01.2019 09:04 |
 
Reitings 554
Reģ: 17.12.2018
Koumā vairāk jāskatās uz miega kvalitati un ilgumu, nevis pašu piecelšanās kvalitāti. 7h var būt par maz miega, ja neievēro pareizu, pirms gulētiešanas rutīnu.

Bet, ja nelīdz arī tas, ka guļu ilgāk? Piemēram, aizeju gulēt plkst.22.00, bet jāceļas plkst.7.30 (reāli guļu vismaz līdz kādiem plkst.8.00). Varbūt ilgtermiņā to jāsāk darīt, nevis dažreiz tikai mēģināt aizmigt tik agri?(t)
Tieši tāpēc pievērsu tagad uzmanību pamošanās un piecelšanās kvalitātei, jo arī, guļot vairāk h, nekas nemainās. Hmmm...
17.01.2019 09:25 |
 
Reitings 656
Reģ: 06.10.2014
Varbūt ilgtermiņā to jāsāk darīt, nevis dažreiz tikai mēģināt aizmigt tik agri?

Linkā ir viss info, kas jāzina, bet ja saki, ka arī ilgāk guļot, nav labāk ir jāpievēršs uzmanība miega kvalitātei.
Miega kvalitāti ietekmē:
#elpošana (ir app ar ko var ierakstīt miegu un tad analizēt vai ir elpošanas traucējumi).Ja ir liekais svars, tad elpošana var tiešām būt traucēta.
#ēdiens (daudz pārtikas un ar augstu cukura līmeni gulēt būs grūti.)Vislabākais ēst ne vēlāk 4h pirms gulētiešanas. Vajag caurlūkot savu ēdienkarti, jo austs ogļhidrātu līmenis padara mūs nervozus, neizguļamies un kļūstam vēl viegli aizkaitināmi...
#datora, telefona ekrāns ietekmē miega kvalitāti, tādēļ arī to nevajag lietot viesmaz 2-1h pirms gulētiešanas, lai neitekmētu bioloģisko pulksteni.
#optimāls gulētiešanas laiks ir līdz 22:30, jo miegam ir cikli un ejot gulēt pēc tā nevar iegt tik dziļi.
#masturbācija un sex + slikts miegs pakāpeniski rada situāciju, ka ilgākā laika posmā nepietiks ar 7h stundām. Lai gan, ja ir pareiza ēdienkarte un viss hormonāli, emocionāli kārtībā var pietikt pat ar 5h-6h miega. Tādam izlaidīgam(parastajam) dzīvesveidam 8-9h ir optimāls laiks, lai ilgākā laika posmā nerastos meiga bads un ietekmēta smadzeņu darbība.
#Melatonīns. Aptiekā var iegādāt kādas 30kaps un izdzert, bet nevajag to darīt pakāpeniski, lai organisms pats neatteiktos no ieraduma veidot pats savu melatonīnu.
Kopumā nepareizs dzīvesveids ietekmē miegu, kas savukārt atstāj iespaidu uz mūsu svaru, smadzeņu darbību, pašsajūtu, produktivitāti - visu dzīvi. Sāc mainīties!
17.01.2019 09:44 |
 
Reitings 656
Reģ: 06.10.2014
#Melatonīns. Aptiekā var iegādāt kādas 30kaps un izdzert, bet nevajag to darīt pastāvīgi, lai organisms pats neatteiktos no ieraduma veidot pats savu melatonīnu.
17.01.2019 09:45 |
 
Reitings 554
Reģ: 17.12.2018
ellle
Laikam problēma ir miega kvalitātē...
No Tava uzskaitītā problēmas varētu radīt dators/telefons, gulētiešana pēc 22.30, emocionāli pārdzīvojumi, stress.
Cenšos ēst veselīgi un pareizi, dodos pastaigās, eju uz trenažieru zāli, vēdinu telpas un vienmēr, iespēju robežās, guļu pie atvērta vai daļēji loga.
Esmu tāds svētdienas smēķētājs, un pēc smagas dienas dažreiz prasās vienkārši pasēdēt, padomāt, uzsmēķēt... Un esmu ievērojusi, ka pēc tam ir vēl grūtāk pamosties, nekā tad, kad nesmēķēju.
Melatonīns... Esmu savulaik dzērusi un diezgan pat regulāri, jo bija problēmas ar aizmigšanu, emocionālu pārdzīvojumu rezultātā. Vienā brīdī nevarētu pat iedomāties, kā var aiziet gulēt pēc pāris tabletēm. Sapratu, ka ir par traku, un mēģinu tagad iztikt bez tā visa. Dažreiz iedzeru kādu tableti, miegs ir mierīgāks, bet no rīta tāpat nav sajūtas, ka esmu izgulējusies.
17.01.2019 09:53 |
 
Reitings 554
Reģ: 17.12.2018
Starp citu, iepriekš, pirms regulāri sāku dzert melatonīna tabletes, man diezgan bieži bija miega paralīze, sapnis sapnī, drausmīgi murgi, u.t.t. Tagad ir daaaudz vieglāk, bet tāpat daudz murgoju un dažreiz mostos naktī. Man laikam pārāk daudz iekšā viss ir sakrājies, un nespēju emocionāli atslābt un nomierināties.
17.01.2019 09:57 |
 
Reitings 656
Reģ: 06.10.2014
Ja ir slikti gulēts, tad stress rodas vēl vairāk. Var mēģināt iekļaut meditācijas brīžus gan pusdienlaikā, gan vakarā. Tam ir app vai youtube video. uzliec austiņas un aidā:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.calm.android
..........
+Modinātājs istabas otrā pusē un jāiet uz wc+apslapināt seju ar aukstu ūdeni un tad jau būsi pamodusies.
17.01.2019 10:00 |
 
Reitings 554
Reģ: 17.12.2018
ellle Esmu cilvēks, kuru vairāk nomierinās boksa maiss, nevis meditācija :-D:-D Meditācijai un tādām lietām man nav pacietības. :-D Bet es pamēģināšu.
17.01.2019 10:04 |
 
Reitings 554
Reģ: 17.12.2018
ellle Paldies! :-)
17.01.2019 10:04 |
 
Reitings 656
Reģ: 06.10.2014
Boksa mais? Tas liecina vai nu par pārāk neiztērētu enerģiju - pārāk daudz kalorijas. Par maz sportisku aktivitāšu. Var mēģināt izmatot K2 uz un no darba.
Un ja nevari atbrīvoties meditācijai, tad drīzāk vispār nekad neatbrīvojies. Man ar agrāk likās muļķīgi, bet vajag sakt un pierast un var būt, ka eventuāli sanāk.
https://www.youtube.com/watch?v=Y1RdEVXWXbU
17.01.2019 10:11 |
 
Reitings 554
Reģ: 17.12.2018
Boksa mais? Tas liecina vai nu par pārāk neiztērētu enerģiju - pārāk daudz kalorijas. Par maz sportisku aktivitāšu. Var mēģināt izmatot K2 uz un no darba.
Un ja nevari atbrīvoties meditācijai, tad drīzāk vispār nekad neatbrīvojies. Man ar agrāk likās muļķīgi, bet vajag sakt un pierast un var būt, ka eventuāli sanāk.

Kā jau minēju, eju pastaigās (man pie mājas mežs), arī uz trenažieriem. Arī no darba, ja ārā ir normāls laiks, eju kājām. Arī ar velo patīk braukt. Vēl man patīk pārbīdīt mēbeles mājās :-D Katrā ziņā, nav tā, ka es maz kustos un daudz un nepareizi ēdu. Varbūt vajag vēl vairāk...
Iespējams, ka par to neatbrīvošanos ir taisnība... Pēdējie gadi manā dzīvē bija tādi, ka nespēju un nemaz nedrīkstētu atslābt. Dzīvoju vienmēr ar plānu B, ja nu kaut kas neizdodas. Ai, negribu šeit sīkāk neko stāstīt, bet jā... Man ir grūti atbrīvoties, nekontrolēt situāciju, paļauties + tagad arī smags posms.
17.01.2019 10:21 |
 
Reitings 656
Reģ: 06.10.2014
Nezinu vai esi sieviete, bet viens no iemesliem var būt arī tas, ka šķietami esi viena. Sievietēm vajag kādu ar ko aprunāties un nomierināties un to es sajutu arī šajā diskusijā. Esi uzņēmusies par daudz un vīrietis var atrisinā daudzas nesakārtotas lietas un kļūt arī par sava veida boksa maisu.
Sievietēm gan ir tendence pārmest vīriešiem neaptēstību, bet dod un dara viņi ļoti daudz to ko sieviete nespēj.
Vai arī vēl vairāk - vīrietis+bērns un viss nostāsies savās vietās.
Vīrieši gan var vieni, jo viņi ir ļoti racionāli un domas nešaudās visapkārt. Vienīgais, ka tas, kad viņi saprot, ka ir labi vienam nāk pēc 35, tad kad tie gūst kontroli pār savu seksualitāti.. Pirms tam viņiem māca pretējo un arī daba liek dzīvot pretēji.
17.01.2019 10:40 |
 
Reitings 406
Reģ: 29.06.2017
Arī esmu guļava, neprotu laicīgi piecelties, šorīt bija tas pats scenārijs. :-D
Ir foršas tādas tabulas, kurās parādīts laiks, cikos jāiet gulēt, ja, piemēram, vēlies celties 07:15, tad jutīsies možs. :-)

+ Izmanto kādu metodi ar modinātāju, piemēram, noliec otrā istabas stūrī. :-) Man palīdzēja, tagad īsti nav motivācijas to darīt, jo celšanās laiks nav tik agrs. :-D
17.01.2019 11:13 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits