Varētu manikīre nopelnīt 2000 uz rokas mēnesī, rinda biroju darbinieču stāvētu rindā uz manikīra kursiem. Manikīra speciālistu skaits daudzkāršotos pusgada laikā.
Pirmkārt, bez pieredzes salonos uz % negribēs ņemt? Priekš kam viņiem riskēt ar iesācēju?
Parasti darbavieta jānomā par fiksētu dienas/mēneša maksu. Maksājums jāsamaksā salona īpašniekiem mēneša sākumā, pirms uzsākt darbu. Noslogoti un populāri saloni prasa 2 mēn priekšapmaksu par darbavietas nomu.
Manikīra piederumi un materiāli maksā naudu, turklāt jānopērk iepriekš. Vismaz kaut kādi nodokļi arī ir jāmaksā, muļķīgas paskas, ka var itin neko nemaksāt.
Viņa nopelna naudu, atvilksim izejmateriālus, nomu, nodokļus, dabūsim summu uz rokas. Turklāt noma ir jāmaksā vienalga, 1 kliente mēnesī vai 8 klientes dienā.
Pirms krīzes viena esot pelnījusi uz rokām 1000 - 1500 latus, bet viņa strādāja 2 salonos, vienā uz %, otrā nomāja darbavietu. Divas brīvdienas mēnesī. Tolaik pašas mankīres bija daudz mazākā skaitā, tautas Rīgā vairāk kā tagad.
Manikīru taisīt fiziski ir daudz vieglāk nekā frizēt klientus. Nezinu tieši cik tagad viņas pelna, bet paziņai ir neliels salons, kur nomā visu telpu ( firma viņai ir ). Frizē, taisa manikīru un tur nāk vēl viena manikīre dažas dienas nedēļā. Autiņš viņai ir cenā ap 5 - 10 tūkstoši, to izmaksāja 2,5 gadu laikā, lietotu uz kredīta.
Vairāk kā kasieres jau nopelna, bet nekāda liela peļņa nav. Ne velti daudzas, kas treknajos gados pašas strādāja, tagad dod "krēslus" un vietas uz nomu citām. Pašas ofisos strādā un tikai piepelnās nedaudz vai.....pasniedz kursus. :-D