Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Tām, KURAS šķiro!

 
Reitings 2829
Reģ: 06.07.2010
Meitenes... varbūt te var pajautāt. :D Kā tām, kuras šķiro atkritumus un konteineri ir ne visa veida plastmasām un stikliem... Kā jūs konstatējat, saprotat, ko var un ko nevar šķirot? Esmu atradusi tabulas ar nosaukumu skaidrojumiem, bet KO man tas izsaka? Visas plastmasas nevarot šķirot, kuras var? Un kā orientēties tajā visā?
Nu.piem. uz iepakojuma ir dakšiņa un glāzīte vai bulta rimbulī. Ko darīt ar tādiem? Bieži gadās. Tāpat - parastie pastmasas maisiņi - pie plastmasas? |-)
22.11.2018 00:29 |
 
Reitings 12651
Reģ: 29.01.2009
Atkarīgs no tā, kurš ir atkritumu savācējs, viņiem atšķiras noteikumi. Dažiem minēts, ka drīkst visus tīros pārtikas plastmasus (arī maisiņus), dažiem ir speciālas prasības, piem, tikai tīras pudeles un maisiņi. Katrā ziņā es sāktu ar konkrētā atkritumu apsaimniekotāja norādēm. Ar stikliem gan neesmu manījusi nekādas atšķirības - līdz šim visur esmu redzējusi tādus, kas paredzēti tīrām burkām un pudelēm, nekam citam.
22.11.2018 08:33 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Ja nemaldos tad Aizliegtajam paņēmienam ir raidījums par šo tēmu.
22.11.2018 09:43 |
 
Reitings 38
Reģ: 15.08.2018
Šķiroju jau ilgstoši. Uz dakšiņām un nazīšiem nav jāskatās. Ar plastmasām ir vispiņķerīgāk, jo aršķiras no katra apsaimniekotāja. Visur var mest hdpe, ldpe, pet, pp?, maisiņus un čaukstošās plēves, protams, visam jābūt tīram. Uzraksti ir uz iepakojuma apakšas. Jogurta trauciņus u.tml. Iepakojumus nevar. Ar stiklu un papīru viss vienkārši. Atsevišķas vietas var mest arī tetrapakas
22.11.2018 10:23 |
 
Reitings 951
Reģ: 16.12.2014
Jogurta trauciņus u.tml. Iepakojumus nevar.
Šis ir, kā ņam-ņam teica, acīmredzot, atkarīgs no atkritumu apsaimniekotāja. Es savam tiesi precīzi pajautāju par krējuma, jogurta trauciņiem un piena pakām - man tika atbildēts, ka to visu drīkst (tīru) mest kombinētajā papīra/plastmasas/metāla konteinerā. Tieši tāpat kā jebkāda metāla priekšmetus (arī esmu dzirdējusi, ka drīkst, piemēram, tikai dzērienu skārdenes, bet ne konservu bundžas. Bet man tika atbildēts, ka var arī konservu bundžas...
22.11.2018 11:03 |
 
Reitings 2829
Reģ: 06.07.2010
Ir vairāk nekā 2 sistēmas pēc kurām šķiro? Viena ir Clean-R (ja nemaldos), kur tiešām ir vienotais konteiners un tur es galvu nelauzīju, viss, kas izskatījās pēc plastmasas tika izmests tur. Šobrīd dzīvoju citur un ir otrs variants, kur drīkst laikam tikai PET pudeles, ja pareizi saprotu un dzirdēju, ka arī sadzīves plastmasas (piem. matu, veļas mazg. kosmētikas utml.), laikam nedrīkst krējuma utml. trauciņus. Kā lai zina, kuri ir PET? Uz maisiņiem jau nekādi apzīmējumi nav vispār, savukārt uz iepakojumiem citreiz es neredzu nekādu PP vai PET apzīmējumu, bet ir piem. minētā dakšiņa ar glāzīti un/vai zaļā punkta? zīme. Tad nu es apjūku. Ir jau lietas, kuras šķiroju, bet gribas saprast, vai varbūt ir kaut kas, ko vēl varētu sašķirot, ko līdz šim (nezināšanas pēc neesmu šķirojusi). ;-)
22.11.2018 12:03 |
 
Patīk
Reitings 335
Reģ: 12.10.2018
Atkritumu pārstrāde tāpat visu pāršķiro, jo PP, PVC, PVH uc platmasas nevar jaukt kopā.
Reti kurš ir speciālists un spēs noteikt kas precīzi ir liekam plastmasa konteinerī un kas nav.
Jau tas ir plus ka plastmas ir atsevišķi no papīra, stikla, metāla un pārtikas.
Šķirojot atkritumus var saprast cik milzīgs daudzums plastikāta atkritumu apgrozās vidē.
22.11.2018 12:24 |
 
Reitings 1714
Reģ: 15.08.2012
Es meklēju trijstūri ar ciparu vidū - parasti no 1-7. "atrumā nevaru atrast, bet bija lap un gan jau ne viena vien, kur skaidrots, kas šķirojams, kas nē. 1 - PET, bet pārtikai vēl labāki un tāpēc nododami orreizējai pārstrādei skaitījās arī 4 un 5. Pēc tā arī vados.
Jā, reizēm ir krietni jāpameklē apzīmējums, bet gandrīz vienmēr izdodas atrast.
22.11.2018 13:22 |
 
Reitings 257
Reģ: 11.09.2018
Pirms kāda laika šķiroju. Tad, kad vienu dienu ieraudzīju, kā atkritumu mašīna visu paņem un saliek vienā tajā lielajā tvertnē, radād jautājums, tad preškam šķirot, ja visu samet vienā. (t)
22.11.2018 14:29 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Man šķiet , ka tajās mašīnās ir 2 nodalījumi, bet ne visās.
Es speciāli neko nešķiroju , kaut gan konteineri stāv blakus miskastēm. Mans parāts nespēj sagremot , ka man kaut kas ir jāmazgā pirms to izmetu miskastē:-O.
22.11.2018 15:03 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Mans parāts nespēj sagremot , ka man kaut kas ir jāmazgā pirms to izmetu miskastē.

+ pievienojos.
Tāpat to plastmasu pirms pārstrādes mazgā. Jā, pāršķirotājam noteikt nav patīkami, bet man papildus centi ūdens rēķinam.:-D
22.11.2018 15:34 |
 
Reitings 1022
Reģ: 04.11.2017
atkritumu mašīna visu paņem un saliek vienā tajā lielajā tvertnē,

Ja??? Un es biju tā nobriedusi šķirot atkritumus, bet var izrādīties, ka tas ir bezjēdzīgi (t)
22.11.2018 15:45 |
 
Reitings 220
Reģ: 24.08.2016
atkritumu mašīna visu paņem un saliek vienā tajā lielajā tvertnē
tā viņi dara gadījumos, kad uz konkrēto vietu nav izdrvīgi/ērti sūtīt vairākas mašīnas. Jebkurā gadījumā, ja or bijis šķirots, tas viņiem pēc tam atvieglo šķirošanas procesu.
22.11.2018 16:12 |
 
Reitings 656
Reģ: 06.10.2014
Man viss ir vienkārši 2 konteineri mājās. 1 mazs 10l organiskiem un nešķirojamiem un viens 25l sķirojamiem. Tur metu visu plastmasu vienalga ko viņi saka. Visu tīru un tādu, kas nesastāv no 2 vai 3 sastāvdaļām, lai paši tiek galā kas viņiem patīi un kas ne. Un stiklu es tik pie mešanas ārā atšķiroju 1-2burkas tik sanāk. Life is easy
22.11.2018 17:00 |
 
Reitings 257
Reģ: 11.09.2018
Tweek sanāca to pamanīt, jo no mana loga labi var redzēt to. Konteineri arī mums salikti, lai šķitotu, bet kad atbrauc lielā mašīna, tad visu gāž vienā.
Prasīju arī tiem, kas dzīvo privātmājās un teica, ka arī gāž vienā,tāpat arī draudzene no pilnīgi citas pilsētas teica to pašu. :-/
22.11.2018 22:03 |
 
Reitings 668
Reģ: 04.05.2009
Parasti vienā mašīnā samet plastmasu un kartonu. To visu galā viegli sasķirot pat ja atvests vienā mašīnā, parastos gružus tur klāt nemet. Ja paši sametuši nepareizi, tad var stāvēt pie loga un brīnīties (t)
Es visu plastmasu metu vienā, nav arī grūti kaut ko izskalot, tālāk vai darbinieki, vai iekātas, lai skatās, kas der un kas ne. Parastos maisiņus var mest pie plastmasas, bet tiem jābūt tīriem ;-)
22.11.2018 22:39 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits