Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Darbs policijā ar humanitāro grādu?

 
Reitings 244
Reģ: 10.05.2013
Sveikas. Man ir maģistrs vēsturē, militārā vēsture. Šobrīd skatu darba piedāvājumus un citu jomu vidū apsveru arī darbu policijā. Varbūt kāda, kurai sfēra labāk zināma, var ieteikt kādas konkrētas pozīcijas, ko pameklēt? Eiropā ir populāra intelligence analyst pozīcija, kur ņem ar humanitārajiem grādiem, bet Latvijā kā saprotu bez juridiskās izglītības neiespējami. Pati esmu atradusi tikai tipiskus biroja administrēšanas darbus, kas nebūs man. Interesē tieši datu analīze. Vai arī es mēģinu atrast neiespējamo?
12.11.2018 13:56 |
 
Reitings 786
Reģ: 14.08.2018
Ja vien nav pazīšanās, tad ņemot vērā ko es sludinājumos redzu, tad datu ievades speciālisti, statistiķi, statistikas pārvaldē strādājošajiem ir prasības augstākā izglītība ekonomikā, it jomā utml., ja nu vienīgi datu operators mazā uzņēmumā, bet citādi prasības ir tādas kādas tās ir, jāpārzin atsevišķas statistikas programmas.
Es pati esmu ar lielu pieredzi biroja darbā, turklāt esmu strādājusi arī ar datu analīzi, dažādu statistisko datu apkopošanu, vizualizēšanu lielākos apjomos, un vai mani kāds ņems par statistiķi, stipri šaubos. Izglītība man nav humanitaro, bet nu tāpat....
Kādas vēl cerības kur iet?
12.11.2018 14:27 |
 
Reitings 786
Reģ: 14.08.2018
Bet vispār izlasot tavu tēmas pieteikums, man šķiet ka tev nav pašai skaidrs kas ir tie amati policijā vai par datu analīzi, par kuriem tu runā.
Ko tieši tu domā?
Tāda sajūta, ka izmācamies kaut ko un tad domājam ko darīt. Latvijā tā nenotiek, ir jāmācās reāli tas kas ir nepieciešams darba tirgū.
12.11.2018 14:32 |
 
Reitings 786
Reģ: 14.08.2018
Rīgas pašvaldības policijā vari iet strādāt par kārtības policisti, ja atbilsti viņu prasībām, un tur pat augstākā izglītība nav nepieciešama.
http://rpp.riga.lv/index.php/lv/par-mums/vakances
12.11.2018 14:36 |
 
Reitings 244
Reģ: 10.05.2013
Bet vispār izlasot tavu tēmas pieteikums, man šķiet ka tev nav pašai skaidrs kas ir tie amati policijā

Tāds jau ir mans jautājums - kādi analītiski amati ir policijā, kuros derīgi humanitārie grādi? Esmu meklējusi, un lai gan šo to atrodu (arī, piemēram, robežsardzē un muitā), varbūt kaut ko palaižu garām, par ko nezinu. Bet nu paldies par viedokli. Policija ir viena no lietām, ko apsveru tikai gadījumā, ja ļoti ilgi nevarēšu atrast labu darbu savā jomā, tādēļ liela nelaime nav. Par kārtībnieci gan nevarēšu, pat priekš sievietes esmu fiziski vāja :D
Tāda sajūta, ka izmācamies kaut ko un tad domājam ko darīt. Latvijā tā nenotiek, ir jāmācās reāli tas kas ir nepieciešams darba tirgū.

Tāda sajūta, ka cilvēki domā, ka tikai viņu izglītība ir vajadzīga darba tirgū, bet pārējais ir sū*i. Man pietika pagūglēt 2 minūtes, lai atrastu aktuālu vakanci, kur vajadzīga tieši izglītība militārajā vēsturē.
12.11.2018 15:11 |
 
Reitings 10
Reģ: 04.06.2018
Ir policijā tāpat kā NBS dažādi amati un visur nevajag nekādu speciālo izglītību. Policisti jau tagad visur trūkst, vakances viņiem daudz. No otras puses, ja nekas nedeg, var mēģināt strādāt no mājām - https://www.karjerascentrs.lv/darbs-no-majam/ Uzreiz miljonu nevar nopelnīt, bet, ja sanāk, tad var brīvi plānot savu laiku. ;-)
14.11.2018 16:37 |
 
10 gadi
Reitings 2326
Reģ: 14.07.2011
Priekš datu analīzes ir vajadzīga finanšu izglītība! Pat ekonomistus tur parasti neņem, kur nu vēl humanitāros.
14.11.2018 17:40 |
 
Reitings 13
Reģ: 10.04.2015
Priekš datu analīzes un statistikas vispiemērotākā izglītība ir matemātikas-statistikas.
14.11.2018 17:44 |
 
Reitings 1093
Reģ: 05.09.2018
Var, jāskatās kādi amati. Var strādāt ofisā un iegūt nākamo augstāko. Darbs drošības vai aizsardzības struktūrās var būt pat ļoti interesants, ar karjeras iespējām.:-)
Datu analīze, glabāšana un statistika? Skatoties kāda, ir kur cilvēciņš kaut ko līdzīgu excel operatorei strādā. To pašu nozares nosaukumu attiecina arī uz vietām, kur jāstrādā ar datiem, kuru uzglabāšanai vajag vairākstāvu ēkas. :-D
Tur ātri pārbauda profesionālās spējas, jārēķinās, ka būs daudz jāmācās. Ļoti labas algas darbos ideāli būtu mat stat bak + mat mag + programmēšanas prasmes. Finansu jomā ir visādi darbinieki, tur apskatās un uz vietas pārbauda, ko saprot un māk. Lielie projekti būs starptautiskie, LV apjomi ir niecīgi. Vienīgi attēlu analīzes, ĞIS, metereoloğijas, bioķīmijas procesu modeļu analīzei. Fin analīzei datu ir maz, BigData koncepcijai te uz vietas nav kur izvērsties finanšu jomā vietējā kontingenta analīzes darbiem. Ārvalstu projekti priekš ārvalstu klientūras, tur gan daudz vietiņu varētu radīt.
14.11.2018 18:35 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!