Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Piekasīgie kaimiņi

 
Reitings 2
Reģ: 28.09.2018
Labvakar
Vēlos uzsākt topiku un vēlos palasīt skatījumu no malas.
Ar draugu dzīvojam privātajā dzīvoklī. Visi mājas kaimiņi dzīvo savos privātajos dzīvokļos.
Pārsvarā kaimiņi ir vecas omītes. Neesam vienīgie jaunieši gan tur.
Mums nav sētnieka, dežūras sadalītas pa dzīvokļiem. Respektīvi, jāizslauka jāizmazgā kāpnes, jāizslauka pagalmā lapas un izdauzītie akmeņi no asfalta. Jāgrābj lapas.
Tas būtu ok, bet viena veca tante, kura ir uzkundzējusies pa mājas pārvaldnieku, ( pati sevi iecēla) regulāri piekasās. Nevar normāli pat iziet pa durvīm laukā.
Atstāj mums pastkastē vai pakarina uz durvju rokturiem zīmītes, ka jāmaksā tad par kopējo ārdurvju labošanu. Čekus uzrādīt nevar, ka kaut kas tāds ir noticis. Tad par jaunu sensoru kāpņu telpās. Tad par to, ka mūsu dežūras laikā tika izstumts konteiners uz ielas. Summas nav lielas (1-2) euro. Štrunta ar tiem eirikiem, bet runa jau ir par to, ka viņa grib lai mēs visu darām citu vietā aizbildinoties ar to, ka esam jaunāki. Lai mēs “palīdzam” saslaucīt akmeņus, pagalmu, sagrābjam lapas un daram visu, ko viņa liek.
Katru reizi kā no rīta ejam no mājas ārā tā viņa stāv kāpņu telpā un saka lai noteikti ejam sagrābt lapas un pagalmu un neaizmirstam samaksāt par to un to.
Mēs neesam gājuši slaucīt pagalmu un nedaram neko citu, kas neietilpst mūsu dežūras pienākumos.
Vai tas ir normāli? Es varētu iet un grābt tās lapas, bet es to nedaru tās attieksmes dēļ, jo reāli grib lai viss tiktu darīts viņas vietā
Nē nu varbūt galu galā es esmu tā sliktā un overreacting
11.10.2018 19:59 |
 
Reitings 2185
Reģ: 22.01.2018
sūtiet viņu d un irst.
11.10.2018 20:03 |
 
Reitings 668
Reģ: 04.05.2009
Mums nav sētnieka, dežūras sadalītas pa dzīvokļiem

viņa grib lai mēs visu darām citu vietā

??? Pārvaldniece grib lai jūs slaucītu trepes/pagalmu savā noteiktajā dienā?
11.10.2018 20:12 |
 
Reitings 610
Reģ: 04.03.2017
jāizslauka jāizmazgā kāpnes, jāizslauka pagalmā lapas un izdauzītie akmeņi no asfalta. Jāgrābj lapas.

Un visi pārējie iedzīvotāji to visu tiešām dara? Tikai tāpēc, ka tā kundzīte tā grib?
Nu man prātā nenāktu kalpot kaut kādai ķotkai, kas sevi iedomājusies par nezin ko. Pasūtītu tā patālāk un viss.
11.10.2018 20:24 |
 
Reitings 2185
Reģ: 22.01.2018
nedaram neko citu, kas neietilpst mūsu dežūras pienākumos.

ne gluži
11.10.2018 20:25 |
 
Reitings 431
Reģ: 17.03.2013
Atkarīgs, cik kaitinoša ir tā ome. Ja normāla, tad izdarītu. Neskatītos, kā citi vecie cilvēki mocās, lai pieliektos, paceltu smagumus u.c. Ja kristu uz nerviem, pabiedētu, ka jābalso par apskaimniekotāja ieviešanu, varbūt nedaudz atslābtu.
11.10.2018 20:53 |
 
Reitings 1877
Reģ: 21.05.2011
Īsti nevaru iedomāties situāciju. Ja nav apsaimniekotāja, tad gan jau godīgi savas dežūras laikā veiktu nepieciešamo. Arī rastos jautājumi par maksājumiem, ja par to nepieciešamību nav skaidrības. Ja visi vienojas, ka vajag sensorus-ok, bet ja ķoķka pati izdomā, un tik iekasē naudu, tad nu gan nav lāgā. Par palīdzēšanu- viss atkarīgs no lūdzēja attieksmes. Vai tas ir pavēlošs, pieprasošs tonis, vai tomēr mīļa palūgšana šad un tad. Nezinu, cik liela jums tur teritorija, bet nu ja tantes ar savu darbu regulāri netiek galā, lai sauc savus radus palīgā, nevis uzkrauj tikai jaunajiem.
11.10.2018 21:01 |
 
Reitings 1093
Reģ: 05.09.2018
Uz papīra gan jau sētnieks ir noformēts un algu uz konta saņem. :-D
Neko neslaucītu un nemazgātu! [:Qengr(e)(e)(e)(e)
"dežūras" ir padomju laika palieka; noformēja grāmatiņu, blatņikiem ripoja stāžs, lohi mazgāja par velti.
11.10.2018 23:14 |
 
Reitings 1937
Reģ: 18.05.2016
Es gan neietu un citu veco cilveku vieta neko baigi nedaritu, lai iet vinu berni vai mazberni dara, bet apdarit kaut kadas kaiminu tantes noradijumus un darbus es neietu, jo esmu jauna, bet parejie vecaki, pec tada principa dzivojot, ka vienmer un visur jauznemas senioru darbi, atri var iedzivoties vai nu muguras problemas vai konkreti nobesities. Ja vinai nav ko darit, lai dzena savus radiniekus, nevis uzbazas kaiminiem katru ritu :-D
Protams, es palidzu vecakiem cilvekiem, ja redzu, ka gruti, bet nu sada situacija un regulari - noteikti ne.
11.10.2018 23:16 |
 
Reitings 340
Reģ: 24.07.2018
Īsti nevaru iedomāties situāciju. Ja nav apsaimniekotāja, tad gan jau godīgi savas dežūras laikā veiktu nepieciešamo. Arī rastos jautājumi par maksājumiem, ja par to nepieciešamību nav skaidrības. Ja visi vienojas, ka vajag sensorus-ok, bet ja ķoķka pati izdomā, un tik iekasē naudu, tad nu gan nav lāgā. Par palīdzēšanu- viss atkarīgs no lūdzēja attieksmes. Vai tas ir pavēlošs, pieprasošs tonis, vai tomēr mīļa palūgšana šad un tad. Nezinu, cik liela jums tur teritorija, bet nu ja tantes ar savu darbu regulāri netiek galā, lai sauc savus radus palīgā, nevis uzkrauj tikai jaunajiem.

Piekrītu.
Protams, labi, ka tantuks uzņēmies atbildību par to visu, bet tas viņai nedod tiesības jums kaut ko pavēlēt, likt darīt. Principā, jums jāizdara sava darbu daļa saskaņā ar grafiku, un pārējais nav jūsu problēma (kā tantuki tiek galā ar saviem pienākumiem). Protams, nav problēmu, ja labprātīgi vēlies palīdzēt.
Par maksājumiem... Pirms prasīt naudu, noteikti būtu jāuzrāda čeki, un vispār sākumā jāvienojas, ka tas ir nepieciešams. Citādi, tā jau visu ko var izdomāt, un tik prasīt naudu. Vajadzētu arī, lai tantuks veido atskaites par līdzekļiem, u.t.t., un tik pat aktīvi tās met pastkastēs. Tāpat arī kaut kādus ierosinājumus...
11.10.2018 23:17 |
 
Reitings 340
Reģ: 24.07.2018
Uz papīra gan jau sētnieks ir noformēts un algu uz konta saņem.
Neko neslaucītu un nemazgātu! [:Qengr
"dežūras" ir padomju laika palieka; noformēja grāmatiņu, blatņikiem ripoja stāžs, lohi mazgāja par velti.

Par šo aizdomājos... Autore, Tu dzīvo Rīgā?
Pieļauju, ka kādā mazpilsētā, iespējams, viss notiek daudz vienkāršāk...
11.10.2018 23:20 |
 
Reitings 143
Reģ: 09.10.2018
Nu, es dzīvoju mazpilsētā, bet pat te visu dara ja ne sētnieki, tad vecie labie simtlatnieki gan. Pat grūti iedomāties, ka daudzdzīvokļu mājai nav sava apsaimniekotāja ja ne privātā, tad pašvaldības līmenī gan...(t)
11.10.2018 23:31 |
 
Reitings 340
Reģ: 24.07.2018
Kāpēc jums pašiem būtu jāvāc lapas, u.t.t., ja ir sētnieki vai simtlatnieki? Ok, varbūt kāpņu telpu viņi nesakopj, un to paši darāt, bet pārējais? Kāpēc tantuks grib darīt citu cilvēku darbu?
11.10.2018 23:34 |
 
Reitings 340
Reģ: 24.07.2018
Oi, Herz, domāju, ka esi autore :D
11.10.2018 23:35 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Apsaimniekotājs nav? Biedrība nav?
Es noteikti katru reizi satiekot tanti dotu pretī ar to, ka vajag ieviest apsaimniekotāju.
12.10.2018 08:10 |
 
Reitings 7079
Reģ: 11.10.2013
Kāpēc jūs tik ļoti pārsteidz tas, ka mājas iedzīvotāji paši mazgā kāpņu telpas un grābj lapas? Dzīvoju ciematā, mūsu mājā ir 12 dzīvokļi. Man un vīram sanāk reizi sešās nedēļās izslaucīt un izmazgāt savas kāpņu telpas kāpnes, sagrābt lapas rudenī un nošķūrēt sniegu ziemā. Nekādu problēmu. Visi savus pienākumus pilda un nesūdzas. Tāda pati sistēma ir arī kaimiņu mājās, kur ir vēl vairāk dzīvokļu. Rudenī un pavasarī rīkojam arī talkas. Vasarā par zāles pļaušanu maksājam privātpersonai.
12.10.2018 09:06 |
 
Reitings 511
Reģ: 13.06.2015
Esmu dzīvojusi mājā, kur kāpņu telpu uz kopā paši iedzīvotāji. Bet tur pat grafika nebija, pats katrs kad redzēja, ka nepieciešams uzkopt, tad arī uz kopā. Un tas bija Jelgavā nevis kaut kur laukos. Ārpusi gan kopa sētniece.
.
Par tēmu - naudu nedotu ne par ko, kas nav bijis nolemts īpašnieku kopsapulcē. Ja ir šāda sistēma tad dzīvokļu nav tik daudz lai vakarā neapstaigātu un nesavāktu parakstus par nepieciešamajiem darbiem. Respektīvi tas, ka tante tur kaut ko izdomā uz mani neattiecas. Gan jau tante izdomājusi piepelnīties un liek maksāt par to, kas nav noticis. Tāpat arī viņai būtu jāgatavo atskaite un jāspēj uzrādīt čeki par izdevumiem. Ja tas viss nav, nu tad neko.
12.10.2018 11:28 |
 
Reitings 511
Reģ: 13.06.2015
Nākamreiz kad viņa prasītu naudu, es prasītu uzrādīt čekus, kā arī kopsapulces lēmumu, kurš ir noformēts atbilstoši likumdošanai, kurā norādīts, ka esat nobalsojuši par to, lai uzstādītu sensorus vai par ko nu viņa tur prasa jums naudu. Ja nevar, tad nākamais solis būtu aicināt sasaukt sapulci par mājas pārvaldīšanas tiesību nodošanu pārvaldniekam.
12.10.2018 11:33 |
 
Reitings 948
Reģ: 18.06.2018
Sasauciet īpašnieku kopsapulci, ievēliet mājas pārvaldnieku, vienojieties par atlīdzību šim ievēlētajam pārvaldniekam, kā arī par konkrētu summu, kas tiek katru mēnesi vākta apsaimniekošanai, no kuras tad arī tiks pirkts un taisīts viss mājai nepieciešamais+veidots uzkrājums neparedzētiem izdevumiem.
Vispār šķiet kaut kā galīgi neloģiski - vai jūs vispār nemaksājat apsaimniekošanas maksu? No kā tad, piemēram, tiek remontētas koplietošanas ūdens trubas vajadzības gadījumā?
Vēl vienkāršāk ir paņemt vnk kādu no apsaimniekotājiem, kas ir citām mājām - šeit es nedomāju vēl kādu tantiņu, bet apsaimniekošanas uzņēmumu.
12.10.2018 12:34 |
 
Reitings 948
Reģ: 18.06.2018
P. S. Ja nav apsaimniekotāja, tad kurš atbild par elektrību koplietošanas telpās? Un siltumu? Tur parasti ir kaut kādi izlīdzinošie maksājumi, kas tiek dalīti uz visiem mājas īpašniekiem. Jums jau tur nav kārtīgs parāds uzkrājies? :-D
12.10.2018 12:37 |
 
Reitings 143
Reģ: 09.10.2018
Jaestades,
Es ar par to pašu aizdomājos. Labi tur kāpņutelpas mazgā paši, nu varbūt vēl kādu puķudobi pie mājas uzprišināt, bet, teiksim, ja ar trubām vai jumtu problēmas? Arī paši penši lien labot?
Ja dzīvo kādā ciematā, siltumu ar kurināmo varbūt nodrošina paši, bet ūdeni diez vai stiepj no akām paši.
13.10.2018 12:53 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits