sastādu uztura plānus:-O:-O:-O:-O:-O:-O:-O:-O tu esi ārsts, esi nosūtījusi uz visām nepieciešamm analīzēm? kas par pašdarbību:-O:-O:-O:-O:-O:-O:-O:-O:-O:-O:-O:-O:-O:-O:-O:-O
Sabalansēts uzturs, vismaz 3x dienā ēdienreizes. Brokastis ir vieglākas (olas, vai arī biezputras), pusdienas sātīgākas. Pusdienās vajadzētu būt gan rīsiem , griķiem vai tml. , gaļas vai zivju produktiem , dārzeņiem. Pēc super veselīga principa ir gan zupa, gan pamatēdiens. Ar vakariņām gan man vienmēr ir bijis problēmas saprast kā būtu pareizāk. It kā vajadzētu būt vieglākām par pusdienām.
Neēst 2h pirms gulētiešanas, nenašķoties ar kašķiem ēdienreižu starplaikos. Ja ļoti gribas našķēties, tad labāk apēst kādu burkāniņu, auglīti nekā konfektes.
Neēst vakaros smago pārtiku, kuru būs grūti kuņģim pārstrādāt.
Es to visu zinu , bet tas nenozīmē, kad ikdienā to arī ievēroju.
Kas der visiem neder nekam! Sakuma pie arsta izmeklet veselibu un tad sastadit sev dimato iztura planu. Cilveji ir dazadi, alergijas un etc. Tacu partikt tikai no ellas un salatiniem nav normali.Jabut dazadibai. Par cik neslimoju vispar daudzus gadu desmitys un ari zales vispar maja nav un nelietojam. Tatad daru visu loti pareizi. Man berbi kad mazi biha ari neslimoja
Veselīgs uzturs - uzņemt visus nepieciešamos minerālus, vitamīnus, uzturvielas no dažādām produktu grupām - dārzeņi, augļi, gaļa, nedaudz piena produkti, olas. Ja tiek ievērots veģetārs vai vegāns uzturs, papildus jāuzņem vitamīni, vēl vairāk jāseko līdzi asinsanalīzēm.
Veselīgs dzīvesveids = veselīgs uzturs + regulāras fiziskas aktivitātes, bet ne obligāti katru dienu intensīvi trenēties, kaut vai regulāras garas pastaigas.
Runaji par vakarinam vai daudzi zin ka yelpa kue gilam pirms miwga javedina par ziema 15 min vismaz? Ka nav jalieto zales kaudzem , ka jaiet regulari dusa un jagul tira gultasvela? Un etc
Diemzel 90% doma par veseligu tatad par tikai partiku par pareho ka ir loti butiski pat neiedomajas
Tapec cosmp piem liela mwitenu dala atziba ka zales lieto dausz un cupam
tu esi ārsts, esi nosūtījusi uz visām nepieciešamm analīzēm? kas par pašdarbību
Tā kā jau ilgu laiku un regulāri apmeklēju sporta zāli un trenējos pēc trenera sastādītas programmas, jūtu, ka zinu jau pietiekami, lai varētu brīvi diskutēt par fitnesu. Manuprāt, uztura programmas der cilvēkiem kam ir ļoti liels liekais svars, vai tādiem, kas vēlas uzzināt ko jaunu, jaunas receptes un tml., vai arī tādiem, kas nodarbojas (vai grib nodarboties) profesionālā līmenī. Cilvēkam, kam nav liela liekā svara, bet kurš vēlas sporta zālē izkustēties un dzīvot normālu dzīvi tie uztura plāni nav piemēroti, jo viņi uzliek par daudz ierobežojumus un bieži vien tajos plānos saliek tādus produktus, kurus nevar nopirkt tikai vienai ēdienreizei un tad paliek pāri, jo citās dienās jau ir citas lietas jāēd utt. Turklāt, tas, ka to plānu sastāda, nenozīmē, ka viņš tev derēs. Otrs, ja gribas plānu, internetā ir ĻOOOOOTI daudz resursu par brīvu.
Galu galā, izmet naudu par to uztura plānu, visu laiku turi sevi rāmjos, nevari paēst pusdienas pie vecmammas, vai darba kafejnīcā nepārdod to, kas tev pēc plāna jāēd un kam tas viss? Galvenais, lai pareizi un labi ēst var ilglaicīgi un tas sagādā prieku. A tā sēdēsi uz sava uztura plāna un pēc 3 mēnešiem norausies ar binge eating un viss vējā..
Nemaz nerunajot ka ir cilveki kad iet uz zaki sportot bet ir veselibas blaknes. Kam aknas, kam cukurs un tur ir speciala dieta. Nu nevar neesot arstam nezinot un nerdzot anakizes un bez med. izglitibas dalit pa labi un pa kreisi uztura planus visiem!!
Internetam gan nevar ticēt, ja vien nav kāda mājas lapa kur ir treneris kurš video formātā pasniedz informāciju, arī ne tikai video formātā. Ar internetu jābūt uzmanīgiem.
Runājot par darba kafejnīcām.. Daudzi mani klienti paši gatavo sev pusdienas, kas tiek uzglabātas kārbās. Viņi pagatavo sev iecienīto, kas vai nu atbilsts uztura plānam vai arī to, kas ieteicams ēst. Jo ko gan veselīgu atradīsim kafejnīcā? Kruasānu ar šokolādes pildījumu?
Arī veselīgā uzturā jaeēd tas kas garšo nevis ko stumt mutē to , kas liekas pretīgs. :d Tāpēc jau ir treneris ar kuru var parunāties par ēdienreizēm un to, kas negaršo aizstāt ar ko tik pat labu, bet sev tīkamu.
Kāds tam cilvēkam tad ir mērķis ja viņš varētu "norauties" no sava uztura? Tad viņam jājautā sev pašam kāpēc viņš vispār to dara.
Ir jāēd daudzveidīgi un garšīgi, tad negribēsies norauties.