Kažoku - zvēriem, nevis cilvēkiem!

 
Reitings 1821
Reģ: 13.02.2010
Iespēja parakstīt petīciju ar aicinājumu Saeimai pieņemt aizliegumu Latvijā audzēt un nogalināt dzīvniekus viņu kažokādu iegūšanai, nosakot pārejas periodu fermu īpašnieku ieguldījumu kompensēšanai.
https://www.rikojies.lv/kazoki
10.09.2018 00:34 |
 
Reitings 60
Reģ: 09.07.2018
probability
Tevis teiktajā ir pretruna. Ja ir pienākums nenogalināt vienmēr, tad loģiski ir pienākums nenogalināt arī tajos gadījumos, kad tas tiek darīt baudas dēļ. Bet tas te nav pat svarīgi. Svarīgi tagad saprast, kāds ir pamatojums tam, ka cilvēkus ir pienākums nenogalināt baudas dēļ, bet ūdeles nav pienākuma nenogalināt baudas dēļ? Kas ir tā relevantā atšķirībā cilvēku un ūdeļu nogalināšanas gadījumos?
10.09.2018 22:57 |
 
Reitings 567
Reģ: 19.09.2017
bla bla. jūs esat smieklīgas. kā jau visi varenie. latvieši.

:)
10.09.2018 22:59 |
 
Reitings 286
Reģ: 15.12.2016
Ja ir pienākums nenogalināt vienmēr, tad loģiski ir pienākums nenogalināt arī tajos gadījumos, kad tas tiek darīt baudas dēļ.

Jā, bet tā ir vienkārši liekvārdība.
Kas ir tā relevantā atšķirībā cilvēku un ūdeļu nogalināšanas gadījumos?

Tikko rakstīju: nav īsti skaidrs, kādēļ cilvēkiem ir cilvēktiesības. Lai gan piedāvātie varianti (autonomija u.tml.) liek domāt, ka uz dzīvniekiem tās ir iespējams attiecināt reti. Primāti ir potenciāls objekts. Ūdeles - šaubos. Gliemeži - noteikti nē.
10.09.2018 23:02 |
 
Reitings 60
Reģ: 09.07.2018
probability
Viena lieta ir, ka tu raksti, ka tā varētu būt autonomija. Skaidrs, ka šāda atšķirība te nederēs. Daļai cilvēku (bērniem, garīgi slimajiem) nav autonomijas vairāk kā ūdelēm, bet tu joprojām uzskati, ka arī šos cilvēkus ir pienākums nenogalināt. Tātad tas te neko neizskaidro.
.
Otra lieta ir, ka tu raksti, ka tev patiešām nav skaidrs, bet esmu drošs, ka tu vienlaikus uzskati, ka tik nopietni jautājumi kā nogalināšana prasa kādu attaisnojumu. Ja kāds uzstātos ar tēzi, ka latviešu nebūtu slikti izšaut, tad tu noteikti pieprasītu kādu attaisnojumu tam, un nepieņemtu šādu viedokli, ja tam nebūtu skaidra pamatojuma. Līdz ar to ir, kā minimums, liekulīgi, ja tu pati nevari piedāvātu nekādu attaisnojumu cita nogalināšanai, bet vienlaikus nepaud skaidru viedokli, ka arī ūdeles tāpat kā cilvēkus mums ir pienākums baudas dēļ nenogalināt.
10.09.2018 23:16 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
Kad petīcijā tiks iekļauti arī punkti par atbalstu tiem, kas kaut vai nodarbojas ar tekstilizejmateriālu audzēšanu un apstrādi, tad būs vērts apdomāt parakstīšanas opciju.
Aizliegt un atstāt tukšu vietu, lai sabiedrība cepjas apjukumā, ir viegli, savukārt piedāvāt alternatīvas un veicināt diskusijas par tām - nu, tam vajag mazliet vairāk izveicības, nekā ielikt dzīvas radības mocību foto/video dokumentāciju publiskai apskatei.
10.09.2018 23:37 |
 
Reitings 745
Reģ: 22.07.2018
Kamēr tiks domāts par to, kā izveidot alternatīvas, var paiet vairāki gadi. Bet dzīvnieki mirst TAGAD.
11.09.2018 01:40 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Vajadzētu sākt ar cilvēkiem kuru uzskati ir ar kažokādām parādīt savu sociālo statusu.
Viss pārējais pakārtojas priekš viņiem.
11.09.2018 08:52 |
 
Reitings 806
Reģ: 18.01.2018
Atvainojos par garo tekstu. bet lasot jūsu komentārus, man bija daudz neizpratnes par šiem aizstāvju viedokļiem, kas neieklausās citu sacītajā, kur neviens neapgalvoja, ka zvērus slaktēt ir labi. Daudzi piekrīt aizstāvjiem, bet piedāvā loģiskus risinājumus. Es teiktu tālredzīgākus.
Man ir dažas lietas ko saprotu un daudz lietu ko nesaprotu.
1) Es saprotu cilvēku vēlmi palīdzēt dzīvniekiem. Es saprotu, ka viņi jūt līdzi tām nabaga radībām, kuras nolemtas nāvei dēļ kažoka un ādas. Es saprotu, ka tā ir laba cilvēciskā īpašība - just līdzi zvēriņiem. Lielākā daļa mēs tādi esam.
2) Es nesaprotu, kāpēc šiem aizstāvjiem ir tik ass uzskats, ka bizness jālikvidē kā ar nazi nogriežot. Kāpēc aizstāvji neieklausās citos un tik maļ savu. Kāpēc aizstāvji ir tik tuvredzīgi. Vai patiešām savai apziņai ir vieglāk, zinot, ka audzētavu lopi ir glābti, bet tikmēr, pieprasījuma vēlmju apmierināšanai, negodīgie cilvēki kažoku meklē savvaļā vai importē no citām zemēm? Aizliedzot audzētavas, Jūsu iedomātā problēma ne tuvu nav atrisināta. Es teiktu, ka drīzāk pasliktināta.
3) Es nesaprotu, kāpēc aizstāvji nesaprot, ka, ja vēlies dzīvē mainīt cilvēku uzskatus šajā jautājumā, tad ir jāiet cits ceļš. Jo tikai mainot cilvēku vēlmes var panākt, ka krasi samazināsies pieprasījums pēc kažokiem. Ir naivi domāt, ka, ja nebūs piedāvājums, tad nebūs pieprasījums. Tā pasaule nestrādā. Ja ir pieprasījums, piedāvājums atradīsies. Ja nedrīkst oficiāli, tad tas notiks nelegāli. Viss dzīvē ir salīdzināms. Piemēram, aizliedzot alkoholiķim pirkts pudeli grādīgā, tas cilvēks nekļūs par nelietotāju, viņš tāpat dzers. Bet atmetīs dzeršanu, tikai mainot savas domas un uzskatus šajā jautājumā.
4) Es nesaprotu, kas tā par jaunā gadsimta tendenci krasi mainīt to, kas pastāvējis vairāk kā 100 tūkstošus gadus. Kas ir pāris desmitgades pret 100 tk? Vispār jau daba tā iekārtota, kur cilvēks pārtiek no tā kas ir augu valstībā un dzīvnieku pasaulē. Bet materiālu apģērbam iegūst no dzīvniekiem. Kāpēc lai kāds staigātu sintētiskos smirdīgos zābakos, ja var staigāt ādas zābakos? Kas tur labs, ka ražo sintētiskus materiālus, kas nav dabai draudzīgi, ja var lietot dabīgu materiālu. Varbūt tad arī pirksim sojas desas un to jauninājumu Japānā - gaļa, kas radīta sintezējot fekālijas? ja jau visu dabu saudzējam un nevienam pāri nedarām, tad jau uz pilnu banku - visu iegūstam mākslīgā ceļā. Un no šī ir nākamā lieta ko nesaprotu-
5) Es nesaprotu, kāds ir galējais mērķis. Uz ko aizstāvji tiecas? kas ir tā oāze, kurā vēlaties dzīvot? ja tas ir tikai šis viens mazs mērķītis, bet gaļu turpināsiet ēst, jo desu tak gribās....nu tad mērķis ir bijis tikai bļaušanas pēc, lai būtu kur izlikt savu enerģiju, un sajustos ka itkā labu ko esam padarījuši, kas ir tikai šķietami.
6) Pēdējais. Es nesaprotu, kā var šie aizstāvji uztvert ūdeles, polārlapsas u.c. skaistākos dzīvniekus augstāk par necilo govi vai ruksi? Kas tā par diskrimināciju? Vieni der patēriņam, otri nedrīkst būt? Tad jau vienoti visus jāaizstāv, savādāk tādi dubultstandarti sanāk.
11.09.2018 09:08 |
 
Reitings 60
Reģ: 09.07.2018
RedJasper
Es saprotu cilvēku vēlmi palīdzēt dzīvniekiem. Es saprotu, ka viņi jūt līdzi tām nabaga radībām, kuras nolemtas nāvei dēļ kažoka un ādas. Es saprotu, ka tā ir laba cilvēciskā īpašība - just līdzi zvēriņiem. Lielākā daļa mēs tādi esam.

Izskatās, ka tu absolūti nesaprati svarīgāko. Protams, daļu no aizlieguma aizstāvjiem motivē arī līdzcietība, bet līdzcietība pati par sevi vēl nav iemesls vienu vai otru praksi aizliegt, līdzcietība morāles sfērā bieži vien var maldināt. Iemesls aizliegumam ir tas, ka šāda sistemātiska ekspluatācija ir pretrunā ar to, kā pēc mūsu uzskatiem ir jārīkojas attiecībā pret morāli vērtīgām būtnēm. Ir pilnīgi skaidrs, ka, ja būtu bizness, kas darītu to pašu ar tādām morāli nozīmīgām būtnēm kā cilvēkiem vai pat, piemēram, suņiem, tu atzītu, ka ir kategoriski un nekavējoties jāaizliedz šāds bizness pat tad, ja būtu spēkā visi tie iebildumi (kuri, starp citu, ir pilni ar domāšanas kļūdām), kurus pret petīciju tu savā komentārā tālāk esi paudis. Līdz ar to tu nevari racionāli turpināt uzskatīt, ka mums nevajadzētu kategoriski un nekavējoties aizliegt šo biznesu, kamēr vien nevari nosaukt nozīmīgu atšķirību, kuras dēļ līdzīgos apstākļos tu uzskati, ka būtu jāaizliedz to pašu darīt ar cilvēkiem vai pat suņiem. Tātad, vai tu vari nosaukt šādu atšķirību?
11.09.2018 10:33 |
 
Reitings 567
Reģ: 19.09.2017
Daudzi piekrīt aizstāvjiem, bet piedāvā loģiskus risinājumus. Es teiktu tālredzīgākus.

Nemaniju nevienu logisku risinajumu.
Vai patiešām savai apziņai ir vieglāk, zinot, ka audzētavu lopi ir glābti, bet tikmēr, pieprasījuma vēlmju apmierināšanai, negodīgie cilvēki kažoku meklē savvaļā vai importē no citām zemēm?

Vai starp lopiem un kazokzveriem ir saskatama atsiriba?
Kuru latvija mitosu kazokzveru kazoks ir liela verte?
Kurus no siem kazokzveriem ir aizliegts medit?
Es nesaprotu, kas tā par jaunā gadsimta tendenci krasi mainīt to, kas pastāvējis vairāk kā 100 tūkstošus gadus. Kas ir pāris desmitgades pret 100 tk? Vispār jau daba tā iekārtota, kur cilvēks pārtiek no tā kas ir augu valstībā un dzīvnieku pasaulē. Bet materiālu apģērbam iegūst no dzīvniekiem. Kāpēc lai kāds staigātu sintētiskos smirdīgos zābakos, ja var staigāt ādas zābakos? Kas tur labs, ka ražo sintētiskus materiālus, kas nav dabai draudzīgi, ja var lietot dabīgu materiālu.

Kas tiesi ir pastavejis sos 100tk gadus?
Atkal. Kada ir fermas audzetu kazokzveru saistiba ar galu un zabakiem?
11.09.2018 11:00 |
 
Reitings 806
Reģ: 18.01.2018
principium
Tas viss ir ūdens, ko lej.
Kā var salīdzināt ar nedari citam to, ko negribi, lai dara ar Tevi.
tad jau kokus ar nezāģējam vairs, kartupeļus neēdam. Kur nu vēl gaļu ēst no rukša, kas ņemta (Jo Tu tak negribi, lai ruksis tevi apēd). Tā visa ir dzīvā daba. Kā var pielīdzināt sevi ar dzīvniekiem. Darvina teorija vēl nav atcelta. Daba ir iekārtota, ka izdzīvo gudrākais un/vai stiprākais. Cilvēks ir apveltīts ar spriestspējām, analītisko domāšanu. Daba ir parūpējusies, ka ir viena suga starp dzīvniekiem (zīdītājiem), kam ir šīs spējas.
Cēli jau skan - mēs visi esam vienlīdzīgi. Bet tie ir tikai vārdi, jo ja reiz mušu nositi, tad Tu esi tāds pats, kā visi pārēji - dzīvās dabas posms, kur tu ņem virsroku pār zemāko.
Viss ko var spriest, cik ētiski ir nogalināt dēļ smuka pižika. Bet jācīnās ir ar citām metodēm - kas ir normatīvie akti, licences utt un tā jo projām.
11.09.2018 11:07 |
 
Reitings 142
Reģ: 22.07.2013
RedJasper , ja tev tiešām būtu vēlme izprast, nevis vienkārši irsties, tad tu jau sen pati būtu atradusi info vai ieslēgusi loģisko domāšanu, bet nu labi.
Es nesaprotu, kāpēc šiem aizstāvjiem ir tik ass uzskats, ka bizness jālikvidē kā ar nazi nogriežot.

Ja kažokiem audzētu tikai trusīšus, tad par apstāķļu uzlabošanu varētu diskutēt, bet Latvijas kažokaudzētāji tur lapsas un ūdeles. Tie ir plēsēji un, kā tu droši vien no pamatskolas bioloģijas atceries, tie nav bara dzīvnieki un katram vajadzīga sava teritorija. Šaurā ieslodzījumā viņi ir milzigā stresā un jūk prātā (ja gribi vairāk info, pameklē captive animal stereotypy). Lai katram dzīvniekam nodrošinātu normālus nebrīves apstākļus, tie būtu jātur atsevišķos, diez gan lielos voljēros. Kā tev liekas, cik lielu platību tas aizņemtu, ņemot vērā, ka runājam par vairāk kā 500000 dzīvniekiem? Un kādas, tavuprāt, būtu audzētāju izmaksas? Reāli - uzlikt par pienākumu dzīvniekam gana adekvātus turēšanas apstākļus ir tieši tas pats, kas aizliegt vispār. Turklāt, pirms 5 gadiem jau bija skandāls, ka pat esošos noteiktumus vairākas Latvijas kažokzvēru fermas nepildīja, un fermas pašas par sevi ir risks vietējai dabai, jo, ja dzīvnieki izbēg, tad nedabiski strauji palielinās plēsēju skaits.
Vai patiešām savai apziņai ir vieglāk, zinot, ka audzētavu lopi ir glābti, bet tikmēr, pieprasījuma vēlmju apmierināšanai, negodīgie cilvēki kažoku meklē savvaļā vai importē no citām zemēm?

Pirmkārt, mēs jau esam tā cita zeme, jo vairāk kā 90% kažokādu tiek eksportētas. Otrkārt, kāpēc tu domā, ka kreisajam malumednieku kažokam no ss.com būs tāds pats pieprasījums un prestižs kā firmas veikalā nopērkamam?
Es nesaprotu, kas tā par jaunā gadsimta tendenci krasi mainīt to, kas pastāvējis vairāk kā 100 tūkstošus gadus..
WTF? Kādi 100 tūkstoši gadu? Kažokzvēru fermas pastāv mazāk kā 200 gadus un tās aizliegt mēģina jau vairākus desmitus. Gribi kažoku kā pirms kaut vai tūkstots gadiem? Lai tavs čalis iet medīt ar loku, bultām un nazīti un atstiepj tev zvērus, ko tad pati varēsi dīrāt un šūt.
Es nesaprotu, kā var šie aizstāvji uztvert ūdeles, polārlapsas u.c. skaistākos dzīvniekus augstāk par necilo govi vai ruksi?
Pirmkārt, ar kaut ko ir jāsāk. Otrkārt, govis un rukšus var salīdzinoši viegli turēt nebrīvē, lai viņiem visa dzīve nepaiet agonijā.
11.09.2018 11:14 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
11.09.2018 11:16 |
 
Reitings 806
Reģ: 18.01.2018
Aurelia
Beidzot vismaz kāds normāls pamatojums izskanēja. Savādāk puse te tik bļauj un bļauj, bet pašas nezin par ko bļauj.
Par pamatojumu gan pastrīdētos, bet tomēr tas bija pamatojums ar viedokli. Respektīvi, nedaudz pārspīlēti, ja runājam par platībām. Gan jau pietiktu, ja vienkārši būrīšus nomainītu pret normāla izmēra voljēriem, nosakot minimālo platību, kādai jābūt uz vienu zvēra vienību. Grib biznesu, lai pilda nosacījumus. Par ko es ar stāstu - ne jau klapēt biznesu ciet vajag, bet uzstādīt nosacījumus labsajūtai. Un tad bizness vai nu spēs vai nespēs eksistēt.
WTF? Kādi 100 tūkstoši gadu?
Kas tur nav skaidrs? Cilvēks visu šo laiku kādu ir galinājis un galinās tālāk, lai piepildītu savas vajadzības. Tā ir un būs. Tai skaitā lai iegūtu kažoku, ne tikai gaļu. Un nesalīdzini ar labsajūtu - to panākt var ar citām metodēm, nevis aizliegumu turēt biznesu kādam. Es runāju par mūsu gadsimta tendencēm visu mainīt. Redz tagad mēs esam gudrāki kā bijām pirms tūkstošiem gadu, lai gan mēs esam tikai tik gudrāki, ka ar savu gudrību visu pasauli vienkārši padirsīsim.
11.09.2018 11:44 |
 
Reitings 567
Reģ: 19.09.2017
Lai tavs čalis iet medīt ar loku, bultām un nazīti un atstiepj tev zvērus, ko tad pati varēsi dīrāt un šūt.

Tu doma vinam ir netradicionala orientacija? :)
11.09.2018 11:46 |
 
Reitings 567
Reģ: 19.09.2017
Redz tagad mēs esam gudrāki kā bijām pirms tūkstošiem gadu, lai gan mēs esam tikai tik gudrāki, ka ar savu gudrību visu pasauli vienkārši padirsīsim.

Kamer ir tadi cilveki ka tu, pasaule ir drosiba :)
11.09.2018 11:49 |
 
Reitings 567
Reģ: 19.09.2017
Aizliegums fermas audzet kazokzverus ir drauds pasaulei :)
11.09.2018 11:51 |
 
Reitings 806
Reģ: 18.01.2018
Tu doma vinam ir netradicionala orientacija?

:-D:-D:-D
A par to medīšanu un dīrāšanu - tāpēc jau cilvēks ir saprātīgāka būtne ar spējām ko darīt. Ar šādām spējām protams ka saprātīgai būtnei būtu sevi jāatīsta un jāatrod ērtāki veidi, kā iegūt produktus pieprasījuma apmierināšanai. Respektīvi pēdējos pārsimtgados tās ir audzētavas, kur iegūst kažoku pižikiem. Ja pirms audzētavām tie bija mednieku ar licenci vai kreisie bez atļaujas, tad audzētavas jau bija solis augšup, lai vismaz populāciju dabā neizmainītu. Tas, ka tur labturība ir nepareiza...jau atkal - tā ir cita problēma, kas ir jārisina un viss.
11.09.2018 11:52 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
RedJasper, Tev ir noprecēts sievieC?:D:D:D
11.09.2018 12:03 |
 
Reitings 2185
Reģ: 22.01.2018
Es nesaprotu, kāpēc šiem aizstāvjiem ir tik ass uzskats, ka bizness jālikvidē kā ar nazi nogriežot. Kāpēc aizstāvji neieklausās citos un tik maļ savu. Kāpēc aizstāvji ir tik tuvredzīgi. Vai patiešām savai apziņai ir vieglāk, zinot, ka vergi ir glābti, bet tikmēr, pieprasījuma vēlmju apmierināšanai, negodīgie cilvēki vergu meklē savvaļā vai importē no citām zemēm? Aizliedzot verdzību, Jūsu iedomātā problēma ne tuvu nav atrisināta. Es teiktu, ka drīzāk pasliktināta.
3) Es nesaprotu, kāpēc aizstāvji nesaprot, ka, ja vēlies dzīvē mainīt cilvēku uzskatus šajā jautājumā, tad ir jāiet cits ceļš. Jo tikai mainot cilvēku vēlmes var panākt, ka krasi samazināsies pieprasījums pēc vergiem. Ir naivi domāt, ka, ja nebūs piedāvājums, tad nebūs pieprasījums. Tā pasaule nestrādā. Ja ir pieprasījums, piedāvājums atradīsies.
(P.S. starp citu, cilvēktirdzniecība tiešām joprojām pastāv. un ir daudz lielāka problēma nekā iedomātais milzīgais nelegālais kažokādu tirgus, kas it kā radīsies)
11.09.2018 12:04 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits