Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Vai pieļaujami miesas sodi attiecībā pret bērniem/pusaudžiem?

 
Reitings 90
Reģ: 19.07.2018
Kāda ir jūsu attieksme pret miesas sodiem (pēršana, uzšaušana pa dibenu, raušana aiz auss, likšana kaktā, utt.) ? Pieļaujami vai kategoriski pret? Pati esmu redzējusi, kā pludmalē, droši vien mamma, savu 7-8 gadus veco dēlu pēra ar turpat augošajām zālēm pāris cilvēku priekšā, tas likās tā nedaudz neriktīgi, tajā pašā laikā saprotu, ka ne vienmēr visu mazie saprot ar mierīgu runāšanu. Vai paši esat uz sevis izjutuši miesas sodus, kā attiecaties pret to veicējiem šobrīd?
28.08.2018 10:16 |
 
10 gadi
Reitings 2235
Reģ: 27.02.2011
Uzšaut pa dupsi - JĀ, pērt ar siksnu, striķi, vienalga ar ko bet pērt apzināti pēršanas dēļ - KATEGORISKI NĒ.
Pa dupsi esmu uzšāvusi bērniem, jā atzīstu - vairāk savas bezspēcības dēļ, jo labprāt nekad to nepraktizētu, bet bērni mēdz izvest līdz baltajām pelītēm tik tāl, ka dusmās ņem un arī uzšauj pa pakaļu.
28.08.2018 10:30 |
 
10 gadi
Reitings 2235
Reģ: 27.02.2011
Bet vispār, uzšaušana pa dupsi nav nekas traģisks, traģiska ir emocionālā vardarbība pret bērnu, kuru diemžēl sastapt var teju ik katrā ģimenē, diemžēl tas vairāk iespaidu bērna veselīgu garīgo attīstību. Vecāku savstarpējās attiecības, konflikti, attieksme pret sevi, pret apkārtējiem ir tas kāda personība izaugs tavs bērns, pāris uzšāvieni pa pakaļu neko daudz nemaina, bet ilgstoša emocionāla vardarbība gan un pietam ļoti, ļoti, un tas izpaužas visdažādākajos veidos.
28.08.2018 10:33 |
 
Reitings 90
Reģ: 19.07.2018
Domāju, ka tā "uzšaušana pa pakaļu" sāp mazāk nekā emocionālā vardarbība, tas ir, saukšana par govīm, cūkām, nejēgām,utt. Dažreiz liekas labāk to bērnu, ja jau viņš tik slikts un neaudzināms ņemtu un nopērtu, nevis diendienā saukātu visādos briesmīgos vārdos, kliegtu un noniecinātu visu, ko dara. No tādas audzināšanas paliek daudz lielākas rētas, nekā pāris sārtumi uz dibena.
28.08.2018 10:39 |
 
Reitings 610
Reģ: 04.03.2017
Neatbalstu vardarbību ne pret bērniem, ne pieaugušajiem. Ar bērnu ir jārunā, jāstāsta, jāskaidro, ko viņš izdarījis nepareizi. Pēc pēriena bērnam paliek tikai bailes no pieaugušā un vairs nekas.
28.08.2018 10:44 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Pēc pēriena bērnam paliek tikai bailes no pieaugušā un vairs nekas.

Bailes, dusmas, naids, vēlme apliecināt savu autoritāti cita - vājāka cilvēka priekšā to fiziski iebiedējot, iedragāta pašapziņa, pazemojums, nodevība no vienīgajiem cilvēkiem, kuriem būtu viņu (bērnu) jāaizstāv pret visu pasauli.
Fiziska iespaidošana nav pieļaujama nekādā formā. Ja bērns var novest līdz baltajām pelītēm, tad jāmainās ir pašam vecākam. Bērns ir bērns. Viņš savu nezināšanu, iztēles trūkumu, uzmanības trūkumu, nemācēšanu izteikties vai izprast, izliek tā kā to prot. Vecākiem ir jāmāk sadarboties ar bērnu un lietas bērnam paskaidrot tam saprotamā valodā un formā. Vecāku un bērnu attiecības nav autoritārs režīms, kurā tiesības uz indivīdu pienākas vadonim. Nekāda veida uzšaušana, stumdīšana, grūstīšana, purināšana, kliegšana un tā tālāk nav pieļaujama.
28.08.2018 10:56 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Pēc citāta bija jābūt "+".
28.08.2018 10:57 |
 
10 gadi
Reitings 3122
Reģ: 29.01.2009
Pasai nav beernu, un vienmeer likaas, ka neatbalstiitu... Bet maasai ir divi mazi deeleeni un tagad saprotu, ka reizeem, bez vieglas uzzsausanas pa dibenu gruuti iztikt. Nu piemeeram, kad vecaakais deeleens paspeera savu braali, kas tikko bija saacis staigaat, jo tas patrauceeja lielajam braalim iPadaa speeliiti speeleet.
Un, visbiezaak, vecaaki jau nesit beernu taa lai tiesaam saapiigi buutu.. Tas ir vairaak kaa zests, ka konkreeta veida uzvediiba netiks tolereeta un ir "sodaama".
Bet, protams, reaalu vardarbiibu, kas ir veersta, lai tiesaam nodariitu saapes vai miesas bojaajumus, nekad neatbalstiisu!!! (e)
28.08.2018 11:05 |
 
10 gadi
Reitings 3122
Reģ: 29.01.2009
Pie izteiktajiem viedokljiem buutu veertiigi noraadiit, vai autoram pasam ir beerni, vai nav. Man liekas, ka tas ir ljoti svariigs aspekts, jo teoreetiski jau viasiem viegli spriedeleet.. ;-)
28.08.2018 11:08 |
 
Reitings 9996
Reģ: 19.11.2014
Neatbalstu. Mans bērns tikai vienreiz izdarīja kaut ko tādu, ka aiz šoka un dusmām uzšāvu pa pakaļu. Tas ir - pagrūda kaimiņienes meiteni tā, ka tur bija kāds cm no paliela akmeņa pret kuru viņa gandrīz atsita galvu. Kaut gan pati savā ziņā bija vainīga, jo tāpat vien jau viņš viņu negāja grūst.
Bet, nu, par tādiem variantiem, kad sit gadu vecam bērnam pa pirkstiem, pakaļu, muti ir vienkārši drausmīgi. Infantilisms augstākajā pakāpē, mežoņi ne vecāki.
Tad tie bērni arī izaug ar uzvedības problēmām un tieksmi uz sūdu vārīšanu.. un jāsit ar vien vairāk un spēcīgāk. Viņu vecāki tāpat nekad nesapratīs, ka tas tādēļ, ka jau no mazām dienām bērnu audzinājuši kā suni. A, pēc tam visiem saka: "Viņš jau pa labam nesaprot!"
28.08.2018 11:08 |
 
Reitings 948
Reģ: 18.06.2018
Nu piemeeram, kad vecaakais deeleens paspeera savu braali, kas tikko bija saacis staigaat, jo tas patrauceeja lielajam braalim iPadaa speeliiti speeleet.
Un, visbiezaak, vecaaki jau nesit beernu taa lai tiesaam saapiigi buutu.. Tas ir vairaak kaa zests, ka konkreeta veida uzvediiba netiks tolereeta un ir "sodaama".]
Vnk apbrīnojama pieauguša cilvēka loģika - parādīt bērnam, ka fizisku sodu izmantot ir labi un sodīt ar fizisku sodu, kad bērns šo metodi izmanto uz citiem.
28.08.2018 11:09 |
 
Reitings 28
Reģ: 23.07.2018
Jaestedes +++
Tā tas apburtais loks veidojas, no kura bērnam pašam vaļā tikt grūti.
28.08.2018 11:13 |
 
10 gadi
Reitings 3122
Reģ: 29.01.2009
Vnk apbrīnojama pieauguša cilvēka loģika - parādīt bērnam, ka fizisku sodu izmantot ir labi

Kaadaa veidaa te tiek paradiits, ka vardarbiibu pielietot ir labi?? :-O
28.08.2018 11:13 |
 
Reitings 28
Reģ: 23.07.2018
Un, visbiezaak, vecaaki jau nesit beernu taa lai tiesaam saapiigi buutu.. Tas ir vairaak kaa zests, ka konkreeta veida uzvediiba netiks tolereeta un ir "sodaama"

Tam gan es nepiekrītu. To, ka nesit jau lai sāpētu, vecāki izmanto sevis attaisnošanai. Dusmās sit sāpīgi, jo bez sāpēm, uz neitrālu pieskārienu bērni nereaģētu.
28.08.2018 11:17 |
 
Reitings 477
Reģ: 03.09.2016
Esmu bērna gaidībās un ļoti, loti ceru, ka spēšu vienmēr savākties un nekad nepielietot fizisku spēku( pat pa dupsi uzšaušanu). Mani bērnībā neviens nepēra un esmu izaugusi par normālu cilvēku. Man vienkārši neliekas adekvāti pazemot kādu mazāku un bezspēcīgāku.
P.S. Liidere, un ko tas lielais brālis iemācījās? Ka lielāks var sist mazāku, ja dara kaut ko ne pa prātam. Nākamreiz atkal spers mazākajam brālim, jo iemācīsies, ka “sodīt” ir ok, ja otrs kļūdās un dara sliktu.
28.08.2018 11:17 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Nu piemeeram, kad vecaakais deeleens paspeera savu braali, kas tikko bija saacis staigaat, jo tas patrauceeja lielajam braalim iPadaa speeliiti speeleet.

Bez visa pēršanas fakta, uzreiz var pateikt, ka tur nav pareizas vecāku pieejas bērniem. Noteikti iesaku pārskatīt dienas grafiku, "brīvdienu" grafiku, pienākumu sadali pēc vecuma, individuālo laiku katram bērnam un laiku, kuru pavada visi kopā.
"Uzšaut" vajag mātei, kura nemāk izprast savus bērnus. "Uzšaut" vajag tēvam, kurš neiesaistās audzināšanā un akceptē "uzšaušanu". Un, tā visi viens otram uz riņķi var uzšaut. Par nesalasītu lego, par aukstu zupu, par netīro zeķi zem gultas. Baisas attiecības.
28.08.2018 11:19 |
 
Reitings 948
Reģ: 18.06.2018
Kaadaa veidaa te tiek paradiits, ka vardarbiibu pielietot ir labi??
Iepērt bērnu (uzšaut pa dupsi) ir vardarbība. Bērns tiek fiziski sodīts (uzšauts pa dupsi) - vecāks parāda, ka šāds sodīšanas veids drīkst tikt pielietots. Bērns ņem piemēru no vecāka un to pašu metodi izmanto uz citiem.
28.08.2018 11:19 |
 
10 gadi
Reitings 3122
Reģ: 29.01.2009
Bez visa pēršanas fakta, uzreiz var pateikt, ka tur nav pareizas vecāku pieejas bērniem. Noteikti iesaku pārskatīt dienas grafiku, "brīvdienu" grafiku, pienākumu sadali pēc vecuma, individuālo laiku katram bērnam un laiku, kuru pavada visi kopā.

Veelu veiksi tev ar visu so, kad tev buus vairaak par vienu mazu beernu un pilna laika darbs abiem vecaakiem!! :-D:-D:-D
28.08.2018 11:21 |
 
Reitings 28
Reģ: 23.07.2018
Tieši tā, vecāki iemāca, ka sev emocionāli nepatīkamas situācijas var ātri un efektīvi atrisināt ar sišanu.
28.08.2018 11:24 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Liidere
Man darbs bērna audzināšanai netraucē. Bērns man pilnīgi nekam netraucē. Manam vīram neteaucē ne strādāt, ne hobijot. Es vispār neizprotu Tavu tekstu pēc būtības. Kā sanāk? Sanāk, ka var pietrūkt laiks bērnam? Tad varbūt nedzemdē, ja tik maz laika, slikta nervu sistēma un tā tālāk.
28.08.2018 11:25 |
 
Reitings 90
Reģ: 19.07.2018
Man arī liekas, ka ja pašam nav bērnu vai arī saskarsme ar bērniem ir bijusi minimāla, viss liekas daudz vienkāršāk. Brālim ir divas meitiņas, abas kā diena pret nakti, viena tāda rātna, kārtīga, ar viņu tiešām var visu ko sarunāt, bet jaunākā tāda nedaudz nevaldāma, lai gan augušas abas vienādos apstākļos un nebūt ne sliktos. Tā pati krišana pie zemes veikalā ja nepērk to, ko vēlas. Tur var apstāties un kaut stundu stāvēt un runāt, tā pat tam nebūs nekādas jēgas, labākajā gadījumā brutāli bērns, jāpaņem un jānes prom. Ne vienmēr visu var sarunāt ar labu.
28.08.2018 11:29 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits