Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Tām, kas guļ pie šosejas

 
Reitings 68
Reģ: 21.05.2018
...protams, istabā nevis ceļa malā:-D
Vai dzīvojat tādā vidē jau gadiem? Varbūt tās, kurām ir nācies pielāgoties pie šādiem apstākļiem, var pastāstīt, kā uzlabot situāciju? Kad jāguļ dzīvoklī pie lielceļa, nespēju nemaz iemigt. Nelīdz ne ausu aizbāžņi, ne fona troksnis (rain/sea sounds).
Un, varbūt iztiksim bez pārmetumiem? Ja tā būtu tikai kaprīze, ieteikumus šeit nemeklētu...
26.08.2018 23:33 |
 
Reitings 1817
Reģ: 26.04.2014
Uzaugu tādā vidē, attiecīgi nevaru aizmigt, ja ir klusums, tad slēdzu iekšā video vai radio, lai ir troksnis visu nakti, citādi atkal no klusuma pieceļos, ja skaņa apstājas nakts vidū :)
26.08.2018 23:39 |
 
Reitings 2478
Reģ: 03.11.2016
Man ir tas pats variants, kas Althea.
Vienreiz biju palikusi lauku mājās pa nakti, un man sākās tāda panika, ka nav pilnīgi neviena skaņa, neviena gaismiņa nespīd pa logu. Ieslēdzu filmu telefonā, lai varētu iemigt.
Es pat nezinu,vai var pierast pie tādām vides maiņām. Vismaz pēc manu paziņu pieredzes.
26.08.2018 23:53 |
 
Reitings 745
Reģ: 22.07.2018
Man atkal pilnīgi pretēji kā iepriekšējos komentāros. Nevaru aizmigt, ja dzirdama kaut mazākā skaņa vai redzama gaisma. Varu aizmigt tikai pilnīgā tumsā, pilnīgā izolācijā no ārpasaules trokšņiem un gaismas, līdz ar to šis ir iemesls kādēļ pat vasarā guļu pie aizvērtiem logiem, pat ja beidzos nost no karstuma. Ja būs dzirdama kaut mazākā skaņa, nespēšu aizmigt, jo man traucē pat pulksteņa tikšķi. Diemžēl, kamēr nevaru atļauties sev māju okeāna krastā (jo ūdens šalkoņa ir vienīgā skaņa, kas netraucē) un nākas dzīvot pilsētas vidū, jāpacieš trokšņi, kurus gan cenšos iespēju robežās novērst. Nedomāju, ka ir iespējams pierast pie trokšņa vai, tieši pretēji, pilnīga klusuma, jo katram cilvēkam ir savas vajadzības attiecībā pret komfortu un miegu. Kāds varēs aizmigt rokmūzikas festivālā, citam pat suņu rejas aiz loga šķitīs šausmas.
27.08.2018 00:10 |
 
Reitings 2196
Reģ: 19.10.2012
Es gan domāju, ka var pierast, man pašai bijuši tik daudzi varianti tam, kā vislabāk patīk iemigt.. Bija laiks, kad nevarēju aizmigt bez tv skaņas un gaismas, liku taimeri, lai viņš pats izslēdzas pēc kāda laika, pēc tam bija laiks, kad varēju aizmigt tikai pilnīgā klusumā un pēc tam nevarēju pierast pie vīriešu krākšanas/šņākšanas ikdienā, tad pieradu arī pie tā un tagad naktīs, kurās guļu viena, man patīk vienkārši uzlikt kaut kādu video fonā, kur kāds runā, izslēgt datora apgaismojumu un tā iemigt, lai gan varu azimigt arī klusumā vai pie atvērta loga, kur mašīnas braukā :D Tāpēc laikam neko vairāk kā mēģināt pierast nemācēšu ieteikt. Un ja tu tur neguli regulāri, bet kādu 1 nakti nedēļā, tad nemaz nezinu, vai tā sanāks.
27.08.2018 08:28 |
 
Reitings 2056
Reģ: 31.07.2010
Man līdzīgi kā Kaya, vienīgais varu gulēt pie atvērta loga, kaut gan sanāk pamosties no kādām skaņām. Vistrakāk man iet ar pulksteņa tikšķēšanu, nevaru izturēt.:-D Varbūt vajag kādu nomierinošu tēju pirms miega vai arī padzert kaut ko, lai nāk miegs (stop stress utt.), vai arī fiziskās aktivitātes.
27.08.2018 08:44 |
 
Reitings 610
Reģ: 04.03.2017
Es dzīvoju netālu no dzelzceļa sliedēm. Sākumā bija grūti, kad garām brauca vilcieni likās, ka visa māja dreb, tagad esmu tā pieradusi, ka vispār nedzirdu, citreiz pat patīkami, tā kā iemidzinoši to dzirdēt:-DKatrā ziņā vairs nemaz netraucē.
27.08.2018 10:05 |
 
Reitings 1126
Reģ: 09.04.2016
Es gan gluži nedzīvoju pie šosejas, bet pie ielas gan. :-D Ļoti ātri pieradu pie tā, ka braukā mašīnas, kauc bremzes, skaļās pīpināšanas un skaļas mūzikas no automašīnām. Mums bieži garām mājai brauc ugunsdzēsēji un/vai ātrie, līdz ar to gaudo arī sirēnas ik pa laikam.
Guļu normāli, man netraucē. Man vajag, lai pašā mājā ir maksimāls klusums, lai iemigtu. :)
27.08.2018 10:11 |
 
Reitings 1249
Reģ: 10.08.2015
Radiniekiem ir māja ļoti netālu no dzelzceļa, bieži vien palieku tur ilgāku laiku, un pirmajās dienās tiešām ir pagrūti aizmigt, bet beigu beigās tāpat pierodu ar laiku.. Tā kā es arī domāju, ka pie visa var pierast :)
27.08.2018 10:16 |
 
10 gadi
Reitings 3675
Reģ: 24.09.2012
Lielie trokšņi man netraucē. Traucē pulksteņa tikšķi, krākšana/šņākšana, smaga elpošana utt :D
27.08.2018 10:17 |
 
Reitings 340
Reģ: 24.07.2018
Man grūti iemigt, ja nav atvērts logs un nedzirdu braucošas mašīnas (+ svaigs gaiss, cik nu Rīgā var būt svaigs). Pirms miega šad tad patīk iedzert lavandas tēju, un tad pilnīgā tumsā iet gulēt. Tas viss kopumā nomierina.
Toties citi trokšņi traucē, jo šķiet, ka dzirdu visu, pat rokaspulksteņa tinkšķēšanu. :D
kā uzlabot situāciju?

Mēģini ignorēt, un tad ar laiku pierādīsi, un vairs nedzirdēsi. Vēl mēģini tajā visā atrast kaut ko nomierinošu, pozitīvu, lai ir labas asociācijas un miers. Nu, man tas palīdzēja.
27.08.2018 10:18 |
 
Reitings 406
Reģ: 29.06.2017
Agrāk dzīvoju laukos, kur nav nekādu trokšņu, gaismu, bet pēc tam pārvācos uz pilsētu. Blakus ir ugunsdzēsēju postenis (vai kā nu to sauc:-D), tāpēc bieži dzirdamas sirēnas. Netālu ir dzelzceļś, tāpat ielas trokšņi, un zem loga ir alkoholiķu sapulču vieta, līdz ar to siltākos vakaros ir dzirdami izsaucieni un runas, kuras nevajadzētu dzirdēt citiem, jo īpaši bērniem.
Pie visa var pierast pēc ilgāka laika.:-)
27.08.2018 10:35 |
 
Reitings 2051
Reģ: 29.01.2009
Pieļauju, ka ar laiku pierod un vairs netraucē. Bet es arī esmu tāds cilvēks, kam traucē katrs mazākais troksnītis un gaismiņa. Pilsētā ļoti mocījos, man visi dzīvokļi, kuros esmu dzīvojusi, šķita pārāk skaļi. Kā atrisināju problēmu - pārvācos dzīvot uz laukiem. Diez gan drastisks risinājums, kas ne visiem ir iespējams, bet es tiešām neredzēju citas iespējas...
27.08.2018 10:46 |
 
Reitings 68
Reģ: 21.05.2018
Man interesē, vai logu veidam arī ir nozīme? Piemēram, vai ir jūtama atšķirība starp pakešlogiem vai vecajiem?
27.08.2018 11:53 |
 
Reitings 1164
Reģ: 16.09.2015
Man netraucē it nekas, varu gulēt gan ar ieslēgtu gaismu, gan trokšņiem, gan klusumā. Vienigi man ir nepieciešama bieza sega, kurā ietīties, ja tādas nav, tad gan mazliet grūtāk iemigt :-D
27.08.2018 12:30 |
 
Reitings 92
Reģ: 01.11.2016
Dzivoju Dubaija 8 joslu cela mala un pasa pilsetas sirdi un kaut vai esmu 22 stava troksnis ir konstants un loti daudziem traucejoss. Agrak dzivoju piepilseta privatmaja kur bija absoluts klusums un miers, bet jasaka, ka pieradu loti atri un nedzirdu vairs to troksni ;-) Ta ka domaju, ka ir iespejams pierast, bet protams ka loti novereteju klusumu tad kad ciemojos majas(l)
Manejais biezi saka, ka ahh ka ta skana krit uz nerviem(kada specifiska vai neierasta), bet es nedzirdu to kamer nepieversu uzmanibu, ta ka varbut man ir paveicies ar kaut kadu selektivo dzirdi:-D
27.08.2018 12:36 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Pie šosejām un dzelzceļiem ir vieglāk pierast, nekā, teiksim, Barona ielas, kur skaņas ir ļoti dažādas. Te ātrie, te miskastnieks, te tramvajs, te vēl kaut kas ne pa ķeksi nakts vidū - ceļu remonts. Šoseja zuz konstanti, bet to pašu vilcienu nedzirdu jau otrajā dienā pa laukiem dzīvojot - taurē viņš tur vai netaurē.
Logiem, protams ir nozīme, bet - tikai tad, ja māja nav tik tuvu ceļam, ka katra garāmbraucošā fūre tricina visu ēku. Ja dreb māja, tur nekādi logi nelīdzēs, bet ja nāk pa gabalu, tad ir vērts.
Mājai, ja logi nav galīgi ceļmalā, skaņu slāpēt līdz vecās labās tūjas (to gan 1 dienā nedabūt gatavu) bet dzīvoklī... Nu tur tad atliek tikai strādāt ar savu galvu, vai arī mēģināt dažādus ausu aizbāžņus, kamēr atrod ērtos, labos.
27.08.2018 15:44 |
 
Reitings 1180
Reģ: 21.02.2018
Es neguļu pie šosejas, bet esmu dzīvs pierādījums, ka var pierast pie trokšņiem, kas senāk kaitināja. Mani vienmēr kaitināja pulksteņu tikšķēšana, ja paliku kur ciemos, esmu nesusi uz citu istabu pulksteni, lai neskan tur, kur guļu. Pie drauga bija tikšķošais pulkstenis, es to izmetu. Un tad vienreiz pati nopirku pulksteni neizlasot/nepārbaudot, ka tas tikšķ un nu jau vairākus mēnešus es ar to veiksmīgi guļu un mani nekaitina. Sākumā kaitināja, bet pulkstenis bija skaists un negribējās atbrīvoties, tāpēc pieradu.
27.08.2018 15:49 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits