Gribu pēc iespējas objektīvāku viedokli no malas, tāpēc cenšos rakstīt neitrāli.
Ir dzīvoklis pilsētā, kur vecāki izaudzinājuši divas meitas. Vecākā aizgāja prom, kad izauga, vispirms pie puiša, nu jau vīra, ar ko tagad kopā nopirkts dzīvoklis un dzīvo nost. Vecāki pārcēlās uz lauku mājām. Jaunākā meita palika tajā dzīvoklī dzīvojam.
Vecāki šo dzīvokli ir pārrakstījuši abām meitām kā kopīpašumu, bet vecāki (viens vcecāks) nāks atpakaļ uz to, kad paliks viens, jo viens laukos nedzīvos. Līdz ar to pārdošana atkrīt. Tas, protams, būtu izdevīgākais variants abām meitām, ja pārdotu, sadalītu naudu. Vecākā varētu par to atmaksāt daļu sava esošā dzīvokļa kredīta. Jaunākajai pietiktu summa sava dzīvokļa pirmajai iemaksai, jo palikt tajā dzīvoklī un dzīvot visu mūžu jaunākā arī negrib.
Jaunākā meita ierosināja, ka viņa ieguldīs dzīvoklī, uztaisīs remontu (jo pašlaik dzīvoklis ir pabriesmīgs) un ielaidīs īrnieku. Pati tikmēr ņems kredītā savu dzīvokli. Savukārt to īres maksu, ko iegūs, izmantot sava kredīta maksāšanai.
Vecākā sāk protestēt, kā tā, dzīvoklis abām, bet viena grib izīrēt un nedalīties. Jaunākā savukārt argumentē, ka viņa iegulda, remontē, līdz ar to viņai tas arī pienākas.
Vai, jūsuprāt, tas ir godīgi? Ko jūs darītu šādā situācijā?