Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Kāpēc daudzām nepatīk musulmaņi?

 
Reitings 3734
Reģ: 09.02.2014
Tēmā http://lilit.lv/forums/topic/212587-attiecibas-ar-cali-no-citas-valstskulturasrases/ daudzas izsakās, ka viņām nepatīkot musulmaņi, tuvāk neko nepaskaidrojot. Ja ir vēlēšanās, izvērsti paskaidrot varat šajā tēmā, kā arī katrs var izteikt viedokli šajā jautājumā. Te būtu atsevišķi jāanalizē gan paši svētie raksti (Korāns), gan tas, vai šie raksti arī tiek īstenoti dzīvē.
23.08.2018 22:37 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
Ja ir vēlēšanās, izvērsti paskaidrot varat šajā tēmā, kā arī katrs var izteikt viedokli šajā jautājumā. 
Ah, nu, paldies par atļauju izvērsti izskaidrot mūsu, sieviešu viedokli, skudrulacis. :D
.
Lācēn, un ko Tu pēc tam darīsi ar mūsu viedokļiem, ko, m?:D:D
23.08.2018 22:44 |
 
Reitings 948
Reģ: 18.06.2018
Tāpēc, ka lielākoties viņām nav bijusi nekāda saskarsme ar viņiem. Spriež pēc visādiem stereotipiem un lasītā ziņās.
23.08.2018 22:48 |
 
Reitings 7
Reģ: 29.07.2018
Man ir draugi musulmani. Nekada problema. Vini jau ari dazadi.
23.08.2018 22:49 |
 
Reitings 3734
Reģ: 09.02.2014
Lācēn, un ko Tu pēc tam darīsi ar mūsu viedokļiem, ko, m?
Es nezinu, kas īsti ir ticis uzrunāts, bet vismaz es uzskatu, ka šāds jautājums var uztraukt vienīgi to, kurš baidās atbildēt par saviem vārdiem.
23.08.2018 22:50 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Jo lielai daļai ir man nepieņemami uzskati.
23.08.2018 22:56 |
 
Reitings 2185
Reģ: 22.01.2018
jo ticīgie nav pārāk normāli? man vienalga - katolis vai musulmanis, nojūgušies abi
23.08.2018 22:58 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Vnk man anv pieņemama tā reliģija ar visu, kas no tā izriet (bērnu audzināšana, kārtība un pienākumi ģimenē, svētki, tradīcijas u.tml.). Tai skaitā arī netieši saistītas lietas kā ģērbšanās un dzimumu uzvedība sabiedrībā (cik zinu, tad pretējiem dzimumiem nedrīkst pieskarties, sievietei iziet sabiedrībā nedrīkst vienai utt.). Protams, tā ir ne tikai reliģija, bet kopumā - musulmaņu dzīvesveids. Nu man vnk neder šādi uzskati un pasaules uztvere. Negribētu tā dzīvot vai tā audzināt bērnus.
23.08.2018 22:59 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
Es nezinu, kas īsti ir ticis uzrunāts, bet vismaz es uzskatu, ka šāds jautājums var uztraukt vienīgi to, kurš baidās atbildēt par saviem vārdiem.
Tu, skudrulacis, Tu esi uzrunāts, nu, kurš gan cits, ja ne Lācēns - skudrulacis ir uzrunāts. :-P:D
.
Skaties, ka nesanāk pamatīgi dabūt pa savu (zaķa)ļipu par kādiem neapdomīgi izpļautiem vārdiem, skudrulacis.:D:D:D:D:D
23.08.2018 23:01 |
 
Reitings 2264
Reģ: 21.01.2013
Ir normāli, ka cilvēkam nepatīk tas, kas ir krasi atšķirīgs no viņam ierastā domāšanas veida. Iepazīstoties ar jauniem cilvēkiem, mēs taču arī meklējam kopīgo, nevis atšķirīgo.
23.08.2018 23:05 |
 
Reitings 948
Reģ: 18.06.2018
Nu musulmaņi tāpat kā kristieši ir dažādi. Ir reliģijas fanātiķi un ir tādi, kas mošejā ieiet varbūt vienreiz savā mūžā. Tāpat ir atšķirība vai musulmanis nāk no Afganistānas vai no Marokas.
23.08.2018 23:15 |
 
Reitings 3734
Reģ: 09.02.2014
Neons, vai bez dažām pieminētajām lietām Tu varētu konkrētāk noraksturot bērnu audzināšanu, kārtību un pienākumus ģimenē, svētkus, tradīcijas, dzīvesveidu un pasaules uztveri? Un vai tas viss ir rakstīts Korānā (ja ir, tad, lūdzu, atsauci), vai arī tas ir pieņemts reliģijā kā ar svētajiem rakstiem nesaistīts izdomājums? Un vai daudzu nemusulmaņu dzīvesveids nevarētu būt vēl nepieņemamāks?
Jo lielai daļai ir man nepieņemami uzskati.
Es domāju, ka Tev ir nepieņemami ne tikai musulmaņu uzskati.
24.08.2018 02:19 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
skudrulacis, man reāli slinkums baigi iedziļināties šajā tēmā un tev te referātu rakstīt (ar atsaucēm). Visu to, ko es uzrakstīju vari pats pameklēt Korānā, pieliec klāt vēl draugu, paziņu stāstus - viņu pieredzi, lasīto internētā u.tml. Esmu arī runājusi ar musulmaņu sievietēm/vīriešiem par viņu uzskatiem. Esmu bijusi musulmaņu valstīs (kā tūrists). Studēju teoliģiju LU (pasen gan tas bija, bet nu - šo to tomēr atceros). Nu kopumā - man tas vnk neder.
24.08.2018 03:03 |
 
Reitings 37
Reģ: 24.08.2018
Neons, vai bez dažām pieminētajām lietām Tu varētu konkrētāk noraksturot bērnu audzināšanu, kārtību un pienākumus ģimenē, svētkus, tradīcijas, dzīvesveidu un pasaules uztveri? Un vai tas viss ir rakstīts Korānā (ja ir, tad, lūdzu, atsauci), vai arī tas ir pieņemts reliģijā kā ar svētajiem rakstiem nesaistīts izdomājums? Un vai daudzu nemusulmaņu dzīvesveids nevarētu būt vēl nepieņemamāks?

Nu piemēram, ja Tu esi musulmanis, tad zem Šariāta, Tev ir aizliegts mainīt reliģiju, par to draud sods. Citi drīkst mainīt reliģiju uz Islāmu, bet no Islāma uz citu nedrīkst. Vēl šodien 20+ musulmaņu valstīs par to tiek sodīti cilvēki, daudzi saka, ka tādi fundamentālisti, kuri piekopj stingru šariātu ir liels mazums, bet 20+ valstīs to iedzīvotāju daudzums sastāda simtiem miljonus, kuriem šādi likumi liekas piemēroti. Neesmu redzējis nevienu masu protestu, ja kāds uzzīmē karikatūru par Muhamedu, tad gan n-tajās valstīs ielas pilnas ar protestiem.... Atsauce uz ASV kongresa pētijumu: https://www.loc.gov/law/help/apostasy/index.php
====
Kas attiecās uz tradīcijām, domā mūsdienu feministēm patiks, ka viņas dēļ tā, ka ir sievietes drīkst pretendēt tikai uz 1/2 no tā ko dabūs viņas brālis? Raksts ar visām attsaucēm uz Korānu, utt. & , kā arī vairāki Hadīsi - Piemērām: ""They ask thee for a legal decision. Say: Allah directs (them) about those who leave no descendants or ascendants as heirs. If it is a man that dies, leaving a sister but no child, she shall have half the inheritance. If (such a deceased was) a woman who left no child, Her brother takes her inheritance. If there are two sisters, they shall have two thirds of the inheritance (between them). If there are brothers and sisters, (they share), the male having twice the share of the female. Thus doth Allah (swt) makes clear to you (His knowledge of all things). "
====
Domā feministēm patiks, ka, lai pierādītu seksuālu uzbrukumu, ir jābūt 4 VĪRIEŠU(!) lieciniekiem? 2005. gadā piemēram Pakistānā bija 200 000(!) SIEVIETES(vīrieši ne tuvu nebija tādos daudzumos) notiesātas par zinu(jeb seksu ārpus laulības). Visas 4 Islāma juriprudences skolas atbalsta sodu zem Šarīata par šo "noziegumu", t.i., nomētāšana ar akmeņiem, kā tas pavisam nesen notika lielākajā musulmaņu valstī Indonēzijā(kuru daži uzskata par progresīvu un tolerantu) provincē Aceh, tur gan viņus kārtīgi publiski regulāri noper ar pātagām. Palasi par "Hudud" - Šariāta sodus, kurus pats Allahs esot noteicis..... Tāpēc arī arābu valstīs ir tik zems uzbrukumu daudzums, jo neviens par viņiem neziņo un tās "netiklenes" no Rietumiem, kuras ziņo par izvarošanām, pašas bieži nonāk cietumos, kā tas bija pa visam nessen vairākās Musulmaņu valstīs, ieskaitot Arābu emirātus. Štrunts par izvarošanu, tev bija sekss(pofig par definīciju) ar svešinieku = cietums. Arī citās jomās sieviešu liecības ir vērtas aptuveni 1/2(Maliki jurisprudence) un pat 1/4(Shafi jurisprudence) no vīriešu liecības. Par tādu #MeToo var tikai pasmieties, nav brīnums, ka rietumos visur esošās un (balto) vīriešu "patriarhiju" lamājošās feministes ar rozā matiem tajās valstīs praktiski nav!
====
Oh un neaizmirsīsim, ka vīrietis drīkst pavisam legāli, viegli iekaustīt nepaklausīgu sievu(tā lai nepaliek zilumi), hehe, :) un Allahs arī radīja vīriešus PĀRĀKUS par sievietēm, tāpēc sievietēm ir jāklausa un nav jātēlo "feministes" ^^:

Men are in charge of women by what Allah has given one over the other and what they spend from their wealth. So righteous women are devoutly obedient, guarding in absence what Allah would have them guard. But those from whom you fear arrogance - advise them; , forsake them in bed; and , strike them. But if they obey you , seek no means against them. Indeed, Allah is ever Exalted and Grand.
https://quran.com/4/34
Kā arī musulmaņi drīkst precēt ne-musulmanieti, bet musulmaniete nedrīkst precēt ne-musulmani, bērniem arī jabūt kategoriski musulmaņiem. Nav diezko progresīvs tāds izteikts seksisms mūsdienās huh?
https://books.google.lv/books?id=Khag6tbsIn4C&pg=PA176&lpg=PA176#v=onepage&q&f=false
P.S. Starp citu, te viena minēja Maroku, kā pozitīvu piemēru, Marokā, ģimenes lietās(tiesā) sievietes liecība ir 1/2 vērtībā no vīrieša! :)
24.08.2018 07:45 |
 
Reitings 210
Reģ: 07.07.2016
Ir normāli, ka cilvēkam nepatīk tas, kas ir krasi atšķirīgs no viņam ierastā domāšanas veida.

+
24.08.2018 07:46 |
 
Reitings 45
Reģ: 13.08.2018
Kurām patīk? Man nē! Esmu latviete un reliģiju kā tādu neciešu, vēl jo vairāk, ja kāds mans censtos to uzspiest- tām attiecībām būtu beigas!
24.08.2018 08:05 |
 
Reitings 37
Reģ: 24.08.2018
+ es gribēju pieminēt, ka, ja džeks nākamajā dzīvē (jeb ellē) grib tusēt starp sievietēm, tad viņam ir jādodās uz elli, tur vairums esot sievietes! :) Grūti gan sievietēm, mantojumu dabon uz pusēm, Allahs radījis viņu, lai klausītu vīriešiem un beigu beigās likme augstāka tāpat ir nonāk ellē.... ehh.
The Prophet (ﷺ) said, "I looked at Paradise and found poor people forming the majority of its inhabitants; and I looked at Hell and saw that the majority of its inhabitants were women."

al-Bukhari, 3241; Muslim, 2737
https://www.sunnah.com/urn/30280
Laikam būs jāpaliek par musulmani, no vīrieša skatu punkta, perfekta reliģija priekš vīrieša(un te es uzsveru VĪRIEŠA, nevis mūsdienu ņergām, kuri ir sievietēm zem tupeles)! :)
24.08.2018 08:11 |
 
Reitings 37
Reģ: 24.08.2018
mantojumu dabon uz pusēm

*mantojumu dabon uz pusi mazāku.
24.08.2018 08:12 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Man patiktu padiskutēt ar pārliecinātu musulmani kurš saprot un ievēro islamu un šariatu.
Par viņa uzskatiem, sabiedrību un attiecībām.
Jo islams tiek popularizēts ka stingra reliģija ar stigriem noteikumiem, lai gan lielākā daļa tiek apieti pašiem ticīgajiem to saprotot.
Bet musulmaņu sievieti par sievu gan es negribētu.
24.08.2018 08:22 |
 
Reitings 90
Reģ: 19.07.2018
Musulmaņi ir dažādi, kā jau jebkuras konfesijas pārstāvji, bet veidot kopīgu kopdzīvi es ar viņiem negribētu veidot, kaut vai tā dēļ, ka sieviete viņiem ir daudz zemākā lomā, kā vīrietis. Tas nav pieņemami.
24.08.2018 08:32 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
Laikam būs jāpaliek par musulmani
Klau, Richards, kad Tu kļūsi par feministu?
24.08.2018 08:42 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits