Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Patriarhāts - vai atbalstāt?

 
Reitings 16
Reģ: 08.11.2016
Vairākkārt esmu aizdomājies par dažnedažādiem vīrieša un sievietes attiecību modeļiem, un gribas jautāt - vai jūs attiecībās atbalstāt izteiktu vīrieša dominanci, ar to domājot visu lēmumu pieņemšanu, tostarp galavārdu viņa rokās, cietu un stingru valodu un attiecīgiem uzskatiem, spēju materiāli nodrošināt sevi un tuviniekus, atbildības sajūtu un milzīgas rūpes pret sievieti un viņas bērniem (ja tādi ir), kas mijas ar šī vīrieša aizkaitināmību, nemiera garu, brutalitāti, un sievietei šādās attiecībās vārds, ko bilst, īsti dots netiek, viņai ir jābūt mierīgai, emocionāli noturīgai, iejūtīgai, augstsirdīgai, pazemīgai. Sieviete pamatā rūpējas par mājokli un bērniem, gaida mājās no darba vīru ar prieku un smaidu sejā, vispār neatļaujas nevienu "zāģēt", savukārt vīrietis sūri strādā, lai nopelnītu ģimenei iztiku, rāj sievu un bērnus pēc vajadzības, un visa materiālā atbildība gulstas uz vīra pleciem. Vai ir bijusi šāda vai līdzīga attiecību pieredze? Jūsu viedokļi?
14.08.2018 03:35 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
lexxie, neatkarīgi no dzimumpiederības nevienas puses dominance nevēsta neko labu.
.
Kuram gan patiktu būt it kā pieaugušam cilvēkam par aukli?
.
Visjaukākais, kā parasti, ir pa vidu.
15.08.2018 22:06 |
 
10 gadi
Reitings 747
Reģ: 29.01.2009
nerātnā
Es tāpēc minēju, ka nejau visu pieņem vienpersoniski un nerēķinoties. Labi, tas varbūt nav uzskatāms par pilnīgi konservatīvāko šā virziena modeli, bet noteikti kā doma, ka šībrīža vīriešu lemtspējas un “zemsieviešusvārkiemsēdēšanas” līmenis ir neatbilstošs manām vērtībām. Te pat nav tik daudz konkrēti par manām attiecībām, bet tas, ko redzu/dzirdu paziņu/kolēģu vidū. Ir pieauguši vīrieši, kuri krietni pārkāpj konsultēšanās robežu. Man besī, ja vīrietis nevar elementārus lēmumus pieņemt. Jā, tas ir grūtāk, jo jābūt izglītotam, zinošam un jāspēj sadzirdēt un atcerēties, ko sieviete saka. Vieglāk tak pateikt -izdomā pati - un vienkārši aizvest. Tas piem. par restorānu. Grūtāk tak pašam atcerēties, kur ir paticis, grūtāk trekot un izzināt jaunatvērtās vietas, lai pārsteigtu sievieti. Es to vairāk saprotu ar to, ka vīrietis pieņem lēmumu darīt, bet noteikti apspriež ar sievieti kā labāk.
15.08.2018 20:57 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
odetta, ir atšķirība, vai attiecību modelis būvēts, (1) cienot vienam otru, vienam otra izvēles, intereses, vajadzības, vēlmes utt., vai (2) otram uztiepjot, uzspiežot savu, atklāti vai aizplīvuroti, whatever.
.
Attieksme izšķir visu.
15.08.2018 18:21 |
 
Reitings 772
Reģ: 23.08.2016
Nav pieņemami. Šāda modelī vīrietim esošā vara ātri apnīk, un viņš sāk testēt robežas - cik tālu šī dominance iet. Un tas viennozīmīgi sāpina sievieti.
Starp citu, esmu ievērojusi, ka vīrieši, kam patīk patriarhata ideja, ir tie, kuriem visvairāk riebjas Tuvo austrumu migranti, kas nāk no šādām sabiedrībām.
15.08.2018 18:17 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Neraatnaa-taapeec katrai sievietei ir "savs" viirietis,"savs" attieciibu modelis!
15.08.2018 17:42 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
lexxie, cilvēks, uz kuru pilnībā paļaujas jebkurā situācijā, uz kura lēmumiem, rīcību, domām un idejām kāds skatās no apakšas, jau ir lielāks vai mazāks diktators / despots / autoritāte - izmēram nav nozīme, jo despots ir un paliek despots.
.
Kas Tev liek domāt, ka nevar pienākt brīdis, kurā autoritāte pieņem kaitīgus / kaitnieciskus / kļūdainus lēmumus, kuru realizēšana atstāj nepatīkamas un sāpīgas sekas i autoritātei, i ļaudīm, kura gādībā tie sevi nodevuši?
.
Kurš cilvēks ir tik advancēts, lai vienpersoniski izlemtu ne tikai savā, bet arī citu vietā?
.
Kurš pieaudzis, lemtspējīgs, par sevi un savu dzīvi atbildīgs cilvēks, kas aizstāv savas intereses un izvēles, aiz brīva prāta nodos atbildību par sevi, saviem lēmumiem un savu dzīvi kāda cita rokās?
.
Kuram cilvēkam aiz brīva prāta patīk būt atbildīgam par citu dzīvi un izlemt viņu vietā, tadejādi stiepjot ne tikai savu, bet apkraujoties ar vēl kāda/kādu/citu nastu, turklāt neprasot par to nekādu samaksu naudā, graudā vai baudā?
15.08.2018 17:20 |
 
10 gadi
Reitings 747
Reģ: 29.01.2009
Aprakstītais man neizklausās pēc patriarhāta , bet gan pēc diktatorisma un despotisma. Ja par patriarhātu runāt, tad īstena formā man tas šķiet ļoti pieņemams, diemžēl gan mūsu sabiedrībā ir diezgan zudis-vīrieši sāk pārvērsties lar lupatām, kas paši nabadziņi neko nezin un nevar izlemt. Te nav runa par izlemt kur tusēt šovakar, bet gan nopietni, atbildības pilni pieaugušo cilvēku lēmumi, kas aizstāv savas ģimenes intereses. Un te vajadzigs nevis diktators, bet vīrietis, kas sevi nopozicionē un pierāda tā, ka sieviete zin, ka var uz viņu paļauties jebkurā situācijā. Šādam vīrietim blakus jābūt nosvērtai un gudrak sievietei, kas nezāģējot prot panākt savu.
Man tas ir pilnīgi paaudzēs redzams, kā piem. tēvs varēja saplānot jebkuru ceļojumu tā, ka es zināju, ka manas intereses tiks ņemtas vērā un arī būsim maksimāli interesanti apskatījuši foršākās vietas. Diemžēl savam vīrietim neko tādu uzticēt nevarētu.
15.08.2018 00:35 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Esmu vienmēr par to, lai sieviete arī pati sevi varētu nodrošināt neviss būtu pilnīgi atkarīga gan morāli, gan materiāli no vīrieša.
Ir attiecības, kur vīrietis pilnībā vai pavisam nodrošina sievieti un izturas labi. Tādās, lai sievietes dzīvo, ja vien ir vēlme, bet esmu pret to, kad kāds no pāra pauž pār otru pārlieku lielu kontroli, izpauž savu varu , attieksmi esi zemāka par mani, jāpakļaujas visādi, jo es pelnu, bet Tu nē, vai arī pelni daudz mazāk. Bet pa lielam pret mums izturas kā mēs ļaujam izturēties!
Kā var priestpiest mājas aretu pieaugušam cilvēkam? Negrib sēdi mājās, negribi nesēdi. Kā tas notiek? Ieslēdz? Draud sasist,ja ies ārā? Kā var nelaist uz pasākumiem? Gribi ej , negribi neej. Arī draud ar sankcijām? Kāpēc otram jācieš, jo vīrietis mūžīgi ir noguris un neko negrib? Jāpalaiž visa dzīve garām , jāskatā, tikai tv?
14.08.2018 23:14 |
 
10 gadi
Reitings 3532
Reģ: 13.03.2013
Gan jau ir kādi cilvēki, kam šāds modelis der, tiesa es nevienu nepazīstu. Nevaru iedomāties arī kādu normālu cilvēku, kuram patikti, ka pret viņu izturas kā pret atkritumu. Man noteikti nederētu, jo manī ir pārāk liela alkatība un ir nepieciešama apziņa, ka es visu kontrolēju, jo paļauties var TIKAI uz sevi.
14.08.2018 22:53 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
no sievietes vajag ne tikai izmazgātas zeķes, izgludinātu kreklu 
Un līdz attiecību uzsākšanai ir netīras zeķes, apenes un krekli, un gludeklis domāts olu cepšanai, vai?
14.08.2018 22:44 |
 
Reitings 3897
Reģ: 01.01.2017
Nē, šāds modelis man nav pieņemams. Man no sievietes vajag ne tikai izmazgātas zeķes, izgludinātu kreklu un labu seksu, labu komunikāciju arī gribās, bet šādā modelī, kad sieviete ir kā vergs, tas vienkārši nav iespējams. Mani piemēram vispār interesē tādas sievietes, kurām ir iekšējais "stienis" un kuras spēj būt ne tikai par labām meitenēm, bet arī vajadzīgajā brīdi spētu man iegāzt ar pannu pa pakausi vai mīklas rulli pa pautiem, tāpēc šāds patriarhāls variants manā dzīvē nav iespējams. :-D
14.08.2018 22:26 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
Viņam jau neprasa.
mēs apspriežam visvarbūtīgākos statistiskos.
Kāda ir varbūtība, ka skudrulacis ar visiem saviem 'mēs' sāks uztvert sieviešu dzimuma personas kā viņam līdzvērtīgus cilvēkus, ne zemākus radījumus par vīriešu dzimumu, ko izmantot par eksperimenta trušiem savu savtīgo mērķu labā vai jebkā citādi, kā tik Lācēnam ienāk prātā?
14.08.2018 19:13 |
 
Reitings 3734
Reģ: 09.02.2014
Neesmu piekritusi būt par Tavu eksperimenta trusi, Lācēn.
Viņam jau neprasa.
Ā, ups, tā dzird, ka Tev galīgi neejot ar iepazīšanos šeit jau gadiem.
Ko var darīt, ja te ir tikai tādas kā Tu? :D A kas kur dzird?
14.08.2018 19:03 |
 
Reitings 3734
Reģ: 09.02.2014
Nu, labi, es tikai jūs te pakaitināju ar to programmu izstrādi sieviešu rokās. Izņēmumi ir vienmēr, lai jau dāmas programmē. Pašlaik mēs apspriežam visvarbūtīgākos statistiskos.
14.08.2018 19:00 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
Redzi, es uz Tevi experimentēju emocionālas vardarbības izpausmi.
Neesmu piekritusi būt par Tavu eksperimenta trusi, Lācēn.
.
Veic kastingu un uzprasi kādai citai, skudrulaci. Iespējams, tepat cosmolilit biezumos atradīsies kāda, varbūt pat kādas, kas skries uz tavu Emocionālās Vardarbības Upuru Izpētes Laboratoriju palēkdamās.
.
Ā, ups, tā dzird, ka Tev galīgi neejot ar iepazīšanos šeit jau gadiem. Nu, nekas. Gan jau citās, tam piemērotākās vietās klāsies daudz labāk.
14.08.2018 19:00 |
 
Reitings 3734
Reģ: 09.02.2014
Un Tu gan proti izturēties ļoti, nu, ļoti briesmīgi pret mani. Vnk šausmīgi.
Redzi, es uz Tevi experimentēju emocionālas vardarbības izpausmi.
14.08.2018 18:43 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
Nē, skudrulacis, tas 'Lācis' esi Tu pats personīgi, ne tas tai video vai kāds cits. Par tiem tāpat neko nezinu.
.
Un Tu gan proti izturēties ļoti, nu, ļoti briesmīgi pret mani. Vnk šausmīgi.
14.08.2018 18:33 |
 
Reitings 3734
Reģ: 09.02.2014
aninavanina, aha, no Lāča.
Lāči nav tik briesmīgi.
https://www.youtube.com/watch?v=eZLr-uA4yMA
14.08.2018 18:22 |
 
Reitings 1180
Reģ: 21.02.2018
Daudz plusu no manis Leni komentāram. Vīrietis ir vīrietis, sieviete ir sieviete, nav forši, ja attiecībās ir divi vīrieši (tēlaini nosaucot sievieti par vīrieti).
14.08.2018 18:21 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
skudrulaaci-ne tikai viiriesi,taadas ir arii sievietes biezi!:-D
14.08.2018 18:02 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits