Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Drāma darba vietā - palikt vai aiziet?

 
Reitings 44
Reģ: 15.08.2017
Sveikas! Nu jau drusku vairāk par mēnesi dzīvoju Rīgā. Pēc vidusskolas pabeigšanas nolēmu atrast vasaras darbu un šos meklējumus uzsāku jūnija beigās. Gandrīz mēneša laikā biju uz 11 intervijām, lielākā daļa solīja atzvanīt un tā arī to neizdarīja, pamatīgi tērējot manu laiku un samazinot manu iespēju atrast vasaras darbu. Beidzot, kad jau biju atmetusi cerības, tiku uzaicināta uz darba interviju restorānā, kur jau sākotnēji vēlējos strādāt. Intervija bija ar priekšnieces meitu un pagāja diezgan labi, viss piedāvātais - no algas līdz apstākļiem šķita labs un mans pieredzes trūkums nevienu neuztrauca. Biju pamēģināt, vēl joprojām viss apmierināja, tāpēc piekritu darbam uz pusslodzi, kas sanāk kādas 8-10 dienas mēnesī pa 13-14 stundu maiņām. Pirmās trīs dienas nostrādāju diezgan mierīgi, tomēr ceturtajā sākās elle un es sapratu, ka ir vairāki red flags, kuriem nebiju iepriekš uzmanību pievērsusi.:-O
Pirmais - priekšnieces paradums aprunāt savus darbiniekus aiz muguras. Sākumā nospriedu, ka kāds tiešām pavirši attiecas pret savu darbu, bet tad sapratu, ka viņa tā runā par visiem.
Otrais - nerēķināšanās ar manu laiku. Piemēram, laicīgi bija sarunāts, ka man jānostrādā nedēļas nogali no piektdienas līdz svētdienai. Nostrādāju piektdienu un maiņas beigās man pasaka, ka varu nenākt nākamās divas dienas, jo būtībā gana labi nedaru savu darbu. Teica, lai atnāku trešdien. Jau sestdien priekšnieces meitai (jo viņas kopā vada restorānus), paziņoju, ka būšu stundu vēlāk, jo tieši tajā rītā man ir svarīgas darīšanas. Viss kārtībā, sarunājām. Atnāku no rīta uz darbu un saņemu pārmetumus no priekšnieces, ka kavēju un tad mana palīdzība vairs nav vajadzīga, lai nāk kāds cits un es varot nākt rīt. Savukārt, kad iepriekš pajautāju, kāds ir augusta grafiks, man pateica, ka par to man neesot jādomā, jo būtībā es gana labi neprotu veikt savu darbu un, šķiet, priekšniece domā, ka es tur līdz augusta beigām nemaz nepalikšu.
Trešais - nemitīgi pārmetumi un zāģēšana. Pirmās trīs dienas nostrādāju normāli. Ceturtajā priekšniece visu dienu mani un manu kolēģi vaktēja. Visas dienas garumā varēju noklausīties pārmetumus, ka lēni mācos, esmu "vājais posms", nepiemērota darbam utt, kamēr otru jauniņo meiteni viņa slavēja līdz nelabumam. Man nav īsti skaidrs, kā lai iznāku smaidīga pie klientiem, kad visu dienu man stāsta, cik draņķīgi es daru savu darbu. Pie tam, nebeidzamie pārmetumi man izraisa stresu, kas liek parādīties panikas lēkmēm no kurām man jau šķita, ka tiku vaļā. Te nu bija... Man vajadzētu aktīvi darīt savu darbu, bet, kad uznāk panikas lēkme, es to vien spēju kā valdīt asaras, ķert pēc elpas un censties nenoģībt galvas reiboņu dēļ.
Ceturtais - mēneša laikā divas viesmīles ir pametušas darbu konfliktu ar vadību un/vai kolēģiem dēļ.
Vēl viena lieta, kas nav īsti red flag, bet vienkārši škiet dīvaini - viesmīlis ne uz mirkli nevar stāvēt uz vietas. Pat ja visi visi ir apkalpoti, salvetes salocītas, brīvie galdiņi noslaucīti, visu laiku ir kaut ko jādara. Vai drīzāk jātēlo, ka daru. Tas nekas, ka visi galdiņi tikko noslaucīti, jāiet slaucīt vēlreiz. Tas nekas, ka jau trīsreiz pledi uz krēsliem sakārtoti, jāaiziet vēlreiz. :-/
Gribēju atrast jēdzīgu vasaras darbu, lai sapelnītu drusku naudas studijām, bet īsti neizdevās un pagrābu to, kas pagadījās, baidoties palikt tukšām rokām. Tagad nezinu vai pieciest darba devējas izlēcienus vai iet prom. Ko jūs manā vietā darītu? Lai kāda mana iepriekšējā darba pieredze būtu bijusi, tik nepatīkama situācija vēl nekad nav bijusi.:-/
01.08.2018 13:36 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Ja cieš tavi nervi, ej prom. Tas nav tā vērts.
01.08.2018 13:41 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Vasarā ir gandrīz galā .... Es paliktu un to mēnesi nostrādātu , nevajag taču ņemt tik traki pie sirds. Man reiz bija kolēģe kuru atlaidām , jo regulāri pie kāda aizrādiījuma ( drīzāk , padoma, ieteikuma) krita panikā ...šī iemesla dēļ tika izteikts darbs , vieamīļa darbs ir jāatver viegli un ar pozitīvu .
01.08.2018 13:44 |
 
Reitings 624
Reģ: 29.01.2009
Man patiik viens vienkaarsh teiciens : '' If you can’t decide, the answer is no. ''
Paaris meeneshus atpakalj Facebook restoraana ''Zviedru Vaarti'' Iipashniece Agneta Niedra rakstiija ka nu nekaadi nevarot atrast sakariigus darbiniekus, abas ar maati tur visus darbus darot viesmiilju vietaa utt, pat viss-slinkaakaa viesmiile varot meenesii nopelniit ap EUR1500 , jaastraadaa tikai 16 dienas meenesii , eedinaashana esot par briivu utt. Suudzeejaas ka nevarot paljauties uz darbiniekiem utt, neesot kas straadaa utt.
Tu gadiijumaa tur nestraadaa? :-D
01.08.2018 13:52 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Jautājums, cik ļoti tev vajag naudu. Ja vari iztikt, ej prom.
01.08.2018 14:09 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Paaris meeneshus atpakalj Facebook restoraana ''Zviedru Vaarti'' Iipashniece Agneta Niedra rakstiija ka nu nekaadi nevarot atrast sakariigus darbiniekus, abas ar maati tur visus darbus darot viesmiilju vietaa utt, pat viss-slinkaakaa viesmiile varot meenesii nopelniit ap EUR1500 , jaastraadaa tikai 16 dienas meenesii , eedinaashana esot par briivu utt. Suudzeejaas ka nevarot paljauties uz darbiniekiem utt, neesot kas straadaa utt.
Tu gadiijumaa tur nestraadaa?
tiesi to pasu iedomajos.:-D:-D ta toreiz smejos par tiem meliem..un taculaikam ir kas notic.
01.08.2018 14:09 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
a tru tas 15000 bvija tikai dzeramnaudas plus vel laba alga...plus vel nez kas. Draba un klientu esot cauru gadu rindam vien...visi nodokli gidugi tiek maksati.:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D
01.08.2018 14:11 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Tādu psiholoģisko teroru ir vērts paciest, tikai ja galīgi nav izejas. Ja izeja ir, ej prom.
01.08.2018 14:20 |
 
Reitings 44
Reģ: 15.08.2017
wee , es neesmu no tiem cilvēkiem, kas visu ņem pie sirds un birdina asaras par katru sīkumu. Ja kāds var izteikt konstruktīvu kritiku - lūdzu, es labprāt iemācītos šo darbu darīt labāk. Bet ja tur ir tikai tīri pārmetumi un ne kripatas padoma, tad tas darba kvalitāti drīzāk pastiprina nevis uzlabo.
01.08.2018 14:32 |
 
Autorizēts lietotājs10 gadiPatīkModerators
Reitings 10569
Reģ: 29.01.2009
Izskatās, ka līdz pārbaudes laika beigām Tev tāpat uzteiks darbu. Tā kā Tava izvēle - paciesties un papelnīt, paralēli meklējot citu darbu vai arī gaidīt, kad Tev darbu uzteiks.
01.08.2018 14:45 |
 
Reitings 44
Reģ: 15.08.2017
Scandinavian , nu tad jau redzēšu, kas notiks ātrāk - vai uzteiks man darbu vai pati aiziešu. Citu darbu meklēt uz doto brīdi īsti nav jēgas, jo jau septembra sākumā dodos uz UK un uz mēnesi šeit nevienam darbinieku nevajag.
01.08.2018 15:39 |
 
Reitings 1071
Reģ: 22.07.2014
Darba dēļ nav vērts bojāt veselību!
01.08.2018 16:00 |
 
Reitings 2573
Reģ: 14.08.2013
Rainwalker, tev jau nevienam nav jāsaka, ka pēc mēneša vēlies pamest darbu. Es ietu prom. Vasarā nav problēmu atrast darbu klientu apkalpošanas jomā.
01.08.2018 16:07 |
 
10 gadi
Reitings 1648
Reģ: 29.01.2009
Skaidrs, ka par Zviedru vārtiem runa :-D
01.08.2018 17:00 |
 
Reitings 90
Reģ: 27.05.2013
Neviens taču pirmajās darba dienās nestrādā ideāli, īpaši ja nav pieredzes. Liekas ļoti necilvēcīga attieksme. Pat nereālas ekspektācijas. Es ieteiktu iet prom.
01.08.2018 19:16 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Ja Tev ļoti, ļoti vajag naudu, tad paliec, tad ,ja nav tik traki, tad ej prom, jo tāda attieksme nav īsti tā vērta.
Es nepalieku darba vietā, kur man pirmajā dienā saka- cik Tu esi slikta darbiniece, ja es tāda veida darbu daru pirmo reizi. Es nepaciestu regulāras maiņas mainīšanas, sūtīšanu uz mājām.
Jau sestdien priekšnieces meitai (jo viņas kopā vada restorānus), paziņoju, ka būšu stundu vēlāk, jo tieši tajā rītā man ir svarīgas darīšanas. Viss kārtībā, sarunājām. Atnāku no rīta uz darbu un saņemu pārmetumus no priekšnieces, ka kavēju un tad mana palīdzība vairs nav vajadzīga, lai nāk kāds cits un es varot nākt rīt.

Gadījumā nav tā, ka meita nemaz nav pateikusi mātei par Tavu kavēšanu?
01.08.2018 19:36 |
 
Reitings 44
Reģ: 15.08.2017
laila2 , vai tiešām šai vietai ir tik slikta slava? :-D
Sapņotāja , gluži manas domas. Tomēr nez kā no manis sagaida lielisku darba kvalitāti, lai es visu jau mācētu un ar prieku strādātu, kamēr pār mani gāžas pārmetumu gūzma.
sniegpulksteniite , izskatās, ka tomēr nez kāpēc nav pateikusi. Rīt vēl aiziešu, skatīšos kā būs.l Cenšos noturēties, bet ja galīgi drausmīgi būs, iešu prom. Katrā ziņā labāk aiziet pašai nekā tikt atlaistai.
01.08.2018 19:58 |
 
Reitings 1912
Reģ: 13.05.2016
Skaidrs, ka par Zviedru vārtiem runa

Ja tā, tad autorei nevajadzetu vispār uz ko cerēt, man liekas abas tās sievietes nav īsti normālas :D
01.08.2018 20:13 |
 
Reitings 44
Reģ: 15.08.2017
Peekaboo1 , laikam, īsu laiku dzīvojot Rīgā, esmu ko nopietnu palaidusi garām. :-D Bet ja tā padomā - visi tie solījumi un prasības tagad tiešām liekas smieklīgi un absurdi.
01.08.2018 21:12 |
 
Reitings 232
Reģ: 08.04.2018
Ak šausmas... Te jau var depresijā ieslīgt, ja jāiet uz tādu darba vietu bojāt nervus un pašvērtējumu. Lūdzu nomaini darbu, gan jau atradīsi ko labāku, ne visos darbos notiek tāda zāģēšana. :-/
01.08.2018 21:32 |
 
Reitings 1469
Reģ: 01.02.2014
Tu uz UK studeet brauksi? Tur tachu vareesi paraleeli kaut ko piestraadaat, kaut vai par to pashu viesmiili. Viikendaa nopelniisi vairaak nekaa pie taam divaam pustrakajaam meenesii.
01.08.2018 21:32 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits